Virus podela među ljudima
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 70

Tema: Virus podela među ljudima

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Virus podela među ljudima

Gledajući ove debile (koji čak i mene, kao srpskog "izdajnika" teraju na povraćanje) zapit'o sam se kako se pravi nova nacija, pošto danas malte ne svaki zaseok želi da bude nacija, sa hiljadugodišnjom-tisućlećnom istorijom i posebnim jezikom.

Srbiji se svakako obija o glavu to što je radila (Slobodan Milošević) drugim narodima i državama tokom devedesetih, ali ovo je već postalo preterano.
    "Branioci" srpstva su nam govorili Srbija do Tokija, pa Srbija do Karlobaga, pa Srbija do Knina, pa Srbija do Bihaća, pa Srbija do Dragaša, pa Srbija do Budve, na kraju umesto do Tokia doveli su je dotle da bude kao Nokia. Obrukali su sve pozitivne vrednosti Srpskog naroda i Srbije - koje su stvarane kroz istoriju, pod čijim krovom su (posle Prvog svetskog rata) želeli da se nađu i neki drugi narodi.

Ne bih želeo više o krivici Srbije, da detaljišem zločinačku politiku Slobodana Miloševića i sledbenika Vojislava Šešelja, nije tema o tome.

Problem je u tome što ove nove veštačke instant nacije, koje su sada u inkubatoru, na primer "Vojvođanska" (već u startu ovo znači da su ti "Vojvođani" nečiji podanici, npr. nekog vojvode ), rade gore stvari od najradikalnijeg radikala i prilično su šovinistički nastrojeni. U Vojvodini svakako vlada veći šovinizam nego u centralnoj Srbiji, rođen sam u Vojvodini i živim tamo, tako da znam o čemu pričam.

Na primer, u Bačkoj se mržnja prema Srbijancima, Bosancima i Krajišnicima može meriti OBRAZovskom mržnjom prema Jevrejima. Svi južno od Save i Dunava se nazivaju, od strane tih "Vojvođana": svinjama, arnautima, Turcima, gedžovanima...
    Često se može čuti da sve Srbijance i Bosance treba proterati iz Vojvodine, što na primer možete pogledati i na njihovom forumu (gore sam vam dao link).

Oni se pozivaju na atnifašizam (zaboravljajuči da su srbijanski vojnici i mahom srbijanski partizani sačuvali Vojvodinu i tamošnje Srbe, a kasnije pobedili u Sremskom frontu u WW2), a sami su puni etničke i regionalne mržnje.
    Znači apsurd.

Ok nezavisna Vojvodina ako baš mora. Meni ona neće škoditi.
    Ali totalno mi je bolesna ta silna potreba za podelama među ljudima, na još sitnije i još manje nacije. Mogao bih da razumem nezavisnu Vojvodinu, ali glupo mi je da se stvara nova narodnost Vojvođani, od srpskog etničkog supstrata.
    Neki čak kažu da govore vojvođanskim jezikom (ovo možete pročitati na gornjem linku). I to mi je glupava bolesna podela. Neka se naš jezik zove srpski, hrvatski, srpskohrvatski, jugoslovenski... ali debilno je da se isti jezik cepa na toliko jezika. To je posledica kompleksa niže vrednosti. Kao da jezik određuje narodnost, što je debilno. Amerikanci su najsuverenija nacija na svetu, a govore engleski jezik.

Ja odlično razumem Bošnjake Hrvate Crnogorce Srbijance Bunjevce Šokce Bačvane i Banaćane Dalmatince, idt, iako me je majka naučila samo jedan slovenski jezik, kojeg sam učio u školi - srpski.

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Podrazumevano Re: Virus podela među ljudima

Proturaš priču o tome da obraz mrzi Jevreje
    i da straosedeoci mrze "dođoše"
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio pinki borac Pogledaj poruku
    Proturaš priču o tome da obraz mrzi Jevreje
    i da straosedeoci mrze "dođoše"
    Ne mrze svi starosedeoci, evo npr. ja. Ali većina mrzi, prođi malo Bačkom i sve će ti se samo kasti.

P.S. OBRAZovci mrze Jeevreje, lično sam video kad su par njih u Pančevu lepili plakate napolje sa romima i smrt jevrejima - tako nešto.

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Lažeš i ovo o plakatama da je Obraz
    Lažeš i da je većina ja sam bačvan i svi moji žive u Bačkoj
    a i svako selo sam prošo uzduž i popreko
    tako da ofucano lažeš
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

-Isto je i kod nas u Banatu .

Banat je Srbija

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Lažeš i ovo o plakatama da je Obraz
    Lazes ti. Ti plakati jos stoje u ulici Stevana Supljikca. Drugo oni ze zalazu za teokratsku Srbiju i mrze Jevreje i Muslimane.

Lažeš i da je većina ja sam bačvan i svi moji žive u Bačkoj
    Ne lazem. Ti lazes, jer nisi iz Backe.

Bacvani, pravi starosedeoci, preziru dodjose i zalazu se za nezavisnu Vojvodinu.
    www.vojvodina.phpbbweb.com

Vojvodina ce biti nezavisna, nazalost. Ali svoju frustraciju i laganje ostavi za neki drugi put.

Elita
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ofucani džukac Pogledaj poruku
    Ja odlično razumem Bošnjake Hrvate Crnogorce Srbijance Bunjevce Šokce Bačvane i Banaćane Dalmatince, idt, iako me je majka naučila samo jedan slovenski jezik, kojeg sam učio u školi - srpski.
    Zato sto si ucio srpsko-hrvatski, zato dobro razumijes.

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Lazes ti. Ti plakati jos stoje u ulici Stevana Supljikca. Drugo oni ze zalazu za teokratsku Srbiju i mrze Jevreje i Muslimane.

Ne lazem. Ti lazes, jer nisi iz Backe.

Bacvani, pravi starosedeoci, preziru dodjose i zalazu se za nezavisnu Vojvodinu.
    www.vojvodina.phpbbweb.com

Vojvodina ce biti nezavisna, nazalost. Ali svoju frustraciju i laganje ostavi za neki drugi put.
    Aj malo odskakući derane,
    odskakući do prvog mosta
    pa skoči sa njega

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

Све док такви напаљенци сервирају овакве "сензационалне" вести и потенцирају даље поделе, лоше нам се пише ...

Сва родбина (са мајчине стране) ми је у Војводини ...
    Често се посећујемо, много пријатеља имам у НС, БПаланци, Челареву ...

И никада, али никада нисам нигде чуо ово о чему ти пишеш ...
    Можда код Мађара, Шокаца, Буњеваца, Румуна (и у врху "Покрајинског" ДС-а, наравно) има таквих коментара,
    али код обичног света НЕ !!!

Тече су ми из Бања Луке и Сурдулице ...
    Снаја ми је Словакиња, друга је потомак "колониста" ...
    Братанац је у озбиљној вези са Мађарицом ???

О чему ти и твоји причате ???
    "Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Citat Original postavio mar_comm Pogledaj poruku
    Све док такви напаљенци сервирају овакве "сензационалне" вести и потенцирају даље поделе, лоше нам се пише ...

Можда код Мађара, Шокаца, Буњеваца, Румуна (и у врху "Покрајинског" ДС-а, наравно) има таквих коментара,

Unosi nemir , i tera normalan svet da se naoruzava , u mesto decu da pravimo i njive da radimo .

Primećen član zboras (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Ne mrze svi starosedeoci, evo npr. ja. Ali većina mrzi, prođi malo Bačkom i sve će ti se samo kasti.

P.S. OBRAZovci mrze Jeevreje, lično sam video kad su par njih u Pančevu lepili plakate napolje sa romima i smrt jevrejima - tako nešto.
    Ako OBRAZ mrzi Jevreje kao sto kazes..Ne bi smeli da tako nesto rade.Ne dozvoljava im Svetosavlje..A oni drze do Svetosalja. Tako da si najverovanije pomesao nesto

A da ti ja kazem nigde u Ustavu ne pise da nekog moras voleti...Tako na primer ja mrzim takozvane Rome a Mrzim Jevrejsku politiku..Koja i dovela do svega ovoga...
    Poslednji put ažurirao/la zboras : 08.05.2009. u 15:51

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Citat Original postavio mar_comm Pogledaj poruku

Ma nema toga ni kod Mađara ni Slovaka ni bilo kog drugog
    to ima samo kod budala
    koji bi da svi budu kao oni
    ma klasičan ofucani nacista

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

http://www.vojvodina.phpbbweb.com/vojvodina-forum-13.html
    Ne bih da nista vise komentarisem, ali stvarno gledajuci ove debile i meni se povraca
    Ovo ko neki najgori separisti i nacisti (ne nacionalisti). Samo pogledajte par njihovih tema ma uzas bre

mar_comm nije na forumu
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

ma klasičan ofucani nacista
    Пајтићев портпарол,

И Боки би хтео да негде буде Војвода ... Па ајде, завади па владај ...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Nemoj sad da se pravimo mutavi . Nije vam braćo Bosanci nijednom palo na pamet da ste doprineli stvaranju ovakve slike o sebi?Ja sam Lala oženjen Bosankom ,Srpkinjom i volim je jer je dobra i požrtvovana osoba, moj oslonac i drug u životu. Njena rodbina iz RS sve divni ljudi , pravi Srbi,podneli velike žrtve.

Razumite da su stereotipi nastali jer se mnogobrojna vaša bosanska rodbina ponašala antisrpski toliko dugo da mnogi moji Lale veruju da ste i dan danas komunisti.
    Što je najgore u pravu su. I dan danas sisate nam krv vašim prvoboračkim pemzijama . i dan danas se nadmeno ponašate i proizvodite upravo onaj efekat koji ovde ne možete da prihvatite i pojmite.Umesto da se bratimimo i dan danas u kućema vaših roditelja stoji bar jedan grb SFRJ i bar jedna slika Titina pred Slobe ,Radovana i Ratka .
    Apelujem na Sanovnik-a da razmotri malo pažljivije ove moje i ne samo moje poglede na temu.
    Od ostalih znam da nema vajde.

A to što snajke neće da vam u brk kažu da ste ovakvi -onakvi, nek vas ne zavarava ,sigurno su dovoljno tolerantne prema ovakvom profilu.Lepo vaspitane .
    Otreznite se i prihvatite činjenicu da vas još uvek volimo ko braću al da morate da prestanete da se naturate ko oslobodioci i uvučete te rogove već jednom. Umro vam je Tito i sad ste obični Srbi . Niste više oruđe u borbi protiv kulaka,brigadiri zadružni i komesari. To ste na bolan način saznali i molim vas da ne stvarate veću mržnju optuživanjem nas koji smo se jedini odazvali mobilizaciji u Slobin samoubilačko dezerterski rat, da nismo dovoljno Srbi a vi partizanokominternistički udbaozna pioniri ste se sad odjednom posrbili toliko da nas opet učite Srpstvu.
    Ma braća ste mi kolko god da ste tupavi .
    I volim vas ko braću.
    Neće nas nikakvi revolucionari podeliti sem ako opet ne stanete na stranu internacionalnog socijalizma. A niste valjda baš toliko glupavi posle svega?

Nije loše ponekad bratu i šamarčić udeliti ,ako je iz dobre namere.

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

poštpo si starosedelac ,aj kaži di da dođem ja kao brat sarosedela da ti udelim tu roditeljsko popravnu šamarčinu,
    di da dođem?

mar_comm nije na forumu
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

Citat Original postavio neznam ništa Pogledaj poruku
    Nemoj sad da se pravimo mutavi . Nije vam braćo Bosanci nijednom palo na pamet da ste doprineli stvaranju ovakve slike o sebi?Ja sam Lala oženjen Bosankom ,Srpkinjom i volim je jer je dobra i požrtvovana osoba, moj oslonac i drug u životu. Njena rodbina iz RS sve divni ljudi , pravi Srbi,podneli velike žrtve.

Razumite da su stereotipi nastali jer se mnogobrojna vaša bosanska rodbina ponašala antisrpski toliko dugo da mnogi moji Lale veruju da ste i dan danas komunisti.
    Što je najgore u pravu su. I dan danas sisate nam krv vašim prvoboračkim pemzijama . i dan danas se nadmeno ponašate i proizvodite upravo onaj efekat koji ovde ne možete da prihvatite i pojmite.Umesto da se bratimimo i dan danas u kućema vaših roditelja stoji bar jedan grb SFRJ i bar jedna slika Titina pred Slobe ,Radovana i Ratka .
    Apelujem na Sanovnik-a da razmotri malo pažljivije ove moje i ne samo moje poglede na temu.

A to što snajke neće da vam u brk kažu da ste ovakvi -onakvi, nek vas ne zavarava ,sigurno su dovoljno tolerantne prema ovakvom profilu.Lepo vaspitane .
    Otreznite se i prihvatite činjenicu da vas još uvek volimo ko braću al da morate da prestanete da se naturate ko oslobodioci i uvučete te rogove već jednom. Umro vam je Tito i sad ste obični Srbi . Niste više oruđe u borbi protiv kulaka,brigadiri zadružni i komesari. To ste na bolan način saznali i molim vas da ne stvarate veću mržnju optuživanjem nas koji smo se jedini odazvali mobilizaciji u Slobin samoubilačko dezerterski rat, da nismo dovoljno Srbi a vi partizanokominternistički udbaozna pioniri ste se sad odjednom posrbili toliko da nas opet učite Srpstvu.
    I volim vas ko braću.
    Neće nas nikakvi revolucionari podeliti sem ako opet ne stanete na stranu internacionalnog socijalizma. A niste valjda baš toliko glupavi posle svega?

ШТА ЛУПЕТАШ,

ЛЕПОТЕ ТИ
    (пошто је очигледно то чиме се једино можеш похвалити) ???

Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Citat Original postavio neznam ništa Pogledaj poruku

I volim vas ko braću.

Ama znam ja sve sta je bilo , znam i kako su posteni stradali 45 . Sve je to meni jasno . J
    Znam i za Uuzas SFRJ , a znam i za harace koji su udarani . Al ovde treba da se brani nesto vece i vaznije .. E kad to vaznije i vece odbranimo , onda ce mo lako po neki samar vaspitni da udarimo . Nije greda ...

Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

poštpo si starosedelac ,aj kaži di da dođem ja kao brat sarosedela da ti udelim tu roditeljsko popravnu šamarčinu,
    di da dođem?

Buduća legenda buudala (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1171

Jel ovo o podelama podelama medju ljudima il medju Srbima?

Elita djurinica (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    188

srbija do Grocke
    i taćka

we don't inherit the Earth from our Ancestors,
    we borrow it from our Children

Elita djurinica (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    188

Citat Original postavio buudala Pogledaj poruku
    Sin'ša
    a ti li si, sine ...

Elita djurinica (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    188

srbija ko rakija
    al kajsija, mori

Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Citat Original postavio buudala Pogledaj poruku
    Ma medju Srbima ,. Ostali se ujedinjuju ..

mar_comm nije na forumu
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    Ma medju Srbima ,. Ostali se ujedinjuju ..
    Ово си у праву !!!

Slične teme

1. TERORISTI SU MEĐU NAMA
    Autor čedina_zebra u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.04.2009., 15:36
  2. B92.net među 1.000 najboljih
    Autor adem_ks u forumu Politika
    Odgovora: 86
    Poslednja poruka: 25.07.2007., 11:48
  3. Za toleranciju među ljudima dobre volje!
    Autor Feta Podouri u forumu Politika
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 18.11.2006., 11:29
  4. Da li su narkomani među vama? 8 )
    Autor TOMAX u forumu Arhiva
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 17.06.2005., 12:07

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku