Породице из Мурина тужиле Црну Гору
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Породице из Мурина тужиле Црну Гору

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano Породице из Мурина тужиле Црну Гору

Продице из Мурина тужиле Црну Гору

Породице муринских жртава, погинулих током НАТО бомбардовања 1999. године, поднеле су тужбу против државе Црне Горе за накнаду штете. У тој варошици за време бомбардовања погинуло је шест, а повређено четири цивила.

Мурино за време НАТО бомбардовања

У Основном суду у Подгорци 8. маја почеће суђење држави Црној Гори на основу четири тужбе породица из варошице Мурино, чији су чланови погинули приликом бомбардовања тог места 30. априла 1999. године.

Тужбу против МУП-а и Министарства одбране - Војска Црне Горе, у име седам оштећених породица поднео адвокат Велија Мурић из Рожаја, који је агенцији Бета рекао да у том случају постоји "објективна одговорност".

Авиони НАТО-а тада су бомбардовали мост у Мурину и тада је погинуло шест особа, међу којима је било и деце, док су четири цивила повређена.

"Није у питању одговорност због чињења, нити су државни органи Црне Горе проузроковали непосредну штету, већ објективна одговорност прописана Законом о облигационим односима", објаснио је Мурић.

Према објашњењу Мурића, држава Црна Гора која је у време НАТО бомбардовања била чланица Савезне Републике Југославије, имала је "организовани систем заштите државе и грађана".

То, према његовим речима, значи да је Црна Гора као држава у то време била обавезна да "детектује налете летелица НАТО-а преко своје територије" и да упозори грађане "на евентуалне предстојеће опасности".

"Управо то су чињенице које државу не аболирају од накнаде штете", рекао је Мурић.

Адвокат Мурић је додао да очекује да држава Црна Гора, без обзира на правне ставове, одређеном одлуком суда у овом случају "учини одговарајући обзир према оштећеним породицама које ничим нису скривиле да им НАТО бомбе разносе тела њихових најмилијих".

Мурић је рекао да је захтев у тужбама за новчаним обешћењем заснован на "стандардима овог времена", па је на основу тога тражена накнада у износу од 50.000 евра за сваког члана породице.

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Podrazumevano Re: Породице из Мурина тужиле Црну Гору

Ovaj Velija je budala, cio zivot se tuzi sa drzavom Crnom Gorom valjda mu je to fetish... ne znam nijesam pametan!!!
    Prvo je tuzio drzavu zbog onih muslimana otetih iz viza u Strpcima, kasnije je tuzio drzavu zbog slucaja "Kaludjerski Laz" sad i ovo, mislim lood je 100 gradi...

Ističe se podgorickimali (avatar)
    Učlanjen
    29.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio old-mne Pogledaj poruku
    Ovaj Velija je budala, cio zivot se tuzi sa drzavom Crnom Gorom valjda mu je to fetish... ne znam nijesam pametan!!!
    Prvo je tuzio drzavu zbog onih muslimana otetih iz viza u Strpcima, kasnije je tuzio drzavu zbog slucaja "Kaludjerski Laz" sad i ovo, mislim lood je 100 gradi...
    Neka ga onda postave za ombudsmana, ako ih već tuži za sve to
    Barem to dobro izgleda u očima evropske zajednice.

A ne onog Šefka Crnovršanina koji stalno konstatuje da "je sve dobro i sve se poštuje"
    Podgorice grade moj, sin sam tvoj

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio podgorickimali Pogledaj poruku
    Neka ga onda postave za ombudsmana, ako ih već tuži za sve to
    Barem to dobro izgleda u očima evropske zajednice.

A ne onog Šefka Crnovršanina koji stalno konstatuje da "je sve dobro i sve se poštuje"
    Sefko nam je ka andol...

Slične teme

1. Odgovora: 102
    Poslednja poruka: 19.06.2008., 12:24
  2. Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 28.05.2008., 05:36
  3. Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 19.01.2008., 23:29
  4. УКИДАЊЕ ПОРОДИЦЕ!
    Autor Pobunjenik u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 16.02.2005., 11:34