STUDENTSKI PROTEST
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: STUDENTSKI PROTEST

Ističe se /una/ (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    286

Podrazumevano STUDENTSKI PROTEST

http://www.javno.com/hr/hrvatska/index.php?id=10638

http://www.index.hr/vijesti/tema/tema-studentski-prosvjedi/431564.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/blokada-fakulteta-nije-legitimna-i-odgovorni-su-je-duzni-sprijeciti/432123.aspx

Sta mislite o ovome?

Juce sam na HRTu gledala emisiju(mislim da se zove Dosierr Hr ili tako nesto) u kojoj su pustili snimke "voditelja nastave" (ne znam koja je to funkcija) kako im preti, studenata kako drze tribine i samog pocetka setnje ka zgradi fakulteta gde im organizator govori da nikoga ne napadaju, ne vredjaju... Takodje, receno je da je preko 40 000 gradjana potpisalo peticiju podrske studentima i da su ih neki profesori nazivali komunistima, fasistima, neoliberalima(svako ima, valjda svoje vidjenje). Kako ja studiram na Ekonomskom fakultetu, otisla sam na forum koji posecuju studenti ovog fakulteta i vecina je protiv i ima stav da treba cutati i uciti, a ne dizati bunu.

http://www.ekonomac.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1153&postdays=0&postorder=asc&start=255&sid=a26738d52bbd6947cf1e51c407d891b9

Ne bih se slozila sa mojim kolegama, ali svako ima pravo na svoje misljenje.

Sta mislite o studentskim protestima uopste, ne samo o protestu u Hrvatskoj (to je vise povod za postavljanje teme)? Da li mislite da time moze nesto da se postigne? Zbog cega bi ste vi protestvovali?

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano Re: STUDENTSKI PROTEST

Ja mislim da su ti studentni zaista pravi borci i zelim im svaku srecu i da uspu u svojoj nameri. Zaista, nashi akadamenci nemaju niti mozga niti hrabrosti da se dignu i da im se cuje glas. To me tako nervira. Sve govorimo prtoiv Hrvata, ali oni kada im neshto smeta, odmah dizu bunu, a ne kao mi; pognemo glavu, zurimo u pod i trpimo. Svaka im cast realno.

Domaćin Rujevit (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Slazem se, svaka cast studentima u Hrvatskoj. Izgleda da ono sto je nekad bio Bgd('68.) za ZG danas je obrnuto. Ima i na beogradskim fakultetima protesta ali ne u onoj meri u kojoj bi to trebalo da se ostvari(moguce je da se potencijal istrosio 96/97....
    Novi Sad ne smem ni da pomenem, letargija se ukorenila, postaje nacin egzistiranja filozofskog fakulteta.....
    Sutra psiholozi organizuju protest, cistoi sumnjam da ce biti veliki odziv...

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

svaka im cast, imaju oni forume svoje, ja se nadam da ce se izboriti za svoje.

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Rujevit Pogledaj poruku
    Slazem se, svaka cast studentima u Hrvatskoj. Izgleda da ono sto je nekad bio Bgd('68.) za ZG danas je obrnuto. Ima i na beogradskim fakultetima protesta ali ne u onoj meri u kojoj bi to trebalo da se ostvari(moguce je da se potencijal istrosio 96/97....
    Novi Sad ne smem ni da pomenem, letargija se ukorenila, postaje nacin egzistiranja filozofskog fakulteta.....
    Sutra psiholozi organizuju protest, cistoi sumnjam da ce biti veliki odziv...
    hoce, danas je kolokvijum brucoshima

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

i sta bi? danas sa psidzama

Domaćin Rujevit (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Mislim da su dobili sta su hteli, spavali su par dana na faksu i to je bilo to

Slične teme

1. Studentski domovi u NS-u
    Autor lemba u forumu Srbija
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 18.05.2010., 22:57
  2. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 16.10.2008., 18:05
  3. Studentski projekti
    Autor integral u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.09.2007., 19:47
  4. STUDENTSKI DOMOVI