Pomoc - Potreban program za snimanje desktopa.

domacin_uzice

Domaćin
Poruka
3.645
Evo dakle sta mene muci. Probao sam i sa programima kao sto su CamStudio, Snagit i ostalima. Nije to to sto meni treba.

Dakle potreban mi je program sa kojim cu snimiti desktop, odnosno da pustim u bs-u ili gde vec jedan snimak da da iz njega iscupam nesto. Znam da se sad pitate zasto jednostavno ne isecem u ostalim programima taj deo ali to je nemoguce. Iznenadio sam se i sam kada sam video da je neki format cudan. mnogo cudan. Snimano je kamerom i mnogo je cudan ne dozvoljava nista da se radi na njemu, da se sece, dodaje ili sta vec ostalo..;

Slusam vase predloge unapred hvalla !
 
Pozdrav kolega,

Nisi bio baš najjasniji, da li ti hoćeš da iščupaš pojedine slike (da napraviš screenshot), ili jedan deo iz tog video fajla? Što se slika tiče, to možeš i preko tastature, pa i samog BS Playera da uradiš, a za deo video materijala, program VirtualDub bi ti to odradio (imaš lepljivu temu o tome na pdf-u Multimedija).

Programi koje si gore naveo su više za nešto drugo, za pravljenje nekog video tutorijala i tome sl.

Da bi saznao koja je vrsta video fajla u pitanju, upotrebi program GSpot (sastavni je deo K-Lite Codec Packa, mada se može skinuti i zasebno), ili MediaInfo.
 
Kolega presvega postovanje.

u potpunosti sam vas razumeo i opet govorim da to nije izvodljivo pa i u virtualdub-u.

Pazite ovako ja posedujem snimak koji je napravljen kamerom koja snima na kaseticu. U foto radnji prebacio sam taj svoj snimak od 45 minuta i kuci kada sam ga stavio na racunar nemoguce je bilo sta raditi. Dakle ne dozvoljava nijedan program za cepanje za izvlacenje nekog dela da se to odradi.

Jednostavno ne moze - da li je to nesto specificno ili sta. potpuno ne razumem.
 
Hm, moram da ti priznam da prvi put čujem za tako nešto - da snimak ne dozvoljava dalju manipulaciju njime, kao da je zaključan, šta li?! Koju extenziju ima taj fajl? Je si li probao ona 2 programčeta, šta oni kažu? Je si li probao da ga konvertuješ u neki drugi format, možda tada dozvoli dalju manipulaciju. Stvarno ne bih znao šta drugo da ti predložim.

I da, nema potrebe za persiranjem. ;)
 
pokušaj sa ovim , mene je stvarno oduševio .. a nema čak ni potrebe za instalaciju :)

ako sam te dobro razumeo ti bi hteo to da edituješ , iako nisam preterano puno radio sa takvim stvarima mislim da će ti ovo odgovarati (sacuvava u .mov formatu)

"Mov format is useful to edit your screencast with external video softwares."
 
Prvo koja je ekstenzija, pa onda sta kaze gspot ako je kojim slucajem pogresna a player to ne kontrolise (vecina je takva).

Onda moze da se prica. Ako je neki bas levi i nije podrzan u programu koji si probao, konverzija u odgovarajuci.
Nema formata kojim nije moguce manipulisati i konvertovati ga. Cak i exe se da rasturiti. ;) No dobro, rec je o audio/video formatima...ali isto je pravilo.
 
Evo dakle sta mene muci. Probao sam i sa programima kao sto su CamStudio, Snagit i ostalima. Nije to to sto meni treba.

Dakle potreban mi je program sa kojim cu snimiti desktop, odnosno da pustim u bs-u ili gde vec jedan snimak da da iz njega iscupam nesto. Znam da se sad pitate zasto jednostavno ne isecem u ostalim programima taj deo ali to je nemoguce. Iznenadio sam se i sam kada sam video da je neki format cudan. mnogo cudan. Snimano je kamerom i mnogo je cudan ne dozvoljava nista da se radi na njemu, da se sece, dodaje ili sta vec ostalo..;

Slusam vase predloge unapred hvalla !

Okaci nam snimak, ako nije nesto poverljivog sadrzaja, da ga istranziramo.

Ja sam imao brojne glavolomke sa raznim formatima.
 
izvinjavam se ako tema vec postoji, ali ne nadjoh nista slicno, a ova mi je bila najslicnija, elem
kako da iz video zapisa najlakse iscupam pojedine slike, slicno kao print screen, samo da primenim na videozapisu.
Паузираш филм у плејеру, десни клик па Capture frame (ili Screenshot) зависи који плејер користиш. И обично слике буду снимљене у инсталациони фолдер самог програма (плејера) уколико ниси дефинисао неки други фолдер у који ће да ти снима слике (бар је тако код BS Plejera).
 
Evo dakle sta mene muci. Probao sam i sa programima kao sto su CamStudio, Snagit i ostalima. Nije to to sto meni treba.

Dakle potreban mi je program sa kojim cu snimiti desktop, odnosno da pustim u bs-u ili gde vec jedan snimak da da iz njega iscupam nesto. Znam da se sad pitate zasto jednostavno ne isecem u ostalim programima taj deo ali to je nemoguce. Iznenadio sam se i sam kada sam video da je neki format cudan. mnogo cudan. Snimano je kamerom i mnogo je cudan ne dozvoljava nista da se radi na njemu, da se sece, dodaje ili sta vec ostalo..;

Slusam vase predloge unapred hvalla !

Stisnes prt sc sys rq dugme na tastaruti (tu u grupi dugmadi gde je delete) odes u paint paste,save i to je to :) Ako sam dobro razumela problem
 
Stisnes prt sc sys rq dugme na tastaruti (tu u grupi dugmadi gde je delete) odes u paint paste,save i to je to :) Ako sam dobro razumela problem
05.05.2009. до сада ваљда је већ провалио како то да одради.


Читајте мало кад су постови постављени, немојте механички да одговарате! :rtfm:
 
Oд 05.05.2009. до сада ваљда је већ провалио како то да одради.


Читајте мало кад су постови постављени, немојте механички да одговарате!

DeMikelis???Cemu frustracija???

SIGURNO da je reshenje vec nadjeno...zar mislish da ove poruke ne cita niko i danas...a pomoc je velika ako je nacina mnogo..a mnogima zatreba pomoc-i odgovori su tu...Mislim da nije greska dopuniti ako nije ponudjena solucija.. :)
 

Back
Top