Licemri sa velikim L ili malim?

Vendi9

Aktivan član
Poruka
1.586
Podstaknuta jednom zivotnom situacijom, pitam vas kako reagujete na licemere?
Konkretno segment novca je u pitanju.
Srecete li ljude koji kazu da ne podnose novac i "private property", hule na robno - novcane tokove, na pojam plasmana, kamata, zarade i profita a pritom su tipicni kapitalisti i imaju sve od ovog navedenog? jel mislite da su ti ljudi svesna bica ili jednostavno prljavi licemeri?
Meni licno, nikad nece biti jasno zasto se covek stavlja u situaciju da jedno prica a da drugo radi? (pogotovo kad su u pitanju ove transparente i materijalne stvari) a da pritom bude silno uveren da je u pravu i opravdava svoju sizofrensku poziciju dubokim filozofiranjem....
Kako to da neko zivi i ponasa se kao kapitalista a da pritom pljuje na to?
Ili se lisi svega pa budi u harmoniji sa sobom ili ne pricaj kontradiktorne stvari pa ponovo budi u harmoniji sa sobom....a ne duple pozicije....meni se licno od ovoga povraca..a vama?
 
Mozda nije dobro da ti se od tog povraca. Psiholozi, il psihijatri, kazu da sta god nam je mnogo gadno, kao na primer necija losa osobina, iza toga se krije nesto kod nas samih sto ne prihvatamo. Medju tim ljudima ima raznih. Ne primer, moguce je sledece:
covek idejno bi zeleo da je dobar divan krasan, da mu do novca nije stalo i on tako i prica, kako je novac i kapitalizam trula stvar. Medjutim, taj isti covek ima kuci zenu i decu i mnogoih voli i hteo bi da oni budu dobro, i oni mu svaki dan zakeraju ovo ono, i on u prvoj prilici popusti i ne odoli i nabavi novac nekom "losom" metodom; pa sad
mozda to sebi sakrije, a mozda ni ne sakrije, mozda je i svesan da su to dve oprecne stvari i tad je jos u tezoj poziciji
A opet, kad sa nekim prica, zna da su njegova ubedjenja takva da je novac nebitan u zivotu, da su mu deca i zena vaznije, i onda tako i prica i sav se covek pogubi u tom.
Eto, moguca je i takva stvar. I tom coveku nije ni malo lako.
 
Heh,
ova osoba o kojoj pricam, osudjuje svaki vid postenog rada jer kaze da je i posten rad usmeren na zgrtanje para :confused: mozete misliti? interesantno...
a pritom se ne libi od "losih metoda" privredjivanja....
E od toga mi se vrlo povraca...
Imamo dosta veliki broj "dobrocinitelja" u ruhu politicara koji se gade na novac a ovamo pune svoje racune...
Meni samo nije jasno zasto ti ljudi ne priznaju da vole novac?
p.s. Ja licno nemam nikakvih dilema na ovu temu...moje pozicije su janse i transparente
 
Heh,
ova osoba o kojoj pricam, osudjuje svaki vid postenog rada jer kaze da je i posten rad usmeren na zgrtanje para :confused: mozete misliti? interesantno...
a pritom se ne libi od "losih metoda" privredjivanja....
E od toga mi se vrlo povraca...
Imamo dosta veliki broj "dobrocinitelja" u ruhu politicara koji se gade na novac a ovamo pune svoje racune...
Meni samo nije jasno zasto ti ljudi ne priznaju da vole novac?
p.s. Ja licno nemam nikakvih dilema na ovu temu...moje pozicije su janse i transparente

Apsolutno te kapiram :) E ne znam. Samo mi bode oci ta rec transparentno :lol:
 
Zato sto svi ljudi pate od samoisticanja. Juri se ono sto je "trend" a sve u smislu sopstvenog isticanja.

Sve ono sto je stalo ljudima je da budu "in" u svakom pogledu. Svoje sopstveno uzviseno JA, je jedino do cega oni mare. Nadmenost, licemernost, lazi, prevara sve je deo jednog mentalnog sklopa.

Sad, naravno 1000 ljudi 1000 cudi. Ali vidjao sam takvih dosta.
 
Poslednja izmena:
Heh,
ova osoba o kojoj pricam, osudjuje svaki vid postenog rada jer kaze da je i posten rad usmeren na zgrtanje para :confused: mozete misliti? interesantno...
a pritom se ne libi od "losih metoda" privredjivanja....
E od toga mi se vrlo povraca...
Imamo dosta veliki broj "dobrocinitelja" u ruhu politicara koji se gade na novac a ovamo pune svoje racune...
Meni samo nije jasno zasto ti ljudi ne priznaju da vole novac?
p.s. Ja licno nemam nikakvih dilema na ovu temu...moje pozicije su janse i transparente
Možda osoba nije svesna koliko voli novac.
Možda nikada nije pogledala sebe i videla kako drugi ljudi žive.
Možda nije svesna kakve posledice ''loši metodi privređivanja'' ostavljaju na siromašni sloj stanovništva.
Možda joj je potrebna pažnja i poverenje okoline, a nekada je negde naučila da će time što će reći da ne voli novac to najbrže postići.
Kako god...
Svakako to ne čini da bi ti povraćala. Veruj mi. :D
 
Možda osoba nije svesna koliko voli novac.
Možda nikada nije pogledala sebe i videla kako drugi ljudi žive.
Možda nije svesna kakve posledice ''loši metodi privređivanja'' ostavljaju na siromašni sloj stanovništva.
Možda joj je potrebna pažnja i poverenje okoline, a nekada je negde naučila da će time što će reći da ne voli novac to najbrže postići.
Kako god...
Svakako to ne čini da bi ti povraćala. Veruj mi. :D

bas vala :cmok:
 
"O novcu sve najgore pricaju oni ljudi koji su izgubili svaku nadu da ce se obogatiti" :D

Ti sto jedno pricaju a drugo pokazuju,otkad je to retka pojava?
Znam nekoliko primera koji su se navodno gadili novca,a danas nemaju zivot u trci da ga zgrcu sve vise i vise.
Mi smo prilicno siromasan narod.Oskudevali smo u svemu i svacemu,cast pojedincima.
Nije cudno da,odrastajuci u takvim okolnostima,kad krenemo da zaradjujemo,otvore nam se svi apetiti,grabimo sta stignemo.

Pisala sam MI,misleci na ljude uopste,ali ne ubrajam tu sebe,jos uvek :D
 
Poslednja izmena:
Sad vec kao dobar dan....


Doslo takvo vreme da su svi licemeri....

Pa evo ti modernih shvatanja...
"Bolje da ispadnem glup nego da izgledam glup"----->kad izgleda onda ga je ugasio, a ako ispadne onda nece uvek.....sto je totalno suprotno od one stare "odelo ne cini coveka", "ne pise mu na celu"...

Ili cuvena najnovija opsteprihvacena mudrost...
"Evolution is solution for polution"
 

Back
Top