Вести из зл..е-у

Poruka
22.423
Реко да качимо вести из зл-ЕУ...за ове наше...из еу фан клуба!



-----------------------------

12:23
ОКО МИЛИОН НЕМАЦА ЈЕДЕ У НАРОДНИМ КУХИЊАМА

БЕРЛИН – Око милион Немаца дневно добија храну у народним кухањима, а тај број ће се због привредне кризе ускоро и повећати, изјавио је Герд Хојзер, председавајући немачком хуманитарном савезу „Тафел”, који обухвата око 700 подружница.

„Раније смо ми имали бескућнике као муштерије. Данас имамо нову врсту сиромаштва које погођа породице с децом. То су људи који раде пуно радно време, али, упркос томе, њихова примања нису довољна. Погођени су не само незапослени, већ и људи који имају скраћено радно време, самохране мајке”, рекао је Хојзер, а преносе немачки медији.

У Немачкој, чија је привреда и даље најмоћноја у Европи, расте страх од кризе и незапослености, а аналитичари упозоравају да би у 83-милионској нацији до краја године могао да порасте број незапослених на 3,7 милиона, наводи немачка штампа, преносећи црне прогнозе да би до следеће године тај број могао да буде повећан чак на пет милиона.

Немачка штампа често преноси процене савезне владе и водећих економских института да ће бруто друштвени производ ове године бити мањи за шест одсто, што ће имати тешке последице по тржиште рада.


Танјуг
 
Реко да качимо вести из зл-ЕУ...за ове наше...из еу фан клуба!



-----------------------------

12:23
ОКО МИЛИОН НЕМАЦА ЈЕДЕ У НАРОДНИМ КУХИЊАМА

БЕРЛИН – Око милион Немаца дневно добија храну у народним кухањима, а тај број ће се због привредне кризе ускоро и повећати, изјавио је Герд Хојзер, председавајући немачком хуманитарном савезу „Тафел”, који обухвата око 700 подружница.

„Раније смо ми имали бескућнике као муштерије. Данас имамо нову врсту сиромаштва које погођа породице с децом. То су људи који раде пуно радно време, али, упркос томе, њихова примања нису довољна. Погођени су не само незапослени, већ и људи који имају скраћено радно време, самохране мајке”, рекао је Хојзер, а преносе немачки медији.

У Немачкој, чија је привреда и даље најмоћноја у Европи, расте страх од кризе и незапослености, а аналитичари упозоравају да би у 83-милионској нацији до краја године могао да порасте број незапослених на 3,7 милиона, наводи немачка штампа, преносећи црне прогнозе да би до следеће године тај број могао да буде повећан чак на пет милиона.

Немачка штампа често преноси процене савезне владе и водећих економских института да ће бруто друштвени производ ове године бити мањи за шест одсто, што ће имати тешке последице по тржиште рада.


Танјуг

A za vreme vlasti tvog dugovnog vođe Slobodana Miloševića, 1000000 Srba je jelo gowna, 5000000 suva 'leba.
 
A za vreme vlasti tvog dugovnog vođe Slobodana Miloševića, 1000000 Srba je jelo gowna, 5000000 suva 'leba.

:rtfm:
Ја сам био у протестима против Милошевића...а БоТа твој идејни вођа је вртио његове на власт и то им још дао Полицију и БИА да руководе...
Зато на погрешну адресу лајеш!
:ok:
 
kontejner_kopa_san_1.jpg


mirovina_03.jpg


Povodi22032009.jpg


Ovo sigurno neces vidjet u Njemackoj
 
Најтежа европска рецесија од 1945.

Трачак наде за опоравак у другој половини 2010, процењује Европска комисија

sp05devrozona.jpg


Европа је упала у најтежу рецесију од Другог светског рата, без иоле шансе за опоравак – све до средине идуће године, објавио је јуче у Бриселу европски комесар за економска и монетарна питања Жоаким Алмунија.

У следећих 12 месеци тако бриселску фамилију – а посебно еврозону – очекује: експлозија буџетског дефицита, замирање индустријске производње, отпуштање преко 8,5 милиона радника, раст незапослености – посебно младих, и могућа ерупција социјалних напетости, саопштила је Европска комисија. Злогласним слутњама Комисије ту није крај. Државе унутар еврозоне масовно ће ове и следеће године пробити дозвољени плафон буџетског дефицита од три одсто бруто друштвеног производа, процењују у Бриселу. Просечан буџетски дефицит чланице еврозоне достићи ће 5,3 одсто, док ће за ЕУ као целину премашити шест одсто: „Све већи дефицит могао би да изазове конфликт између чланица и Комисије”, сматра амерички „Волстрит џорнал”.

Ипак, постоји мршави трачак наде за оживљавање европске привреде од средине идуће године. „Опоравак европске привреде може се очекивати од лета 2010, али само ако дође до опоравка банкарског сектора и светске трговине”, наводи се у редовном пролећном извештају Комисије.

Двогодишња глобална финансијско-економска криза оборила је, дакле, и Стари континент на колена – привреда ЕУ умањиће се ове године за четири одсто и наставити са падом од 0,1 одсто и у 2010. години.

Истовремено, услед посустајања индустријске производње и драстичног пада потрошње, најмање 8,5 милиона Европљана остаће без посла (највише у Шпанији и Ирској). Најављени пад запошљавања у ЕУ од 2,1 одсто у 2009. години и талас масовних отпуштања готово ће поништити број нових радних места отворених у Европи током бума 2006–2008. године (9,2 милиона). Туробне прогнозе Брисела најављују да ће идуће године 11,5 одсто радне снаге у ЕУ бити без посла (лане је незапосленост у ЕУ износила око седам одсто).

Иначе, унутар бриселске фамилије највећи пад привредног раста у 2009. години очекује балтичке земље (преко 10 одсто), а за њима Ирску (девет одсто). Међу водећим европским економијама највећи стрмоглав забележиће Немачка од чак 5,5 одсто. Британска и италијанска привреда у 2009. сурваће се између четири и 4,5 одсто, пад раста шпанске привреде достићи ће 3,2 одсто а Француске за три одсто.

„Европска привреда није више у слободном паду. Први пут од 2007. године назиру се понеки знаци опоравка пословног поверења. Ипак, преурањено би било веровати да је најгоре прошло. Надам се да ће ово бити последња туробна ревизија прогноза привредног раста”, истакао је јуче Алмунија у Бриселу.

Колико у јануару, званични Брисел је очекивао да ће ЕУ ове године – услед глобалне кризе, урушавања банкарског сектора и хаоса на тржишту некретнина – забележити пад привредног раста од само 1,9 одсто, а већ у 2010. години раст од 0,5 одсто. Авај, сада се показује да је јануарска процена била исувише оптимистична.

Како год било, најновија прогноза о паду привредног раста у ЕУ ближа је туробним априлским проценама ММФ-а и Организације за економску сарадњу и развој који су бриселској фамилији најавили контракцију од око 4,2 одсто.

У врху европског банкарства ових дана иначе влада нелагода због објављивања поверљивих извештаја о висини ненаплативих банкарских потраживања у Немачкој. Наиме, дневник „Зидојче цајтунг” објавио је документ по коме је немачко банкарство оптерећено ненаплативим потраживањима у износу од око 860 милијарди евра, што је трећина тамошњег годишњег бруто друштвеног производа. „Уколико је објављени податак у „Зидојче цајтунгу” тачан, немачки финансијски систем је банкротирао”, вели лондонски „Фајненшел тајмс”.

Т. Вујић
[објављено: 05/05/2009]
 
E ovo je tacno,tacno je da ova ekonomska kriza drma i takvog ekonomskog dzina kao sto je Nemacka,samo u Nemackoj niko nece da umre od gladi ako to sam ne zeli.:ok:

Sada batice iz R.Srpske,blagos meni, prebaci ovo tvoje sto si prekopirao na Tixijevu temu jer tamo bas odgovara...evo ovde...http://forum.krstarica.com/threads/282536...jer kao sto sam vec "sto" puta napisao ,ova ekonomska i finansijska kriza nema granica i nikog nije postedela,niti zemlje EU,niti velike zemlje ovog sveta kao sto je Rusija,Kina,Japan...itd...niko nije postedjjen.
 
E ovo je tacno,tacno je da ova ekonomska kriza drma i takvog ekonomskog dzina kao sto je Nemacka,samo u Nemackoj niko nece da umre od gladi ako to sam ne zeli.:ok:

Sada batice iz R.Srpske,blagos meni, prebaci ovo tvoje sto si prekopirao na Tixijevu temu jer tamo bas odgovara...evo ovde...http://forum.krstarica.com/threads/282536...jer kao sto sam vec "sto" puta napisao ,ova ekonomska i finansijska kriza nema granica i nikog nije postedela,niti zemlje EU,niti velike zemlje ovog sveta kao sto je Rusija,Kina,Japan...itd...niko nije postedjjen.

Де бре не лудуј...јел те ко тера да пишеш на форуму...и прави се нормалан ако можеш!
:thumbdown:
 
Nego gde će..nego u narodnu kuhinju???
..Slobodno tržište,....sveži i odmorni dipl.ing-ovi iz SRB,CG,CRO,BiH,RO,PL,HU.....itd..
...itd..im preoteli lopate i krampove , i izbacili ih iz kanala, sa gradilišta,
iz govnovoda i ostalih pozicija....
 
Де бре не лудуј...јел те ко тера да пишеш на форуму...и прави се нормалан ако можеш!
:thumbdown:

Ne ludujem ja nista,nego pisem ono sta je istina,a to ludilo je zahvatilo bas vas ,tebe i tvoje jarane, koji trubite,blejite i kao blesavi jurite po netu ne bi li sta nasli sto odgovara vasim sroruskim razmisljanjima...dokaz je i ova tema.

Ovde ljudi koji zive u toj vasoj mrskoj-zloj EU vec mesecima pisu da je ta kriza zahvatila ceo svet,pa ne moze postedeti ni Srbiju,ali vama srborusima je za svo zlo ovog sveta kriv ovaj rezim ,pa cak i za suvise snega ove zime....ali ko bi to vama objasnio.....:eek::sad2:
 
Па ти си у ЕУ...лепо...само немој да се враћаш!

Sto ...hoces ti da mi zabranis,ti i tvoji srborusi...ako vam se vec toliko ne svidja ova drzava,a vi kod brace u Rusiju...npr.ja, kada mi se nije svidela Srbija kakvu je napravio S.Milosevic, ja sam spakovao svoje krpice i otisao,ne znam sta vi jos cekate u ovoj Srbiji adzuvana Borisa Francetica Tadica ???:think::think:
 
Sto ...hoces ti da mi zabranis,ti i tvoji srborusi...ako vam se vec toliko ne svidja ova drzava,a vi kod brace u Rusiju...npr.ja, kada mi se nije svidela Srbija kakvu je napravio S.Milosevic, ja sam spakovao svoje krpice i otisao,ne znam sta vi jos cekate u ovoj Srbiji adzuvana Borisa Francetica Tadica ???:think::think:

Србија је била под турском и аустроугарском окупацијом па их се решила, решиће се и овог квизлиншко антисрпског. Остани ти тамо. Такви као ти нису нам потребни.
 
Србија је била под турском и аустроугарском окупацијом па их се решила, решиће се и овог квизлиншко антисрпског. Остани ти тамо. Такви као ти нису нам потребни.

Kada ce to biti....mislim to vase oslobadjanje od ovog квизлиншко антисрпског rezima.....da znam..treba mi par pari patika....vec sam narucio na drugoj temi,ali nije zgorega ni ovde...:D:D
 
Sto ...hoces ti da mi zabranis,ti i tvoji srborusi...ako vam se vec toliko ne svidja ova drzava,a vi kod brace u Rusiju...npr.ja, kada mi se nije svidela Srbija kakvu je napravio S.Milosevic, ja sam spakovao svoje krpice i otisao,ne znam sta vi jos cekate u ovoj Srbiji adzuvana Borisa Francetica Tadica ???:think::think:

Лепо ти рече човек..а ја да поновим!

Србија је била под турском и аустроугарском окупацијом па их се решила, решиће се и овог квизлиншко антисрпског. Остани ти тамо. Такви као ти нису нам потребни.
 
Original postavio Teodosije Pogledaj poruku
Србија је била под турском и аустроугарском окупацијом па их се решила, решиће се и овог квизлиншко антисрпског. Остани ти тамо. Такви као ти нису нам потребни.

Vi niste potrebni Srbiji.Možete samo da maštate o dolasku na vlast.Gotovo, patrijote, gotovo.
 
Sto ...hoces ti da mi zabranis,ti i tvoji srborusi...ako vam se vec toliko ne svidja ova drzava,a vi kod brace u Rusiju...npr.ja, kada mi se nije svidela Srbija kakvu je napravio S.Milosevic, ja sam spakovao svoje krpice i otisao,ne znam sta vi jos cekate u ovoj Srbiji adzuvana Borisa Francetica Tadica ???:think::think:

Da je oslobodimo ;)

Kada ce to biti....mislim to vase oslobadjanje od ovog квизлиншко антисрпског rezima.....da znam..treba mi par pari patika....vec sam narucio na drugoj temi,ali nije zgorega ni ovde...:D:D

Sta,iscepale ti se one od 5 oktobra...........pa dugo su i trajale :thumbdown:
 

Back
Top