НАТО маневрише по Грузији

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Снаге НАТО почеле маневре у Грузији, упркос оштром противљењу Москве, која је акцију Алијансе назвала провокацијом. Вежбе почеле свега дан пошто се побунила грузијска тенковска јединица. Србија, уз Јерменију, Казахстан, Молдавију и Швајцарску отказала учешће.


Око 1.000 припадника снага НАТО из 18 држава почело је серију вежби у ваздухопловној бази Вазиани у Грузији, упркос оштрим протестима Москве, која је ове маневре назвала "провокацијом".

У вежбама, које ће трајати до почетка јуна, учествоваће више од 1.000 војника из 14 земаља чланица НАТО и програма Партнерство за мир.

Првобитно је планирано да у маневрима учествују војници из 18 земаља, али су, у међувремену, долазак отказале Јерменија, Казастан, Молдавија, Србија и Швајцарска.

Вежбе се одржавају упркос оштрим критикама Русије, и само дан по окончању војне побуне у оближњој грузијској бази Мухровани.

Министарство одбране Грузије потврдило је да су припадници армија држава чланица Алијансе и партнера, које учествују у вежби, стигли у војну базу у Грузији.

"Око 212 учесника у вежби су већ стигли", навео је грузијски извор из војне базе Вазиани и додао да војна вежба НАТО-а почиње данас мада ће званична церемонија отварања бити одржана у понедељак, 11. маја.

Прва фаза војне вежбе, током које ће се проверити спремност НАТО команде и тестирати сарадња међу НАТО снагама на нивоу међународних бригада које требају да буде одговор на кризне ситуације, трајаће до 19. маја.

У другој фази војне вежбе, од 21. маја до 3. јуна, неће бити укључено тешко војно наоружање, преноси Итар тас.


мислим да ће НАТО добити по носу
 
Не верујем да ће на самој вежби добити по носу, чак бих рекао да је преувеличано значење, али нека је преувеличано, треба такве ствари пропагандно искористити (против свега прозападног у Русији, а богами и Србији).
У неком смислу већ су добили по носу, јер је неколико земаља отказало учешће. Ту је и Србија, хвала Богу, односно наши атлантисти су прднули у чабар, ако већ нису добили по носу...
 
Не верујем да ће на самој вежби добити по носу, чак бих рекао да је преувеличано значење, али нека је преувеличано, треба такве ствари пропагандно искористити (против свега прозападног у Русији, а богами и Србији).
У неком смислу већ су добили по носу, јер је неколико земаља отказало учешће. Ту је и Србија, хвала Богу, односно наши атлантисти су прднули у чабар, ако већ нису добили по носу...

нисам ни мислио да ће на вежби да добију по носу већ да ће добити по носу,заиграла мечка пред вратима,морају Руси да врате
 
Снаге НАТО почеле маневре у Грузији..........................


......
......
мислим да ће НАТО добити по носу
:think: Тешко...немају Руси још увек потребну снагу.

Не верујем да ће на самој вежби добити по носу, чак бих рекао да је преувеличано значење, али нека је преувеличано, треба такве ствари пропагандно искористити (против свега прозападног у Русији, а богами и Србији).
У неком смислу већ су добили по носу, јер је неколико земаља отказало учешће. Ту је и Србија, хвала Богу, односно наши атлантисти су прднули у чабар, ако већ нису добили по носу...
Ја чекам и искрено се надам добијању по носу.:ok:

Мислим да је ово почетак краја НАТО алијансе. Руси ће их научити памети.
Почетак краја је због тога што Америци није баш добро.;) А не зато што Руси јачају. Биће ту жестоких ствари...на све могуће начине ће Америка покушати да се извуче...у игри је и напад на Иран...свашта нешто може да се деси....односно имају они доста кечева у рукаву.
Друго, не би ваљало да потпуно пропадну, ваљало би да свет постане биполаран, јер је само тако могућа равнотежа.

Ако НАТО почне да пропада, у једном тренутку, ће престати његова улога светског полицајца. А док се не устроји неко нови, чуда ће се издешавати на земаљској кугли. Размисли само шта се може овде, код нас, на Балкану десити- Балкан=буре барута.;)

Дакле, не треба нама њихова пропаст. Треба само неко да из мало спусти на земљу. А то ће се десити сигурно с тим што не смем да мислим на све последице тог чина и на оне невине који ће настрадати у том процесу.
 
Koja si ti paljevina

Јесу ли хтели да шаљу српску војску у Грузију "да се вежба"? Јесу!
Јесу ли одлуку повукли? Јесу!
Је ли мени драго због тога? Јесте!
А било ми је још драже прошлог августа:super:

Зови ме ложаном, али ја се добро проводим.
Bamboocha!!!:ok:

А ти можеш да:gace:
 
Јесу ли хтели да шаљу српску војску у Грузију "да се вежба"? Јесу!
Јесу ли одлуку повукли? Јесу!
Је ли мени драго због тога? Јесте!
А било ми је још драже прошлог августа:super:

Зови ме ложаном, али ја се добро проводим.
Bamboocha!!!:ok:

А ти можеш да:gace:

Ono sto sam ja hteo da kazem, ako su to vec ucinili a jesu (odustali od tih manevara) i meni je takodje drago zbog toga, treba pohvaliti ljude na tom potezu, a ne ovi ili oni su prdnuli u cabar. ;)
 
Ucesce u vezbi NATO otakazale su pored Srbije i Svajcarska,Moldavija,,Kazahstani Jermenija.
Ovde se pokazuje sva slablost NATO gde su mnoge zemlje usle iz ekonomskih interesa ili rezima koji su posle II svetskog rata postavljeni u tim zemljama.
Pitanje je koliko bi zemalja koje su u Partnerstvu za mir i NATO-u prihvatilo angazovanje u nekoj ozbiljnijoj tzv."Mirovnoj misiji".
Poslednja kampanja u Iraku je pokazala da je NATO spao na dva slova SAD i Veliku Britanjiu.
Manevri NATO koji se odrzavaju u Gruziji su podizanje morala koje je Gruziji poljuljan 2008. Medjutim oruzana pobuna elitne tenkovske brigade koja broji 1 000 ljudi govori da NATO stratezi uopste ne poznaju teren i mentalitet stanovnistva.
Zapetljace se na Kavkazu kao i Hitler 1942. Rusi to zovu sahovski gambit gde se rizikuje kraljica da bi se doslo do pozicije gde se protivniku zadaje mat.
 
Ono sto sam ja hteo da kazem, ako su to vec ucinili a jesu (odustali od tih manevara) i meni je takodje drago zbog toga, treba pohvaliti ljude na tom potezu, a ne ovi ili oni su prdnuli u cabar. ;)

А видиш... Мудар је био потез Обаме да каже како је дошао да слуша, да нема проблема да призна да је Америка изазвала СЕКУ. Али право питање је - да ли би тако причао да је Америка на врхунцу снага?! Да ли би уопште био изабран неко са његовим мандатом.
Хоћеш можда јасније? Мудро је било што је Никсон повукао трупе из Вијетнама. Али да ли би то урадио да их Вијетконг није испрашио?!
А да ли би наш "труст мозгова" повукао одлуку да је Русија мачји кашаљ, а Америка свемоћна?!?
Иначе, вероватно ћеш се сложити да је то била несмотрена одлука.:whistling:
 
Ucesce u vezbi NATO otakazale su pored Srbije i Svajcarska,Moldavija,,Kazahstani Jermenija.
Ovde se pokazuje sva slablost NATO gde su mnoge zemlje usle iz ekonomskih interesa ili rezima koji su posle II svetskog rata postavljeni u tim zemljama.
Pitanje je koliko bi zemalja koje su u Partnerstvu za mir i NATO-u prihvatilo angazovanje u nekoj ozbiljnijoj tzv."Mirovnoj misiji".
Poslednja kampanja u Iraku je pokazala da je NATO spao na dva slova SAD i Veliku Britanjiu.
Manevri NATO koji se odrzavaju u Gruziji su podizanje morala koje je Gruziji poljuljan 2008. Medjutim oruzana pobuna elitne tenkovske brigade koja broji 1 000 ljudi govori da NATO stratezi uopste ne poznaju teren i mentalitet stanovnistva.
Zapetljace se na Kavkazu kao i Hitler 1942. Rusi to zovu sahovski gambit gde se rizikuje kraljica da bi se doslo do pozicije gde se protivniku zadaje mat.

a posto znamo da su rusi mnajbolji sahisti generalno na svetu - ovde ce NATO nacisti da ga popuse samo tako
 
Zapetljace se na Kavkazu kao i Hitler 1942. Rusi to zovu sahovski gambit gde se rizikuje kraljica da bi se doslo do pozicije gde se protivniku zadaje mat.

Јес да није тема, али није ли се Хитлер запетљао у Стаљинграду? Колико знам дошао је на 100км од Бакуа и... шта је даље било се не прича много, онда је почело да се закувава у Стаљиновом граду...
Но некако мислим да је Стаљинград оставио за следећу годину, а овде заузео изворе нафте да би историја била другачија.
 
А видиш... Мудар је био потез Обаме да каже како је дошао да слуша, да нема проблема да призна да је Америка изазвала СЕКУ. Али право питање је - да ли би тако причао да је Америка на врхунцу снага?! Да ли би уопште био изабран неко са његовим мандатом.
Хоћеш можда јасније? Мудро је било што је Никсон повукао трупе из Вијетнама. Али да ли би то урадио да их Вијетконг није испрашио?!
А да ли би наш "труст мозгова" повукао одлуку да је Русија мачји кашаљ, а Америка свемоћна?!?
Иначе, вероватно ћеш се сложити да је то била несмотрена одлука.:whistling:

amerika nesto priznaje samo kad je porazena ili slaba

VIETKONG im je ebo kevu za vjeki vjekova

Tu se pokazala da je njihova silna tehnika beskorisna i da gube ratove cak i od mnogo slabije naoruzanog protivnika
 
РУСИЈА!
Какв бре НАТО људи...НАТО је мртав!

vrabac-x.jpg
 
Pa moze da im manevrise do mile volje nisu smeli Iran da taknu prosle godine, a Rusija je u Sangajskom savezu sa Kinom tako da NATO moze da se igra manevarskom municijom i da uveseljava vlast u Gruziji gde im je i sopstvena vojska otkazala poslusnost.

Мали делић сопствене војске. Нити НАТО сме нешто русији, нити Русија НАТО-у.
 
Јесте Марти, само што им маневрише на границама.:mrgreen:.


a rusija njima ne manevrise po granicama ? da nisi mozda zaboravio manevre u venecueli ? samo su u njima ucestvovale nuklearne krstarice na nuklearnim bojevim glavama, strateski bombarderi naoruzani takodje nuk glavama, itd. pa ti vidi ciji su ''manevri'' ozbiljniji!
 
a rusija njima ne manevrise po granicama ? da nisi mozda zaboravio manevre u venecueli ? samo su u njima ucestvovale nuklearne krstarice na nuklearnim bojevim glavama, strateski bombarderi naoruzani takodje nuk glavama, itd. pa ti vidi ciji su ''manevri'' ozbiljniji!

Руски, зна се:mrgreen:
А шта је проблем? Амери су само слали хуманитарну помоћ у Грузију, није то било уперено против Русије тако су рекли. Онда ни ови у Венецуели нису били уперени против Америке. Све су то пријатељске цијеви.:bye:
 

Back
Top