preporuka za letovanje u Grckoj??

Voleo bih kada bi mi pojednostavili sta je za koga dobro tj sta je za nekoga sjajno ili lose... kao neki vid ankete, te bih moga lakse da verujem ili ne verujem nekim konstatacijama oko nekih letovalista.. znaci neko se naslanja na formulaciju da je lepo mesto ako je arhitektonski i urbanisticki srejdeno , ili da ima peskovite ili betonske, ili pak kamenite plaze, tj da je voda duboka , ili plitka ili postepena i itd.. neko favorizuje muzicke i prostore za igranje a neko ne .. neko vise voli restorane-taverne sa morskom hranom a opet neko ne.. neko voli setalista kraj mora a neko vise voli da su setalista ka unutrasnjosti samog mesta,, nekome je mnogo vazno da ima mnogo prodavnica pre svega prehrambenih trgovina a neki se vezuju vise za megamarkete , koji su obicno i nesto udaljeniji, i itt tdd.. kada se to uprosti na samu konstataciju da je nesto dobro ili da je nesto lose nikada se ne moze shvatiti zasto i po osnovu kojih merila...na neki nacin se moze i uvrediti sagovornik ostrinom odgovora.. za sada toliko..
 
Voleo bih da mi neko uporedi plaze u kontintalnoj grcki , naspram onih koje se nalaze na ostrvima tj onih u juznoj spaniji ili siciliji... voleo bih da mi neko napravi pravu analizu ovih i ovakvih situacija na osnovu kojih se vrlo cesto prave i analize i preporuke za letovanja. ali se ne analizira na potpuni i [prvi uporedni nacin. [pozdrav
 
Voleo bih kada bi mi pojednostavili sta je za koga dobro tj sta je za nekoga sjajno ili lose... kao neki vid ankete, te bih moga lakse da verujem ili ne verujem nekim konstatacijama oko nekih letovalista....
....kada se to uprosti na samu konstataciju da je nesto dobro ili da je nesto lose nikada se ne moze shvatiti zasto i po osnovu kojih merila...
... voleo bih da mi neko napravi pravu analizu ovih i ovakvih situacija na osnovu kojih se vrlo cesto prave i analize i preporuke za letovanja. ali se ne analizira na potpuni i [prvi uporedni nacin.
Ја бих ти препоручио да баталиш да "констатујеш" јер ти сам знаш најбоље шта теби одговара, па се тиме и руководи. И не верујем да ће овде неко да ти прави упоредне анализе и докторске дисертације на тему... Шта је за неког добро, а за другог лоше... само зато да би ти могао лакше да некоме поверујеш на реч јер си по природи неверни Тома и скептик.
 
Ја бих ти препоручио да баталиш да "констатујеш" јер ти сам знаш најбоље шта теби одговара, па се тиме и руководи. И не верујем да ће овде неко да ти прави упоредне анализе и докторске дисертације на тему... Шта је за неког добро, а за другог лоше... само зато да би ти могао лакше да некоме поверујеш на реч јер си по природи неверни Тома и скептик.

Bas tako... samo jos dodati: zelje i mogucnosti. Ali i karakter-da li je neko "baksuz" ili ok osoba....
Gledao sam ljude,u jakuziju na terasi apartmana,dok im se deca brckaju na 10m u moru...i nisu bili zadovoljni. Dok neki..."obicni smrtnici" u obicnim sobama,budu prezadovoljni smestajem,lokacijom....
Sve je u nasim glavama i naravno u ...dzepu.
 
Mi bi smo, nas troje (mi i sin od 2 godine) mozda ovog leta, sopstvenim prevozom otisli do Grcke na more..mene zanima, posto ne poznajem geografiju Grcke gde je najbolje za jednu takvu porodicu koju ne interesuju izlasci i tako to jer se mora dete cuvati, a da se ne koriste nikakvi trajekti? Strah me je kako bih se ja snasao tamo negde, tako da bih uprostio sve to i odseo negde na kopnu, poluostrvu... :D
 
Mi bi smo, nas troje (mi i sin od 2 godine) mozda ovog leta, sopstvenim prevozom otisli do Grcke na more..mene zanima, posto ne poznajem geografiju Grcke gde je najbolje za jednu takvu porodicu koju ne interesuju izlasci i tako to jer se mora dete cuvati, a da se ne koriste nikakvi trajekti? Strah me je kako bih se ja snasao tamo negde, tako da bih uprostio sve to i odseo negde na kopnu, poluostrvu... :D

Za prve korake u Grckoj dobar je Halkidiki(preporucujem drugi prst,mesta npr.Metamorfosis,Nikiti,Sarti)kad osetis "ono nesto"sto vecinu nas natera da se zaljubimo u Grcku-lako ces dalje istrazivati,dete ce biti sve vece,trajekti manje strasni...:cool:
 
Ја бих ти препоручио да баталиш да "констатујеш" јер ти сам знаш најбоље шта теби одговара, па се тиме и руководи. И не верујем да ће овде неко да ти прави упоредне анализе и докторске дисертације на тему... Шта је за неког добро, а за другог лоше... само зато да би ти могао лакше да некоме поверујеш на реч јер си по природи неверни Тома и скептик.

Nisam ja konstatovao iz razloga sto sam ja skeptik , nego vec iz tog razloga sto se pisu svakakvi komentari o pojedinim regijama i mestima u grckoj.. sve ono sto sam ja rekao vec je neko drugi na forumu naveo ili bar spomenuo.. ja sam samo skupio sve to na jednom mestu... kada sam pisao nisam ni razmisljao da ce to izazvati bilo drugi komentar sem da ce ljude navesti da daju neka svoja uporedna iskustva.. samo nedrobronameran covek ne bi ovo procenio..i na kraju cemu forum ako nema razmene iskustava sa letovanja .. e sada da li se svakom ponaosob svidja nacin , opis ili nesto trece... pozdrav .. o da nisam, neverni toma, vec sam mozda samo znatizeljan..
 
Bas tako... samo jos dodati: zelje i mogucnosti. Ali i karakter-da li je neko "baksuz" ili ok osoba....
Gledao sam ljude,u jakuziju na terasi apartmana,dok im se deca brckaju na 10m u moru...i nisu bili zadovoljni. Dok neki..."obicni smrtnici" u obicnim sobama,budu prezadovoljni smestajem,lokacijom....
Sve je u nasim glavama i naravno u ...dzepu.

Svoditi tudje komentare na kratke parole , bez namere da se udje u razgovor i nije neka pametna stvar, jer ovde i treba da dodje od postovanja razlika kako u shvatanju samih poruka , tako i u nacinu opisivanja mesta..To je ono kao ono sve cujes pa onda na kraju kao ti izvodis zakljucak 9i mnogo si pametan.... Znamo mi svi da i najbolji opis nekog mesta ne znaci i tacan opis.. ili da mnogo i zavisi od sklonosti onog ko opisuje.. samo je bezobrazluk kada se to nekad ispostuje a nekad ne .. sve zavisi da li dolazi od onog ko daje sebi za pravo ili ne...i opet pitanje cemu sluze forumi ako ne da se razmenjuju iskustva, zar ne ...
 
amuliani.jpg


plaza Alikes ..Amuliani....cene? pa nisu jake

http://www.atlantic.travel/letovanj...rst Athos/mesto/Amoulliani ostrvo - apartmani
 
Cene aranzmana su vrlo pristojne, mislila sam na cene vanpansionske potrosnje ( marketi, kafici, restorani...). Napominjem da Amuliani nisam posetila, vec da sam o tome da su cene poprilicno visoke procitala negde na Internetu, tako da, dok se licno ne uverim, tu informaciju uzimam sa rezervom...Ja bih prva volela da nas sve neko, iz prve ruke, obavesti o utiscima vezano za Amuliani...
 
Ima li neko iskustva sa Skijatosom? Nešto mi se javlja baš Skijatos.
Sta te zanima ?
Bila sam dvaput po 20 dana i meni dosta ... za moj ukus ima lepsih ostrva u okruzenju ali to sve zavisi od afiniteta
Dobar je ako pazljivo odaberes lokaciju smestaja u odnosu na mesta i plaze koje te zanimaju , potrebe za svakodnevnim ili povremenim izlascima u grad jer je samo jedan , vreme boravka jer ako nemas auto vezan si za bus koji zna biti pun ...
 
Sta te zanima ?
Bila sam dvaput po 20 dana i meni dosta ... za moj ukus ima lepsih ostrva u okruzenju ali to sve zavisi od afiniteta
Dobar je ako pazljivo odaberes lokaciju smestaja u odnosu na mesta i plaze koje te zanimaju , potrebe za svakodnevnim ili povremenim izlascima u grad jer je samo jedan , vreme boravka jer ako nemas auto vezan si za bus koji zna biti pun ...
2x 20 dana a pohvala se svodi na "dobar je ako..." i "ima boljih ostrva u okruzenju"? nesto mi se tu ne slaze. ja da bih bio negde na ostrvu 2x 20 dana morao bih biti apsolutno odusevljen ili da imam neki drugi debeli razlog.
na ta lepsa ostrva verovatno mislis na skopelos?
 

Back
Top