Filosofija

Kada biste mogli da birate da li biste zeleli da prvo u zivotu vozite ferari i da znate da vozite prvi put kad sednete u njega i da nikada vise ne promenite auto pa i ako mu puknu gume, pregore svecice i ode motor ili da vozite malo jugo pa ladu pa peglicu i nadate se da cete naleteti slucajno na ferari koji ce biti vas i dovoljno vremena biti u voznom stanju

neee predajem se...ne mogu da se odlucim koja je gluplja opcija
pa dobro rece covek da je situacija hipoteticka...

meni se evo recimo skurcilo sve samo od povrsne komunikacije sa gomilom slucajnih prolaznika kroz moj zivot a ne da se emotivno angazujem za svaki promasen slucaj :neutral: mislim nema se,mora da se steka...a onda shvatis da gomila ljudi to nit zasluzuje nit su vredni toga.radije bih ostala sama ceo zivot nego da se trosim dusevno na svakom koraku....neka fala.
 
pa ono i ja bih da probam razlicite stvari tip skakanje iz aviona sa padobranom (ili bez :per: ),veliki koralni greben,jahanje slona, kampovanje u sred neke vukoyebine u dzungli i borba sa insektima i da naravno kineski zid u sred zime i da da isposnicki zivot negde van celog sveta missim to je samo telo ono se uglavnom preporodi al dusa se cepka i ostavlja,mislim to naravno ako ne ulazis povrsno u sve to a ja nisam takav tip a bolje bi bilo da jesam umrla bih srecna i u uverenju da sam imala lep zivot :neutral: a i najsrecnija sam sa sobom samom,bar se nikad necu izneveriti i to sve :heart:
 
pa ono i ja bih da probam razlicite stvari tip skakanje iz aviona sa padobranom (ili bez :per: ),veliki koralni greben,jahanje slona, kampovanje u sred neke vukoyebine u dzungli i borba sa insektima i da naravno kineski zid u sred zime i da da isposnicki zivot negde van celog sveta missim to je samo telo ono se uglavnom preporodi al dusa se cepka i ostavlja,mislim to naravno ako ne ulazis povrsno u sve to a ja nisam takav tip a bolje bi bilo da jesam umrla bih srecna i u uverenju da sam imala lep zivot :neutral: a i najsrecnija sam sa sobom samom,bar se nikad necu izneveriti i to sve :heart:

:per:
 
Hipotetičko pitanje: Kada bi mogli da birate, da li biste želeli da Vam prva ljubavna veza bude ono pravo, vaša polovina... ili da menjate partnere i ljubavi sa neizvesnim ishodom (možda naletite na pravog možda ne..)? Zašto?

p.s. Isključujem opciju da bi morali da budete sa više njih da biste empirijski znali šta je za Vas ono pravo.. zato je filosofija i hipotetičko pitanje

Heh... pa mogla sam možda da biram i znam šta sam izabrala iz ko zna kojih razloga... no, svakako, i dalje broj osoba koje mogu da svrstam u tu kategoriju vrednih je zaista mali, i iskreno, i nisam imala mnogo 'pravih veza', ma koliko to bilo neprihvatljivo za jednu forumašicu.. i svaki sa kojim sam bila je vredeo na mnogo načina.. a nikad nisam samo tako 'menjala' partnere.. nikad mi nije bilo interesantno da se smaram sa kojekakvim likovima samo da ne bih bila sama...
 
ako je pitanje samo takvo bez nepotrebne filozofije
samo jedan partner bi mi sasvim bio dovoljan u zivotu
i ako je iz prve naravno to to pravo zasto bi ja bio sa drugima i trazio onoga cega ne mogu naci
 
...nisam retardirana pa da mi neko bude polovina :confused:

logicno je da cu da mijenjam ljude/ljubavi, nista nije vjecno nepromjenjivo i malko mi je neprirodno voljeti samo jednom u zivotu
i, ne, nece to biti "onaj pravi" niti ocekujem istog jer,
kao sto vec rekoh, nisam polovina bilo cega pa da mi treba one true match

Za to "retardirana" i nisam skroz siguran, kad nisi shvatila pitanje i toliko bukvalno tumacis rec "polovina"...

Kada biste mogli da birate da li biste zeleli da prvo u zivotu vozite ferari i da znate da vozite prvi put kad sednete u njega i da nikada vise ne promenite auto pa i ako mu puknu gume, pregore svecice i ode motor ili da vozite malo jugo pa ladu pa peglicu i nadate se da cete naleteti slucajno na ferari koji ce biti vas i dovoljno vremena biti u voznom stanju

neee predajem se...ne mogu da se odlucim koja je gluplja opcija

To je to poredjenje....Podseca me na nivo razmisljanja "Jedan partner u zivotu, to ti je kao da jedes jedan te isti pasulj svaki dan i to bez salate"


Misljenja sam da definitivno postoje dve vrste ljudi na ovom svetu, zato i postavih ovu temu. Prva vrsta je ona koja vecito trazi tog nekog i u svakom pokusava da ga nadje (iako ga nema mozda ni na vidiku), kao i druga vrsta koja bi da se zayebava koliko god moze pa ako je nekad usere da nadje nekog s kim bi till the end of the world (prim.aut. Wim Venders :p) , usralo je... ako ne, ybg bar smo ga ziveli. Ovi svi srednji slucajevi su prikrivena jedna ili druga vrsta.

Zasto ima ljudi koji vecito varaju, a "vole" svog stalnog partnera, zasto ima ljudi koji su vecito razocarani u svaku vezu i niko im nije potaman, zasto ima ljudi koji nisu u stanju ni kao matori da se "smire", zasto svi ljudi nisu monogamni kao pingvini? Milion i jedno pitanje, zbog koga smatram da nas ima samo dve grupe na svetu....
 
Za to "retardirana" i nisam skroz siguran, kad nisi shvatila pitanje i toliko bukvalno tumacis rec "polovina"...



To je to poredjenje....Podseca me na nivo razmisljanja "Jedan partner u zivotu, to ti je kao da jedes jedan te isti pasulj svaki dan i to bez salate"


Misljenja sam da definitivno postoje dve vrste ljudi na ovom svetu, zato i postavih ovu temu. Prva vrsta je ona koja vecito trazi tog nekog i u svakom pokusava da ga nadje (iako ga nema mozda ni na vidiku), kao i druga vrsta koja bi da se zayebava koliko god moze pa ako je nekad usere da nadje nekog s kim bi till the end of the world (prim.aut. Wim Venders :p) , usralo je... ako ne, ybg bar smo ga ziveli. Ovi svi srednji slucajevi su prikrivena jedna ili druga vrsta.

Zasto ima ljudi koji vecito varaju, a "vole" svog stalnog partnera, zasto ima ljudi koji su vecito razocarani u svaku vezu i niko im nije potaman, zasto ima ljudi koji nisu u stanju ni kao matori da se "smire", zasto svi ljudi nisu monogamni kao pingvini? Milion i jedno pitanje, zbog koga smatram da nas ima samo dve grupe na svetu....
ja ima pingvine u avataru:rumenko:
al stalno se tuku:sad2:
 
ne mogu da verujem da ovako mislim, ali ako bi taj prvi skroz odgovarao, pa ne bih ga ostavila samo da bih videla,probala kako je tamo negde. ma koliko ja radoznala bila. a jesam radoznala.

glasam za prvo, ako pricamo o tome da je taj ona savrsena druga polovina i da ja to znam, svakako.
ali to se nije desilo. tako da, nastavlja se potraga.
 
Hipotetičko pitanje: Kada bi mogli da birate, da li biste želeli da Vam prva ljubavna veza bude ono pravo, vaša polovina... ili da menjate partnere i ljubavi sa neizvesnim ishodom (možda naletite na pravog možda ne..)? Zašto?

p.s. Isključujem opciju da bi morali da budete sa više njih da biste empirijski znali šta je za Vas ono pravo.. zato je filosofija i hipotetičko pitanje

ako moram da biram izmedju te dve opcije, izabrala bih da prva ljubav bude "ono pravo", ali samo da se zna da nisam za opciju "prva ljubav=prava ljubav", mislim da je to statisticki nemoguce, iskustveno razocaravajuce i empirijski neizvodljivo
 
Skitam i lutam a dokle ću tako.... ne ne ne ne... silno grešiš sinko, silno...

Ima dosta ljudi koji misle da uvek može bolje i onda lako idu dalje u potrazi koja traje u nedogled (dok ne shvate da je nešto bilo zaista vredno i da nisu znali kad da "stanu"...)... mora malo da se filosofira na ovoj temi inače ode mas u propas
 

Back
Top