Utvrđena trasa: Glavni krak Južnog Toka ide kroz Srbiju 400 km!!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: Utvrđena trasa: Glavni krak Južnog Toka ide kroz Srbiju 400 km!!

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Podrazumevano Utvrđena trasa: Glavni krak Južnog Toka ide kroz Srbiju 400 km!!

Јужни ток кроз Србију – 400 километара

Нема говора да ће гасовод само окрзнути Србију код Румуније, тврди извор који учествује у преговорима с Русијом. – Да се другачије преговарало, данас би се и „Србијагас” питао где ће бити седиште будуће српско-руске фирме за градњу Јужног тока

Уговор о оснивању заједничког предузећа за градњу гасовода Јужни ток, који би до 15. маја требало да потпишу „Гаспром” и „Србијагас”, документ је којим ће се потврдити да ће седиште нове српско-руске фирме бити у Швајцарској и да ће ново мешовито предузеће почети израду студије изводљивости о исплативости целог посла.

После тога нова фирма би требало да крене у пројектовање, набавку опреме и изградњу гасовода. Како је планирано, када почне експлоатација гасовода, требало би да се оснује ново представништво у Србији које би добило лиценцу за транспорт руског гаса.

Руска страна у овом часу, како је потврђено и приликом недавног сусрета представника „Србијагаса” и „Гаспрома” у Русији, прави прорачуне за градњу гасовода узимајући у обзир трасу онако како је Србија и очекивала – да цеви у Србију уђу из Бугарске, а заврше у Мађарској.

Траса гасовода преко Србије биће дуга око 400 километара, а капацитет већи до 10 милијарди кубика. Дакле, нема говора да ће гасовод само окрзнути Србију код Румуније, категоричан је наш извор који учествује у преговорима с Русијом, додајући да је реч о магистралном гасоводу.

Он додаје да охрабрује и изјава бугарског премијера Сергеја Станишева који је после прошлонедељне посете Москви потврдио да да су две владе постигле договор о дуго одлаганом пројекту Јужни ток, те да ће „Гаспром” и „Булгаргас”, бугарска државна компанија а не „Овергас” ћерка фирма „Гаспрома”, потписати споразум у року од две недеље.

Русија је одустала од захтева за коришћење дела постојеће мреже за гас у Бугарској, због противљења Софије да се одрекне било ког удела у својим гасоводима, тако да ће „Гаспром” бити власник 50 одсто у новом гасоводу, који ће се градити испод Црног мора и око Украјине.

Зорана Михајловић-Милановић, бивши саветник за енергетику у Влади Србије, каже да су се Руси и Бугари договорили о проласку гасовода кроз Бугарску, јер је и једној и другој страни изузетно битно да се тај аранжман реализује. У супротном, не би имало никаквог смисла ни да се потписује уговор о оснивању предузећа са „Србијагасом”, јер без Бугарске нема Јужног тока.

– Русији се финансијски највише исплати да гасовод прође кроз Бугарску, јер та земља представља чвориште из којег ће се Јужни ток гранати према другим државама – каже она.

Истовремено, Русији је у интересу да направи аранжман са Бугарском како би је одвратила од учешћа у пројекту изградње гасовода „Набуко”. Осим тога, Бугарској не иде у прилог да угрожава договор са Москвом с обзиром на то да је гасовод део пакета који подразумева и изградњу нуклеарне електране и нафтовода.

– Проблем Србије је што није боље испреговарала с руском страном пре него што је потписала уговор с „Гаспромом” и што бар у једном од три посла – продаји НИС-а, градњи „Банатског Двора” и Јужног тока – није већински, већ мањински власник. Да се другачије преговарало, данас би се и „Србијагас” питао где ће бити седиште будуће српско-руске фирме за градњу Јужног тока. Овако о томе одлучује искључиво „Гаспром” – истиче Зорана Михајловић-Милановић.

Јасна Петровић

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Juzni-tok-kroz-Srbiju-400-kilometara.sr.html

---------------

investicija od par milijardi evra stize u Srbiju

Hvala braco Rusi!
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Podrazumevano Re: Utvrdjena trasa: Glavni krak Juznog Toka ide kroz Srbiju 400 km!!

А шта би сада чедисти.
    Тврдили сте ништа од тога, и???
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Podrazumevano Re: Utvrdjena trasa: Glavni krak Juznog Toka ide kroz Srbiju 400 km!!

Bravo Tadicu Srbine !!!
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Има Тадић добрих потеза. То са Гасоводом је ок. Јеремић је одличан министар. Љајић зна хришћански да опрости, иако није хришћанин (а и већи је Србин од многих Срба)... Неки љигави гмазови као онај Пајтић и Душан Петровић су мало скрајнути... Све у свему, док га критикују на "Пешчанику" није тако лоше.
    Оно што замерам је економска политика, а и нема шансе да бих икада гласао за "жуте".

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Duh Sekire Pogledaj poruku
    Има Тадић добрих потеза. То са Гасоводом је ок. Јеремић је одличан министар. Љајић зна хришћански да опрости, иако није хришћанин (а и већи је Србин од многих Срба)... Неки љигави гмазови као онај Пајтић и Душан Петровић су мало скрајнути... Све у свему, док га критикују на "Пешчанику" није тако лоше.
    Оно што замерам је економска политика, а и нема шансе да бих икада гласао за "жуте".
    glasaj za Ivicu ono Zut A Nas
    The Show Must Go On...

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Tadicu judo Recimo stop hordama sa istoka Uvaljuju nam rdjave cevi i neekoloski gasovod, oduzimaju nam suverenitet, lazu nas, a zele nas pod svoju cizmu. Svaki put u istoriji su nas prodali, i zene su nam silovali, sreca pa se tu nasao stameni marshal da nas spreci okupacije. Narode probudi se, zaoruzi Dinkica i Cedu!!!
    Србија никада није ратовала са највећом светском силом. Русија је наш пријатељ.

Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    ...
    Јесам те лепо замолио да ме се прођеш.
    Ја знам за кога би највероватније гласао, а не занимају ме страначке поделе, него оно исток-запад.
    Тадићеви министри причају о стратешком партнерству са Русијом, и граде га у извесној мери и то је добро.
    Примедбе оних којима ја не могу ништа, јер и немају неки СВОЈ став ме много не занимају. Занимљивији су ми чедисти који бар иступају са кохерентном идеологијом - сад што је та идеологија контрадикторна, двапутвишебоље

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Podrazumevano Re: Utvrđena trasa: Glavni krak Južnog Toka ide kroz Srbiju 400 km!!

gotovo je... Srbija-gubernija

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

ma Dinkic postao ataman ,da ima decu kontam da bi ih slao u onaj gey kozacki kamp na Drini ,Lukasenko mu najbolji drugar postao
    znaci nista ni od njega osta samo Ceda sam na promaji , e da i radikali njih isto niko nece
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Citat Original postavio manje_zlo Pogledaj poruku
    Tadicu judo Recimo stop hordama sa istoka Uvaljuju nam rdjave cevi i neekoloski gasovod, oduzimaju nam suverenitet, lazu nas, a zele nas pod svoju cizmu. Svaki put u istoriji su nas prodali, i zene su nam silovali, sreca pa se tu nasao stameni marshal da nas spreci okupacije. Narode probudi se, zaoruzi Dinkica i Cedu!!!
    ТАЈ РАД

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Bravo Tadicu Srbine !!!

Bravo Dinkiću skeptiče ... Zbog tebe Rusi nisu imali kud pa morali da se odluče za Srbiju
    Ljepo"ce, ljepo"ce probud' se
    Nemerem, nemerem zaćarana sam!

Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Podrazumevano Re: Utvrđena trasa: Glavni krak Južnog Toka ide kroz Srbiju 400 km!!

Шалу на стану, да је Динкић продао 25% НИС-а пар година раније, како му је рекао приватизациони савезник, држава Србија би била добра за пар стотина милиона ојра...
    Али о чему ја говорим, кад је тачна фраза "Динкић продао". Докле год су овде личне и страначке прћије можемо бити задовољни и оваквим аранжманима.

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Ја знам за кога би највероватније гласао, а не занимају ме страначке поделе, него оно исток-запад.
    Тадићеви министри причају о стратешком партнерству са Русијом, и граде га у извесној мери и то је добро.
    Примедбе оних којима ја не могу ништа, јер и немају неки СВОЈ став ме много не занимају. Занимљивији су ми чедисти који бар иступају са кохерентном идеологијом - сад што је та идеологија контрадикторна, двапутвишебоље
    ma ne ja sam ozbiljno mislio za Ivicu , ono covek je postao najveci Evropejac ne vadio se iz Brisela a volu ga i Ruje , a jos yebe majku i kriminalcima i patrijotskim huliganima po ulicama a kako je razbucao satro antiglobalistkci sljam Vulina , Vucelu i udruzenje Sloboda iz partije ,svaka mu cast eno jos kukaju u onom nescrecnom Pecatu na njega onda kako je izjebao Pickoustog koji je 2 meseca izigravao budalu ispred skupstine Beograda i predstavljao se kao gradonacelnik ,pa je uhapsio onog bradatog nadrilekara iz Bosne i ekspedovao ga na obale severnog mora , pa onda Jocu Roterdama ... ma idi ,svaka mu dala
    Ivice imas moj glas !
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Ивица је европејац, па шта.
    Кључна реч за њега су: следећи избори.
    Мада и Драшковић увек некако опстане...
    А што си мени то причао за њега?

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

А шта би сада чедисти.
    Тврдили сте ништа од тога, и???
    Cedisti???
    Skupljaju pare da lideru plate obrok u skupstinskom restoranu posto su dnevnice ukinute.
    Beba daje dzip
    Krimunalci i tajkuni placaju zivot na Dedinju i letovanja i zimovanja za Cedu, njegovu porodicu, guvernante i obezbedjenje kao i ono sto nam je DB Petrovic lepo objasnio pre izvesnog vremena
    Dakle i stranacki aktivisti i ostali LDP kerberi treba malo da pripomognu svom lideru, makar za klopu u skupstini da skupe! Ne moze Ceda sve sam...
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Iskusan gost 47473 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist"
    Reputaciona moć
    0

A ne zanima te Ujkin fotoaparat, pisanje retardiranih blogova... kopiranje gospodara prstenaca, uvlacenje i pisanje kolumni za pojedine stampane medije sredjene preko rodjaka? Pa ti si drugi covek....

Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Пази GodISAdj опет променио ник.
    Па шта има ново лафчино? Хоћеш да пишеш пријаву против мене?!?
    Како си само заборавио да ми је сајт редизајниран. Ајде, па знаш ти то, није ти промакло. Био онај раније њесра, мислим сам дизајн, сад је већ нешто...
    А који су ми то рођаци у медијима? Е много волим људе који о мени знају више него ја сам

п.с. Али блогови нису промакли. Браво, браво!
    Очекујем већу посету
    Мазелтов!

Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist"
    Reputaciona moć
    0

Како си само заборавио да ми је сајт редизајниран. Ајде, па знаш ти то, није ти промакло. Био онај раније њесра, мислим сам дизајн, сад је већ нешто...
    А који су ми то рођаци у медијима? Е много волим људе који о мени знају више него ја сам

Очекујем већу посету
    Мазелтов!
    Aj probaj ponovo....

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio RoccoS Pogledaj poruku
    no comment

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Очекујем већу посету
    Мазелтов!
    Па да... како ми је ово промакло
    GodISAdj = Markelja.........

који дволични лик.........
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Па да... како ми је ово промакло
    GodISAdj = Markelja.........

који дволични лик.........
    Zaista ne znam.... kako to nisi opazio... jos kad bi to bilo istina, onda bi mogao da ospes drvlje i kamenje po civutima...

Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Изгледа да је овај форум много популаран у амбасади Републике Израел.
    Све је добро док не пошаљу најезду скакаваца на нас

Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Изгледа да је овај форум много популаран у амбасади Републике Израел.
    Све је добро док не пошаљу најезду скакаваца на нас
    Zamisli tek sta bi bilo da su Prvorodjeni u pitanju....

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Ллепа вест Тихи, свака част.....................
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio RoccoS Pogledaj poruku
    qq..

Slične teme

1. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 06.02.2009., 09:55
  2. Izgradnja Južnog toka odlaže se na dve godine
    Autor systemofadown u forumu Politika
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 21.10.2008., 10:11
  3. Neizvesna izgradnja Južnog toka!!!
    Autor systemofadown u forumu Politika
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 10.09.2008., 21:04
  4. Ako ste prošli kroz Kosovo nemože u Srbiju.
    Autor kaai79 u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 03.09.2008., 11:14
  5. Hoće li „Južni potok” kroz Srbiju?
    Autor Svabov u forumu Politika
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 08.12.2007., 14:35

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku