Sacuvajmo Beograd od daljeg rusenja!!!

Dobra tema. Ne mogu sad da se setim neke konkretne gradjevine jer osetim zal za srusenim kad god prodjem pored nekad niskih kuca (mnogo toplijih i privlacnijih od visespratnih gradjevina) koje su vlasnici prodali jer nemaju parica za njihov opravak, hoce da razdele zaostavstinu izmedju sebe (novac od prodaje kuce, placa), da se dzoraju sa gradjevinskim preduzetnikom za po neki stan u buducoj zgradi... Steta... Bar za mene...
 
Najjaca mafija na svetu je SVETSKA a NASHA! gradjevinska mafija. Nikog nista ne pitaju dozvole se ne spominju, da ne pricamo o najvecem nelegalizovanom naselju u evropi - kaludjerici. Da li neko ima fotografiju ulice srpskih vladara od pre 10 godina. Nedostaje mi drvece, prosto je bila milina da se proseta tom ulicom, prijatnije nego knez mihajlovom
 
Najjaca mafija na svetu je SVETSKA a NASHA! gradjevinska mafija. Nikog nista ne pitaju dozvole se ne spominju, da ne pricamo o najvecem nelegalizovanom naselju u evropi - kaludjerici. Da li neko ima fotografiju ulice srpskih vladara od pre 10 godina. Nedostaje mi drvece, prosto je bila milina da se proseta tom ulicom, prijatnije nego knez mihajlovom
Taj proces naseljavanja ljudi se ne može zaustaviti...Kad ljude zahebavaju 5 meseci oko nekih najjednostavnijih procedura,normalno da će oni da krenu da sami rade...:neutral:
 
Ako niste primetili grad tiho umire. Ljudi na vlasti rade sta hoce (nema veze ko je na vlasti svi su isti) ljudi imaju sopstvene probleme i okupirani istim ne mogu i ne zele da sagledaju realnu situaciju. Dosli smo u period kada zele da ruse zoo vrt, naodni muzej pa cak bi i kalemegdan srusili samo da se naprave zgradice i da oni uzmu parice...ako moze po kvadratu 10.000evra da se uzme. Tek ponekad dok setam knez mihajlovom vidim starog gospodina, predratnog. uvek lepo obucen a cipele ima lepse od vecine mladih ljudi...sta li je tek on sve video za vreme svog zivota. Beogradu lepotu daju gradjevine koje su opstale i koje su sagradjene u 18, 19, i 20 veku. nema nijedne gradjevine koja je sagradjena u skorije vreme a da ima arhitektonsku vrednost...zgrade se grade u obliku kocke i romba, bitno je da bude sto vise spratova....jedino sto su sredili plato oko manastira Svetog Save. Po meni treba krenuti od korena, a to znaci sprecavanje studenata iz unutrasnjosti da napustaju svoja ognjista zbog fakulteta. Svi bi beogradsku diplomu a vecina posle i ostane ovde. Znaci smanjiti broj ljudi. Po meni to je i resenje za smanjivanje saobracajnih guzvi jer dosta ljudi moze sebi da priusti da kupi auto, samim tim i gsp bi bio rasterecen, vrtici ne bi bili prepuni, bolnice itd...niko ne zeli da obnovi zgrade koje propadaju nikog nista ne zanima. Bice jos teksta...
 
Ako niste primetili grad tiho umire. Ljudi na vlasti rade sta hoce (nema veze ko je na vlasti svi su isti) ljudi imaju sopstvene probleme i okupirani istim ne mogu i ne zele da sagledaju realnu situaciju. Dosli smo u period kada zele da ruse zoo vrt, naodni muzej pa cak bi i kalemegdan srusili samo da se naprave zgradice i da oni uzmu parice...ako moze po kvadratu 10.000evra da se uzme. Tek ponekad dok setam knez mihajlovom vidim starog gospodina, predratnog. uvek lepo obucen a cipele ima lepse od vecine mladih ljudi...sta li je tek on sve video za vreme svog zivota. Beogradu lepotu daju gradjevine koje su opstale i koje su sagradjene u 18, 19, i 20 veku. nema nijedne gradjevine koja je sagradjena u skorije vreme a da ima arhitektonsku vrednost...zgrade se grade u obliku kocke i romba, bitno je da bude sto vise spratova....jedino sto su sredili plato oko manastira Svetog Save. Po meni treba krenuti od korena, a to znaci sprecavanje studenata iz unutrasnjosti da napustaju svoja ognjista zbog fakulteta. Svi bi beogradsku diplomu a vecina posle i ostane ovde. Znaci smanjiti broj ljudi. Po meni to je i resenje za smanjivanje saobracajnih guzvi jer dosta ljudi moze sebi da priusti da kupi auto, samim tim i gsp bi bio rasterecen, vrtici ne bi bili prepuni, bolnice itd...niko ne zeli da obnovi zgrade koje propadaju nikog nista ne zanima. Bice jos teksta...

privreda umire,
niko nece da ostane da kopa
ja ne bih prva
ali postaje zagushljivo, tesno..
postoje i drugi gradovi sem bg-a
problem je shto se u beograd najvishe ulaze.
meni koja sam rodjena u bg-u dodje da odem u selo jer postaje pretesno

beograd je postao olichenje svakakvih, svih sem beogradjana
 
privreda umire,
niko nece da ostane da kopa
ja ne bih prva
ali postaje zagushljivo, tesno..
postoje i drugi gradovi sem bg-a
problem je shto se u beograd najvishe ulaze.
meni koja sam rodjena u bg-u dodje da odem u selo jer postaje pretesno

beograd je postao olichenje svakakvih, svih sem beogradjana
Jedino rešenje!Kad si na ''selu'' makar znaš kime si okružen i ne živiš u iluziji urbanosti:neutral:
 
nadam se da me neki nece pogresno razumeti, nemam nista protiv shopping centara tipa delta city, i to cini ponudu grada a i nisu nista srusili da bi gs napravili...zasto niko ne podigne skolu ili vrtic...zato sto nema koristi od toga...dakle jedna od kljucnih reci u beogradu je korist...upoznat sam sa pravilima o otavaranju trafike, pne znam da li ste primetili da 97% trafika drzi krimos koji je u bekstvu, ime necemo spominjati, monopol je prisutan i u pekarskoj industriji, mobilna telefonija itd...u centru nestaju prodavnice mesovite robe, poslednja je zatvorena u knezu blize sremskoj a pre toga na uglu kralja petra i kneza..a broj kafica raste...vise ne znam u koji da idem...bioskopi nestaju, knjizare i sve sto valja...nas narod je cudan, das mu malo para i zaboravlja sve lose stvari....svi bi da bleje u kaficima, da voze kola, da putuju i prodali bi svoj identitet za saku para...jadno
 

Back
Top