ZLOČIN !!! / Nemački vojnici ubili 2 Srbina u Prizrenu

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
U centru Prizrena 13. juna 1999. nemački vojnici ispalili 220 metaka u Žarka Andrijevića i Slavka Veselinovića, TV kamere zabeležile ubistvo Srba koji su pokušavali da napuste grad

PRIZREN - Prvi put od završetka Drugog svetskog rata nemački oficir je van Nemačke izdao naredbu o upotrebi oružja, a nemački vojnici su ubili dvojicu Srba na Kosovu i Metohiji! Zločin se dogodio 13. juna 1999, samo dva dana od ulaska nemačkog bataljona u okviru Kfora na KiM. Radio-televizija Srbije poseduje snimak likvidacije Žarka Andrijevića i Slavka Veselinovića koji je nedavno, na desetogodišnjicu početka bombardovanja, emitovan na državnoj televiziji. Na snimku se vidi stravično ubistvo dvojice Srba u centru Prizrena koji su u žutoj „ladi“ pokušavali da napuste grad.
Tragom tog snimka, reporter Kurira je istražio ceo slučaj, na osnovu čega prvi put objavljujemo imena nastradalih. Tih dana juna 1999. Srbi u Prizrenu su bukvalno bili pod dvostrukom okupacijom - terorista iz OVK i nemačkih jedinica Kfora. Snimatelj jedne strane televizije Igor Šaljenjević zabeležio je kamerom ubistvo Žarka Andrijevića iz Prizrena, portira u „Kosovo vinu“, i Slavka Veselinovića Bosanca, izbeglicu iz Bosne, radnika „Elektrodistribucije“ u Prizrenu.

Njih dvojica su se približavali automobilom pripadnicima nemačkog Kfora koji su bili na oklopnim transporterima. Tu su u grupama bili raspoređeni i Albanci iz redova OVK slaveći dolazak Kfora. Nemački vojnici su najpre ispalili hitac upozorenja u vazduh, što je izbezumilo Srbe, koji su se prvo zaustavili, a onda krenuli u rikverc. U tom momentu nemački potporučnik David Ferk izdaje naredbu: „Otvori vatru na neprijatelja“, posle čega vojnici ispaljuju neverovatnih 220 metaka u Andrijevića i Veselinovića! Ovaj podatak prezentovan je i na sudu u Koblencu u Nemačkoj prilikom suđenja Ferku (vidi okvir). Veselinović, koji je bio za volanom, usmrćen je istog trenutka, dok se Andrijević borio još nekoliko minuta za život u lokvi krvi koja se slivala prema nemačkim vojnicima.

Radnik međunarodne organizacije „Svetska vizija“, koji je pomogao ranjenom Andrijeviću, kasnije je posvedočio da su poslednje Žarkove reči bile: „Ja sam Srbin, ja moram da umrem!“ Na snimku Igora Šaljenjevića vidi se još jedan potresan momenat - ranjeni Andrijević poslednjim atomima snage vapi: „Ne snimaj me, vodite me u bolnicu!“

FINGIRANO SUĐENJE
Slučaj ubistva Žarka Andrijevića i Slavka Veselinovića sudski je procesuiran u nemačkom gradu Koblencu, odakle je potporučnik David Ferk. Međutim, optužnica za ubistvo pala je u vodu jer su sudije došle do zaključka da su nemački vojnici pucali u samoodbrani. Odmah posle tog procesa nemački ministar odbrane Rudolf Šarping odlikovao je Davida Ferka zlatnim ordenom krsta časti Bundesvera za besprekorno ispunjavanje vojničke dužnosti. Na suđenju Ferk je izjavio: „Nisam ubio zato što sam hteo, već zato što sam morao, i pogodio pravo u metu“.

TEROR NAD SRBIMA
Nemački publicista i stručnjak za Balkan Jirgen Elzeser juna 1999. bio je na Kosovu i Metohiji i dobro mu je poznat slučaj ubistva dvojice Srba u Prizrenu. On je u knjizi „Ratni zločini - bestidne laži i žrtve NATO u kosovskom sukobu“ opisao atmosferu terora nad Srbima. Elsezer tvrdi da dvojica ubijenih nisu bili nikakva opasnost ni za koga, već da su kod sebe imali oružje samo za samoodbranu.

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-06-05-2009/zlocin

eto za njih sudovi ne postoje...:evil::evil::evil: i još dobijaju ordene za ubijanje Srba:evil::evil::evil:
 
Naoruzani i bezopasni, a?

Srbi civili su oruzje od rezima krenuli da dobijaju jos 96 i nezabelezeni su slucajevi da su ih koristili za napad na komsije Albance. Kada se VJ i policija povukla a njihove polozaje zauzeli NATO nacisiti, i OVK je preuzela pozicije sa kojih je rasterana pa se izbor svodio na ostati i rizikovati zivot ili otici u izbeglistvo.

Slava ovoj dvojci ljudi. Ostace upamceno da je prvi ubijeni od nemacke ruke nakon sloma nacisticke Nemacke bio Srbin sa Kosmeta.
 
Bio je rat, naravno da su nosili oruzije... Ali nisu bili pretnja nizakoga... Jel' si video snimak? Ubishe ljude, je*ote. A shta ti hocesh, da aludirash na to da su trebali to da urade? :evil: Kako te nije sramota da uopshte postavish takvo pitanje? :evil:

Protivrijecnost mi je zapela za oko, ko god je naoruzan nije bezopasan bez obzira na to je li rat ili nije.

Sto se tice samog slucaja, nemam dovoljno informacija o istom a vasoj propagandi sam navikao da ne vjerujem. Njemacki sudovi su takvi da ne vjerujem da bi tog oficira tek tako oslobodili, sudstvo im je na zavidnom nivou. Na internetu takodje ima jako malo sadrzaja vezano za ovaj dogadjaj.

I kad ti vojska sa prstom na okidacu kaze da stanes, onda stani, nemoj "to je izbezumilo Srbe pa su punim gasom u rikverc". Cijeli dogadjaj mi lici na gresku i nesporazum sa tragicnim krajem, sto ce vasa propaganda dabome mudro da iskoristi.
 
Bio je rat, naravno da su nosili oruzije... Ali nisu bili pretnja nizakoga... Jel' si video snimak? Ubishe ljude, je*ote. A shta ti hocesh, da aludirash na to da su trebali to da urade? :evil: Kako te nije sramota da uopshte postavish takvo pitanje? :evil:

dokimentarac, po meni odlican, vredi ga pogledati.

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/РТС+1/51105/Бомбардовање+-+Пут+у+рат.html

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/РТС+1/51107/Бомбардовање+-+Како+се+водио+рат.html

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/РТС+1/51111/Бомбардовање+-+Жртве+рата.html
 
Protivrijecnost mi je zapela za oko, ko god je naoruzan nije bezopasan bez obzira na to je li rat ili nije.

Sto se tice samog slucaja, nemam dovoljno informacija o istom a vasoj propagandi sam navikao da ne vjerujem. Njemacki sudovi su takvi da ne vjerujem da bi tog oficira tek tako oslobodili, sudstvo im je na zavidnom nivou. Na internetu takodje ima jako malo sadrzaja vezano za ovaj dogadjaj.

I kad ti vojska sa prstom na okidacu kaze da stanes, onda stani, nemoj "to je izbezumilo Srbe pa su punim gasom u rikverc". Cijeli dogadjaj mi lici na gresku i nesporazum sa tragicnim krajem, sto ce vasa propaganda dabome mudro da iskoristi.

Sine, ljudi su bezali da spasu zivu glavu... Kome bre da stanu!? Onima koji ce ih svakako ubiti!? E, sada, shto si ti ochigledno sklon da poverujesh da je sve u redu jer su Nemci ubili Srbe, stvar je tvoje percepcije... Uopshte nisi objektivan... A mogao bih da se kladim da bi " znao " da je u pitanju zlochin da su Srbi ubili Nemce, i to bi to takodje " znao " bez nekih informacija... I po chemu je ovo propaganda, keve ti Nevenke!? :eek: Pa jel' vidish snimak, je*ote!? :roll: Shta, mi smo ga obradili na neki nachin? :roll:
 
Protivrijecnost mi je zapela za oko, ko god je naoruzan nije bezopasan bez obzira na to je li rat ili nije.

Sto se tice samog slucaja, nemam dovoljno informacija o istom a vasoj propagandi sam navikao da ne vjerujem. Njemacki sudovi su takvi da ne vjerujem da bi tog oficira tek tako oslobodili, sudstvo im je na zavidnom nivou. Na internetu takodje ima jako malo sadrzaja vezano za ovaj dogadjaj.

I kad ti vojska sa prstom na okidacu kaze da stanes, onda stani, nemoj "to je izbezumilo Srbe pa su punim gasom u rikverc". Cijeli dogadjaj mi lici na gresku i nesporazum sa tragicnim krajem, sto ce vasa propaganda dabome mudro da iskoristi.

Posto bi te u realnom zivotu odrao od batina, a ovo je samo internet, lepo i kulturno te molim da prestanes sa komentarisanjem, jer za takve komentare ovde nije vreme ni mesto. Slobodan si da otovris temu o srpskoj propagandi, ali ovde makar reci da je jedini greh ove dvojce bio sto su Srbi koji su ostali na Kosmetu.
 
Sine, ljudi su bezali da spasu zivu glavu... Kome bre da stanu!? Onima koji ce ih svakako ubiti!? E, sada, shto si ti ochigledno sklon da poverujesh da je sve u redu jer su Nemci ubili Srbe, stvar je tvoje percepcije... Uopshte nisi objektivan... A mogao bih da se kladim da bi " znao " da je u pitanju zlochin da su Srbi ubili Nemce, i to bi to takodje " znao " bez nekih informacija... I po chemu je ovo propaganda, keve ti Nevenke!? :eek: Pa jel' vidish snimak, je*ote!? :roll: Shta, mi smo ga obradili na neki nachin? :roll:

Cuj "kome bre da stanu?" Mozda vojnicima koji im sa oruzjem na gotovs naredjuju da stanu?

Vidi, ovdje kod nas je bio slucaj lika kojem je, dok je sjedio za volanom dzipa i cekao u koloni na ulaz u bazu, ispao iPod pod noge i sageo se da ga uzme. Kad se uspravio, security ga je ubio k'o zeca. Deadly force authorized.

To se izgleda i ovdje desilo. Ne kazem da je ispravno, ali tako stvari stoje. Ako su ti rekli da stanes i ne mrdas, stani i ne mrdaj.
 
Posto bi te u realnom zivotu odrao od batina, a ovo je samo internet, lepo i kulturno te molim da prestanes sa komentarisanjem, jer za takve komentare ovde nije vreme ni mesto. Slobodan si da otovris temu o srpskoj propagandi, ali ovde makar reci da je jedini greh ove dvojce bio sto su Srbi koji su ostali na Kosmetu.

:lol:

Gubis se, momce, smiri se.
 
Protivrijecnost mi je zapela za oko, ko god je naoruzan nije bezopasan bez obzira na to je li rat ili nije.

Sto se tice samog slucaja, nemam dovoljno informacija o istom a vasoj propagandi sam navikao da ne vjerujem. Njemacki sudovi su takvi da ne vjerujem da bi tog oficira tek tako oslobodili, sudstvo im je na zavidnom nivou. Na internetu takodje ima jako malo sadrzaja vezano za ovaj dogadjaj.

I kad ti vojska sa prstom na okidacu kaze da stanes, onda stani, nemoj "to je izbezumilo Srbe pa su punim gasom u rikverc". Cijeli dogadjaj mi lici na gresku i nesporazum sa tragicnim krajem, sto ce vasa propaganda dabome mudro da iskoristi.

Sto bi vi zapadnjaci rekli, koleteralna steta...

Ja mislim da ce to najmudrije da iskoristi B92... Bice Srbi krivi, i resen problem...
 
Posto bi te u realnom zivotu odrao od batina, a ovo je samo internet, lepo i kulturno te molim da prestanes sa komentarisanjem, jer za takve komentare ovde nije vreme ni mesto. Slobodan si da otovris temu o srpskoj propagandi, ali ovde makar reci da je jedini greh ove dvojce bio sto su Srbi koji su ostali na Kosmetu.

sad i ti pretera ko da su slucajevi da KFOR ubija po ulici Srba na Kosovu tamo svakodnevnica (ne mislim na sipce ) ,pa im je samo greh bio sto su Srbi :roll:
 

Back
Top