Problem sa "seckanjem"

Dulle_

Ističe se
Poruka
2.002
Pozdrav svima. Imam jedan ne toliko strasan ali jako nervirajuci problem. Secka mi slika kada je pomeram u photohopu, faststone-u, secka kada skrolujem u mozili, secka kada pokusavam da otvorim neku flash animaciju... sve ostalo je ok... igrice rokam na full i nista ne secka ne koci... sistem sam dizao vise puta i uvek isto... pre par meseci nisam imao ovaj problem.. mislio sam da je do grafe pa sam uzeo 9800 gt ali opet isto... i da jako sporo mi kopira fotke sa kartice na komp... za jednu fotku (koja je oko 5mb) treba mu jedno 20-30 sekundi da je prekopira... ne kontam koji mu je.. instalirao sam drajvere za graficku, maticnu, monitor i to je sve od drajvera. sistem sam podigao nedavno. windows Xp professional SP2 . evo detaljne konfiguracije.. mislim da detaljnije ne moze.. kopirao sam sve iz eversta

Computer:
Computer Type ACPI Multiprocessor PC
Operating System Microsoft Windows XP Professional
OS Service Pack Service Pack 2
Internet Explorer 6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2)
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Computer Name HITMAN-3C17B895
User Name hi6tman
Logon Domain HITMAN-3C17B895
Date / Time 2009-05-10 / 09:20
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Motherboard:
CPU Type DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz (20 x 133)
Motherboard Name Asus P5VD2-X (4 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Motherboard Chipset VIA PT890
System Memory 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DIMM1: Kingston 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
DIMM3: Kingston 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
BIOS Type Award (09/01/06)
Communication Port Communications Port (COM1)
Communication Port ECP Printer Port (LPT1)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Display:
Video Adapter NVIDIA GeForce 9800 GT (512 MB)
3D Accelerator nVIDIA GeForce 9800 GT
Monitor LG L222W (Analog) [22" LCD] (17114807)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Multimedia:
Audio Adapter Realtek ALC883 @ VIA VT8237A High Definition Audio Controller
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[ BIOS ]

BIOS Properties:
Vendor Phoenix Technologies, LTD
Version ASUS P5VD2-X ACPI BIOS Revision 0201
Release Date 09/01/2006
Size 512 KB
Boot Devices Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM, ATAPI ZIP, LS-120
Capabilities Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD, BBS
Supported Standards DMI, APM, ACPI, ESCD, PnP
Expansion Capabilities ISA, PCI, AGP, USB

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Motherboard Properties:
Manufacturer ASUSTeK Computer INC.
Product P5VD2-X
Version 1.XX
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ne znam u cemu je problem pa sam sve postavio.. ako jos nesto treba slobodno reci.

Znaci otvorim fotku u faststone-u fullscreen i uhvatim da je pomeram levo desno gore dole i sve koci i secka kao ludo... isto tako je i sa skrolovanjem u mozili operi ili komanderu... nesto jako koci komp.. probao sam da smanjim rezoluciju na 800x600 onda je sve ok... ali koji ce mi takva rez.
 
Poslednja izmena:
najnoviji drajveri instalirani... skinuo sam sve sa neta sto mi je trebalo. ali opet nista... izmenjao mesta ram-ova i nista... opet isto.

procesor radi ok... oba jezgra su cool kada nista ne radim na kompu.. idu od 1 do 3% sve otvara brzo... ali kada je kopiranje u pitanju... ili pomeranje nekih slika, flash animacija onda ubija koliko sece...jel moguce da windows brlja sa drajverima od graficke ? posto sam skinuo onaj "veliki" drajver sa nvidi-inog sajta.. za seriju 8 ima *** 75MB
 
pa da za xp... kaze mi lik koji ima geforce 7300 da ima isti problem kada instalira drajvere sa neta.. kada pukne one sa diska koji je dobio uz grafu sve bude ok.. problem je sto ja nemam disk pa skidam sve i svasta sa neta..
 
Znas kako sve zavisi od toga sta kopiras-ako su mali fajlovi onda ide i sporo kopiranje.
Probaj neki fajl od 50~100 MB iz jednog dela da kopiras,pa i ako ti je tu brzina isto oko 800~900KB/s onda nesto nije u redu.
Kartice sa aparata su generalno sporije.
 
e kopirao sam film zduvao ga brzo :) znaci sve je ok. ma ova kartica sto ja imam je dosta brza kada fotkam roknem po 5 fotki u sekundi i tako 20 komada i on sve slaze na karticu dosta brzo a jedna fotka ima od 5 do 10 MB
 

Back
Top