Teslini NLO-i

Zabranjena_Arheologija

Aktivan član
Poruka
1.104
Moja mašina za letenje neće imati ni krila , ni propelere. Možete je videti na zemlji i da nikada ne pogodite da je to letilica. Biće u stanju da se kreće po volji kroz vazduh u svim pravcima savršeno bezbedno”. Ovo je izjavio Nikola Tesla za “The New York Herald Tribune”, 15.oktobra 1911.


Da li je to bio Teslin opis letećeg tanjira? Na kom principu bi mogla da leti takva mašina? Tesla je verovatno imao neke ideje, nacrte, zabeleške o tome? Gde su ti dokumenti završili? Da li je neko po njegovim idejama kasnije tako nešto i napravio?


Teško je poverovati da ozbiljnih pokušaja da se napravi leteći tanjir nije bilo. Sam fenomen čigre koja kada se jako zavrti savladava Zemljinu gravitaciju, dovoljno je izazovan. Isto je i sa popularnim “frizbijem” koji je dobio naziv po svom izumitelju.



Konačno, u periodu od 1920. do 1970 prijavljen je najveći broj čudnih letilica kada su očevici tvrdili da su na nebu videli nešto što je bilo u obliku letećeg tanjira ili izduženog valjka i kretalo se veoma brzo, uz jak sjaj, čak menjajući i oblik i boju. Najviše ih je bilo iznad SAD, ali i u Evropi. Nikada nije identifikovan ni jedan takav objekt kao leteći tanjir, pa se i danas vode kao neidentifikovani leteći objekti (NLO).



Zelite da procitate ceo text? kliknite na sledeci link :P:P:P

http://www.ivonazivkovic.net/LETECI-TANJIRI.html

Ima i drugi deo.

Tesla je bio fizicar,kakwog swet jos nece wideti.Bio je weoma,extremno inteligentan.
 
Kad kažeš gde su završili...Kao po običaju,kod Edisona :)
Ali,Tesla jeste bio daleko ispred vremena u kome je živeo,tako da...Moguće je da je imao nešto,ali sad...
 
Verujem da je jako moguce da je covek radio i na tome tj. da je dao neke proracune koji se najverovatnija nalaze kod onoga kome je Savo Kosavnovic ili dao ili prodao...
Zasto verujem? Sada cu objasniti na primeru frizbija tj. kako on "radi" odnosno zasto ide na gore kada ga bacimo...
Kada uzmete frizbi u ruke da ga bacite okrecete ga tako da je ona ravna strana na gore tj. ona suplja na dole. Kada ga bacite, njegovo vreme leta je isto i od gore i on dole ali vazduh mora da predje veci put na donjoj strani da bi "stigao" onaj gore. Znaci mora brze da se krece, a cim se brze krece, ima i vecu brzinu, a cim ima vecu brzinu ima i veci pritisak od dole i zato frizbi leti na gore dole god je brzina samog frizbija zadovoljavajuca.
Iz ovog razloga ne vidim zasto ne bi pravili letece tanjire kada bi resili problem pogona :) sto je verovatno Tesla i uradio, pa danas "vidimo letece tanjire" sa druge( citaj nase) planete...
 
Da je Tesla ima vremena, napravio bi stvari za koje niste mogli ni da sanjate. Stavise, tvrdio je cak da bi vrlo lako mogao dati dokaze za duhove i sl. pojave, ali nazalost, umro je pre zavrsetka masine.
Stoga mislim da bi mogao da napravi neku takvu letelicu, ako ne da je napravi, onda barem da je zapocne, a neko drugi je mogao zavrsitii zapoceto.
A odista, takav um tesko da ce se ponovo roditi.:P
 
Da je Tesla ima vremena

Samo novaca druze, samo mu je to uvek falilo... Cak je i par godina pred svoju smrt poceo da se bavi unutrasnjm energijom i osecanjima, tj. nekim unutrasnjim proucavanjem nas i sveta oko nas na nivou emocija i sl., usled nedostatka novaca. Jedini proracun gde je pogresio je to sto je rekao da ce ziveti 150 godina :)
 
Samo novaca druze, samo mu je to uvek falilo... Cak je i par godina pred svoju smrt poceo da se bavi unutrasnjm energijom i osecanjima, tj. nekim unutrasnjim proucavanjem nas i sveta oko nas na nivou emocija i sl., usled nedostatka novaca. Jedini proracun gde je pogresio je to sto je rekao da ce ziveti 150 godina :)

I toga, ali zbog toga je otisao u Ameriku, bitnije je vreme. Njega nije mogao dobiti nikako.:)
 
Meni je omiljena prica o nekakvoj Teslinoj masini koja moze da utice na vremenske prilike, a navodno je pala u ruke Rusima. Mada ja licno mislim da je poseduju Jevreji i da leti namerno pustaju velike vrucine da bi nam utopili sto vise klima uredjaja.
E sad, sto se tice letilice, mozda je donekle tacno, ali ne zaboravite da ste napomenuli da je Tesla bio kratak sa novcem. Mozda je tom pricom jednostavno pokusavao da namami nekog investitora.
 

Nes mi verovati, al mogu ti se zivotom zakleti da su se razne Ivone i ostale vrtele ko cigre kad sam ih "zavrteo"...pa ipak ostadosmo prikucani i zakucani kao ekseri...a nijedna ta "cigra" se ne otese gravitaciji, al je zato videla sve zvezde...Ko onaj Boumen koji lupi i ziv (u stvari ne zna se da li) ostade "My god, it's full of stars"....ozbiljno ti kazem. Tite mi moga...

:)
 
Meni je omiljena prica o nekakvoj Teslinoj masini koja moze da utice na vremenske prilike, a navodno je pala u ruke Rusima. Mada ja licno mislim da je poseduju Jevreji i da leti namerno pustaju velike vrucine da bi nam utopili sto vise klima uredjaja.
E sad, sto se tice letilice, mozda je donekle tacno, ali ne zaboravite da ste napomenuli da je Tesla bio kratak sa novcem. Mozda je tom pricom jednostavno pokusavao da namami nekog investitora.

Sad i ja to kontam...
Inace, Jevreji su najveci proizvodjaci klima uredjaja na zemlji (a mozda i u nekim paralelenim svetovima neznanim coveku)
 
Nes mi verovati, al mogu ti se zivotom zakleti da su se razne Ivone i ostale vrtele ko cigre kad sam ih "zavrteo"...pa ipak ostadosmo prikucani i zakucani kao ekseri...a nijedna ta "cigra" se ne otese gravitaciji, al je zato videla sve zvezde...Ko onaj Boumen koji lupi i ziv (u stvari ne zna se da li) ostade "My god, it's full of stars"....ozbiljno ti kazem. Tite mi moga...

:)
TESLA je rekao.
Biti sam,to je tajna otkrica.
Biti sam,to je cast, kad se ideje radjaju. :eek:
Sal, nijesi morao da se kunes ,ja ti vjerujem. :P
 
Nes mi verovati, al mogu ti se zivotom zakleti da su se razne Ivone i ostale vrtele ko cigre kad sam ih "zavrteo"...pa ipak ostadosmo prikucani i zakucani kao ekseri...a nijedna ta "cigra" se ne otese gravitaciji, al je zato videla sve zvezde...Ko onaj Boumen koji lupi i ziv (u stvari ne zna se da li) ostade "My god, it's full of stars"....ozbiljno ti kazem. Tite mi moga...

:)

Sale, druze, ja tebi po defaultu sve vjerujem :per:
 
Da li je to bio Teslin opis letećeg tanjira? Na kom principu bi mogla da leti takva mašina? Tesla je verovatno imao neke ideje, nacrte, zabeleške o tome? Gde su ti dokumenti završili? Da li je neko po njegovim idejama kasnije tako nešto i napravio?

Sa obirom da je toranj za bezicno prenopsenje struje poceo da se gradi 1901 godine i da nikad nije sagradjen , jer niko nije hteo da mu tek tako propadne biznis na kome zaradjuje milijarde da bi neki tamo naucnik pravio nesto besplatno . A umro je 1943 . Za tih 42 godine sasvim je verovatno da je Tesla nastavio da se bavi naucnim radom . Sasvim je verovatno da je dosao do jos neverovatnijih otkrica , pored bezicnog prenosenja elektricne energije .

Sa obzirom da je Tesla cesto po stampi i na konferencijama davao izjave o njegovom radi i izumima koje bi se i danas mogle okarakterisati kao naucna fantastika ( i to ona hard core ) nije ni cudo sto je njegov rad "top sicret" i nije javno dostupan . ***.

Prvi covek koji je dosao do njegovih spisao bio je Sava Kosanoviċ , neki Srbenda koji je pokupio neke papire . Pa ga posle CIA jurila svuda po svetu . To je samo prica .

The truth is out there !
 

Back
Top