VISOKA TEHNICKA SKOLA STRUKOVNIH STUDIJA novi sad

Zaobiđi Visoku tehničku školu iz Novog Sada u širokom luku!!! Mislim da nećeš naći goru državnu školu u tom gradu. Pričam iz ličnog iskustva. Ja sam upisao tu školu po dolasku u Novi Sad (jer sam bio neinformisan pošto nisam znao nikoga ko ima iskustva sa njom), ali sam studiranje nastavio na drugom mestu kada sam video taj ekstremni stepen neprofesionalnosti, nezainteresovanosti i drskosti nastavnog kadra i osoblja škole.

Nepune dve godine sam radio određeni posao koji je zahtevao moje skoro svakodnevno prisustvo na četiri različita fakulteta i povremeno prisustvo na još dva fakulteta. Zahvaljujući svom studiranju, poslu i druženju sa mnoštvom studentima sa različitih fakulteta mogu reći da sam u jako velikoj meri upoznao sistem funkcionisanja većine visoko-obrazovnih ustanova u Novom Sadu. I na osnovu svega toga odgovorno tvrdim da goru visoko-obrazovnu ustanovu od Visoke tehničke škole nećeš naći u Novom Sadu.

Naravno da smatram da niko ne treba da uvaži samo moje mišljenje pa bih zamolio svakoga ko planira da upiše ovu školu neka pre toga nađe pet studenata koji su na toj školi bar godinu-dve i neka mu oni iznesu svoja iskustva i mišljenja... pa onda odlučiite šta ćete.
 
Ja sam upisao ovu skolu i zavrsio je,ostao sam bez kose dok sam stigao do kraja,tako da znate o cemu govorim..ALI ja sam zavrsio po starom sistemu, sada je nastupila bolonja i realno, neuporedivo je sve lakse i zavrsice je svako ko je upise, naravno treba samo da bude redovan na nastavi, kao i svuda gde je bolonja, a i da ima kesa! A istina je velika da su profesori, a narocito direktor, ne zainteresovani, ne kulturni, ne prijatni i da imam losa iskustva sa njima! I na kraju, UPISUJTE FAX, A NE VISOKU SKOLU!!!
 
Pozdrav svima...
Procitala sam vase komentare za skolu, moram priznati da su me malo uplasili, ali ipak necu da odustanem od upisa. Dobila sam i savet od drugarice koja je zavrsila FTN, graficki dizajn i inzinjering, da je bolje da upisem visu jer na faxu nemaju puno dodira sa grafickim dizajnom...
Mada ja zelim web dizajn...:)) Zanima me da li neko zna kakav je prijemni, shvatila sam da ima test opsteg znanja i sposobnosti to je verovatno prakticni deo, zanima me kako izgleda taj prakticni deo, sta se radi...sta treba da imamo kod sebe na tom testu....bilo kakva informacija bi mi znacila :)))
Hvala...:))))))
 
Prijemni ispit za ovu skolu se sastoji od par zadataka iz matematike,nekoliko teorijskih pitanja iz oblasti fizike,hemije,istorije,informatike(maksimalnih 60 bodova)...dok se prijemni ispit za web dizajn,graficki dizajn...sastoji i od prakticnog rada gde se moraju poneti razne boje,flomasteri,kolazi,novine,hartije i rad se pravi na zadatu temu...na ovom prijemnom se test iz opste kulture racuna sa maksimalnih 40,a test iz prakticnog dela sa +20...naravno da sve zavisi od uspeha na testu...
Elektronsko poslovanje je novi smer koji prima 60 kandidata na SAMOFINANSIRANJE,bez BUDZETA...
 
Upisala bih ovu skolu u drugom krugu, smer - primenjena fotografija, a ne mogu nigde da nadjem od cega se sastoji prijemni... Na sajtu pise da se prijemni polaze u obliku testa opsteg i strucnog znanja, i ispita provere sklonosti za odgovarajuci studijski program, koji se polaze kao praktican deo prijemnog. Ali ne pise za primenjenu fotografiju tacno sta se polaze, sta uopste podrazumeva pod tim ispitom provere sklonosti?
Nemojte govoriti da je bolje da upisem nesto drugo, i da visa skola ne vredi, imam trogodisnju zavrsenu i nemam previse izbora.
 
Morala sam da komentarisam ove postove, ljudi su u pravu. sad zavrsavam drugu godinu i stvarno je katastrofa. ne daj Boze nikome. Ne profesionalno osoblje, lopovi ponajvise(prijava ispita kosta hiljdu dinara, a u vecini slucajeva namerno nece ispite da pregladju na vreme,pa vam onda prodje prijava ispitnih rokova, tako da ako padnete, morate onda da prijavite ispit na dan odrzavanja i to zadovoljstvo vas kosta 1600 dinara). Po meni, gore ne moze biti, dobro provereti ostale fakultete, pa ako bas nemate nigde, a imate para VTSNS, otvorenih ruku ce vas primiti. :heart:
 
Morao sam da se registrujem na forum, samo da bih vam rekao nesto dobro o ovoj skoli. :)
Zavrsio sam osnovne studije ovde, a uskoro zavrsavam i specijalisticke. Nemam novca na bacanje, ali ovo ne smatram bacanjem, tako da necu reci da je skupo, jer je i na drugom mestu slicna cena.
Sto se tice neprofesionalnosti nastavnog kadra, ne znate o cemu pricate. Ova skola ima fantasticne profesore, samo ih treba pratiti. Mnogo sam naucio ovde, jer sam HTEO! Ovde dodju ljudi koji misle da ce lako zavrsiti, pa kad negde zapne, sve najgore o skoli.
Heh... Svako, pre svega, treba da rascisti sam sa sobom o cilju ka kojem ce teziti. Da li ce cilj biti "Idem po papir" ili "Idem da naucim nesto", zavisi od pojedinca, KAO I NA SVAKOM DRUGOM FAKULTETU ILI VISOKOJ SKOLI! ;)
Ovo odgovorno tvrdim.
Imam jako lepo iskustvo sa ovom skolom, ali samo jer sam se trudio i bio dobar student. Moze mnogo toga da se nauci ovde. ;)
Sve najbolje! :)
 
Post iznad ovog definitivno nije pisao STUDENT VTŠNS-a, tako da ga slobodno ne uzimajte u obzir. Ne zato što mislim da svaki post treba da da školi negativnu ocenu nego zato što je taj post zapravo citat klasičnog govora za dizanje morala kod studenata brucoša (koji svaki profesor održi), i navlačenje na upis u ovu školu. Verujem da je post napisan od strane osoblja škole. Najbolje u šta eventualno mogu da poverujem je da je post napisao student koji nikad u životu nije očima video ni jedan drugi fakultet i nema apsolutno nikakav "frame of reference".
Jedina stvar koju on hvali je sticanje znanja. Stvarno? U Visokoj tehničkoj iz NS? Koliko se ja sećam:
- nismo imali odgovarajuće knjige za neke ispite nego smo skupljali literaturu ovde-onde
- za neke predmete za koje sam imao knjigu sam uzimao i knjige od drugova sa FTN-a da dopunim znanje,
- većinu profesora nisam mogao da uhvatim na konsultacijama ni da upišem ocenu, a kamoli da nešto naučim
- sećam se da nam je profesor iz jednog predmeta jednom prilikom rekao: "To ću vam morati ja objašnjavati, to asistent ne zna"'... !!!!
- itd.
tako da nemoj molim te da pišeš više ništa o sticanju znanja tamo jer su i po tome najgori.
Nemam puno vremena, inače bih vam ispisao razne, totalno neverovatne stvari koje sam doživeo na VTŠNS. U neke od njih većina vas nikada ne bi ni poverovala (osim ako niste već studenti pomenute škole).
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam napravio profil samo da prokomentarisem ovu temu! Ova skola je dno dna sramota i ne znam sta vise reci , ako nekome zelite zlo posavetujte ga da upise ovo dno od skole , praksa je NULA i znanje NULA , nastavni kadar je ne zainteresovan da izadje u susret studentima , * cast pojedincima ) , ako mislite da upisete masinski smer upisite FTN, pre ce te ga zavrsiti i dobiti kvalitetnu diplomu i znanje , OVO MISLJENE NIJE SAMO MOJE NEGO VECINE LJUDI SA MASINSKOG SMERA A I OSTALIH ... I ONI DELE MOJE MISLJENJE DA IM JE NAJVECA GRESKA U ZIVOTU STO SU UPISALI OVU SKOLU...
 
Post iznad ovog definitivno nije pisao STUDENT VTŠNS-a, tako da ga slobodno ne uzimajte u obzir. Ne zato što mislim da svaki post treba da da školi negativnu ocenu nego zato što je taj post zapravo citat klasičnog govora za dizanje morala kod studenata brucoša (koji svaki profesor održi), i navlačenje na upis u ovu školu. Verujem da je post napisan od strane osoblja škole. Najbolje u šta eventualno mogu da poverujem je da je post napisao student koji nikad u životu nije očima video ni jedan drugi fakultet i nema apsolutno nikakav "frame of reference".
Jedina stvar koju on hvali je sticanje znanja. Stvarno? U Visokoj tehničkoj iz NS? Koliko se ja sećam:
- nismo imali odgovarajuće knjige za neke ispite nego smo skupljali literaturu ovde-onde
- za neke predmete za koje sam imao knjigu sam uzimao i knjige od drugova sa FTN-a da dopunim znanje,
- većinu profesora nisam mogao da uhvatim na konsultacijama ni da upišem ocenu, a kamoli da nešto naučim
- sećam se da nam je profesor iz jednog predmeta jednom prilikom rekao: "To ću vam morati ja objašnjavati, to asistent ne zna"'... !!!!
- itd.
tako da nemoj molim te da pišeš više ništa o sticanju znanja tamo jer su i po tome najgori.
Nemam puno vremena, inače bih vam ispisao razne, totalno neverovatne stvari koje sam doživeo na VTŠNS. U neke od njih većina vas nikada ne bi ni poverovala (osim ako niste već studenti pomenute škole).

Jesam student (bivsi) VTS. Gledajte to ovako: Mnogo ljudi ima polozen vozacki ispit, ali bi mali broj mogao da vozi formulu 1. Ovim sam rekao sta sam imao.
Lep pozdrav! :)

P.S. @student85: "ne zainteresovani" se pise malo drugacije. Toliko.
 
Evo i ja sam napravio profil samo da prokomentarisem ovu temu! Ova skola je dno dna sramota i ne znam sta vise reci , ako nekome zelite zlo posavetujte ga da upise ovo dno od skole , praksa je NULA i znanje NULA , nastavni kadar je ne zainteresovan da izadje u susret studentima , * cast pojedincima ) , ako mislite da upisete masinski smer upisite FTN, pre ce te ga zavrsiti i dobiti kvalitetnu diplomu i znanje , OVO MISLJENE NIJE SAMO MOJE NEGO VECINE LJUDI SA MASINSKOG SMERA A I OSTALIH ... I ONI DELE MOJE MISLJENJE DA IM JE NAJVECA GRESKA U ZIVOTU STO SU UPISALI OVU SKOLU...

Slazem se,dno dna.....
 
Cao, upravo sam se registrovao posto me je zainteresovala tema. Prvo zavrsio sam osnovne, a zatim i strukovne studije u ovoj ustanovi jednom recju KATASTROFA.
Toliko vremena, truda, novca pitam se zbog cega. Prvo sto treba da znate da kadar koji se skoluje u ovoj skoli nije potreban privredi tako da cete tesko naci posao u struci, ja ga trazim vec nekoliko godina.Bilo bi bolje da upiseta FTN i tada bar znate sta ste zavrsili i imate neko zvanje, dok sa ovom diplomom nemate nista.
NA VISOKOJ TEHNICKOJ SKOLI PRODAJU MAGLU!
To bi bilo sve ukratko.z:)
 
i ja sam napravila profil da bih odgovorila na ovu temu, citala sam ovaj forum jos u septembru pred sam upis, i pomislila'' ko hoce da uci, taj uci'' ali.....
Zaobidjite ovu skolsku ustanovu, svi su jako bezobrazni, od salteruse koju moras prvo da ''navatas'' na radnom mestu, pa je molis za info, do profesora...
Uzas, strava, lopovluk da ne spominjem, ne znam kako se oni drze ove bolonje, svi su kao po peesu i slicno, ma do sutra bih mogla njima, nista lepo!
Ja sam upisala fotografiju- sve ucim osim fotografije, i zapamtite, ako imate para na bacanje[i zivaca,onda ok,i to upisi vanredno, cini mi se bolje prolaze]j
prijava ispita je 1000 dinara,na VPS je 400, pa...sasta sam sad napisala, a nista nisam napisala, sve u svemu,zaobidji ovu malu zelenu zgradu i nadji nesto pametnije. Pozz

da SVE se placa i to koliko se placa! ako imas novca na bacanje-slobodno, mada za te pare mozes da upises i privatni fakultet, zavrsis cas posla i cao
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zaobiđite ovu školu u širokom luku.To vam poručuje student treće godine IT smera sa prosekom 9,1.Jesam i učio i trudio se ali ovde nešto konkretno ne možete da naučite.Jedino sam zadovoljan profesorom Lovrekovićem i njegovim predavanjima i njegovim asistentima Martićem (koji je doduše otišao iz škole) i Stevićem koji su zaista jedini ljudi u ovoj školi koji imaju neko znanje neophodno za naš smer,sve ostalo je katastrofa.VTŠ je manje više čist odraz današnje Srbije,tek toliko da vam svima bude jasno.
 
Ovako, ja hocu da upisem VTS informacione tehnologije. Necu da upisem fakultet iz straha da ga necu zavrsiti (kad bih pao ne bih mogao da nastavim, novac!)!
Kontam da je ovde lakse ? Interesuje me gde mogu da nabavim prijemne zadatke od predhodnih godina ?
Koliko je interesovanje za ovaj smer i sa koliko bodova bih upao na budzet (neki minimum) ? i ne znam o kakvom bacanju para se ovde prica, sta je toliko skupo ako si na budzetu ? I ako je stvarno toliko lose kao sto se prica znam da nisam mogao bolje da upisem !!!!!
 

Back
Top