Više od pola firmi u Srbiji nelikvidno!

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
UPS: Više od pola firmi nelikvidno
7. maj 2009. | 13:05 | Izvor: FoNet
Beograd -- Unija poslodavaca Srbije saopštila je da je od 107.200 registrovanih malih, srednjih i velikih preduzeća u Srbiji 67.940 sada nelikvidno.

U saopštenju se navodi da su, od 21. do 30. aprila 2009. godine, stručne službe UPS obavile istraživanje stanja trenutne likvidnosti u privredi Srbije na reprezentativnom uzorku od 1.246 preduzeća u 42 opštine.

Broj od 67.940 nelikvidnih preduzeća predstavlja 63,38 odsto kompanija, koje sada nisu u stanju da redovno plaćaju svojim dobavljačima, isplaćuju zarade i uplaćuju poreze i doprinose poreskim upravama, jer nemaju dovoljno novca na svojim računima ili su u blokadi.
 
Ne trebaju nam ni krediti ni sarene laze niti bilo koje druge mere. Ljudi moji, treba da uradite samo jednu stvar, da sistem naplate potrazivanja funkcionise i da samo mogu da naplatim dugove. Duguju nam trenutno 1,5 miliona dinara, a ja nemam za plate i prete mi blokadom racuna. Dodje mi da odem pred zgradu Vlade i da ih pitam kada izadju odatle, sta oni rade, igraju se ekonomista i ekperimentisu nad nama. Treba da rade samo svoj posao, da osposobe sistem platnog prometa, ali to ne odgovara javnim preduzecima koja duguju milijarde i Miskovicu koji je bio toliko alav pa je podigao stotine miliona evra kredita i sada svi mi koji smo normalno poslovali treba da potonemo zbog njega.
(mirkovic, 7. maj 2009 10:53)

tadicev rezim gura celu srbiju u propast
 
Nije 63 %, nego 63,38 %........ NELIKVIDNO - čitaj tekst......

To ne mora da znači da su odjavili radnje ili ugasili firme. Ono što sam ja napisao odnosi se na one koje više nema u Agenciji i koji se više nigde ne vode ili su duži period u blokadi. To sam čuo pre neki dan u Poreskoj upravi - Savski venac....
 
UPS: Više od pola firmi nelikvidno
7. maj 2009. | 13:05 | Izvor: FoNet
Beograd -- Unija poslodavaca Srbije saopštila je da je od 107.200 registrovanih malih, srednjih i velikih preduzeća u Srbiji 67.940 sada nelikvidno.

U saopštenju se navodi da su, od 21. do 30. aprila 2009. godine, stručne službe UPS obavile istraživanje stanja trenutne likvidnosti u privredi Srbije na reprezentativnom uzorku od 1.246 preduzeća u 42 opštine.

Broj od 67.940 nelikvidnih preduzeća predstavlja 63,38 odsto kompanija, koje sada nisu u stanju da redovno plaćaju svojim dobavljačima, isplaćuju zarade i uplaćuju poreze i doprinose poreskim upravama, jer nemaju dovoljno novca na svojim računima ili su u blokadi.

predlazem da se ova tema spoji sa onom o progresu i demokratskoj stranci sa pozivanjem na bokijev intervju

zahvaljujem
 
Nije 63 %, nego 63,38 %........ NELIKVIDNO - čitaj tekst......

To ne mora da znači da su odjavili radnje ili ugasili firme. Ono što sam ja napisao odnosi se na one koje više nema u Agenciji i koji se više nigde ne vode ili su duži period u blokadi. To sam čuo pre neki dan u Poreskoj upravi - Savski venac....

pa pise ti lepo u tekstu da to sto su nelikvidne znaci da ne mogu da izmiruju tekuce obaveze kao sto je placanje dobavljaca, placanje radnika, izmirivanje poreza drzavi. ako to nije bankrot - ja ne znam sta jeste
 
Kolega Tikomire,ipak ne mogu da se slozim sa Vama.
Firma,drzava Srbija zaposljava 600 000 ljudi a to predstavlja skoro 50% zaposlenih.
Ti glasaci nikada nece dobiti otkaz,jedino kada bude proglasen bankrot morace po sili zakona svi na biro rada.Ne brinite oko Preobrazenja !!!!

ma to o cemu vi govorite su budzetski paraziti

a ovo o cemu ja pricam je realan sektor privredne tj privatne firme.

i tadiceva parazitska budzetska administracija , ocigledno je tera u bankrot celu aktivnu srpsku privredu svojim enormnim pljackaskim porezima i odbijanjem da im izmiri dugovanja...
 
Kao najveći dužnici ubedljivo se izdvajaju, pored države Srbije, veliki trgovački lanci. Njihovi rokovi plaćanja, koji često premašuju čak i četiri meseca od isporuke robe, stvaraju velike probleme dobavljačima, pa je opstanak malih firmi zbog kasnog plaćanja velikih trgovaca često doveden u pitanje.

a najveci duznici u zemlji su tadiceva vlast i miskovic

deru narod i pljackaju ga boli ih uvo moze im se
 
a vecina ovih jadnika sto im Delta i Tadic duguju pare ne sme cak ni da to javno kaze jer bi u suprotnom mogli da se oproste sa svojim parama

Kakav kriminalni rezim su u ovoj zemlji uspostavili Tadic i Miskovic - ovo je strasno
Dugim rokovima i višenedeljnim kašnjenjima posebno su pogođeni dobavljači hrane, ali mnogi proizvođači mesa, brašna i ostalih prehrambenih proizvoda ne smeju da se pojave pred kamerama jer bi izgubili mesto na policama Deltinih marketa.
 
evo javljaju se na b92 ljudi koje je tadic i njegov rezim neverovatnim porezima i ne placanjem obaveza oterao u bankrot i na ulicu:

u Subotici je stanje alarmantno. Jedno preduzece koji radi vec 30 godina juce se zatvorilo i nas 56 ostalo je bez posla. Vlada mora da oslobodi privredu suvisnih dazbina inace ne mozemo preziveti. Sta ce ostati od privrede posle svega ovoga veliko je pitanje. Ja u svojih 46 godina posle 12 godina rada na jednom mestu opet moram da lutam i trazim posao. Beznaadje je veliiko.

Moja kompanija je jedna od nelikvidnih. Do pre dva meseca smo normalno radili, a sada nam Delta duguje 1,2 miliona dinara i nemam ni za plate ni za servisiranje kredita i ako se stvari ne promene 1. juna zatvaram radnju. Ovo nije izazvala kriza, vec nasa nesposobna vlast koja nije dovela u red monopoliste. Zbog ovoga najmanje sto moze ministar ekonomije i finansija je da podnesu ostavke.
(mrkljun, 7. maj 2009 15:54)

nema sada dellboya filateliste i markelje da nam ovo prokomentarisu....
 
eto ovo pokazuje da su za svaku drzavu stetne velike firme i da treba podrzavati mala i srednja preduzeca

ovako delta duvan caneta subotica su ugasili mnogo malih firmi i firmica i ostavili te ljude bez hleba, ojacali su toliko da kontrolisu vlast borisa tadica i rade u ovoj zemlji sta hoce i sve nas na gomili teraju u propast.
 

Back
Top