Novi zakon - do gole koze!

gost 170502

Veoma poznat
Poruka
13.608
Citam u novinama da od danas pocinje da se primenjuje novi zakon o oporezivanju.

Kako se boriti protiv toga?

Pisem ovde, jer mene najvise pogadjasto moram da registrujem moj superluksuzni auto star 20 godina, a to ce da me kosta oko 60.000 kinti. Nesto manje od 2.500 kubika. Prosli put sam platio oko 35.000 kinti i to mi je tesko palo, morao sam, dakle, celu platu da dam za to zadovoljstvo, ali nekako sam pretrpeo.

Odakle nekom ko vozi auto od 2-3 hiljade evra 600 i vise evra godisnje za registraciju? JA da sam imao te pare ne bih kupio bih noviji auto (sa manjom kubikazom)...

Danas, ne radim, dobio sam otkaz zbog "svetske krize" ;) tako da necu moci da dam skoro 2 plate da bih mogao i dalje da se vozim mojim luksuznim autom, po predivnim putevima i ulicama, ravnim kao staklo, bez rupa, kako i dolikuje jer steta je da unistavam moje luksuzno vozilo po losem putu. A i nije greda, pa skupo smo to platili sa registracijama...

Kako se boriti protiv toga? Kako cete VI izaci na kraj sa tim? Vi koji imate luksuzan auto kao ja.:evil:

Meni ne ostaje nista drugo - necu regostrovati auto, za pocetak, ako ne dodjem do nekih para do jula, kada mi istice regostracija. A kada budem pri parama, moracu da nesto muljam...

Inace vozim BMW 325, '89. godiste. Tako da cu morati da ga ili odjavim totalno, vratim tablice, pa kupim neki 320 (on ima ispod 2000) i vozim na njegove papire (onda dolazi smaranje sa prebacivanjem broja sasije, i cimanjem da nadjem nekog na tehnickom pregledu da mi zazmuri na broj motora), ili da fikivno prebacim neki morot od 320 pa da tako vozim (za cega mi opet treba neki tehnicki pregled koji nece gledati broj motora). Yebe me broj cilindara inace bih uzeo 316 :lol:

A auto sa 2.5 motorom sam kupio samo zato sto je bio jedini BMW koji nesto valja kada sam kupovao, pa kao ajde preguracu vecu kubikazu, inace sam hteo da idem do 2000 ccm najvise, ali...

Dakle: Kako izaci na kraj sa ovim problemom.

Nemojte i samo reci "prodaj auto". Kome da ga sada prodam u i koje bescenje kada se zna kako stoje stvari?
 
Poslednja izmena:
Izgleda da si lose izracunao.Najvece poskupljenje je za automobile od 2.5-3 i preko 3000ccm+imas popust za starija vozila od 10 godina.




SVI GODIŠNJI TROŠKOVI ZA PUTNIČKO VOZILO
http://www.autobat.rs/default.aspx?state=103.null.2.null.13.9

E sada prvi put vidim to! Do sada su samo na sva zvona objavljivali: preko 2000ccm -> 37.000 A do sada je bilo oko 14-15.000. Niko nije spominjao godiste...

Ali ovaj link pokazuje staro stanje zar ne?

U svakom slucaju porez mi je bio 14.000 a sada je 22.000. I to je puno. Dovoljno da - ne dam!
 
Poslednja izmena:
911s [SK];9701243:
Znaš kako, postoji solucija u zavisnosti od slučaja, ali nije legalno, tako da ne bih javno o tome. Budite svesni činjenice da ovaj forum čita baš mnogo neregistrovanih ljudi. ;)

Pa ako je nesto bas kreativno, javi na pp, ako ja vec nisam spomnuo.

JA se ne bojim toliko. Znam gomilu njih koji voze prepakovane aute. Mahom BMW i slicno. Ali to su sve 10-20 godina stara kola, nikoga nije briga njih da zaustavlja i proverava...
 
Pa ako je nesto bas kreativno, javi na pp, ako ja vec nisam spomnuo.

JA se ne bojim toliko. Znam gomilu njih koji voze prepakovane aute. Mahom BMW i slicno. Ali to su sve 10-20 godina stara kola, nikoga nije briga njih da zaustavlja i proverava...

Тако су мом куму одузели ауто, јер је размишљао "ма стар је, неће нико то да проверава".;)
 
Pretpostavljam da imas dobro objanjenje/razlog zasto bi tako?

Jednostavno, hoćeš preko 2000 kubika, platiš, i vozi.

Da je pameti država bi stimulisala one koji voze nove automobile, a ovi stariji mogu da budu džabe, ali lepo registraciju u crveno, pa ko voli nek izvoli.

A one priče, nemam para za nov, onda lepo u bus, ili šetnja, a u krajnjem slučaju ima starijih automobila koji imaju manju kubikažu.

U svakom slučaju, postoji mogućnost za legalnu, odnosno zakonitu evaziju.
 
Jednostavno, hoćeš preko 2000 kubika, platiš, i vozi.

PA to nije neko objasnjenje. Meni nikako nije logicno da neko placa manje a vozi skuplji auto, tipican primer neki noviji Audi 1.9 TDI. Tim pre sto se OVDE prica o luksuzu.

A one priče, nemam para za nov, onda lepo u bus, ili šetnja, a u krajnjem slučaju ima starijih automobila koji imaju manju kubikažu.

Znaci da drzava stimulise da siromasni, budu jos siromasniji?
 
PA to nije neko objasnjenje. Meni nikako nije logicno da neko placa manje a vozi skuplji auto, tipican primer neki noviji Audi 1.9 TDI. Tim pre sto se OVDE prica o luksuzu.

Luksuz je na kubike, da ne bude zabune, taj audi je 1.9 pa ne ulazi, da je preko 2.0 ušao bi, kraj priče.

Znaci da drzava stimulise da siromasni, budu jos siromasniji?

Ne, država treba da uvede red, a oni koji ne mogu to da priušte, postoji javni prevoz.

Ako već neko nema para pa vozi auto star 20 godina, ako mu je ovo skupo, neka proda, kupi neki sa manjom kubikažom, ili javni prevoz, nema tu velike filozofije.

A vremenom-u fazama uvoditi sistem stariji automobil-skuplja registracija.:ok:
 
Luksuz je na kubike, da ne bude zabune, taj audi je 1.9 pa ne ulazi, da je preko 2.0 ušao bi, kraj priče.



Ne, država treba da uvede red, a oni koji ne mogu to da priušte, postoji javni prevoz.

Ako već neko nema para pa vozi auto star 20 godina, ako mu je ovo skupo, neka proda, kupi neki sa manjom kubikažom, ili javni prevoz, nema tu velike filozofije.

A vremenom-u fazama uvoditi sistem stariji automobil-skuplja registracija.:ok:
Ali je taj audi 1.9 mnogo bolji i skuplji od njegovog BMW-a, a registracija je mnogo veća za BMW-a.
Izgleda da si lose izracunao.Najvece poskupljenje je za automobile od 2.5-3 i preko 3000ccm+imas popust za starija vozila od 10 godina.




SVI GODIŠNJI TROŠKOVI ZA PUTNIČKO VOZILO
http://www.autobat.rs/default.aspx?state=103.null.2.null.13.9

Uh, ***, kako je skupo :mrgreen:
 
@DeINS
Jes ti imao nekad taj lukusz da se vozis javnim prevozom? Pogotovo nekim krticinim linijama?
Da se razumemo, nemam ja nisa protiv javnog prevoza, ali aj' neka on bude redovan i dovoljno komotan, pa nek se onda drzava izdrkava po starijim automobilima i glumi Shvajcarsku sa stimulisanjem novih.
Druga stvar, kakve veze imaju kubici realno? Ranije se vodilo prema kubikazi, jer je veca zapremina vise zagadjivala. Danas... pa uzmi bilo koji matori krsh, koji je katastrofa rucno-komsijski odrzavan, nek ima 1.1-1.3, taj sigurno vise gadi nego danasnji 3.0 euro5 motori.
Mislim, iskulirajte malo s tim fazonima, drzava rekla tako... e nek je i rekla, kad smo Srbende neuke, pa ne znamo kako to ide u drugim zemljama. Chillout...
 
Nisam stigao da pročitam... :neutral:
Ni ne želiš. U suštini je ok, ali tu će da nastrada čovek koji se zaboravi, pa umesto 50, negde će da vozi 60km/h i odraće ga za bezmalo 100€. A oni stvarno nenormalni će i dalje da kuliraju. Problem je samo u primeni istog.
Da ne kažem da je cela kaznena politika tu usmerena na vozače, a pešaci - mrtvo slovo na papiru. O motociklistima da ne pričam (govorim o onim napaljenim likovima).
 

Back
Top