Вести из зл..е-у
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: Вести из зл..е-у

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano Вести из зл..е-у

Реко да качимо вести из зл-ЕУ...за ове наше...из еу фан клуба!

-----------------------------

12:23
    ОКО МИЛИОН НЕМАЦА ЈЕДЕ У НАРОДНИМ КУХИЊАМА

БЕРЛИН – Око милион Немаца дневно добија храну у народним кухањима, а тај број ће се због привредне кризе ускоро и повећати, изјавио је Герд Хојзер, председавајући немачком хуманитарном савезу „Тафел”, који обухвата око 700 подружница.

„Раније смо ми имали бескућнике као муштерије. Данас имамо нову врсту сиромаштва које погођа породице с децом. То су људи који раде пуно радно време, али, упркос томе, њихова примања нису довољна. Погођени су не само незапослени, већ и људи који имају скраћено радно време, самохране мајке”, рекао је Хојзер, а преносе немачки медији.

У Немачкој, чија је привреда и даље најмоћноја у Европи, расте страх од кризе и незапослености, а аналитичари упозоравају да би у 83-милионској нацији до краја године могао да порасте број незапослених на 3,7 милиона, наводи немачка штампа, преносећи црне прогнозе да би до следеће године тај број могао да буде повећан чак на пет милиона.

Немачка штампа често преноси процене савезне владе и водећих економских института да ће бруто друштвени производ ове године бити мањи за шест одсто, што ће имати тешке последице по тржиште рада.

Танјуг
    “Mors tua, vita mea”

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Вести из зл..е-у

Citat Original postavio Marty Misterija Pogledaj poruku
    Реко да качимо вести из зл-ЕУ...за ове наше...из еу фан клуба!

-----------------------------

12:23
    ОКО МИЛИОН НЕМАЦА ЈЕДЕ У НАРОДНИМ КУХИЊАМА

БЕРЛИН – Око милион Немаца дневно добија храну у народним кухањима, а тај број ће се због привредне кризе ускоро и повећати, изјавио је Герд Хојзер, председавајући немачком хуманитарном савезу „Тафел”, који обухвата око 700 подружница.

„Раније смо ми имали бескућнике као муштерије. Данас имамо нову врсту сиромаштва које погођа породице с децом. То су људи који раде пуно радно време, али, упркос томе, њихова примања нису довољна. Погођени су не само незапослени, већ и људи који имају скраћено радно време, самохране мајке”, рекао је Хојзер, а преносе немачки медији.

У Немачкој, чија је привреда и даље најмоћноја у Европи, расте страх од кризе и незапослености, а аналитичари упозоравају да би у 83-милионској нацији до краја године могао да порасте број незапослених на 3,7 милиона, наводи немачка штампа, преносећи црне прогнозе да би до следеће године тај број могао да буде повећан чак на пет милиона.

Немачка штампа често преноси процене савезне владе и водећих економских института да ће бруто друштвени производ ове године бити мањи за шест одсто, што ће имати тешке последице по тржиште рада.

Танјуг
    A za vreme vlasti tvog dugovnog vođe Slobodana Miloševića, 1000000 Srba je jelo gowna, 5000000 suva 'leba.

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

..ajde dzukac sheni..op..aport..

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio Ofucani džukac Pogledaj poruku
    A za vreme vlasti tvog dugovnog vođe Slobodana Miloševića, 1000000 Srba je jelo gowna, 5000000 suva 'leba.

Ја сам био у протестима против Милошевића...а БоТа твој идејни вођа је вртио његове на власт и то им још дао Полицију и БИА да руководе...
    Зато на погрешну адресу лајеш!
    “Mors tua, vita mea”

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Ovo sigurno neces vidjet u Njemackoj

Ističe se Dragan_srbcg (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

ofucani dzukac to je shutz 100% *****

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Најтежа европска рецесија од 1945.

Трачак наде за опоравак у другој половини 2010, процењује Европска комисија

Европа је упала у најтежу рецесију од Другог светског рата, без иоле шансе за опоравак – све до средине идуће године, објавио је јуче у Бриселу европски комесар за економска и монетарна питања Жоаким Алмунија.

У следећих 12 месеци тако бриселску фамилију – а посебно еврозону – очекује: експлозија буџетског дефицита, замирање индустријске производње, отпуштање преко 8,5 милиона радника, раст незапослености – посебно младих, и могућа ерупција социјалних напетости, саопштила је Европска комисија. Злогласним слутњама Комисије ту није крај. Државе унутар еврозоне масовно ће ове и следеће године пробити дозвољени плафон буџетског дефицита од три одсто бруто друштвеног производа, процењују у Бриселу. Просечан буџетски дефицит чланице еврозоне достићи ће 5,3 одсто, док ће за ЕУ као целину премашити шест одсто: „Све већи дефицит могао би да изазове конфликт између чланица и Комисије”, сматра амерички „Волстрит џорнал”.

Ипак, постоји мршави трачак наде за оживљавање европске привреде од средине идуће године. „Опоравак европске привреде може се очекивати од лета 2010, али само ако дође до опоравка банкарског сектора и светске трговине”, наводи се у редовном пролећном извештају Комисије.

Двогодишња глобална финансијско-економска криза оборила је, дакле, и Стари континент на колена – привреда ЕУ умањиће се ове године за четири одсто и наставити са падом од 0,1 одсто и у 2010. години.

Истовремено, услед посустајања индустријске производње и драстичног пада потрошње, најмање 8,5 милиона Европљана остаће без посла (највише у Шпанији и Ирској). Најављени пад запошљавања у ЕУ од 2,1 одсто у 2009. години и талас масовних отпуштања готово ће поништити број нових радних места отворених у Европи током бума 2006–2008. године (9,2 милиона). Туробне прогнозе Брисела најављују да ће идуће године 11,5 одсто радне снаге у ЕУ бити без посла (лане је незапосленост у ЕУ износила око седам одсто).

Иначе, унутар бриселске фамилије највећи пад привредног раста у 2009. години очекује балтичке земље (преко 10 одсто), а за њима Ирску (девет одсто). Међу водећим европским економијама највећи стрмоглав забележиће Немачка од чак 5,5 одсто. Британска и италијанска привреда у 2009. сурваће се између четири и 4,5 одсто, пад раста шпанске привреде достићи ће 3,2 одсто а Француске за три одсто.

„Европска привреда није више у слободном паду. Први пут од 2007. године назиру се понеки знаци опоравка пословног поверења. Ипак, преурањено би било веровати да је најгоре прошло. Надам се да ће ово бити последња туробна ревизија прогноза привредног раста”, истакао је јуче Алмунија у Бриселу.

Колико у јануару, званични Брисел је очекивао да ће ЕУ ове године – услед глобалне кризе, урушавања банкарског сектора и хаоса на тржишту некретнина – забележити пад привредног раста од само 1,9 одсто, а већ у 2010. години раст од 0,5 одсто. Авај, сада се показује да је јануарска процена била исувише оптимистична.

Како год било, најновија прогноза о паду привредног раста у ЕУ ближа је туробним априлским проценама ММФ-а и Организације за економску сарадњу и развој који су бриселској фамилији најавили контракцију од око 4,2 одсто.

У врху европског банкарства ових дана иначе влада нелагода због објављивања поверљивих извештаја о висини ненаплативих банкарских потраживања у Немачкој. Наиме, дневник „Зидојче цајтунг” објавио је документ по коме је немачко банкарство оптерећено ненаплативим потраживањима у износу од око 860 милијарди евра, што је трећина тамошњег годишњег бруто друштвеног производа. „Уколико је објављени податак у „Зидојче цајтунгу” тачан, немачки финансијски систем је банкротирао”, вели лондонски „Фајненшел тајмс”.

Т. Вујић
    [објављено: 05/05/2009]
    “Mors tua, vita mea”

Iskusan Maksim 3 (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Srce Srbije-Sumadija-Kragujevac-idemo na izvor,da se napijemo vode
    Reputaciona moć
    88

E ovo je tacno,tacno je da ova ekonomska kriza drma i takvog ekonomskog dzina kao sto je Nemacka,samo u Nemackoj niko nece da umre od gladi ako to sam ne zeli.

Sada batice iz R.Srpske,blagos meni, prebaci ovo tvoje sto si prekopirao na Tixijevu temu jer tamo bas odgovara...evo ovde...http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=282536...jer kao sto sam vec "sto" puta napisao ,ova ekonomska i finansijska kriza nema granica i nikog nije postedela,niti zemlje EU,niti velike zemlje ovog sveta kao sto je Rusija,Kina,Japan...itd...niko nije postedjjen.
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio Maksim 3 Pogledaj poruku
    E ovo je tacno,tacno je da ova ekonomska kriza drma i takvog ekonomskog dzina kao sto je Nemacka,samo u Nemackoj niko nece da umre od gladi ako to sam ne zeli.

Sada batice iz R.Srpske,blagos meni, prebaci ovo tvoje sto si prekopirao na Tixijevu temu jer tamo bas odgovara...evo ovde...http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=282536...jer kao sto sam vec "sto" puta napisao ,ova ekonomska i finansijska kriza nema granica i nikog nije postedela,niti zemlje EU,niti velike zemlje ovog sveta kao sto je Rusija,Kina,Japan...itd...niko nije postedjjen.
    Де бре не лудуј...јел те ко тера да пишеш на форуму...и прави се нормалан ако можеш!
    “Mors tua, vita mea”

Aktivan član NEIZDRŽ (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Nego gde će..nego u narodnu kuhinju???
    ..Slobodno tržište,....sveži i odmorni dipl.ing-ovi iz SRB,CG,CRO,BiH,RO,PL,HU.....itd..
    ...itd..im preoteli lopate i krampove , i izbacili ih iz kanala, sa gradilišta,
    iz govnovoda i ostalih pozicija....
    ...Fik...i gotovo!

Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Де бре не лудуј...јел те ко тера да пишеш на форуму...и прави се нормалан ако можеш!
    Ne ludujem ja nista,nego pisem ono sta je istina,a to ludilo je zahvatilo bas vas ,tebe i tvoje jarane, koji trubite,blejite i kao blesavi jurite po netu ne bi li sta nasli sto odgovara vasim sroruskim razmisljanjima...dokaz je i ova tema.

Ovde ljudi koji zive u toj vasoj mrskoj-zloj EU vec mesecima pisu da je ta kriza zahvatila ceo svet,pa ne moze postedeti ni Srbiju,ali vama srborusima je za svo zlo ovog sveta kriv ovaj rezim ,pa cak i za suvise snega ove zime....ali ko bi to vama objasnio.....
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Па ти си у ЕУ...лепо...само немој да се враћаш!
    “Mors tua, vita mea”

Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Па ти си у ЕУ...лепо...само немој да се враћаш!
    Sto ...hoces ti da mi zabranis,ti i tvoji srborusi...ako vam se vec toliko ne svidja ova drzava,a vi kod brace u Rusiju...npr.ja, kada mi se nije svidela Srbija kakvu je napravio S.Milosevic, ja sam spakovao svoje krpice i otisao,ne znam sta vi jos cekate u ovoj Srbiji adzuvana Borisa Francetica Tadica ???

Domaćin
    Učlanjen
    02.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sto ...hoces ti da mi zabranis,ti i tvoji srborusi...ako vam se vec toliko ne svidja ova drzava,a vi kod brace u Rusiju...npr.ja, kada mi se nije svidela Srbija kakvu je napravio S.Milosevic, ja sam spakovao svoje krpice i otisao,ne znam sta vi jos cekate u ovoj Srbiji adzuvana Borisa Francetica Tadica ???
    Србија је била под турском и аустроугарском окупацијом па их се решила, решиће се и овог квизлиншко антисрпског. Остани ти тамо. Такви као ти нису нам потребни.

Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio Teodosije Pogledaj poruku
    Србија је била под турском и аустроугарском окупацијом па их се решила, решиће се и овог квизлиншко антисрпског. Остани ти тамо. Такви као ти нису нам потребни.
    Kada ce to biti....mislim to vase oslobadjanje od ovog квизлиншко антисрпског rezima.....da znam..treba mi par pari patika....vec sam narucio na drugoj temi,ali nije zgorega ni ovde...

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    459

Citat Original postavio Ofucani džukac Pogledaj poruku
    Џукац Баш си ово мудро рекао. Реци шта то ти једеш?

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

old-mne ides li ti u ove kuhinje? kakva je hrana?
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Poznat old-mne (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    old-mne ides li ti u ove kuhinje? kakva je hrana?
    Hvala Bogu zivim sasvim solidno pa za tim nema potrebe. A ako te zanima kakva je hrana trkni do prvog najblizeg kontejnera isceprkaj nesto pa probaj.

Veoma poznat slavka69 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Pa Nemci ne znaju da se snalaze kao mi.
    ORGANIZOVANI KRIMINAL,UTERIVANJE DUGOVA,SPALJIVANJE DZIPOVA,......
    Žene ne znaju da poštuju, nego da vole.

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kako je lepo gledati kako mrska Evropa propada dok se Srbija uzdiže u svakom pogledu.Samo zašto nijedan srBski gastarbajter neće da se vrati u Otadžbinu, ako je u Evropi takvo zlo i pokora?

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Лепо ти рече човек..а ја да поновим!

Citat Original postavio Teodosije Pogledaj poruku
    “Mors tua, vita mea”

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Original postavio Teodosije Pogledaj poruku
    Vi niste potrebni Srbiji.Možete samo da maštate o dolasku na vlast.Gotovo, patrijote, gotovo.

Domaćin Ilinoida (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    85

Citat Original postavio zika39 Pogledaj poruku
    Џукац Баш си ово мудро рекао. Реци шта то ти једеш?
    Косово је срце Србије

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da je oslobodimo

Kada ce to biti....mislim to vase oslobadjanje od ovog квизлиншко антисрпског rezima.....da znam..treba mi par pari patika....vec sam narucio na drugoj temi,ali nije zgorega ni ovde...
    Sta,iscepale ti se one od 5 oktobra...........pa dugo su i trajale

Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    Da je oslobodimo

Sta,iscepale ti se one od 5 oktobra...........pa dugo su i trajale
    Da znas..moram nabaviti nove...bato kada krenete,mislite na broj 44....ako je moguce nike...

Slične teme

1. ВЕСТИ СА КОСМЕТА
    Autor Marty Misterija u forumu Politika
    Odgovora: 156
    Poslednja poruka: 28.08.2015., 18:56
  2. Православне Вести!
    Autor Marty Misterija u forumu Religija
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 18.08.2009., 20:28
  3. Вести са Косова и Метохије
    Autor Marty Misterija u forumu Politika
    Odgovora: 287