ADSL paketi i cene

oki1987

Domaćin
Poruka
4.858
Uskoro mi istice ugovor od godinu dana Telekom ADSL, koristim za ovo vreme veoma spor internet od 256 kb, kada sam uzima i nije mi trebala veca przina, za surf, za informacije,mail. Medjutim sad bi koristio neke druge usluge kao sto su gledanje TV, skidanje filmova...
Juce sam naleteo na internetu na VERAT adsl pakete,i veoma su povoljni,naprimer moja mesecna preplata za brzinu od 256kb je ista kao VERAT-ova od 1024kb,znam da su se cene spustile i u Telekomu u odnosu na proslu godinu,ali mislim da je tamo trenutna cena 512kb 1280din.
Oni koji imaju iskustva sa VERAT-om interesuje me kakve su usluge?
 
Telekom nema 512, ima takođe 1mbps (odnosno 1024, ako ti je tako lakše). Cena je oko 1400 dinara sa PDV-om (ne znam tačno, imaš na njihovom sajtu). Ja sam i više nego zadovoljan Telekomovim ADSL-om. Što se Verata tiče, sačekaj nekog ko koristi njihov ADSL pa će ti on reći...


Pozdrav!
 
Uskoro mi istice ugovor od godinu dana Telekom ADSL, koristim za ovo vreme veoma spor internet od 256 kb, kada sam uzima i nije mi trebala veca przina, za surf, za informacije,mail. Medjutim sad bi koristio neke druge usluge kao sto su gledanje TV, skidanje filmova...
Juce sam naleteo na internetu na VERAT adsl pakete,i veoma su povoljni,naprimer moja mesecna preplata za brzinu od 256kb je ista kao VERAT-ova od 1024kb,znam da su se cene spustile i u Telekomu u odnosu na proslu godinu,ali mislim da je tamo trenutna cena 512kb 1280din.
Oni koji imaju iskustva sa VERAT-om interesuje me kakve su usluge?

Ne razumem.
Kako možeš da koristiš brzinu od 256 kb/s kad su to odavno promenili svi provajderi? Minimalna brzina je 1 Mb/s (1024 kb/s) kod svih provajdera, pa i kod Telekoma.
 
Ne razumem.
Kako možeš da koristiš brzinu od 256 kb/s kad su to odavno promenili svi provajderi? Minimalna brzina je 1 Mb/s (1024 kb/s) kod svih provajdera, pa i kod Telekoma.
telekom jos uvek cini mi se ima u ponudi taj tzv start paket sa 256Kbita
inace veze su vec skocile i na 16Mbita za download ali kosta oko 100 jevreja mesecno
najbolju ponudu ima EUnet sa svojim dvobrzinskim paketom..recimo daju 768Kbita od 6 do 18 i 4Mbita od 18 do 6 za 2000dina
 
Uskoro mi istice ugovor od godinu dana Telekom ADSL, koristim za ovo vreme veoma spor internet od 256 kb, kada sam uzima i nije mi trebala veca przina, za surf, za informacije,mail. Medjutim sad bi koristio neke druge usluge kao sto su gledanje TV, skidanje filmova...
Juce sam naleteo na internetu na VERAT adsl pakete,i veoma su povoljni,naprimer moja mesecna preplata za brzinu od 256kb je ista kao VERAT-ova od 1024kb,znam da su se cene spustile i u Telekomu u odnosu na proslu godinu,ali mislim da je tamo trenutna cena 512kb 1280din.
Oni koji imaju iskustva sa VERAT-om interesuje me kakve su usluge?

Ta brzina od 256 je ukunuta u Telekomu ima vec nekoliko meseci.
Najsporiji paket u Telekomu je,mislim da se zove click 1, 1024/128.....i cena je 1208 dina bez pdv ili 1425 din sa pdv.

Za skidanje filmova ili gledanje tv dosta ti je i to. Brzina skidanja ce ti npr. biti oko 120 Kb/s........imas i brze pakete ,ali su oni skuplji. Sledeci u Telekomu je negde oko 2200.
 
Zadovoljni korisnik telekom adsl-a.

1024/128 je sasvim dovoljan za sve.
click1.jpg
:ok:
 
Poslednja izmena:
Ja sam do Jula prosle godine koristio Telekom-ov ADSL.Bio sam zadovoljan, medjutim sto se tice downloada na brzini od 512 postizao sam najvise 52 kilobajta po sekundi.Posto cu u novom stanu ponovo imati mogucnosti da uvedem ADSL da li vredi vratiti se na isti posto trenutno koristim kablovski internet koji na 512 kilobita postize download od 60 kilobajta a na brzini 1024 postize download do 126 kilobajta.ADSL volim zbog dinamickih IP adresa koje su velika prednost prilikom download-ovanja sa RAPIDSHARE-a i slicnih servera a i kada me "banuju" na nekom CHAT-u.Kablovski operateri nemaju dinamicke adrese, mada sto se brzine i stabilnosti veze tice nema im se sta zameriti
 
Ta brzina od 256 je ukunuta u Telekomu ima vec nekoliko meseci.
Najsporiji paket u Telekomu je,mislim da se zove click 1, 1024/128.....i cena je 1208 dina bez pdv ili 1425 din sa pdv.

Za skidanje filmova ili gledanje tv dosta ti je i to. Brzina skidanja ce ti npr. biti oko 120 Kb/s........imas i brze pakete ,ali su oni skuplji. Sledeci u Telekomu je negde oko 2200.

brzina od 1024kb mi je sasvim dovoljna;)
 
meni nei 16mbps nije dovoljno !! znaj

Zavisi za šta ti treba... :lol:

Ima varijanta kod lelekoma, uz
v112693p0.jpg
bude brzina kao na
click8.jpg
, bar je kod mene tako bilo, dok im nisam vratio opremu... :mrgreen:

Magarci mi nisu hteli dati wifi modem uz moju doplatu, jer bože moj, zašto bih ja hteo da gledam tv u drugoj sobi...:roll:

Po tom pitanju su katastrofa, a što se veze tiče, sasvim sam zadovoljan, za sada... :ok:
 
Poslednja izmena:
LJUDI , RECITE MI.OVIH DANA BI TREBALO DA PREDJEM NA NOVU DIGITALNU CENTRALU I KONACNO DOBIJEM SLOBODNU LINIJU ZA ADSL.

KOLIKO SE REALNO OSTVARUJE DOWNLOAD U KILOBAJTIMA NA BRZINI OD 1024KBITA KOD TELEKOMA?

HVALA
 
Hvala svima na odgovoru.Znam i ja da bi na 1024kbita teoretski trebalo da bude ostvariv download od 128kbajta ali bas zato sto sam sa Telekomom ranije imao najvise 52kbajta download na brzini id 512kbita, zato i pitam

Pozdrav:bye:
 

Back
Top