Kosovo | Možete li zamisliti?

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Kosovo | Možete li zamisliti?

Nagrađen Srebrnom Palmom na Međunarodnom Filmskom Festivalu u Meksiku, Najbolji Film na BC Days Dokumentarnom Filmskom Festivalu i uvršten u zvaničnu selekciju BridgeFest 2009 Međunarodnog Filmskog Festivala u Srpskom Sarajevu. Film takođe može da se kupi preko interneta.

Kosovo: Can You Imagine? je dokumentarni film srpsko-kanadskog režisera Borisa Malagurskog, o ljudskim pravima Srba na Kosovu i Metohiji. Većina kosovskih Srba su proterani iz svojih domova, neki žive u malim kontejnerskim kampovima, u getima, i sve ovo u srcu Evrope na početku 21. veka.

Film, koji je namenjen publici na Zapadu, prati priče nekoliko Srba koji su postali žrtve nacionalističke i iredentističke ideologije sa ciljem da se stvori čista albanska republika "Kosova" i ujedini sa susednom albanskom državom u Veliku Albaniju.
Srbi na Kosovu nemaju osnovna ljudska prava. Bićete šokirani da saznate sa kakvim strahotama se suočavaju svakog dana.

"Civilizovani" zapadni politicari su odgvorni za uzasnu situaciju na Kosovu. Srbi nemaju prava na zivot, dok siptari imaju prava da rade srbima bilo sta. Dokle ce da imamo vlast koja je sluga zapadu i samo prave stetu Srbiji?

Za više informacija o filmu i trejler posetite zvanični sajt filma: http://www.kosovo-film.com
manji_poster.jpg
 
Glupo je da ti saljem i ako imam na pm, kad si jasno stavio doznanja na mnogim temama da uzasna situacija srba na kosovu te ne interesuje.

Ti nemas rapid link.

Glupo je da ti saljem i ako imam na pm, kad si jasno stavio doznanja na mnogim temama da uzasna situacija srba na kosovu te ne interesuje.

I verovatno :lol: ga treba nabiti na neumašćen kolac?
 
Divno. I šta sad hoćeš da kažeš?

Shta je tu divno, Banacanine brate?

Ma nema bre.
Inače, sad će premijera Serbian scars je
odličan film, koliko čujem.
Moram da ga odgledam. 14. maja je premijera u Domu sindikata, http://www.savacentar.com/index.php...=302:scars&catid=36:filmovi&Itemid=49&lang=sr

Srpsko-američki film.

I ja isto. Film razbija, a lik iz " Ulichnih pasa ", Majkl Madsen, je ziva legenda.
 
Ne, pricha filma se vrti oko nesrecne ljubavi Srbina i Albanke... Inache, neshto slichno smo videli i u filmu " Strshljen " u kome glavni lik ( Albanskog placenog ubice ) igra Sergej Cetkovic. :)

Stršljen je dono dna kao i ostalo Smokjijevo đubre od opusa
ali u onom filmu ima terorizam i kako se dočepaju nake formule
pitam samo ko su teroristi
da li su Srbi?
 

:mrgreen:

Dragan Jovanović :worth:

Dobro, imamo celu noc na raspolaganju... Sad' cemo malo da treniramo. :super:

Stršljen je dono dna kao i ostalo Smokjijevo đubre od opusa
ali u onom filmu ima terorizam i kako se dočepaju nake formule
pitam samo ko su teroristi
da li su Srbi?

Meni se svideo film... Ne znam, nisam gledao taj novi, josh nije bio u bioskopima...
 
Kad pocinje radnja ovog filma? Kad su Albanci osokoljeni prisustvom zapadnih trupa poceli maltretirati Srbe, ili ranije dok su Srbi osokoljeni prisustvom svojih trupa ugnjetavali Albance?

Cisto da znam, jer ako radnja pocinje 99. da se uopste ne zamaram trazeci ga.

Radnja je pocela 1941. kad su nacisti raskomadali Srbiju i podelili je svojim satrapima.
 

Back
Top