Pitanje za Delphi majstore

Mirelica

Početnik
Poruka
25
Jel moze neko da mi kaze, kako da u delphiju konvertujem MS SQL format datuma u nas lokalni format. Ovo me izludjuje... :dash:U bazi ga MS SQL cuva kao 2009-04-27. Ja hocu da ga izvucem iz baze i konvertujem u 27.04.2009. Ovo bi trebalo da bude lako, ali mi nesto ne ide.
Hvala na odgovorima.
 
uhvati string i napisi funkciju za prevodjenje, koja ce da primi string u tom obliku isparsuje ga i vrati niz

procedure convert_to_local_time(time:string)
begin
vreme[0] = substring(time, 0, 2);
vreme[1] = substring(time, 6, 9);
vreme[2] = substring(time, 3, 5);
return vreme
end;

tako nekako, sad vidi koje su ti granice za sta, i kako hoces da spakujes te brojeve. verovatno nije optimalno resenje, ali radi u svakom slucaju :)


e da, ovaj kod ne radi, samo skica da vidis kako treba da izgleda
 
Hvala, na odgovorima. Palo mi je na pamet da parsiram datum, pa da ga rucno rasporedim, ali to mi nije dovoljno. Nisam sigurna u kojim sve oblicima MS SQL cuva datum. Zato mi treba nesto kao FormatDateTime() ili slicno, nesto sto sasvim sigurno u svakoj situaciji konvertuje datum ma kog bio oblika.
Mislim na situacije u kojima se datum pojavljuje kao 27.04.2009, 27.4.2009, 27.4.09... pa onda u zavisnosti od regionalnih podesavanja 27/04/2009. Mislim da za ovo postoji neka funkcija za konvertovanje.
Duga stvar, datum mi se pojavljuje u DBGridu u obliku u kome je u MS SQL- u a ja bi zelela da bude u nasem. Znaci, treba mi Format...
 

Back
Top