preporuka za letovanje u Grckoj??
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: preporuka za letovanje u Grckoj??

Zainteresovan član Loo (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano preporuka za letovanje u Grckoj??

Molim vas ako mozete da me posavetujete gde bi bilo lepo otici u Grckoj, za dvoje? Vise smo za varijantu da idemo autom i da iznajmimo mali apartman, privatno. Ne preko agencija.
    hvala
    Poslednji put ažurirao/la Loo : 09.05.2009. u 22:39

Aktivan član sch (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano Re: preporuka za letovanje u Grckoj??

Ako idete iz Belgije, i to kolima, onda najbolje da se spustite dole do Italije, (Venecija, Ancona, Bari...) i da pređete brodom na Krf.
    Tamo je super za mlade. A onda se možete vratiti drugim putem kroz Srbiju itd....

Tako ćete usput videti deo Italije, i veći deo Grčke, proći kroz Srbiju....

Zainteresovan član Loo (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio sch Pogledaj poruku
    Ako idete iz Belgije, i to kolima, onda najbolje da se spustite dole do Italije, (Venecija, Ancona, Bari...) i da pređete brodom na Krf.
    Tamo je super za mlade. A onda se možete vratiti drugim putem kroz Srbiju itd....

Tako ćete usput videti deo Italije, i veći deo Grčke, proći kroz Srbiju....
    ok, znaci Krf!

da, idemo iz Belgije ali cemo prvo u Srbiju, pa onda u Grcku

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Ako ne zelis da vidis mnogo Srba onda samo Jonsko more [Krf, Parga, Lefkada, Zakintos......]
    Ja sam ateista, porodičan čovek, otac dvoje dece. Nemam potrebu za verom, ne osećam se hendikepirano ili ugroženo zato što ne verujem.
    Živi sam dokaz da se bez vere može lepo živeti)

Veoma poznat Majat. (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    184

Citat Original postavio jerotije Pogledaj poruku
    Ako ne zelis da vidis mnogo Srba onda samo Jonsko more [Krf, Parga, Lefkada, Zakintos......]
    Na Krfu ima puno Srba, ali zato na Zakintosu, Lefkadi ne

Početnik KojiZoran (avatar)
    Učlanjen
    21.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pargu ne propustaj nikako

Početnik
    Učlanjen
    25.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Krf je predlog broj jedan...
    Trazio sam neke slike o Krfu da bi ti ga priblizio,pa,pogledaj nesto o njemu na http://www.greeklandscapes.com/greece/corfu.html ... Ostavio sam ti link dole pa mozda moze da ti pomogne oko smestaja...

------------------------------------
    Ferienwohnung

Zainteresovan član MalakaMegali (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Krajnje je neozbiljno i pretenciozno nazivati Krf ''predlogom broj jedan'' ...

Ništa ne fali Krfu, ali ti dečko očigledno nisi video puno od Grčke.

Obećava
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

O Grckoj se jako puno pise na evropskim i severnoamerickim forumima. Ocigledno se mnogi pitaju gde treba da idu na letovanje i sta da obidju u jednoj tako cudesnoj i prelepoj zemlji. Evo ako pomaze nekoliko strana sa yahoo foruma:

answers.yahoo.com/question/index?qid=20080731034254AAl9myW
    answers.yahoo.com/question/index?qid=20070528124607AA8yDJ3
    ca.answers.yahoo.com/question/index?qid=20080526084842AAxm3lZ
    id.answers.yahoo.com/question/index?qid=20080316075731AAchegA
    uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20080725122239AAnJZoS

Zainteresovan član VUCKO73 (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Thumbs up Re: preporuka za letovanje u Grckoj??

Hajde da i ja dam doprinos budućim turistima koji bi da putuju za grčku, moj izbor je Pefkohori, malo mesto lepo plaža na max. sto metara od sobe more čisto (za razliku od Haniotija), dobro i za porodice a i za udvoje, ima dosta kafića i to pored same plaže, nije preskupo jer ima dosta malih radnji u kojima se cene razlikuju i do 80 centi pa ko voli neka se šeta i nadje nešto za svoj džep, inače ima i salon za masažu pored obale, malo masaža (tajlandska) malo more, pa sunčanje, pa opet masaža. Ko hoće diskoteke ima jedna u gradu a ako je i to malo Hanioti je na svega par kilometara i ima veći izbor, tako da možete i pešaka da odete,šetnja pored luksuznih vila blizu obale i tamo ste! Ovo su moja iskustva iz dotičnog grada za ostalo pravc net i vidite cene.
    Ima stvari, o kojima naša mudrost i ne sanja!

Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Pefkohori je samo za porodice sa decom, i to definitivno SJAJAN izbor

Mladi, nemojte slučajno otići tamo, izvršićete samoubistvo, drugi dan boravka....
    Ako već hoćete da idete na Halkidiki / Kasandru, onda je jedino dobro mesto za vas Kalitea.

Obećava
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Na website trifter.com medju sest najboljih destinacija ove sezone u Evropi (najinteresnatnijih i najefektivnijih po pitanju troskova), kao treca destinacija preporucuje se Halkidiki u Grckoj, a kao sesta Sicilija (ostale izabrane destinacije nisu za one koji bi da se upute na primorsko turisticko odrediste: Pariz, Sibiu, Berlin i Amsterdam). Evo sta pise za Halkidiki: Golden sands of ancient time, and the sanctuary of an angry sea god. Ostatak se moze procitati na sajtu:
    http://www.trifter.com/Europe/Six-Tips-on-Europes-Best-Vacation-Destinations-This-Summer.212749

Domaćin Vesna Ks (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio jerotije Pogledaj poruku
    Prosetasmo prosle godine par sati Pargom-itekako smo cesto culi srpski...
    Ljudi se stalno zale na nedostatak novca,srece,ljubavi...samo se niko ne zali na nedostatak pameti..

Elita
    Učlanjen
    12.05.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    875

za 15 dana,kolko smo prosle godine proveli na Lefkadi,ni jednom nismo culi srpski...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Ove god idem u Stavros,pa me zanima nesto vise o tom mestu?

Početnik
    Učlanjen
    15.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne mogu da verujem, ljudi bi iz Belgije zapucali u Grčku a vi im preporučujete Pefkohori i prvi prst na Halkidikiju, pa vi ko oni na onom drugom forumu "gde je najbolje? Pa tamo gde sam ja bio, brate, pa nisam ja budala".......sunovrat civilizacije...........

Zainteresovan član vercetti (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio jelena-kv Pogledaj poruku
    Ove god idem u Stavros,pa me zanima nesto vise o tom mestu?
    Joj mene taj Stavros podseca na meduze...Vodili me tamo roditelji kao klinca...ali se nadam da se u medjuvremenu promenilo..

Obećava
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Moj licni izbor su jonska ostrva: Kefalonija, Zakintos, Lefkada, Krf. Jonska mi se najvise svidjaju. Ali da ne bi delovalo pristrasno poslala sam izbor sa jednog stranog sajta, a oni preporucuju Halkidiki. U principu na sajtovima, blogovima i forumima (stranim i domacim) se mogu dobiti najbolje i najopseznije informacije o svakom mestu u Grckoj. Grcka ima mnogo lepih destinacija i dva zivota su mala da covek sve obidje. Presudjuju licni afiniteti i verovatno novcanik, ali i to koliko je vremena utroseno na traganje za dobrim informacijama i gde se trazi, a kada su ukusi u pitanju normalno da se pojavljuju razlike.

Početnik
    Učlanjen
    15.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio LeaV Pogledaj poruku
    Moj licni izbor su jonska ostrva: Kefalonija, Zakintos, Lefkada, Krf. Jonska mi se najvise svidjaju. Ali da ne bi delovalo pristrasno poslala sam izbor sa jednog stranog sajta, a oni preporucuju Halkidiki. U principu na sajtovima, blogovima i forumima (stranim i domacim) se mogu dobiti najbolje i najopseznije informacije o svakom mestu u Grckoj. Grcka ima mnogo lepih destinacija i dva zivota su mala da covek sve obidje. Presudjuju licni afiniteti i verovatno novcanik, ali i to koliko je vremena utroseno na traganje za dobrim informacijama i gde se trazi, a kada su ukusi u pitanju normalno da se pojavljuju razlike.
    Pa Halkidiki je širok pojam za one koji gledaju karte, a oni koji odu do najbliže agencije postoji samo Hanioti i Pefkohori a oni koji hoće da budu malo drugačiji oni odu u Polihrono,
    Grčka brate šta da ti kažem........

Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

@ za LeaV: Molim te nemoj pogrešno da me shvatiš, ali da li si ti bila na svim tim ostrvima, ili je tvoj stav na osnovu interneta ?

Govorim zato što kada sam prvi put hteo da idem u Portugal pravio maršutu putovanja uz pomoć internet iformacija. Napalio sam se na dve plaže i samo zbog njih napravio plan da skrenem sa glavne rute.
    Kada sam stigao tamo, ispostavilo se da je jedna od njih bila u privatnom vlasništvu, i da je zabranjen pristup kroz posed, da se može doći samo čamcem sa mora, a da je drugu fotografiju lažirao hotel na svom sajtu i stavio plažu koja uopšte NIJE u Portugalu. Drugi put kada sam išao sam već bio mnogo oprezniji ...

Obećava
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Za radne ljude u kontinentalnom delu odluka o odmoru se sigurno ne donosi na brzinu. Naravno, Internet je samo jedan od izvora informacija. Nije dobro da je jedini, a po Internetu se mora dosta kopati i imati na umu da su informacije cesto kontradiktorne, a nekad i netacne. Preporuke i iskustva su veoma vazan izvor. Npr. neki prijatelji mi toplo preporucuju Krit, i mogu zamisliti da je tamo lepo i carobno, ali uostalom i druga ostrva i mesta su lepa. Verovatno cu jednom otici, i tada cu se detaljno obavestiti iz mnogih izvora, gde je Internet samo jedan od izvora. Pored afiniteta, jedan od elemenata je zivotna situacija. Potpuno cete drugo mesto da izabere ako ste mladi, u grupi i zeljni ludog provoda u odnosu na situaciju ako idete na medeni mesec ili ako idete porodicno sto ukljucuje i decu. Ali svakako jedan od elemenata je i ponuda agencija. Recimo ima nekih hotela koji mi se svidjaju i na Halkidikiju ali nisam primetila da ih neka agencija ima.

Zainteresovan član vercetti (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio trulex Pogledaj poruku
    Pa Halkidiki je širok pojam za one koji gledaju karte, a oni koji odu do najbliže agencije postoji samo Hanioti i Pefkohori a oni koji hoće da budu malo drugačiji oni odu u Polihrono,
    Grčka brate šta da ti kažem........
    Na tom prstu kojeg pominjes licno preporucujem Kalithea-u...tj.hotele Atos palas ili Pallini beach na izlasku iz nje...na samoj obali mora...sobe sa pogledom na isto..privatna plaza...puno zgodnih Ruskinja i tako to...Mozda treba malo vise love da se iskesira ali vredi svaku paru
    Poslednji put ažurirao/la vercetti : 19.06.2009. u 02:04

Početnik
    Učlanjen
    19.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Grcka-SAMO OSTRVA

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Citat Original postavio KojiZoran Pogledaj poruku
    Pargu ne propustaj nikako
    Ja ove godine idem u Pargu ali nisam bas voljan. Ne svidjam mi se sto su velike guzve u vecernjim satima. Ja to iz iskustva od prosle godine jer sam odlazio u Pargu dva puta i morali smo da se drzimo za ruke da se nebi pogubili. Mozda sam bio u pogresno vreme jbga......
    Ja sam ateista, porodičan čovek, otac dvoje dece. Nemam potrebu za verom, ne osećam se hendikepirano ili ugroženo zato što ne verujem.
    Živi sam dokaz da se bez vere može lepo živeti)

Početnik KojiZoran (avatar)
    Učlanjen
    21.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ali popiti hladno pivo u kaficu gore na tvrdjavi sa pogledom na crkvicu je stvarno nezaboravno.

I jos nesto, ne propusti veceru na terasi u onom restoranu ispred samog ulaza u tvrdjavu, imaju odlicne spagete i fantastican pogled

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •