Dao sam DS-u deset miliona Evra , ili...........

Poruka
23.131
Subotić: Ubojstvo Pukanića? Pitajte one za koje je radio prljave poslove

http://www.jutarnji.hr/nedjeljni_jutarnji/clanak/art-2009,5,10,,162606.jl


• Pa i danas je na vlasti u Srbiji Demokratska stranka Zorana Đinđića?

- Točno. Danas je u Srbiji na vlasti Demokratska stranka Zorana Đinđića, stranka koja bi trebala obraniti, ne samo mene, od suludih napada, nego prije svega zaštititi svojeg mrtvog lidera kojem je, zajedno s Đukanovićem i sa mnom, iskonstruirano da je kriminalac i švercer. A, evo sada, preko slučaja Pukanić, koji je ‘navodno’ ubijen zato što je bio ‘navodni’ svjedok o tome da smo o nas trojica rukovodili švercom cigareta, eto sada, kroz taj slučaj, montiraju nam, svoj trojici, i da smo ubojice.

I Demokratska stranka, stranka na vlasti u Srbiji, stranka kojoj sam nebrojeno puta pomagao, o čemu mogu svjedočiti i njezini lideri, zaključno s Borisom Tadićem, stranka na kraju krajeva s čijim sam članovima, pa i s Tadićem, zbog svega spomenutog imao jako srdačan odnos. E, ta stranka, ne samo da mi nije pomogla, nego nisu ništa učinili barem da mi se dopusti da se, uz kauciju, branim sa slobode.

Taj dio priče me šokira, to ne razumijem, kao što ne razumijem ni to što su i danas, u Srbiji, na ključnim mjestima u pravosuđu, medijima i policiji, ljudi Vojislava Koštunice. Tadić ih je tu jednostavno ostavio. I to me ni na koji način ne bi interesiralo, ali ti ljudi, u pravosuđu, policiji i medijima i danas odlučuju o mojoj sudbini, neposredno ili posredno. Uostalom, što ćete više od činjenice da je osoba, koja je izravno sudjelovala u kreiranju duhanske afere, a gdje smo ocrnjeni Đinđić, Đukanović i ja, danas direktor Javnog televizijskog servisa nacionalne, državne televizije. I neka kažu moji prijatelji iz DS-a, koji ga na tom mjestu drže, je li mu je to nagrada za to što je radio. Ako neće reći, reći ću ja
 
inace subotic je ovde dao kada oborimo DS policiji materijala za krivicno gonjenje vrha DS-a zbog krivicnog dela utaje poreza

jer tih 10 miliona eura koje im uje dao subotic nigde nisu zavedeni i proknjizeni i samim tim je utajen porez sto predstavlja sobzirom na iznos tesko krivicno delo za koji sleduje do 10 godina robije

Sad policija , naravno kad smenimo Tadicev rezim , treba da pohapsi tj za pocetak privede na info razgovor ceo vrh DS-a kao i Subotica da se utvrdi kom je on dao pare , i ko je izvrsio ovo krivicno delo.
 
Vidim ovde se mnogi prave pametni i zajebavaju jedni druge umesto da se diskutuje o temi:)

elem

Фамилија Томислава Николића СНС-у уплатила скоро [B]два милиона [/B]динара. – Финансијер ДС-а и премијер Цветковић. – СРС и ЛДП нису навели донаторе
Странке доставиле финансијски извештај парламенту

Политичке партије у Србији као физичка лица највише финансирају страначки функционери, али и чланови њихових породица. На то упућују финансијски извештаји странака за 2008. поднети скупштинском одбору за финансије, а у које је „Политика” имала увид.

Ову тврдњу, међутим, треба узети са резервом, с обзиром на то да многе странке нису уопште навеле да ли су и од кога током прошле године добиле прилоге веће од 6.000 динара. Радикали су, на пример, одбору предали празан формулар на којем је требало да буду имена донатора, док Либерално-демократска партија није доставила чак ни празан формулар.:lol:

Упркос недостатку донатора, радикали су, ипак, последњег дана прошле године на рачуну имали скоро 18,5 милиона динара, док су на девизном рачуну имали око 750.000 динара.

Скоро половина од наведених 12 приватних донатора Српске напредне странке долази из фамилије Томислава Николића. Свеукупно они су напредњаке дотирали са скоро два милиона динара.
Уз лидера СНС-а, новчане прилоге веће од 300.000 динара странци су дали још и његови синови Радомир и Бранислав, супруга Драгица, као и њен брат Мирослав Латиновић. Укупна имовина СНС је, иначе, 31. децембра 2008. вредела 280.257 динара, од тога у новцу било је 106.213,76 динара, док се остатак односи на, како је наведено, један промопулт и комплет за транскрипцију.

Највећи новчани прилог Демократској странци, кад је реч о физичким лицима, дао је потпредседник ДС-а и министар одбране Драган Шутановац – 300.847,44 динара. Више од 200.000 динара демократама су, поред осталих, уплатили и министри Вук Јеремић, Слободан Милосављевић, Милан Марковић, Божидар Ђелић, Оливер Дулић, градоначелник Београда Драган Ђилас, као и председник Извршног одбора ДС-а Марко Ђуришић. ДС-у је и премијер Мирко Цветковић уплатио 241.000 динара. Супруга Зорана Ђинђића, Ружица, демократе је донирала са 100.000 динара.

На списку донатора ДС-а је, иначе, укупно 315 имена, али међу њима нема ни лидера странке и председника Србије Бориса Тадића нити његових блиских сарадника Срђана Шапера и Небојше Крстића. Истовремено, демократе компанији „Univerzal McCann” за трошкове прошлогодишњих изборних кампања дугују 51.383.000 динара.

У Демократској странци Србије вредност донација физичких лица уједначена је и када је реч о виђенијим страначким функционерима износи по 60.000 динара. По толико су странци, поред осталих, дали лидер ДСС-а Војислав Коштуница, Милош Алигрудић, Борко Илић, Марко Јакшић, Ђорђе Мамула, Радојко Обрадовић, Зоран Шами, Александар Никитовић, Александар Поповић, Слободан Самарџић, Дејан Михајлов, Андреја Младеновић и Драган Маршићанин. Највећи донатор међу 89 особа са списка финансијера ДСС-а је Вуко Антонијевић са 120.000 динара.

Укупна вредност имовине ДСС-а крајем прошле године вредела је око 31,5 милиона динара.
:think::whistling:
http://www.politika.rs/rubrike/Polit...siraju.sr.html

E SAD DA CUJEM SIMPATIZERE
DSa
SRSa
DSSa
SNSa
i ostalih prikolica:)
 

Back
Top