Za sve domaće jugonostalgičare iliti titoiste, podsetnik!

u ovom tekstu su opisane borbe hrvatskih i bosanskih divizija i vojske u prvom svetskom ratu u Srbiji.
ko ovo pročita shvatiće zbog čega su nastale ustaše. među hrvatima se borio i sam J.B. tito u 42 vražjoj diviziji!
ovde nema ničeg uvredljivog i prenapumpanog pa molim sve da ovo pročitaju.

http://www.srbijazemljaheroja.com/info_74.html

Kakve veze imaju jugonostalgicari sa prvim svetskim ratom?
 
Jel ti jasno da ti spominjes vreme kad SFRJ nije bilo? Prvi svetski rat, znas li kad je bio? Jugonostalgicari pate za drzavom koja je postojala od 1945 pa do 1991, dakle SFRJ ili FNRJ prvih godina posle DRUGOG svetskog rata, TO vreme, razumes TO VREME, a ne prvi svetski rat, Macva, Austro-Ugarska i sta ja znam... na VREME se misli, razbra?

MA JEL TI RAZUMES ZA IZRAZ BRACA HRVATI ILI BRACA BOSANCI? SA NJIMA SMO PRAVILI DRZAVU I PLATILI ZLOCINIMA NAD NAMA! I TA SE GRESKA PONOVILA PO TRECI KOBNI PUT!
razumem ja sve a vidim ima ih ovi sto hoce da obnove tu nakazu od drzave al na srecu oni se nista ne pitaju ali truju umove. HRVATI SU BILI JUGOSLAVIJA, BOSANCI SU BILI JUGOSLAVIJA A MI SMO TO STVARANJE JUGOSLAVIJE PLATILI!
 
MA JEL TI RAZUMES ZA IZRAZ BRACA HRVATI ILI BRACA BOSANCI? SA NJIMA SMO PRAVILI DRZAVU I PLATILI ZLOCINIMA NAD NAMA! I TA SE GRESKA PONOVILA PO TRECI KOBNI PUT!
razumem ja sve a vidim ima ih ovi sto hoce da obnove tu nakazu od drzave al na srecu oni se nista ne pitaju ali truju umove. HRVATI SU BILI JUGOSLAVIJA, BOSANCI SU BILI JUGOSLAVIJA A MI SMO TO STVARANJE JUGOSLAVIJE PLATILI!

Da, svi su bili Jugoslavija osim nas, a gle BG bio glavni grad....Svi su podjednako krivi za ono sto se desilo - raspad SFRJ, da stoka nije birala nacionaliste Srbi bi i dalje ziveli u jednoj drzavi. Da ne govorim o svim drugim sranjima koja se ne bi desila da sva bagra ume da razmislja kao normalan covek a ne kao podivljala zver. Svima je bilo najbolje u toj SFRJ, ni pre ni posle nije bilo bolje, i nikad vise ni nece.
 
Nema nama spasa u ovakvom sastavu...
Svi mi znamo šta nam fali da bi opet normalno živeli a ipak, niko ne želi prvi da počne. Zvuči holivudski, ali sve je to u nama!
Kad postaneš svestan neke činjenice (koja direktno zavisi od tebe i tvojih postupaka) i pozitivnih posledica te činjenice - nećeš želeti da to prestane.
To je komunizam u glavi, drugim rečima, definitivno zdraviji sistem od današnjeg kapitalizma.
 
Da, svi su bili Jugoslavija osim nas, a gle BG bio glavni grad....Svi su podjednako krivi za ono sto se desilo - raspad SFRJ, da stoka nije birala nacionaliste Srbi bi i dalje ziveli u jednoj drzavi. Da ne govorim o svim drugim sranjima koja se ne bi desila da sva bagra ume da razmislja kao normalan covek a ne kao podivljala zver. Svima je bilo najbolje u toj SFRJ, ni pre ni posle nije bilo bolje, i nikad vise ni nece.

pa bilo je najbolje kad su komunisti streljali sezdesetih srbe iz kragujevca i na jugu srbije...
pa da, nek ti bude super nekih 15 godina a posle toga nek te ustase istrebe...
 

Back
Top