Radnici umiru od gladi i prete da ce skociti sa krova ako u krug fabrike udje Dinkic

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.341
fdf10d1f0d50f5df015.jpg



Nepoželjni
Štrajkači „Partizana“ zapretili da će skočiti s krova ukoliko se na kapiji pojavi Mlađan Dinkić ili gradonačelnik Veroljub Stevanović


KRAGUJEVAC - Gradonačelnika Kragujevca Veroljuba Stevanovića i ministra ekonomije Mlađana Dinkića radnici „Partizana“, koji već treću nedelju štrajkuju glađu, proglasili su nepoželjnima u krugu fabrike, a troje štrajkača je zapretilo da će skočiti sa prozora upravne zgrade fabrike ukoliko se oni pojave na kapiji!

- Štrajkače je revoltirala izjava gradonačelnika da u našem protestu ima politike. To nije tačno - izjavio je Svetozar Bojanić, predsednik štrajkačkog odbora.

Dinkić je, sa svoje strane, juče poručio radnicima da se dogovore sa vlasnikom fabrike jer dugovi prema njima neće biti isplaćeni iz državne kase. On je dodao da država mora da podržava fabrike koje rade, a ne da namiruje stare dugove i pohvalio svog kolegu iz Vlade, ministra Ljajića za napore koje čini posredujući između Vlade i radnika.

Radnici su juče povukli prijavu za skup pred Skupštinom grada, obrazlažući novinarima da je to učinjeno zbog teškog zdravstvenog stanja štrajkača.

- Pitanje je kako bi većina štrajkača izdržala takav napor. Ne daj Bože, ali neko bi mogao i da umre - ističe Radolija Vukotić, predsednica sindikata koja je takođe pre četiri dana započela štrajk glađu. Kaže da pije tablete za smirenje, kao i većina drugih radnika.

- Mi smo rekli što smo imali, i tu više ne znam šta još da dodamo. Posetio nas je preksinoć Ljubisav Orbović, predsednik Saveza samostalnih sindikata Srbije, i pozvao da prekinemo štrajk - kaže Vukotićeva. Orbović je bio vidno potresen i rasplakao se zajedno sa štrajkačima kada je video u kakvom su stanju. On je uputio poziv predsedniku države Borisu Tadiću da se hitno krene u rešavanje zahteva štrajkača i da se ne čeka petak, za kada je ministar Rasim Ljajić zakazao sastanak sa štrajkačima u Beogradu.

Radolija Vukotić demantovala je da je među radnicima došlo do razmimoilaženja i navodnih sukoba.

- Na naše insistiranje jedna od radnica je prekinula štrajk. Bilo joj je jako loše i cela njena porodica je došla i molila da ide kući. Tek na naš nagovor je to prihvatila - priča Radolija.

Od preksinoć u krugu fabrike „Partizan“ povremeno su prisutni pripadnici policije. Radnici ne znaju zbog čega, ali kažu da sa „plavcima“ nema nikakvih nesporazuma. Nezvanično saznajemo da se na štrajkače vrši pritisak „sa svih strana“ i da su „radile vruće telefonske linije“ kako bi odustali od namere da ih kolege na nosilima donesu pred zgradu Skupštine grada.

- Znate sve i mi ne treba da vam objašnjavamo - kažu nam uglas. Lekari Hitne medicinske pomoći, koji su juče obišli štrajkače više puta, izjavili su da su radnici u isuviše lošem stanju da bi mogli da izdrže izlazak na otvoreno.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-07-05-2009/nepozeljni

-----------
Retard Dinkic kaze radnicima da se dogovore sa vlasnikom fabrike????

Zamislite da vam neko pokrade kucu ili automobil i policija vam kaze da se dogovorite sa lopovom mesto da pomenutog uhapsi i da vas zakonski obesteti od njegove imovine ?????
 
OD SUTRA PROTESTI
Savez samostalnih sindikata Srbije zatražio je juče od Vlade Srbije da odmah pozitivno reši zahteve radnika kragujevačke fabrike kože „Partizan“, čijih 12 radnika štrajkuju glađu već 15 dana.
Sindikat ocenjuje da su radnici prinuđeni da organizuju štrajkove i proteste u cilju ostvarivanja svojih prava, koja su im uskraćena zbog loše sprovedene privatizacije. Najavljeno je i da će, ukoliko ne budu pozitivno rešeni zahtevi kragujevačkih radnika, lokalna sindikalna centrala u Kragujevcu 8. maja organizovati protest solidarnosti, a da će Savez samostalnih sindikata pozvati radnike iz cele Srbije da iz istog razloga dođu 11. maja u Kragujevac.
 
OD SUTRA PROTESTI
Savez samostalnih sindikata Srbije zatražio je juče od Vlade Srbije da odmah pozitivno reši zahteve radnika kragujevačke fabrike kože „Partizan“, čijih 12 radnika štrajkuju glađu već 15 dana.
Sindikat ocenjuje da su radnici prinuđeni da organizuju štrajkove i proteste u cilju ostvarivanja svojih prava, koja su im uskraćena zbog loše sprovedene privatizacije. Najavljeno je i da će, ukoliko ne budu pozitivno rešeni zahtevi kragujevačkih radnika, lokalna sindikalna centrala u Kragujevcu 8. maja organizovati protest solidarnosti, a da će Savez samostalnih sindikata pozvati radnike iz cele Srbije da iz istog razloga dođu 11. maja u Kragujevac.

Od toga nema nista, onaj koji to organizuje je na prodaju tako da ce ta vatra brzo da se ugasi!
 
Yebo vas barjak SAMOUPRAVA vi ste to sranje i prošli put počeli.Sad od svi problema teba da se zanima cela zemlja sa privatizacionim prevarantima.Na sud pa šta vam bude.Kako ste radili tako ste i prošli.



..... dugovi prema njima neće biti isplaćeni iz državne kase.



Naravno da neće. Što ja od moje muke da plaćam tuđu površnost nerad i nebrigu?
A i ovo što placaju Jezdine i Dafinine dugove kao i dugove stare devizne štednje suspendovati do oporavka zemlje.Ja lično bi ukinuo i penzije i delio neku rentu za preživljavanje.Nije u redu da na šalteru deda partizan primi 44000 jedan deo penzije a moja mati koja je ceo radni vek gbačila 4500.
Kad je muka nek bude svima muka.



Zamislite da vam neko pokrade kucu ili automobil i policija vam kaze da se dogovorite sa lopovom mesto da pomenutog uhapsi i da vas zakonski obesteti od njegove imovine ?????


Šta ima da zamišljamo.
Na sud pa dokazujte šta imate.
Ja da sam vlast ja bi vas još tuko.Bando komunistička.I te što vas uče da serunjate.
Nije to iz glave kožarskih radnika izašlo .Komunizam bato ,to je.
 
sud nema zakonske mogucnosti da bilo koga natera da ih isplati

Sažaljevam slučaj . Nek tuže sud, nek tuže državu. Ima još sudova.

Ne,bato , ovde se muva politički nešto .
U svakom slučaju podržavam onog skota Dinkića u odluci da im država ne plaća cehove.Ni njima niti ikome drugom.

Nebriga drzave je njih i dovela do toga.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top