Tadiceva ekonomska politika deracine gradjana Srbije je dozivela totalni fijasko!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.009
Raste minus države

DRŽAVA je za prva četiri meseca trošila više nego što je predvidela i rebalansom budžeta, dok su joj prihodi i dalje na nivou prošlogodišnjih - pokazuju podaci Ministarstva finansija. Otuda je u republičkoj kasi manjak od 27,1 milijardu dinara.

Prihod od PDV
Iako je država planirala da u ovoj godini od PDV prikupi 302,4 milijarde dinara, odnosno mesečno u proseku oko 25,2 milijarde, samo je dva meseca imala priliv u tom obimu. April je podbacio - po osnovu PDV (domaćeg i stranog) slilo se 22,5 milijardi dinara. Ukoliko se ovakav trend, ali i stopa PDV nastavi, godinu ćemo završiti sa manjkom po osnovu naplate poreza na dodatu vrednost od skoro 28 milijardi dinara, odnosno oko 280 miliona evra.

Porez na plate
Niži
su i planirani prihodi od poreza na dohodak građana. Zvanični podaci ukazuju da se, realno, plate u Srbiji nisu smanjile, tako da umanjenje prihoda po ovom osnovu znači ili da su se poslodavci odlučili da zaposlenima u većem obimu isplaćuju plate na crno, ili je sve manje zaposlenih. Tako će od nameta na plate, ukoliko se nastavi ovakav trend, država u ovoj godini imati 14,1 milijardu dinara manje. Naravno, ovo pod uslovom da se plate do kraja godine ne smanjuju i da nema novih otpuštanja, što sigurno neće biti slučaj.

Naplata akciza
Martovsko povećanje akciza pokazalo je pozitivan efekat na prihode države. Ali, i pored činjenice da je naplata akciza uvećana, to je i dalje ispod planiranog. I ako se u ovoj meri bude prihodovalo od nameta na benzin, cigarete, kafu i druge akcizne proizvode, država će godinu završiti sa umanjenom naplatom od ovog nameta za 24 milijarde dinara!

Krajnji minus
Kako rashodi prevazilaze plan, a prihodi ostaju na nivou prošlogodišnjih, tako i minus države značajno odudara od svega onoga što su predstavnici vlasti procenili kao realno. Planirani godišnji deficit državne kase je 70 milijardi. Ali, ako se nastavi ovaj negativni trend, odnosno ukoliko se stvari dodatno ne pogoršaju, godinu ćemo završiti sa minusom u državnoj kasi od 81,3 milijarde dinara, a što je 11,3 milijarde više nego što piše u upravo usvojenom rebalansu.

IZNAD PLANA
DrŽava je, sudeći po podacima Ministarstva finansija, u prva četiri meseca ispunjavala, i to iznad plana, sve svoje obaveze. Naravno, one tekuće. Inače, za kapitalne izdatke u prva četiri meseca potrošeno je manje para nego što je država planirala da troši na mesečnom nivou.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=5&status=jedna&vest=144905&title_add=Raste minus države


-----------------

Tadiceve mere poskupljenja svega i svacega i uvodjenja novih akciza su dozivele totalni fijasko!

Prilivi u budzet su mnogo nizi od ocekivanog tako da je jasno da je Tadic PUKO SKROZ

Ovo samo pokazuje kakvi idioti i diletanti vode ovu zemlju
 
i gde ces ti da putujes sa 300 evra platom?

jel mozes s 300 evra platom da odes recimo 10 dana u Pariz ?

mozes djavola

tako da ne lupaj

mogu iz bratskog nam Zagreba avionom da odem u Pariz ili London za 15 eura, da se prosetam,popijem kafu, i vratim....bolje nego da me izlet na adu kosta isto toliko....mislim, bolje ista nego nista.;)
 
mogu iz bratskog nam Zagreba avionom da odem u Pariz za 15 eura, da se prosetam,popijem kafu, i vratim....bolje nego da me izlet na adu kosta isto toliko....mislim, bolje ista nego nista.;)

o cemu ti to majke ti ?

od beograda do zagreba ima 400 kilometara.

za gorivo ti treba najmanje 40 evra i za putarine jos 15 evra samo u jednom pravcu.

znaci kolima da odes do zagreba i da se vratis treba ti 110 eura

zatim dalje lupas , ne mozes da odes iz zagreba za pariz za 15 evra , najjeftinije low cost kompanije nude karte za 20 evra + aerodromske takse od 30 evra to je 50 evra i da se vratis to je ukupno 100 evra

znaci u toj varijanti o kojoj pricas treba ti najmanje 200 evra za prevoz. i jos nesto tamo da kupis i potrosis potrosices jos 100-200 i ode cela mesecna plata za jedan jedini dan

genijalan potez

a od cega ces posle da placas racune komunalije da kupujes hranu ?

vidi se da si neka klinka koja nema veze blage sa realnim zivotom i stanjem stvari u srbiji.
 
o cemu ti to majke ti ?

od beograda do zagreba ima 400 kilometara.

za gorivo ti treba najmanje 40 evra i za putarine jos 15 evra samo u jednom pravcu.

znaci kolima da odes do zagreba i da se vratis treba ti 110 eura

zatim dalje lupas , ne mozes da odes iz zagreba za pariz za 15 evra , najjeftinije low cost kompanije nude karte za 20 evra + aerodromske takse od 30 evra to je 50 evra i da se vratis to je ukupno 100 evra

znaci u toj varijanti o kojoj pricas treba ti najmanje 200 evra za prevoz. i jos nesto tamo da kupis i potrosis potrosices jos 100-200 i ode cela mesecna plata za jedan jedini dan

genijalan potez

a od cega ces posle da placas racune komunalije da kupujes hranu ?

vidi se da si neka klinka koja nema veze blage sa realnim zivotom i stanjem stvari u srbiji.

MOĆE AVION ZA 15 EVRA ALI DA REZERVIŠE KARTU GODINU DANA UNAPRED
 
iz zagreba za pariz najjeftinije je leteti croatia airlinesom i tu povratna karta kosta 250 evra.

ko sto znamo glupo je puci znaci 360 evra za prevoz kolima do zagreba i avionske karte do pariza a ne ostati u parizu makar nedelju dana

najjeftinije prenociste u parizu je 30 evra za noc , znaci sve kad saberes ne mzoes bez 1000 evra nigde....

tako da vecini gradjana srbije ukidanje viza ne znaci ama bas nista kad znamo da samo 11% Srbije uopste ima pasos.
 
o cemu ti to majke ti ?

od beograda do zagreba ima 400 kilometara.

za gorivo ti treba najmanje 40 evra i za putarine jos 15 evra samo u jednom pravcu.

znaci kolima da odes do zagreba i da se vratis treba ti 110 eura

zatim dalje lupas , ne mozes da odes iz zagreba za pariz za 15 evra , najjeftinije low cost kompanije nude karte za 20 evra + aerodromske takse od 30 evra to je 50 evra i da se vratis to je ukupno 100 evra

znaci u toj varijanti o kojoj pricas treba ti najmanje 200 evra za prevoz. i jos nesto tamo da kupis i potrosis potrosices jos 100-200 i ode cela mesecna plata za jedan jedini dan

genijalan potez

a od cega ces posle da placas racune komunalije da kupujes hranu ?

vidi se da si neka klinka koja nema veze blage sa realnim zivotom i stanjem stvari u srbiji.

pališa, malo karikiram, ali je u svakom slucaju bolje da nema viza, a uostalom ti lupas, neko ce moci posle godinu dana mozda da skrpi nesto i da ode da vidi ono sta ga zanima na par dan, ne mora da ima besnu platu....znam i ja milion slucajeva gde se kukumavci a puse se tri pakle cigareta na dan....naravno postoje mase siromasnih koji stvarno ne mogu, ali to ne znaci da niko ne treba nigde da mrdne ako ikako moze.
 
iz zagreba za london leti samo Wizzair i tu je karta 120 do 140 evra u jednom pravcu

http://wizzair.com/skylights/cgi-bin/skylights.cgi?step=1

nista od avionskog leta za 15 evra z:(

pa moras kao sto je pinki napisao vise meseci ranije da rezervises...i sta si zapenio, pomenula sam da postoje mogucnosti koje su povoljnije nego da te JAT dere za 400 eura, ali ne mozes da me ubedis da nije lepa vest ako nam ukinu vize, putovali ili ne putovali.
 
i gde ces ti da putujes sa 300 evra platom?

jel mozes s 300 evra platom da odes recimo 10 dana u Pariz ?

mozes djavola

tako da ne lupaj

kako gde ,ocekujem da ce bar pola miliona socijalnih slucajeva , nezaposlenih i ovih sto gladuju i seku prste otici da na crno pere sudove kod Marokanca u Doner Kebab u Parizu , ili da radi neku baustellu u Nemackoj , sada ce ionako biti velika potraznja za jeftinom radnom snagom bez paprira na ovu krizu :ok:
 
pališa, malo karikiram, ali je u svakom slucaju bolje da nema viza, a uostalom ti lupas, neko ce moci posle godinu dana mozda da skrpi nesto i da ode da vidi ono sta ga zanima na par dan, ne mora da ima besnu platu....znam i ja milion slucajeva gde se kukumavci a puse se tri pakle cigareta na dan....naravno postoje mase siromasnih koji stvarno ne mogu, ali to ne znaci da niko ne treba nigde da mrdne ako ikako moze.

pa ja pricam da to ukidanje viza za turistu ne znaci ama bas nista

taj ko ima pare taj ce da uplati aranzman preko agencije i agencija ce da mu vizira pasos tako da mu dodje isto.

http://www.jolly.rs/Preview.aspx?ID=15;1306

evo ti najjeftiniji aranzman za pariz od 6 dana i 5 nocenja sa smestajem u hotelu od 2 zvezdice kosta 500 evra + aerodromske takse od 100 evra tj 600 evra

i to nocenje sa doruckom

znaci da rucas i veceras u parizu u restoranu treba ti jos 50 evra svaki dan to je za 5 dana jos 250 evra ukupno 850 evra jer logicno je da ako vec odes u pariz da ces da obidjes muzeje i ostale znamenitosti koje pariz nudi

i jos nesto da kupis potrosis odes u neki muzej treba ti jos najmanje 250 evra tako da nema sanse da prodjes sa ispod 1000
 
kako gde ,ocekujem da ce bar pola miliona socijalnih slucajeva , nezaposlenih i ovih sto gladuju i seku prste otici da na crno pere sudove kod Marokanca u Doner Kebab u Parizu , ili da radi neku baustellu u Nemackoj , sada ce ionako biti velika potraznja za jeftinom radnom snagom bez paprira na ovu krizu :ok:

aha, baš ih se poželelii
 
kako gde ,ocekujem da ce bar pola miliona socijalnih slucajeva , nezaposlenih i ovih sto gladuju i seku prste otici da na crno pere sudove kod Marokanca u Doner Kebab u Parizu , ili da radi neku baustellu u Nemackoj , sada ce ionako biti velika potraznja za jeftinom radnom snagom bez paprira na ovu krizu :ok:

nema rada na crno u EU burazeru , jedino sta mozes sa belim sengenom jeste da ides da krades tamo....

drugo u EU je nezaposlenost nikad veca kriza ogromna samo u nemackoj preko milion ljudi ne moze ni da se ishrani pa jede u javnim kuhinjama itd.
 
kako gde ,ocekujem da ce bar pola miliona socijalnih slucajeva , nezaposlenih i ovih sto gladuju i seku prste otici da na crno pere sudove kod Marokanca u Doner Kebab u Parizu , ili da radi neku baustellu u Nemackoj , sada ce ionako biti velika potraznja za jeftinom radnom snagom bez paprira na ovu krizu :ok:

a mogo bi ti da probas tu karijeru peraca sudova i klonjara kod nekog alzirca ili marokanca pa nam javi kako si proso z:D
 
pališa, malo karikiram, ali je u svakom slucaju bolje da nema viza, a uostalom ti lupas, neko ce moci posle godinu dana mozda da skrpi nesto i da ode da vidi ono sta ga zanima na par dan, ne mora da ima besnu platu....

u tome ga nece posebno ograniciti ni sadasnji vizni rezim
dakle nisi sposobna da odgovoris na prosto pitanje - kako ce se prosecnom gradjaninu srbije promeniti zivot eventualnim ukidanjem viza
 
iz zagreba za pariz najjeftinije je leteti croatia airlinesom i tu povratna karta kosta 250 evra.

ko sto znamo glupo je puci znaci 360 evra za prevoz kolima do zagreba i avionske karte do pariza a ne ostati u parizu makar nedelju dana

najjeftinije prenociste u parizu je 30 evra za noc , znaci sve kad saberes ne mzoes bez 1000 evra nigde....

tako da vecini gradjana srbije ukidanje viza ne znaci ama bas nista kad znamo da samo 11% Srbije uopste ima pasos.

A recimo sta ako imam nekog u Parizu i hocu da odem kod njega na 10-ak dana?Treba da se ***** pred ambasadom mesec dana da bi me pustili da izadjem 10-ak dana...

Nije mi jasno kako se ne osecate nekako sugavo,kad morate da molite nekoga da bi vas pustili u drzavu da udjete,kao da ste neke nize rase...Nije mi jasno kako uopste neko moze da bude protiv ukidanja viza???A sto se tice letova,moj rodjak je skoro povratnu avionsku kartu Beograd - Stutgart platio 60 eura...
 
pa prosecnom gradjaninu srbije to ukidanje viza ne znaci ama bas nista - sem ako niste SANER/LOPOV

jer obican gradjanin srbije kad se ukinu te vize moci ce da ode u EU samo turisticki , nece moci da radi nigde i nista , moci ce da boravi do 30 dana i to je to . to ukidanje viza znaci samo lopovima sa srpskim pasosem mada ni njima ne znaci nista, jer nijedan lopov ne ide da krade sa pasosem na svoje ime , vec svaki pravi lopov kupi fals hrvatski slovenacki ili ne znam ciji pasos i krade sa pasosem na tudje ime tako da ako ga uvate i kad odlezi dobija zabranu ulaska u EU na tudje ime mesto na svoje z:D
 

Back
Top