Zašto su Hrvatski proizvodi jeftiniji od Srpskih?

risim

Primećen član
Poruka
830
Nedelja, dan za kladionicu ja sa drugarom seo da popunim tikete u lokalnom kafiću u kraju i naručio kafu i vodu.................donosi meni devojka što radi kapućino i vodu, pogledam ja kad ono hrvatska voda JANA:think:.............i pošto znam gazdu pitam ga ja zar je moguće da pored 50 naših voda on kupuje hrvatsku Janu:dontunderstand:..........kaže on meni verovao ili ne, najeftinija za nabavku je Jana:think:

Zar je moguće da Srbiji bude jeftinija uvozna roba od domaće...............ok nema carine Cefta...........ali na koju foru je jeftinija voda iz Hrvatske kada su tamo plate veće, troškovi veći....... znači jedini odgovor je da su naši "biznismeni" nezajažljivi.......i da nam otimaju pare.........

Ili možda postoji neka druga fora a ja neznam?:think:
 
ništa spektakularno....zbog nastupa na stranom tržištu...i japansa tehnika je jevtinija svuda u svetu nego u japanu...i naš jugo je u americi bio jevtiniji nego ovde....i folkvagenovi auti su jevtiniji u španiji i portugaliji,na primer,nego u nemačkoj...to je stvar poslovne politike i osvajanja nekog tržišta....tako je to svuda,ali nije za uvek i za svako mesto...kako kad i kako gde...
 
Nedelja, dan za kladionicu ja sa drugarom seo da popunim tikete u lokalnom kafiću u kraju i naručio kafu i vodu.................donosi meni devojka što radi kapućino i vodu, pogledam ja kad ono hrvatska voda JANA:think:.............i pošto znam gazdu pitam ga ja zar je moguće da pored 50 naših voda on kupuje hrvatsku Janu:dontunderstand:..........kaže on meni verovao ili ne, najeftinija za nabavku je Jana:think:

Zar je moguće da Srbiji bude jeftinija uvozna roba od domaće...............ok nema carine Cefta...........ali na koju foru je jeftinija voda iz Hrvatske kada su tamo plate veće, troškovi veći....... znači jedini odgovor je da su naši "biznismeni" nezajažljivi.......i da nam otimaju pare.........

Ili možda postoji neka druga fora a ja neznam?:think:

država stimulira izvos pa vlasnik može spustit cijenu. mislim da je tu kvaka. BTW bliže im je od janina vrela do beograda nego do dalmacije
 
Nedelja, dan za kladionicu ja sa drugarom seo da popunim tikete u lokalnom kafiću u kraju i naručio kafu i vodu.................donosi meni devojka što radi kapućino i vodu, pogledam ja kad ono hrvatska voda JANA:think:.............i pošto znam gazdu pitam ga ja zar je moguće da pored 50 naših voda on kupuje hrvatsku Janu:dontunderstand:..........kaže on meni verovao ili ne, najeftinija za nabavku je Jana:think:

Zar je moguće da Srbiji bude jeftinija uvozna roba od domaće...............ok nema carine Cefta...........ali na koju foru je jeftinija voda iz Hrvatske kada su tamo plate veće, troškovi veći....... znači jedini odgovor je da su naši "biznismeni" nezajažljivi.......i da nam otimaju pare.........

Ili možda postoji neka druga fora a ja neznam?:think:

Zato sto je ta Jana cesmovaca za razliku od srpskih voda :D
 
:hahaha::hahaha: Može biti.......

informacije radi jamnica se dobro prodaje u americi;) misliš da bi je pustili ameri iz česme
http://images.google.hr/imgres?imgu...el=s&rls=org.mozilla:en-US:official&sa=N&um=1
5d993841f61d85389fad675f6ad3b26a_large.jpg

d0215d2daec2b26d138990edec223723_medium.jpg

21401.jpg

U relativno kratkom roku hrvatska je voda Jana pokorila New York. Sada se kreće u osvajanje ostatka američkog tržišta
kupac prepozna kvalitetu
zašto nebi mogla u BG kad može u NY
 
Aha počelo je počelo, e to vam se drage patrijote zove konkurencija i gušenje monopola.
Naše su firme navikle da proizvode proizvode koje na domaćem tržištu prodaju pod suvo zlato jer nema konkurencije.
CEFTA IM JE MALO POMRSILA RAČUNE, A DALJNJE MRŠENJE RAČUNA DOĆI ĆE TOTALNOM LIBERALIZACIJOM UVOZA(bez carina) PA SE NEMOJTE ČUDITI AKO MILKA BUDE 30% JEFTINIJA OD NEKE NAZOVI ČOKOLADE IZ SOKO ŠTARKA.
 
Poslednja izmena:
Aha počelo je počelo, e to vam se drage patrijote zove konkurencija i gušenje monopola.
Naše su firme navikle da proizvode proizvode koje na domaćem tržištu prodaju pod suvo zlato jer nema konkurencije.
CEFTA IM JE MALO POMRSILA RAČUNE, A DALJNJE MRŠENJE RAČUNA DOĆI ĆE TOTALNOM LIBERALIZACIJOM UVOZA PA SE NEMOJTE ČUDITI AKO MILKA BUDE 30% JEFTINIJA OD NEKE NAZOVI ČOKOLADE IZ SOKO ŠTARKA.

Ako ćemo iskreno, Dorina već jeftinija od Najlepše želje:eek:, doduše u KTC-u a to je hrvatski tržni centar....pazi, pa još će ona Inagadadavidina tema da se obistini:roll:
 

Back
Top