VISOKA TEHNICKA SKOLA STRUKOVNIH STUDIJA novi sad

Ovako, ja hocu da upisem VTS informacione tehnologije. Necu da upisem fakultet iz straha da ga necu zavrsiti (kad bih pao ne bih mogao da nastavim, novac!)!
Kontam da je ovde lakse ? Interesuje me gde mogu da nabavim prijemne zadatke od predhodnih godina ?
Koliko je interesovanje za ovaj smer i sa koliko bodova bih upao na budzet (neki minimum) ? i ne znam o kakvom bacanju para se ovde prica, sta je toliko skupo ako si na budzetu ? I ako je stvarno toliko lose kao sto se prica znam da nisam mogao bolje da upisem !!!!!
Preporučio bih ti da pored prijemnog ispita na VTŠ, obavezno polažeš i prijemni na FTN-u za strukovne studije, studijski program "Softverske i informacione tehnologije". Osnovne strukovne studije na FTN-u takođe traju samo 3 godine (to verovatno i sam znaš, ali moram da pomenem jer vidim da većina ljudi u Srbiji nema pojma o tipovima studijskih programa). Na FTN-u ti je zagarantovano da ćeš polagati ispite ako budeš pohađao nastavu i učio, a na VTŠ ti apsolutno ništa nije zagarantovano. Meni je u velikoj meri jasno da ljudi kada čuju VTŠ naspram FTN pomisle da se sa manje truda i živaca sigurno završi VTŠ, ali veruj mi da uopšte nije tako.
 
Teško je opisati Visoka Tehnička Škola u Novom Sadu, možda kao školovanje kroz igru pesmu i muziku.
Dovoljno je da uporedite predmete i nastavni pran i program iz Visoke Tehničke Škole u Subotici i u Novom Sadu i odmah će vam biti jasno da ova u Novom Sadu služi da platiš i dobiješ diplomu, odsustvo svake ideje i kriterijuma, šarena laža.
Odličan mehnizam(čitaj bussiness plan) za uzimanje para sve dok u Srbiji nije bitno da li nešto znaš već da li imaš papir. Ovde ćete dobiti papir(nazovi diplomu) ali znanje nećete.
U prilog ovome mogu da priložim i ovaj tekst: http://www.********************/casopis/index.php?id=06&br=267&cl=37 koji više nego blago opisuje ono šta se događa u pomenutoj insitutciji "visokog obrazovanja".
Stvarno, čovek treba biti bizaran da bi upisao ovu školu i dozvoliti sebi bilo kakav kontakt sa nastavnim osobljem pomenute institucije.
 
Није да сам студент ове школе али сам намеравао да је упишем и распитивао се о њој. Све негативно о њој што говоре је жива истина. Они нису у стању да одговре на е-маил са питањем
у вези уписа програма који цене чак 145.000 динара, а после неколико недеља још одговоре и то дрско ! Имам пар другара који су тамо студирали и сви кажу да је прави пакао.
Био сам заинтересован за смер ИТ. Гледао сам план и програм, све нешто описано у пар реченица. На сајту сам пронашао наставни материјал за неке предмете. То све нешто набацано, половично....
Иначе изборне предмете узимате са другог смера тако да рецимо разлику између Заштите од пожара и Информационих технологија чине 5-6 предмета.

Софтверске и информационе технологије на ФТН одељења у Инђији су више него одличне, али им је мана што нису увели студије на даљину, поготово када се узме у обзир велики број
програмера који нису завршили факс а сада се кају. Да не говоримо о томе да у Новом Саду ни нема неког озбиљнијег приватног ИТ факултета. Велики пропуст је направио ФТН-а али боље
и то него да су отворили "студије на даљину" и набацали скрипте на Мооdle, јер би то била превара.
 
CAO CAO CAO.....DA LI NEKO IMA NEKE SKRIPTE ILI KNJIGE DA MI PRODA ZA SMER GRAFICKO INZENJERSTVO...NARAVNO,ZA PRVU GODINU? NAJPRE LITERATURU ZA OSNOVE RACUNARSTVA,POSLOVNE KOMUNIKACIJE,UVOD U GRAFICKU TEHNOLOGIJU,GRAFICKE MATERIJELE I MARKETINSKE KOMUNIKACIJE....HVALA LEPO

DODALA BIH JOS DA JE OVO SRBIJA I DA NA SVIM DRZAVNIM FAKULTETIMA SKIDAJU KOZU S LEDJA KADA SU U PITANJU PARE...TAKAV JE SISTEM POZDRAVCINA
 
vec tri dana pokusavam da izvadim duplikat indexa i ne uspevam zahvaljujuci gospodji koja radi na salteru a radi sta hoce i kada hoce samo ne ono zasto je tu. Ona misli da je tu Bogom data, da smo svi mi tu zbog nje i ponasa se ne kulturno, drsko, ....da ti se smuci zivot, postajes nervozan, brojis do deset da ne napravis glupost i odlazis, a ona iza spustenih roletni saltera jednostavno kaze da nije tu, ruga se svima i niko joj nista ne moze. DA KAZEM DA SE RADI O GOSPODJI KOJA JE ZADUZENA ZA ZASTITU ZIVOTNE SREDINE.Za neke druge informacije te soalje na sajt i tako u krug - UZAS.Verujem da ostali nisu takvi ali molim da ako neko od nadredjenih doticne cita ovo, primi k znanju, nisam jedini nezadovoljan jer ovo traje i traje.... U interesu nase skole, objasnite gospodji da nije tesko biti fin, da hiljade mladih bi vrlo rado radili ono za sta je ona placena a ne radi. pozdrav
 
Predložio bih svim budućim studentima da zaobiđu strukovne studije u globalu.Strukovne studije služe samo da bi se uzele pare i ništa više.Upišite Akademske studije na državnim fakultetima gde će te naučiti konkretne stvari a ne privatne sega-mega fakultete gde dobijate desetke bez kapi prolivenog znoja i onda u ruci imate diplomu sa kojom možete samo d**e da obrišete.Takođe zaobiđite i sve državne institucije koje imaju u svom nazivu reč "Visoka škola" gde će te proliti mnogo znoja zbog kretena i to sve uzalud.
 
Predložio bih svim budućim studentima da zaobiđu strukovne studije u globalu.Strukovne studije služe samo da bi se uzele pare i ništa više.Upišite Akademske studije na državnim fakultetima gde će te naučiti konkretne stvari a ne privatne sega-mega fakultete gde dobijate desetke bez kapi prolivenog znoja i onda u ruci imate diplomu sa kojom možete samo d**e da obrišete.Takođe zaobiđite i sve državne institucije koje imaju u svom nazivu reč "Visoka škola" gde će te proliti mnogo znoja zbog kretena i to sve uzalud.

А због чега да избегавају струковне студије? Тврдиш да не постоји ниједна квалитетна висока школа, или шта?
 
Na akademskim studijama je gradivo dosta obimnije i kompletnije u odnosu na strukovne studije.Same institucije odnosno fakulteti su mnogo kvalitetniji sto se tice uslova i kadrova.Sama poenta strukovnih studija je da studenti imaju vise prakse u odnosu na akademce koji bi trebalo da su vise bazirani na teoretskim naukama kako bi se njihovo znanje koristili pre svega u naucnim institucijama.Kod nas toga nema nigde,vise prakse ima na fakultetima gde studenti preko fakulteta dobijaju priliku da rade praksu u firmama a samim tim i da se zaposle na kraju studija ili tokom samih studija.Strukovne studije su najbolje za one ljude koji su vec zaposleni i imaju iskustva pa im samo treba papir kao potvrda.Za nekoga ko tek ulazi u odredjene sfere zanimanja fakultet je pravo mesto sve ostalo su spekulacije.
 
Ovako mislim da bi ti to bila najveca greska u zivotu, Student sam ove "Visoke skole", i do sada sam se pokajo, upisao sam je jer nisam znao nista o njoj, mislio sam da ce makar biti dobrih devojaka, ali veruj mi ni toga nema, sto se tice profesora totalno su neprofesionalni, rezultate ispita znamo da cekamo i po dve nedelje pa ako padnes nemas vremena da se spremis za ispit u drugom roku, standardna skolarina za graficke smerove iznosi 72k, ajde ni to nije tako strasno kasnije treba da platis jos oko 20k da bi slusao predmete u letnjem semestru. Ja sam od onih sto misle da diploma nije bitna nego znanje, ne nadaj se prijatelju ovde ni jedno neces dobiti, ali ako zelis da slusas pijanu zenturacu upisi, kod nje ces poloziti samo ako je sretnes u kafani
 
Pošto se približava upis, rekoh da i ja dam svoje mišljenje. Ova škola je veoma velika budalaština (veoma velika). Ako se nadate da će te nešto tamo naučiti, verujte nema ništa od toga. Prvo profesori su takvi da nežele ništa da vam objasne, već vas upućuju na asistente koji predaju (dva asistenta): praktikum, osnove elektrotehnike, mikroračunarske sisteme, merenja, menadžment i još mnogo drugih predmeta sa drugih odseka (zaštita, grafički,...). Kada vam predaju asistenti koji imaju puno obaveza i koji nisu mnogo stariji od vas i koji su završili istu tu školu, vaše znanje kada izađete iz ove škole biće blago rečeno NULA. Drugo, škola nema svoje prostorije u kojima će izvoditi neke vežbe već koristi prostorije ETŠ, ili se vežbe obavljaju tako da traju najviše 10 min. i to u nekoj od učionica VTŠ. Evo jedan primer nedostatka prostorija, koje su neophodne za obavljanje nekih praktičnih aktivnosti: Studenti na predmetu mikroračunari nisu imali svoje kompijutere za programiranje PLC uređaja, već su gledali kako to asistent radi na svom kompijuteru, a studenti (oko 70) su morali da zapisuju u svesku. Da još bude luđe morali su da odrade seminarski koji se sastoji od tri zadatka u kojima se mora programirati PLC.
Ovo su samo neki problemi i ima ih još. Neke stvari naplaćuju nenormalno skupo, na primer: ja sam za tri godine studiranja potrošio oko 6000 din (overa semestra, prijava ispita, knjige neračunam), a izrada završnog rada, prijava završnog rada i dobijanje diplome me je izašlo 11000!?. Da nepričam kako su ljubazni referenti na šalteru (ima ih četiri, svaki odsek ima svog referenta, nema biranja :D). Moram još jedan primer koji nažalost i nije jedini: otišao sam kod svog referenta da prijavim završni rad u nedelji koja je predviđena za prijave završnih radova, i čovek mi je rekao da ne može on da primi završni rad (da popuni dve strane u zahtevu) jer eto ide upis i on ima puno posla. Naravno ovo sve može da se reši odlaskom kod direktora i svađom koja je nezaobilazni deo studiranja u VTŠ. Ako planirate nešto da uradite u školi za dva sata, računajte da će vam trebati četiri. Jer su svi angažovani oko nekih bitnijh stvari (pušenje ispred škole, ispijanje kafa, igranje igrica na računaru, druženje u kafiću za vreme radnog vremena i itd.). Naravno ima i pozitivnih stvari. U blizini škole ima kafić Fox trot koji je sjajan.:super:
 
Ljudi, pomagajte :) Dvoumim se izmedju FTN-a i Informacionih tehnologija na VTS, i sada mi treba savet na osnovu vaseg iskustva. Isplati li se upisati ovu visu, da li je jako tesko upasti na budzet i da li je tesko zavrsiti i ima li posle ove vise posla? Svesna sam da je sve tesko samo zelim da upisem nesto za sta znam da cu moci da zavrsim, a ne da precenim samu sebe pa se kajem kasnije. Tako da, ako znate nesto, nadam se da cete mi izaci u susret :)
 
Ne upisujte ovo sranje od skole, necete ama bas nista nauciti vezano za struku, a o ocajnim profesorima koji ne rade svoj posao da ne pricam...
Bolje da ne upisete nista pa ra ucite sami od kuce na svoju ruku nego ovo sranje.
Da mi je ova pamet spremala bih se za neki normalan fax...a sada je za mene prekasno jer nemam ni para ******...zato pamet u glavu i izbegavajte ovu skolu u sirokom luku
 

Back
Top