preporuka za letovanje u Grckoj??

Sta te zanima ?
Bila sam dvaput po 20 dana i meni dosta ... za moj ukus ima lepsih ostrva u okruzenju ali to sve zavisi od afiniteta
Dobar je ako pazljivo odaberes lokaciju smestaja u odnosu na mesta i plaze koje te zanimaju , potrebe za svakodnevnim ili povremenim izlascima u grad jer je samo jedan , vreme boravka jer ako nemas auto vezan si za bus koji zna biti pun ...

Zanima me aktivni odmor, ne diskoteke i alkohol, neki sportsko/istraživački sadržaj. Proguglao sam malo i na YT video da je tamo haos od žurki, alkohola i bahnalija koje mene ne zanimaju.

2x 20 dana a pohvala se svodi na "dobar je ako..." i "ima boljih ostrva u okruzenju"? nesto mi se tu ne slaze. ja da bih bio negde na ostrvu 2x 20 dana morao bih biti apsolutno odusevljen ili da imam neki drugi debeli razlog.
na ta lepsa ostrva verovatno mislis na skopelos?

Možda čovek nije bio u turističkom fazonu, možda je nešto radio tamo ....
 
2x 20 dana a pohvala se svodi na "dobar je ako..." i "ima boljih ostrva u okruzenju"? nesto mi se tu ne slaze. ja da bih bio negde na ostrvu 2x 20 dana morao bih biti apsolutno odusevljen ili da imam neki drugi debeli razlog.
na ta lepsa ostrva verovatno mislis na skopelos?

Umorna sam pa sad ne mogu da ti detaljisem :)
Prvi put sam menjala lokacije i istrazila sve po ostrvu i bila na svim izletima u okolini .
Drugi put sam bila sa detetom tinejdzerom i naravno da sam opet morala na Skijatos inace nebi
Kad sam dete stavila na autobus za kuci , otisli smo na Skopelos i Alonisos ... meni mnogoooo lepsi .
E sad koliko su oni sportsko -istrazivacki , neznam da ocenim jer moji odmori su sa rancem i patikicama na nogama i obidjem sve sto se da videti usput menjajuci plaze u toku dana .Ja nisam tip koji prelezi u ligestulu ceo odmor okrecuci se kao prase na raznju ...
 
Poslednja izmena:
Postovani administratori i pratioci foruma, zanima me da li je moguce da se nadje smestaj bilo gde u Grckoj do 150e za dve osobe 10 dana ( moze i 7 ), u periodu od 24.7. - 3.8. ? Ovo sto sam gledala sve je skupo, pa rekoh da pitam ako neko zna da li ima jeftinije. Hvala unapred na odgovoru

Pa malo teze ako sami trazite ima dobro da se iscimate i iznervirate na standardno pustanje muda matorih grka ialo nemaju leba da jedu
 
Nije realno da se nadje bilo gde u Grcku smestaj za dvoje za 15 eura , pogotovu u shpic sezone .
Ima dva momenta :
1. Taj sto ima jeftin smestasj nit je cuo za internet nit zna bilo koji jezik sem grckog . Tako da veliki problem je kako se sporazumeti i uraditi rezervaciju , a druga stvar sto kad dodjesh moze biti druga
pesma ,
tj . , da, ili ce biti soba izdata prvom koji je uletio sa vise para , ili jednostavno grk ce potraziti vise jer zna da se racunalo na siguran smestaj i niko ne zeli da izvisi kad je stigao , pa hteo nehteo ce da
plati vise . .
2. Trazenje smestaja na licu mesta , da , ali period u kome se planira letovanje je sami shpic tako da nemojte ljudi da se lazete i zavaravate pogotovu ako vam je tanak budget .
 
Палаирос
IONIAN-itinerary.png

За особе које путују колима одлично место за летовање ! Сваког дана можеше да запуцате у нову авантуру. Лефкада и остала острва су близу. А и у близини, у заливу се налази неколико сјајних плажа. Рецимо скровита Vathiavali се налази пар километара даље али вреди пута пошто је дефинитивно једна од најбољих плажа у читавој Грчкој
Место је мирно, и (бар кад сам ја био средином јула) није било гужве уопште ! Туриста из Србије наравно нема (некима је ово велики плус :lol:) а цене су исте као и на северу. Ако желите да доживите "праву" Грчку место је пун погодак. Већина локала је пуна Грка, и места су више прилагођена за домаће туристе. Све у свему препорука.
 

Back
Top