zaposliti se u Novom Sadu

Mislis da ce otici :) sumnjam. Pre podne sam objasnjavao jednoj drugarici bolje kazati ubedjivao je da ode na SPENS na famozni sajam zaposljavanja. Ima svoje neko cudno razmisljanje kao ovaj post, da je sve sa vezom i tako malo po malo neide joj se tamo. Na moje logicno pitanje ZASTO? odgovorila je da ce videti sa drugaricom da zajedno idu, posle nedugo STA ce ona tamo?
Posto sam malo popizdeo mene briga hoce li ili nece otici da vidi ima li nesto za nju. A nju eto tako briga pogotovo sto uglavnom kad sednemo u kafic 85% razgovora se svodi na NEMA NIGDE POSLA. 10% je u vezi sminke i garderobe a 5% pusti mozak na pasu.
Takvim bi zabranio da igde konkurisu bolje im j neka sede kuci i bulje u TV i igrice za drugde i nisu.
Sad se pitate sto sam postovao ovde. Jednostavno kad u ovom slucaju clan obavestava drugog clana gde se nalazi i kada je tako vazan dogadjaj (bar meni) pronalazenje slobodnog radnog mesta u sadasnjoj situaciji.
p.s. znam nekoliko osoba ukljuucujuci koji su se zaposlili skoro od 5-oro dvoje su sa srednjom strukom jedna osoba ima fakultet a jednu neznam sta je zavrsila. ONI nisu odustali na pocetku.
 
Pa vi ste svi barem na licu mjesta. Imate znači jednu ogromnu prednost u startu u odnosu na mene koji planiram već za nekoliko dana doći u Novi Sad (iz grada koji je 400 km od NS-a), naći sobu i tražiti posao. Planiram to već 2-3 mjeseca, ali nepretano iskrsavaju neke obaveze. Međutim sada je ovdje sve čisto i ja polazim u Novi Sad, grad u kome nepoznajem nikoga ali koji mi se mnogo sviđa i gdje bih volio naći svoje mjesto, makar privremeno. Očekuje me jedna velika avantura, vjerovatno sa malom šansom za uspijeh, ali ja ću pokušati, jer alternative nemam, osim gledanja TV-a i igrica kao što reče neko, a toga mi je preko glave. Znači, za nekoliko dana dobićete još jednog sugrađanina. Nadam se da ću svojim prisustvom oplemeniti taj predivni grad na Dunavu.
 
Pa vi ste svi barem na licu mjesta. Imate znači jednu ogromnu prednost u startu u odnosu na mene koji planiram već za nekoliko dana doći u Novi Sad (iz grada koji je 400 km od NS-a), naći sobu i tražiti posao. Planiram to već 2-3 mjeseca, ali nepretano iskrsavaju neke obaveze. Međutim sada je ovdje sve čisto i ja polazim u Novi Sad, grad u kome nepoznajem nikoga ali koji mi se mnogo sviđa i gdje bih volio naći svoje mjesto, makar privremeno. Očekuje me jedna velika avantura, vjerovatno sa malom šansom za uspijeh, ali ja ću pokušati, jer alternative nemam, osim gledanja TV-a i igrica kao što reče neko, a toga mi je preko glave. Znači, za nekoliko dana dobićete još jednog sugrađanina. Nadam se da ću svojim prisustvom oplemeniti taj predivni grad na Dunavu.
Naravno, mi smo poznati multietnički grad i jedva čekamo pojavu jednog takvog Isusa, pa da nas još malo oplemeni, a ne k'o oni zatucani Jerusalimci od pre dve 'iljade i kusur godina !!! :lol:
 
Pa sad, nebih mogao reći da znam raditi nešto jako dobro a da je to potrebno ljudima i da bi to mogao naplaćivati, ali da jako želim raditi želim. Eto ispunjavam jedan od ta dva uslova za pronalaženje posla. Na kraju krajeva, to više nije pitanje željeti ili ne, stvar je u tome što moram nešto raditi, znači bilo šta što je u mojim fizičkim i intelektualnim (pa i moralnim) okvirima.
 
Ali nisam ja ni rekao da ZNAM sve. Ja samo HOĆU da radim sve što je u mojim mogućostima. Što se tiče znanja, ono se stiče a nerađa se sa njim a u današnjim vremenima čovjek je prinuđen da više puta počinje učiti ispočetka, za razliku od generacije kojoj je pripadao moj tata i koja bi izučila jedan zanat i njime se bavila sve do penzije.
 
Ovde svako moze govoriti o svom iskustvu, i to su te "istine", svako ima razlicitu.
Prema mom misljenju, ti sajmovi su jedna smesna stvar. Pre svega, ponuda poslova cesto bude poprilicno bezvezna, tako da u startu i ne zelis posao sa tezge. Ne zelim tako da razmisljam, ali cesto mi se cini da su ti sajmovi samo dobar ekonomsko propagandni program pokrajinskog resornog sekretarijata i nacionalne sluzbe za zaposljavanje (koji se, uzgred, "veoma trude" da izadju u susret nezaposlenima, ali avaj uvek su nezaposleni ti koji se ne trude da "aktivno traze posao").
Po svemu sudeci, veza je mama za sve, jos uvek.
 

Back
Top