Slicno / razlicito

volim i trazim ljude koji su mi izuzetno slicni
razlicitost,a pre svega u zivotnim stavovima,ukusima i slicno koji su ekstrem mojim me ne zanimaju kao ni takvi ljudi,jer nit ja imam nameru da se menjam nit imam nameru nekog da menjam :)
 
volim i trazim ljude koji su mi izuzetno slicni
razlicitost,a pre svega u zivotnim stavovima,ukusima i slicno koji su ekstrem mojim me ne zanimaju kao ni takvi ljudi,jer nit ja imam nameru da se menjam nit imam nameru nekog da menjam :)

Uh bas zanimljivo..od koje li si se godine ovako napravila i zgotnula da se ne trebas menjati..u svakom slucaju sad nisi baba znaci u jednu se pretvaras
 
volim i trazim ljude koji su mi izuzetno slicni
razlicitost,a pre svega u zivotnim stavovima,ukusima i slicno koji su ekstrem mojim me ne zanimaju kao ni takvi ljudi,jer nit ja imam nameru da se menjam nit imam nameru nekog da menjam :)

Jalov je to posao menjati sebe, a pokusvati menjati druge jos besmisleniji
svaka nijansa nasih mana i vrlina definisu nasu licnost,
mozemo da napravimo upgrade, no zamena bi mogao biti stvarno los potez.

:)
 
pa dzordzi menjamo se kada je vreme za to i kada dolazimo do kraja nekog puta i nastavljamo nekim drugim,kada nas prirodni tok stvari tako vodi.

a u mom postu je vise nego jasno da ja pricam o promeni zbog druge osobe tj - promena iz potrebe da budes dopadljiviji nekome,da mu se uslihtas,da pratis njega u onome sto radi potiskuuci svoje potrebe i zelje i slicno.

mislim sta nije jasno vrlo je ocigledno o cemu sam pricala :neutral:
 
pa dzordzi menjamo se kada je vreme za to i kada dolazimo do kraja nekog puta i nastavljamo nekim drugim,kada nas prirodni tok stvari tako vodi.

a u mom postu je vise nego jasno da ja pricam o promeni zbog druge osobe tj - promena iz potrebe da budes dopadljiviji nekome,da mu se uslihtas,da pratis njega u onome sto radi potiskuuci svoje potrebe i zelje i slicno.

mislim sta nije jasno vrlo je ocigledno o cemu sam pricala :neutral:

Ja tako nisam shvatio kad kazes da vec imas stavove i da nemas nameru da se menjas..ako sam bio s mladjim devojkama normalno da cu se ponasati priblizno njihovom razmisljanju i ponasanju..i sebe prilagoditi njihovim prohtevima..isto tako mi imponuje kad sam sa starijim od sebe i nesto od njih pokupim..ponasacu se ozbiljnije..tako da veoma uticu drugi na nas i ja nemam problem s tim
 
pa odgovaram na temu ne pisem o svojim zivotnim filosofijama,u tom kontekstu treba tumaciti i odgovor.

i ja ne vidim zasto bih bila nesto sto nisam zbog nekog drugog...niti ocu da budem starmala pa da se pravim imam deset godina vise,niti je to u skladu sa mojim godinama...u vezi treba da ti bude prijatno, da budes zadovoljan sto provodis vreme sa drugom osobom a da to ne bude propraceno enormnim naporima u kojima ces ti pokusavati po svaku cenu da se prilagodis "dominantnijoj" osobi.

meni takvi odnosi zaista nemaju vrednost i mogu samo da mi iscrpe zivotnu energiju bez ikakve potrebe.
 
Dobro valjda ti je jasno da ne postoje dve iste osobe na svetu i da razlike postoje..neko se lakse nosi neko teze sto ih vise ima..malo si preuvelicala kao da su to napori..mada meni s vremena na vreme bas prija da se za nesto pomucim..niko ne kaze da ti trebas dusu menjati vec neke 'sitnice' tipa sex i tinejdzerske sta ko voli da jede i koju muziku slusa..gde voli da izlazi..koje filmove gleda..koje brendove nosi..to su normalne stvari koje svako menja godinama sam po sebi pa sto ne i uz neciju pomoc i savete..nema sanse da takva osoba dodje na tanjiru i da je sve potaman..i da dodje smorila bi me najzezce
 
Promene ponekad jesu neizbezne,
no polako, korak po korak, prirodno i spontano,
sve dok iz nas ne izraste nesto sjajno i zeleno.

;)

To sto izraste u sjajno i zeleno s vremenom postaje manje sjajno, manje zeleno... :D. Znaci ljudi, traz'mo sta bi moglo da nam pase dok smo jos u fazi sjaja i zelenila jer posle .... sta vec ostane i od nas i od njih - to ce da nam bidne .... :roll::D.
 
Dobro valjda ti je jasno da ne postoje dve iste osobe na svetu i da razlike postoje....

Prilgodjavanje, kompris...do odredjene mere, ako si na to mislio, naravno. Ako se obe strane drze svih svojih stavova k'o pijan plota, sumnjam da ce tu biti srece. Ocuvanje sustinskog ja, ostavljanje dovoljno prostora i jednoj i drugoj strani da mogu da budu i svoji, kad pozele - takodje da. Ne prihvatljivo mi je zblizavanje u fazonu sijamskih blizanaca jer mislim da i malo odmora jednog od drugog takodje doprinosi zblizavanju i boljem razumevanju. Nekad mozda cak i vise nego svakodnevno dahtanje za vratom partneru. Da je to dahtanje i iz nekih drugih pobuda, baldisali bi smo od tolikog fizickog i emotivnog naprezanja :lol:.
 
Trazimo ljude koji su slicni nama...Mislim na osobe suprotnog pola.....
Neki 'pak kazu da se suprotnosti privlace,neki imaju sasvim obrnuto misljenje.
Sta vi mislite o tome?

Privlace me muskarci koji mogu ono sto ja ne mogu ili koji imaju znanje iz oblasti koja nije moja jaca strana.
Volim kad mi kaze to nije tesko evo pokazacu ti kako ili kad se uplasim pa nesto ne smem da uradim a on mi kaze ja sam to 100 puta probao veruj mi nije nista strasno, moras samo......
Ne pratim ni fudbal ni kosarku ali mi uopste ne smeta da mi o tome prica stalno, cak stavise to mi dodje kao normalna pojava i ne mogu da zamislim da me ispituje kad sam bila kod frizera, da li cu da nadogradim nokte,....:aha:

Isto tako se ne bunim ako neki vikend mora da ode na utakmicu ili da se posveti nekoj svojoj strasti koja je meni strana, ali zato mora to na vreme da prijavi i da nadoknadi.

Ja sam uvek tezila da nadjem svoje drugo ja u njemu ili ja moju a on svoju bolju polovinu:heart:
Kada bi moj partner bio slican meni imala bih osecaj kao da se ne daj Boze zabavljam sa rodjakom ili uvek bih se pitala koja je svrha da ja i on ujedinimo nase zivote jer imam osecaj kao da bi sve bilo teze ako se i on ne snalazi u istim situacijama kao ja:manikir:
 
Privlace me muskarci koji mogu ono sto ja ne mogu ili koji imaju znanje iz oblasti koja nije moja jaca strana.
Volim kad mi kaze to nije tesko evo pokazacu ti kako ili kad se uplasim pa nesto ne smem da uradim a on mi kaze ja sam to 100 puta probao veruj mi nije nista strasno, moras samo......
Ne pratim ni fudbal ni kosarku ali mi uopste ne smeta da mi o tome prica stalno, cak stavise to mi dodje kao normalna pojava i ne mogu da zamislim da me ispituje kad sam bila kod frizera, da li cu da nadogradim nokte,....:aha:

Isto tako se ne bunim ako neki vikend mora da ode na utakmicu ili da se posveti nekoj svojoj strasti koja je meni strana, ali zato mora to na vreme da prijavi i da nadoknadi.

Ja sam uvek tezila da nadjem svoje drugo ja u njemu ili ja moju a on svoju bolju polovinu:heart:
Kada bi moj partner bio slican meni imala bih osecaj kao da se ne daj Boze zabavljam sa rodjakom ili uvek bih se pitala koja je svrha da ja i on ujedinimo nase zivote jer imam osecaj kao da bi sve bilo teze ako se i on ne snalazi u istim situacijama kao ja:manikir:

:ok:fala bogu neko pametan i bez klinackih tripova i straha da ga neko menja
 
Kao sto je neko vec rekao-u onim stvarima koje su najbitnije treba da postoje naglasene slicnosti (ovde pricamo hipoteticki o vezama koje imaju potencijal dugotrajnosti......da ne kazem vecnosti :D).Tu prvenstveno mislim na neke zivotne stavove i interesovanja .....sto se tice temperamenta,tu je cak i pozeljno malo razlicitosti,kako bi jedno drugo mogli da dopunjavamo.Ta izreka-razlicitosti se privlace je vise primenljiva na neku "avanturicu" ili "burnu romansu"......a dugorocno gledano :thumbdown: No.....tesko je bilo sta generalizovati......dokaz tome su spojevi koji su na prvi pogled
:dontunderstand:.....ali ipak savrseno funkcionisu.Ko sta voli nek' izvoli :)
 
Kao sto je neko vec rekao-u onim stvarima koje su najbitnije treba da postoje naglasene slicnosti (ovde pricamo hipoteticki o vezama koje imaju potencijal dugotrajnosti......da ne kazem vecnosti :D).Tu prvenstveno mislim na neke zivotne stavove i interesovanja .....sto se tice temperamenta,tu je cak i pozeljno malo razlicitosti,kako bi jedno drugo mogli da dopunjavamo.Ta izreka-razlicitosti se privlace je vise primenljiva na neku "avanturicu" ili "burnu romansu"......a dugorocno gledano :thumbdown: No.....tesko je bilo sta generalizovati......dokaz tome su spojevi koji su na prvi pogled
:dontunderstand:.....ali ipak savrseno funkcionisu.Ko sta voli nek' izvoli :)

Novy hvala ti na odgovoru.Veoma lepo razmisljas.....dobro...pazicu sta pisem ovde-javno...:)
 

Back
Top