КО је и ЗАШТО спалио гласачке листиће 5.октобра?

Poruka
20.103
Никако да се поведе права дискусија о овим догађајима,...а они
су остали једна МИСТЕРИЈА!

Неки дискутанти покушавају да заменом теза причају о овоме,

...
а шта се тада дешавало и
коме је било у интересу да се ти гласачки
листићи
НИКАДА више не могу видети, преконтролисати, поново избројати?




"Hitler je palio knjige, ove "demokrate" Novog svetskog poretka su palile
izborne listice. Kakav nacin da se uvede "demokratija" u Srbiju! I da se
Srbima da pogled iz prve ruke o pravom licu Novog svetskog poretka..."


http://news.beograd.com/srpski/clanci_i_misljenja/djurdjevic/001107_izborna_prevara_dosa.html


...
2088176396416261d7d0f23493349881.jpg

BEOGRAD, 05. 10. 2000.

.
 
Poslednja izmena:
Unistavanje dokaza i paljenje glasackih listica su bili samo finalni
cin DOS-ove izborne prevare. Pravo varanje se mozda odigralo pre
upada u Saveznu skupstinu 5. oktobra, prema sledecem komentaru
jednog ruskog izvora sajta Truth in Media:

"Bob, u vezi clanka "Izborna prevara DOS-a?" u tvom poslednjem biltenu,
na mom sajtu ima clanak "Demokratija sa dva lica", koji pokazuje da je
Kostunica zapravo imao manje od 50% potrebnih za pobedu u prvom krugu".

Je li zato bilo "zgodno," kako je to rekao jedan nas beogradski izvor,
unistiti dokaze i spaliti neke glasacke listice?


Vjaceslav Tetekin, autor ovog ruskog clanka objavljenog 7. oktobra,
izmedju ostalog je rekao da je "3. oktobra jugoslovenska Savezna izborna
komisija objavila dokument u kome se otkriva dezinformacija na kojoj se
zasnivaju tvrdnje `demokrata`". Evo odlomka iz ovog clanka:

"Kako ispada, "demokrate" su objavile svoju bezuslovnu pobedu cak i pre
nego sto su imali i ikakvu predstavu o tome koliko su glasova dobili.
Prvo,
26. septembra, dva dana nakon izbora, su tvrdili da su dobili 2.783.000 glasova.
Ali su vec sledeceg dana smanjili tu cifru na 2.649.000, ili 52% od ukupnog
broja glasova 5.041.000.

Medjutim, 30. septembra su "demokrate" priznale da su
dobile 330.000 glasova manje nego sto su to prvobitno tvrdili, odnosno,
2.424.000; a 2. oktobra su jos smanjili svoju cifru, na 2.414.000.
Kao sto mozete videti,
to je manje od 50% od ukupnog broja od 5 miliona glasova. Prema tome,
drugi krug izbora bi bio neophodan, cak i prema ciframa samih "demokrata
"!


http://news.beograd.com/srpski/clanci_i_misljenja/djurdjevic/001107_izborna_prevara_dosa.html
 
Ziv je Sloba, umro nije !!:evil:

....видећемо ми шта је остало живо:

"Ali mozda su "najuverljivije" pocetne vesti za Srbe bile one o
"pobedi demokratije",
izvestaj kojeg je ovaj pisac dobio od citaoca iz Nemacke, koji nam je poslao
svoj prevod izvestaja agencije Associated Press iz Berlina, objavljenog 11.
oktobra na nemackom jeziku.
Nemacki ministar spoljnih poslova, Joska Fiser,
je citiran u tom izvestaju - da je rekao u parlamentu da ce Nemacka poslati
Bundeswehr (vojsku) da pomogne Srbiji. Evo prevoda:


"Nemacki ministar spoljnih poslova, Joska Fiser, obracajuci se parlamentu
u sredu (11. oktobra), izrazio je svoje misljenje da Nemacka ne samo da bi
trebalo da pruzi materijalnu pomoc Jugoslaviji, vec i da bi Bundeswehr i
ne-vojne organizacije trebalo da ustanove TRAJNO PRISUSTVO tamo.


On je izjavio da je ovo jedinstvena sansa da se stvori demokratija u kontekstu
buduceg evropskog ujedinjenja. Ponovo ujedinjena Nemacka ima specijalnu
odgovornost za stabilizovanje demokratije u Srbiji.
Demokratija, rekao je
g. Fiser, je osnova za trajni mir na Balkanu".


(citaoci Beograd.com-a koji znaju nemacki mogu da pogledaju originalni
izvestaj na adresi - http://de.news.yahoo.com/001011/12/14axt.html).
 
Ništa. Gotovo. Pandrkn'o. Crk'o. Nema više.

ep-3-milosevic-grave.jpg


:pop:



....ко је ЦРКО?

....

"E sad, primetili ste reci
"TRAJNO PRISUSTVO"
Ako jos uvek ima nekih srpskih nojeva
koji sumnjaju u to za sta su zapravo glasali kada su podrzali
Kostunicu/Djindjica/DOS, ove dve zlokobne reci bi trebalo
da rasprse sve sumnje.

Nemacki ministar spoljnih poslova je upravo potvrdio
ono sto je ovaj pisac sve vreme govorio
-
da navodna "pobeda demokratije" u
Srbiji znaci da
se NATO upravo prosirio na jos jednu zemlju na Istoku.



Pitam se kako ce ovo trece vracanje nemackih trupa u Srbiju u periodu
manjem od jednog veka proci kod opsteg srpskog stanovnistva?

Ali mozemo da se setimo barem jednog coveka koji bi to pozdravio.
Da, to je "americka marioneta" Zoran Djindjic,
koji se skolovao u Nemackoj
i koji govori nemacki,..................."



.
 
коме је било у интересу да се ти гласачки
листићи
НИКАДА више не могу видети, преконтролисати, поново избројати?




.
Slobodanu Miloševiću.
Priznao je rezultate, a i to je bio jedini način da odvoji ženu od politike:lol:
 
Najinteresantnije je što je u celoj priči sudelovao i to u glavnoj roli "legalista".... :mrgreen:

A svi oni koji misle da je celu stvar prekrio zaborav i da se nikada više neće potezati pitanje odgovornosti za uništavanje
izbornog materijala, su u zabludi.

Svaka država, koja teži da bude normalna, mora poštovati, proceduru, pravila i propise.
 
Poslednja izmena:
Britanski novinar Tim Maršal, urednik spoljnopolitièke rubrike TV mreže Skaj Njuz (Sky News) knjiga: "Igra senki"
Petooktobarska revolucija, kako su je mnogi zvali, a sad se sve više ograđuju od ovog naziva, pripremana je drugo. Najpre je Dag Skoun iz britanske agencije za istraživanje javnog mnjenja "Pen Skoun i Berland" procenio da bi kandidat za predsednika trebalo da bude neokaljani Vojislav Koštunica, na šta je Zoran Đinđić odmah pristao i dogovorio se da mu pripadne mesto premijera Srbije. Poslednje pripreme za 5. oktobar odigrale su se 4. oktobra u Laktašima kod Banjaluke i tad su se sastali britanska obaveštajna služba MI6 i naša vojna obaveštajna služba. Poruka naše vojske bila je da vojska neće pucati na narod ukoliko on bude branio demokratski izabranu vladu.
 
Милена Арежина: "Ноћ преваре, дан издаје"


• Коштуници сам послала писмо већ 7. октобра 2000. године у коме сам му објасила да није законито изабран за председника • Боривоје Вукићевић и Милисав Миленковић, пожаре-вачки двојац који је словио за председникове људе, био је спреман и да скине главу Милоше-вићу • Најближи Слобини људи сарађивали су са ДОС-ом око рушења система и Милошевића • Први је Милутин Мркоњић отишао код Ђинђића и рекао му "браво царе" • Људи који су га издали 5. октобра не смеју да му дају моју књигу да прочита • Због своје доследности и непристајања да парафирам изборну крађу, брутално сам претучена. И дан данас ми прете.
– У најкраћем, дилентантска одлука од 7.10.2000. године произвела је последице које се могу сврстати у три групе: Прва је директно кршење члана 34. Устава СРЈ, јер је грађанима Косова и Метохије онемогућено једно од основних и загарантованих права “да бирају и да буду бирани”. Што је најгоре, о њиховој уставној жалби, коју су поднели 30.10. и 28.11.2000. године, никада није одлучено, а истом су тражили да се поништи одлука од 7.10.2000. године. Друга последица је неуставан и незаконит избор Коштунице за председника СРЈ, јер је онемогућено извршење одлуке Савезног уставног суда од 4.10.2000. године, којом и јесте поништен цео изборни поступак на Косову и Метохији, јер се није гласало до 20 часова, већ до 16 часова. За сваког студента права последице поништеног акта су познате, јер то значи да акта и нема, па се мора поново донети. У овом случају, значи, морао се поновити цео изборни поступак на Косову и Метохији, па тек тада утврдити коначне резултате, под условом да је један од кандидата остварио већину, а ако није, заказује се други круг.

– Комисија је све то прескочила и прогласила Коштуницу за председника СРЈ, као да Космет и није био у Југославији и на тај начин демонстрирала ампутацију Косова и Метохије, а најтрагичније од свега је, што управо гласови са Космета одређују други круг. Сетимо се како је у Америци, исте те године, сваки глас ручно пребројаван, јер се ради о општој одлуци, значајној за све грађане. Ја сам се тог дана побунила против те лажне званичне верзије о наводној победи Коштунице, дала оставку и написала му отворено писмо о свим разлозима његове незаконите инаугурације, на бази уверавања које је Вукићевић потписао, а Миленковић припремио, а које са становишта права представља школски пример фалсификоване исправе. То је то, што је тад било јерес и што ће произвести мој прогон, као јединог сведока догађаја који, по дефиницији великих интереса, заувек мора остати тајна као, на пример, убиство Кенедија. Трећа последица, за коју оптужујем чланове СИК-а, а која је за финансијере и наручиоце била најважнија, је директно упућивање Милошевића у Хаг, јер је ослобођен имунитетске заштите, коју носи председнички статус, а они су му тај статус насилно одузели, онемогућавајући да се изборни поступак доведе до краја. Накнадно изручење било је само ствар технике, а нужни услов остварен је 7.10.2000. године, баш тад, и то је непромењиво. Зато је то све изведено у тајности да би се заташкало прекрајање, јер јавности је тад саопштено да је Коштуница победио одлуком Савезног уставног суда, што је гнусна лаж. У књизи је то детаљно разјашњено.

– Све су то у Скупштини, пред саме изборе, изнели страни посматрачи, али то никад није предочено јавности. Милан Милутиновић, као шеф изборног штаба, забранио је емитовање тог снимка. То сам сазнала лично од Милисава Миленковића, иначе секретара СИК-а, јер сам као члан Радне групе за стране посматраче присуствовала том састанку. Практично, од тог сазнања мени се следила крв у жилама, јер сам дефинитивно схватила ко стварно вуче конце, а да ми у Комисији треба да одиграмо слуте које, наводно, “краду за Милошевића”, а у суштини лишавамо га елементарног права да сазна све оно што њему иде у прилог. Комисијом су директно руководили Милутиновић и Шуваковић и све што су урадили било је директно и против Милошевића. Тад и доносим одлуку “стићи до Милошевића по сваку цену”, јер он је за мене тад био само човек кога издају пријатељи и то осећање ми је било ужасно. Да се разумемо, ја њега никад раније нисам видела и није ме мотивисао ни један други разлог, осим тог сазна-ња. Стићи до Милошевића у тим условима било је претешко, а надмудрити “свиту и дворјане” и софистициране пресретаче информација, такорећи немогуће. Кад сам стигла, колико сам се сналазила и да ли сам се уопште снашла, остаје читаоцу да закључи сам, јер од тог момента књига добија на великом убрзању. Моја мисија је била света, моја намера најљудскија и то ми је после свега обезбедило мирну савест, али ћу цели живот жалити што нисам стигла 10 дана раније и што у свој план нисам укључила још једну личност. Из књиге се види коју.

– Дајем себи право да тако мислим због личног уверења да је био изолован од изворних информација. Све што је тад до њега стизало, већ је било препарирано. А зар то не говори да су се његови противници плашили борбе која је подразумевала једнакост услова. Он је познат као велики тактичар и тиме је своје непријатеље побеђивао. Зато му је одузета шанса, а то је невитешки, превише низак ударац. Он није изгубио зато што је ДОС био јак у било чему, већ што је знатан број из његовог табора радио за другу страну, али су строго водили рачуна да он то не сазна. Ту је срж игре.
Милошевић је последњи аутентични председник у средњој и југоисточној Европи, уколико се изузме Лукашенко. Самим тим, велика брана интересима који су, под геслом “демократске промене” већ поставили свуда марионетске режиме, преко којих износе национално благо у мери у којој им то треба. Превремени избори били су последња шанса тих интереса, а они који су га у то гурнули, већ су урадили посао за ДОС. Управо ти агитатори “за изборе кад им време није” били су у самом врху агентура, које су осмислиле план "свргава-ња без алтернативе”. Јер, ко би жртвовао годину председничког мандата ако не мора, а да претходно не провери рејтинг партије преко парламентарних избора, који су, иначе, били редовни. Сетите се како је изнебуха саопштена одлука о изласку Милошевића на ванредне председничке изборе. Ти “пријатељи” који су ушли у план режије морали су одиграти до краја, јер, такве историјске личности склањају се куповином блиских сарадника, јер само они знају Ахилову пету, знају на шта се не обраћа пажња, где смо слаби, где исказујемо поверење без провере и сл. Ето то је знала најближа свита и они су најодговорнији.
Кошуља је ближа од капута и зато су и најдрагоценији најближи, али и најскупљи. Није чудо што се толики новац слио у руке многих моћника да би се финансирао тај, за нашу земљу историјски пад, кроз устоличење парадигме “5. октобар” која је произвела највећу националну бруку у виду континуираног хашког егзодуса, а с друге стране, Србија је гурнута у стечај преко мафијашког преузимања привредних судова и та бруталност у отимању здраве имовине и отпуштања на стотине хиљада радника до сад је по свирепости незабележена. Ето, то је производ одлуке СИК-а од 7.10.2000. године која је, као што сам рекла, са становишта права, чист фалсификат, а потписао је Боривоје Вукићевић који се лично представљао као Слобин пријатељ. Била сам апсолутно свесна њене погубности и уложила све да до исте не дође, али кад већ јесте, забележила сам све фазе њеног доношења, као и актере и њихове метаморфозе.
Због пораза права и подметања Милошевићу тзв. “изборне крађе”, а чија имитација јесте изведена и то од његових људи, да би се њему отежало даље праћење изборног поступка. Сетила сам се Драјфусове афере. По узору на славног писца Емила Золу и његово дело “Жакиз” (Оптужујем), којим је разобличио Драјфусове гладијаторе, ја сам управо од 7.10.2000. године указивала на замену теза и прозивала све оне који су у том учествовали, што је после и преточе-но у књигу. Толико сам могла и толико урадила. Људи који то читају, апсолутно и разумеју. Навешћу вам пример једног изразитог монархисте, који сваког месеца купује више књига и поклања својим пријатељима и који ми је рекао да се годинама борио против Милошевића, али да му је после читања моје књиге бескрајно жао што 24.септембра није гласао за Слобу. Таквих примера је небројено.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
....ко је ЦРКО?

....

"E sad, primetili ste reci
"TRAJNO PRISUSTVO"
Ako jos uvek ima nekih srpskih nojeva
koji sumnjaju u to za sta su zapravo glasali kada su podrzali
Kostunicu/Djindjica/DOS, ove dve zlokobne reci bi trebalo
da rasprse sve sumnje.

Nemacki ministar spoljnih poslova je upravo potvrdio
ono sto je ovaj pisac sve vreme govorio
-
da navodna "pobeda demokratije" u
Srbiji znaci da
se NATO upravo prosirio na jos jednu zemlju na Istoku.



Pitam se kako ce ovo trece vracanje nemackih trupa u Srbiju u periodu
manjem od jednog veka proci kod opsteg srpskog stanovnistva?

Ali mozemo da se setimo barem jednog coveka koji bi to pozdravio.
Da, to je "americka marioneta" Zoran Djindjic,
koji se skolovao u Nemackoj
i koji govori nemacki,..................."



.

Što sve u plavo.Stavi neko žuto slovo,lepše će izgledati.
 
Недостаје Динкић - био је у Банци!

....многи недостају на тој слици,..
Неки су се и тада вешто крили од фотографских блицева....:think:

Predlažem da se zatvori tema... Ne uvodi se ni jedan relevantni podatak da je neko u funkciji DOS-a palio glasačke listiće.

A sve to bi trebalo da verujemo na reč "pise Bob Djurdjevic"

Wtf is Bob Djurdjevic ???:roll:

Кад сам поставила тему, нисам ни на кога упрла прст, само сам питала:
КО је и ЗАШТО спалио гласачке листиће 5.октобра?,..па
ако можемо о томе мало да дискутијемо,...
У том "паљењу" листића је кључ за она врата ,
која се зову ДОС-ова победа!!!


Slobodanu Miloševiću.
Priznao je rezultate, a i to je bio jedini način da odvoji ženu od politike:lol:

Слободан Милошевић је ипак био већи демократа од ових што се тако
називају...Кад год су тражени избори,
он их је расписивао,...а ови сада жути,...
СВЕ СВЕ,......
само ИЗБОРЕ НЕ спомињи..,....кажу,....
НИЈЕ ИМ ВРЕМЕ
:hahaha:


Najinteresantnije je što je u celoj priči sudelovao i to u glavnoj roli "legalista".... :mrgreen:

A svi oni koji misle da je celu stvar prekrio zaborav i da se nikada više neće potezati pitanje odgovornosti za uništavanje
izbornog materijala, su u zabludi.


Svaka država, koja teži da bude normalna, mora poštovati, proceduru, pravila i propise.


...Ако ништа, они што су тада преварени ће затражити одговор на
ту, велику превару!.......КО стоји иза тога?

.
 
Britanski novinar Tim Maršal, urednik spoljnopolitièke rubrike TV mreže Skaj Njuz (Sky News) knjiga: "Igra senki"
Petooktobarska revolucija, kako su je mnogi zvali, a sad se sve više ograđuju od ovog naziva, pripremana je drugo. Najpre je Dag Skoun iz britanske agencije za istraživanje javnog mnjenja "Pen Skoun i Berland" procenio da bi kandidat za predsednika trebalo da bude neokaljani Vojislav Koštunica, na šta je Zoran Đinđić odmah pristao i dogovorio se da mu pripadne mesto premijera Srbije. Poslednje pripreme za 5. oktobar odigrale su se 4. oktobra u Laktašima kod Banjaluke i tad su se sastali britanska obaveštajna služba MI6 i naša vojna obaveštajna služba. Poruka naše vojske bila je da vojska neće pucati na narod ukoliko on bude branio demokratski izabranu vladu.

....да, да тако демократе "легално" учествују у изборима,...
ни оружје им при томе није нелегално средство за успех :roll:



Što sve u plavo.Stavi neko žuto slovo,lepše će izgledati.

..ево одмах,.......је ли сад добро?

.
 

Back
Top