Prokomentarisite konfiguraciju :)

Jarachanin

Obećava
Poruka
79
Graficka - Ati Radeon HD 4830 -->nekih 10.000

Procesor - AMD Phenom II X4 920 2.8 GHz AM2+
ili ovaj AMD Phenom x4 9600,Quad Core Procesor

Maticna ploca - Gigabyte GA-MA790X-UD4P

RAM - 2GB DDR2, KINGSTON

Hard - 500GB WESTERN DIGITAL ,WD 5000AAKS Serial ATA 2 , 16MB Cache, 7200 rpm

Kuciste - Cooler Master ATX Midi Tower Cooler Master Mystique 632

Ako imate nesto da dodate slobodno :)

EDIT: Budzet je 50000 din, eventualno 60000.. Komp mi treba najvise zbog igrica, a i surfovanja netom.. Tako da procenite ovo sto sam stavio i ako imate nesto kvalitetnije i pametnije prosvletite me :)
 
Poslednja izmena:
Prvo sto se tice procesora, definitivno nemas razloga za dvoumljenje.
Znaci uzimas Phenom II X4 920, jer stara serija phenoma je osjetno slabija od ovih novis u svakom pogledu.
Drugo posto je za igrice kazes, puno je bitna jaka graficka karta. Ne kazem da je ova 4830 losa, daleko od toga to je izuzetno dobra graficka, ali ja bih uzeo Ati 4850 (Gainward imas vec od 13000 i nesto din, Palit, svejedno bitno je da ima Dual Slot hladjenje).
Ako nemas da dodas tih 30-tak eura, uzmes plocu Bostar 790 GXB, ni po cemu nije slabije od ovog Gigabyta, a jeftinija je nekih 25 eura.
I trece treba ti neko brendirano i kvalitetno napajanje tipa LC Power 550W ili OCZ SXS 500W, oni su negdje oko 50 eura.
Dakle, ovako bi izgledalo to po mojim promjenama:

Procesor - AMD Phenom II X4 920 2.8 GHz AM2+
Biostar 790GXB A2+
Gainwrd Ati Radeon HD 4850 512MB ddr3
2GB DDR2, KINGSTON
500GB WESTERN DIGITAL ,WD 5000AAKS Serial ATA 2 , 16MB Cache, 7200 rpm
Cooler Master ATX Midi Tower Cooler Master Mystique 632
LC Power 550W ili OCZ SXS 500W

Nisam provjeravao cijene, ali mislim da je to tu negdje oko 60000din. Ne znam da li si bas vezan za ovo kuciste, ako nisi, mogao bi da uzmes LC Power 914B koje ima u sebi ovo napajanje od 550W. Vidi da li ti se uklapa u budzet, pa da mjenjamo nesto ako treba....
 
Procesor - AMD Phenom II X4 920 2.8 GHz AM2+ ---> 13.000

Biostar 790GXB A2+ ---> 8.000

Gainwrd Ati Radeon HD 4850 512MB ddr3 ---> mislim da je oko 17-18k

2GB DDR2, KINGSTON --->2.160

500GB WESTERN DIGITAL ,WD 5000AAKS Serial ATA 2 , 16MB Cache, 7200 rpm ->5.500

Cooler Master ATX Midi Tower Cooler Master Mystique 632 --->11.000
ili taj sto si ti rekao 6.000

LC Power 550W ili OCZ SXS 500W ----> oko 5.000

UKUPNO nekih 62.000 (ako zamenimo kuciste za 914B onda bi bilo - 57.000)

Aj molim te proveri cene, ja imam neki sajt, al ne znam koliko je pouzdan..
 
AMD Phenom II 920 Box
Cena: 16.810 din.

Biostar TA790GXB AM2+
Cena: 7.210 din.

2GB DDR2 Kingston HyperX, PC1066
Cena: 2.400 din.

Gainward ATI 4850, 512MB DDR3, poboljsano hladjenje
Cena: 13.760 din.

DVD+-RW Samsung SH-S223F/BEBE
Cena: 1.750 din.

LC Power ATX Midi Tower, 914B, 550W 12cm fan (ovo kuciste u sebi ima napajanje od 550W koje ce teni biti dovoljno)
Cena: 5.240 din.

640GB WD 6401AALS Black, 32 MB Cache, 7200 RPM
Cena: 6.880 din.
Ukupna cena: 54.050 din.

Evo ti cijene sve iz jedne firme. Javi se na PM da ti kazem o kojoj firmi se radi. E sad ako bi mogao da izdvojih nekih 60000 din, onda bi moglo da se sastavi jos bolje sa jacim procesorom i osjetnije jacom grafom.
 
Moze do 60.000, ovo sto si sklopio mi se svidja. Mislim da nema potrebe za boljim procesorom, a i graficka mi deluje sasvim OK. Maticna ploca nemam pojma kakva je, kuciste sa napajanjem mi je isto sasvim OK.
Aj neka bude do 60k da vidim sta ces staviti drugacije, mozda bude bolje.


PS hvala ti na pomoci :)
 
Umjesto ovog procesora stavis AMD Phenom II 940 Box Black Edition (Cena: 17.140 din.), i umjesto ove graficke kartice stavis Palit GTX 260, 896MB, Sonic (Cena: 18.450 din.) i to ti onda izadje sa voim promjenama 59.070 din. Imas na PM koja je firma samo ih nazovi da provjeris da li imaju to na stanju.
Sto se tice ploce ona je odlicna ploca koja ima najnoviji chipset, u to nemoj da sumnjas, kuciste sa napajanjem je isto tako odlicno i sve ce oco da drzi na defu (koliko mi se cini da si negdje ovdje ili na drugom forumu rekao da neces da clockujes nista).
E sad o izmjenama. Procesor je Black Edition i samim tim ima otkljucan mnozioc pa se mnogo lakse klokuje od onog 920, a ima i 200MHZ veci takt.
Graficka karta je brza odprilike nekih 30% od 4850 tako da bi bila odlican izbor, ali kazem ti nazovi ih da vidis da li imaju sve to na stanju i da provjeris jesu li tacne cijene. Ni sa jednom konfom neces pogrijestit, samo ako budes mogao da izdvojis koju kintu vise idi obavezno na ovo sto sam sad napisao....
 
ustedu moz napravis na kucistu samom..batali marketinge i kupi kineza od 10 evra ali ubaci termaltake napajanje recimo420 ili 470W TR2 model..extra..
inace jos dugo neces videti korsit od quad core procesora bar ne u igrama..bolje investiraj u athlon x2 7750 i razliku u ceni dodaj na jos jedan hard aaks i stavi u raid 0
vise ces dobiti time nego quad core procesorom
a dok se pojave igre koje STVARNO upotrebljavaju vise od dva jezgra i ti quadovi ce biti jos jednu generaciju bolji i svakako isplativiji
 
ustedu moz napravis na kucistu samom..batali marketinge i kupi kineza od 10 evra ali ubaci termaltake napajanje recimo420 ili 470W TR2 model..extra..
inace jos dugo neces videti korsit od quad core procesora bar ne u igrama..bolje investiraj u athlon x2 7750 i razliku u ceni dodaj na jos jedan hard aaks i stavi u raid 0
vise ces dobiti time nego quad core procesorom
a dok se pojave igre koje STVARNO upotrebljavaju vise od dva jezgra i ti quadovi ce biti jos jednu generaciju bolji i svakako isplativiji

Prvo, imaju igre koje iskoristavaju vise od 2 jezgra, prva medju njima je GTA IV, cuo sam da ih ima jos, nisam neki zagrizeni gejmer pa me nije interesovalo previse.
Drugo, uvijek treba ulagati u buducnost ne uzima se konfiguracija svaka dva mjeseca, pa da bude e sad cu da zamjenim ovo sad ono. Neki hoce kad uzmu konfu da im to traje duzi period kao sto ce ova konfa to da radi. Treca stvar, vrijeme dual core procesora je proslo, sve vise i vise aplikacija i igara se optimizuje za vise od dva jezgra.
 
cuo sam i ja da imaju igre ..pricalo se i o crysisu svojevremeno da ce to biti igra koja ce koristiti vise od dva jezgra pa je na testovima ispalo da igta koristi samo jedno jezgor u full i drugo polovicno..
problem je sto optimizacija za multitreading je daleko komplikovanija stvar nego dualtreading koji koriste dual core procesori..koliki je to problem kukaju programeri za PS3 ciji procesor ima 9 jezgara..jedno glavno i 8 sinergistickih..a same igre ne izgledaju nesto mnogo bolje od xbox igara ciji procesor (takodje Cell) ima samo 3 jezgra glavno i samo 2 sinergisticka

sto se PC igara tice ..bolje je imati visi takt procesora nego vise jezgara..bar jos narednig godinu ipo dve..a tada ce ionako opet ove sadasnje quad core masine biti pred penzijom isto kao i dual core

ja kazem da je quad trenutno cisto bacanje para za svakog ko nije PROFESIONALNI CAD CAM CAE ili graficki animacioni itd itd
 
Mislim da treba uzeti CPU sa 4 jezgra. Jeste da se igre optimizovane za njih mogu prebrojati na prste, ali ima li jaceg osecaja, nego kad pokazes komsiji da imas 5-6 FPSa vise od njega u GTAIV ? :mrgreen:

I samo napred, samo bacajte pare na gluposti, dok mozete, zdravi je to.
Inace moj savet sto se kupovine tice je da odes u radnju i kazes daj mi najbolju masinu za toliko para i pustis ljude da ti sastave konfiguraciju.
 
Umjesto ovog procesora stavis AMD Phenom II 940 Box Black Edition (Cena: 17.140 din.), i umjesto ove graficke kartice stavis Palit GTX 260, 896MB, Sonic (Cena: 18.450 din.) i to ti onda izadje sa voim promjenama 59.070 din. Imas na PM koja je firma samo ih nazovi da provjeris da li imaju to na stanju.
Sto se tice ploce ona je odlicna ploca koja ima najnoviji chipset, u to nemoj da sumnjas, kuciste sa napajanjem je isto tako odlicno i sve ce oco da drzi na defu (koliko mi se cini da si negdje ovdje ili na drugom forumu rekao da neces da clockujes nista).
E sad o izmjenama. Procesor je Black Edition i samim tim ima otkljucan mnozioc pa se mnogo lakse klokuje od onog 920, a ima i 200MHZ veci takt.
Graficka karta je brza odprilike nekih 30% od 4850 tako da bi bila odlican izbor, ali kazem ti nazovi ih da vidis da li imaju sve to na stanju i da provjeris jesu li tacne cijene. Ni sa jednom konfom neces pogrijestit, samo ako budes mogao da izdvojis koju kintu vise idi obavezno na ovo sto sam sad napisao....
Pa nije bas 30%....samo 18% al ajd...nema veze....a ja bih ipak uzeo neku 4850x2 koja kosta isto kao i GTX260....al zato moze da je pojede!
 
Pa nije bas 30%....samo 18% al ajd...nema veze....a ja bih ipak uzeo neku 4850x2 koja kosta isto kao i GTX260....al zato moze da je pojede!

"Samo". Ipak mislim da je malo vise al dobro. Nego de mi nadji cenu dvoglave 4850, i gdje ima da se kupi....
I da ne zaboravim ta dvoglava karta se mjeri sa GTX 280, ali ostaje da vidim samo cenu da mi nadjes.
Ako kosta kao ova GTX 260 (oko 18000 din) ja cu odma da uzmem jednu...:D:D
 
Poslednja izmena:
Umjesto ovog procesora stavis AMD Phenom II 940 Box Black Edition (Cena: 17.140 din.), i umjesto ove graficke kartice stavis Palit GTX 260, 896MB, Sonic (Cena: 18.450 din.) i to ti onda izadje sa voim promjenama 59.070 din. Imas na PM koja je firma samo ih nazovi da provjeris da li imaju to na stanju.
Sto se tice ploce ona je odlicna ploca koja ima najnoviji chipset, u to nemoj da sumnjas, kuciste sa napajanjem je isto tako odlicno i sve ce oco da drzi na defu (koliko mi se cini da si negdje ovdje ili na drugom forumu rekao da neces da clockujes nista).
E sad o izmjenama. Procesor je Black Edition i samim tim ima otkljucan mnozioc pa se mnogo lakse klokuje od onog 920, a ima i 200MHZ veci takt.
Graficka karta je brza odprilike nekih 30% od 4850 tako da bi bila odlican izbor, ali kazem ti nazovi ih da vidis da li imaju sve to na stanju i da provjeris jesu li tacne cijene. Ni sa jednom konfom neces pogrijestit, samo ako budes mogao da izdvojis koju kintu vise idi obavezno na ovo sto sam sad napisao....

Ne mogu da verujem koliko je pojeftinio taj procesor! Ako je stvarno za te pare, nema razmisljanja.
 
"Samo". Ipak mislim da je malo vise al dobro. Nego de mi nadji cenu dvoglave 4850, i gdje ima da se kupi....
I da ne zaboravim ta dvoglava karta se mjeri sa GTX 280, ali ostaje da vidim samo cenu da mi nadjes.
Ako kosta kao ova GTX 260 (oko 18000 din) ja cu odma da uzmem jednu...:D:D
Pa sad ja neznam koliko kosta "tamo"....u "mom selu" kosta ovoliko:http://www.pixmania.at/at/de/2049133/art/sapphire-technology/grafikkarte-radeon-hd-485.html?srcid=123&Partenaire=Geizhals&CodePromo=oui
 
"Samo". Ipak mislim da je malo vise al dobro. Nego de mi nadji cenu dvoglave 4850, i gdje ima da se kupi....
I da ne zaboravim ta dvoglava karta se mjeri sa GTX 280, ali ostaje da vidim samo cenu da mi nadjes.
Ako kosta kao ova GTX 260 (oko 18000 din) ja cu odma da uzmem jednu...:D:D
Pa ako kazes da se "dvoglava" 4850 meri sa GTX280(mada znam da je ova 4850x2 jaca za nekih 15% od 280GTX) onda je bolje kupiti ovakve 2 http://www.itsvet.com/proizvod/sapphire-radeon-hd-4850-512mb-gddr3/comp_comp_vga/130/1341 nego jednu GTX280(koja je skuplja nego ove 2)
 
Poslednja izmena:
Stvarno ne vidim svrhu kupovine kompa samo za igre.
Za taj novac mozes uzeti neku konzolu za igre i neku kantu za surf netom.
Na primer Xbox 360 kosta kod nas od 24000 do 30000 dinara (u zavisnosti od modela).
Flashujes ga,skidas igre sa neta i picis.Ukupno te ne izadje vise od 35000 dinara.
Druga opcija ti je PS3.
Kosta oko 350 eura.Igrice narucis sa stranih sajtova (izadje te u proseku 20 do 30 eura po igri) i opet picis igrice i miran si.A mozes i da instaliras linux na PS3 i da povezes misa i tastaturu i eto ti kompjuter.
Licno bih ti preporucio PS3 jer je trenutno iskoristenost procesora na nivou dva jezgra (od 7 procesora na 3.2 ghz koliko ih ima u PS3).Znaci picice se igre jos dugo vremena i ne treba da posle pola godine nadogradjujes nista kao na kompu.Mozes ga koristiti kao komp (prave operativni sistem za njega,a mozes instalirati i linux).Imas bluray player sto je jos jedna pogodnost taman kad se malo odomace i bluray filmovi kod nas.Znaci dobijes multimedijalnu konzolu za igranje igrica,kao PC i bluray player.
A sto se tice surfovanja netom,to moze da odradi i pentium 3 kanta u vrednosti do 50 eura.
 
Dvoglava karta nije isto sto i dvije karte u crosfire modu. Odnosno dvoglava ima bolje performanse i brza je.
Uostalom momak je vec narucio i siguran sam da ce da bude i vise nego zadovoljan sa ovim.
Neka te dugo i pouzdano sluzi...
Sta si sad l..o....mislio sam da znas malko bolje i da se ipak razumes...al" izgleda da sam se prevario....ajde raspitaj se malo da li je isto dvoglava karta i Crossfire....ajde raspitaj se pa mi javi....;)
 

Back
Top