Druže EU, mi ti se kunemo...

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.348
Sta je to u ljudskom bicu, sto ga tera da mrzi Srbe a zivi u Srbiji...

Jesmo li mi Srbi toliki mazohisti pa da treba sada da zelimo da udjemo i NATO i EU, a znamo kakvo su nam zlo ucinili...

Jasno je kolika je cena za taj ulazak... Da li je vredi platiti... Sta ce obicnom gradjaninu koji nema za osnovnu potrosacku korpu, otvorene granice... Sa kojim to parama da putuje po Evropi...

Sta gubimo ulaskom u EU?

Da li cemo proci isto kao Rumuni i Bugari... Eno ih, sve kukaju od srece, koliko im je lepo...

Vasa misljenja...
 
Sta je to u ljudskom bicu, sto ga tera da mrzi Srbe a zivi u Srbiji...

Jesmo li mi Srbi toliki mazohisti pa da treba sada da zelimo da udjemo i NATO i EU, a znamo kakvo su nam zlo ucinili...

Jasno je kolika je cena za taj ulazak... Da li je vredi platiti... Sta ce obicnom gradjaninu koji nema za osnovnu potrosacku korpu, otvorene granice... Sa kojim to parama da putuje po Evropi...

Sta gubimo ulaskom u EU?

Da li cemo proci isto kao Rumuni i Bugari... Eno ih, sve kukaju od srece, koliko im je lepo...

Vasa misljenja...
једноставно део "Срба" на власти...су плаћени од запада...и плаше народ мраком са истока..а народ...ко народ...изродио се сам од себе!
 
Sta je to u ljudskom bicu, sto ga tera da mrzi Srbe a zivi u Srbiji...

Jesmo li mi Srbi toliki mazohisti pa da treba sada da zelimo da udjemo i NATO i EU, a znamo kakvo su nam zlo ucinili...

Jasno je kolika je cena za taj ulazak... Da li je vredi platiti... Sta ce obicnom gradjaninu koji nema za osnovnu potrosacku korpu, otvorene granice... Sa kojim to parama da putuje po Evropi...

Sta gubimo ulaskom u EU?

Da li cemo proci isto kao Rumuni i Bugari... Eno ih, sve kukaju od srece, koliko im je lepo...

Vasa misljenja...

U Ruminiji je veca plata nego u srbiji.
Nezaposlenost manja.

Ali dobro onda zivi kao crv, bas mene briga.
 
U Ruminiji je veca plata nego u srbiji.
Nezaposlenost manja.

Ali dobro onda zivi kao crv, bas mene briga.

Znam podatak za kraj prosle godine da je prema statistickim podacima, prosecna plata u Rumuniji bila nesto manja od 350 evra, a u Srbiji koji evro preko 400. Tako da je bolje biti crv sa 400 evra nego cenjeni gradjanin EU sa 350.

Ja nikada nisam bio u Rumuniji i ne zelim da govorim napamet. Ali, nedavno kada sam bio u Holandiji imao sam prilike da razgovaram sa vlasnikom firme koju sam posetio i prica ide ovako. On je u nekoj humanitarnoj organizaciji koja pomaze sirnomasnima u Rumuniji. Kaze da je tamo svakih par meseci. Samo jednomje isao kolima, i nikad vise jer su putevi uzasni. Po njegovim recima na svakom cosku se moze videti neko kako ceprka po kontejneru. Sve u svemu, jad i beda. On je hteo da otvori predstavnistvo svoje firme u Rumuniji, pa je od toga odustao, jer tamo nema perspektive. I ima jedna prica koju mi je ispricao o dve Rumunke i dve Madjarice koje su otisle u Italiju na usvrsavanje... Dve Madjarice su se vratile kuci sa dve diplome, a dve Rumunke sa dvoje dece...
 
Sta je to u ljudskom bicu, sto ga tera da mrzi Srbe a zivi u Srbiji...
(mrznja je prejaka rec) osecati se kao emigrant u sopstvenoj zemlji.

Jesmo li mi Srbi toliki mazohisti pa da treba sada da zelimo da udjemo i NATO i EU, a znamo kakvo su nam zlo ucinili...
kada nestane hrane, nastupi glad i groblja pocnu da se pune, ljudi pristaju na sve. ...

Sa kojim to parama da putuje po Evropi...
sa istim onim sto kupuje i putuje po srbiji ;)
 
Sta je to u ljudskom bicu, sto ga tera da mrzi Srbe a zivi u Srbiji...

Jesmo li mi Srbi toliki mazohisti pa da treba sada da zelimo da udjemo i NATO i EU, a znamo kakvo su nam zlo ucinili...

Jasno je kolika je cena za taj ulazak... Da li je vredi platiti... Sta ce obicnom gradjaninu koji nema za osnovnu potrosacku korpu, otvorene granice... Sa kojim to parama da putuje po Evropi...

Sta gubimo ulaskom u EU?

Da li cemo proci isto kao Rumuni i Bugari... Eno ih, sve kukaju od srece, koliko im je lepo...

Vasa misljenja...

Pa veci bicemo ponos i dicka EU od Bugara,

Njih su na onoj modernistickoj skulpturi EU predstavili kao klozet prikacen na tursku kanalizacionu cev, a mogu samo da zamislim kako bi isti umetnik protumacio Srbiju.

I svo ovo dugogodisnje je... u mozak da bismo bili evropski govnari. :dash:
 
Znam podatak za kraj prosle godine da je prema statistickim podacima, prosecna plata u Rumuniji bila nesto manja od 350 evra, a u Srbiji koji evro preko 400. Tako da je bolje biti crv sa 400 evra nego cenjeni gradjanin EU sa 350.

Ja nikada nisam bio u Rumuniji i ne zelim da govorim napamet. Ali, nedavno kada sam bio u Holandiji imao sam prilike da razgovaram sa vlasnikom firme koju sam posetio i prica ide ovako. On je u nekoj humanitarnoj organizaciji koja pomaze sirnomasnima u Rumuniji. Kaze da je tamo svakih par meseci. Samo jednomje isao kolima, i nikad vise jer su putevi uzasni. Po njegovim recima na svakom cosku se moze videti neko kako ceprka po kontejneru. Sve u svemu, jad i beda. On je hteo da otvori predstavnistvo svoje firme u Rumuniji, pa je od toga odustao, jer tamo nema perspektive. I ima jedna prica koju mi je ispricao o dve Rumunke i dve Madjarice koje su otisle u Italiju na usvrsavanje... Dve Madjarice su se vratile kuci sa dve diplome, a dve Rumunke sa dvoje dece...


Ja sam cuo podadak od 450 €. I neznam kolko je rumunska valuta pala.

Ali oni su bili beda ziva pre 10 godina za nas. Ko nebo i zemlja. A sad nije tako druze moj.

A naravno znas ko ce investirati u srbiju bez EU trzista.
 
ma idi begaj,
sve traze da se vrate vremena Causeskua i Todora Zivkova
:hahaha:

:roll:
stvarno jebeni aplauz....:klap:
Da li moze da udje u tu tvoju zadojenu glavu da Srbija mora sama da se uzdigne iz septicke u koju su je bacili ovi sto i dan danas vladaju........tek nakon sto se oporavimo od ovih govana mozemo da razmisljamo o Eu ili Rusiji....ovako smo samo centar njihovih prepucavanja i rivalstava(pogotovo rivalstva vecitog Amera(sad ces reci da oni nemaju veze sa Eu a ja cu samo da se nasmejem:lol:) i Rusa koje je vec postalo jebeni deza vu):)

da dodam da ne bude zabune.....podvukao razmisljamo!:)
 
Poslednja izmena:
Sta je to u ljudskom bicu, sto ga tera da mrzi Srbe a zivi u Srbiji...

Jesmo li mi Srbi toliki mazohisti pa da treba sada da zelimo da udjemo i NATO i EU, a znamo kakvo su nam zlo ucinili...

Jasno je kolika je cena za taj ulazak... Da li je vredi platiti... Sta ce obicnom gradjaninu koji nema za osnovnu potrosacku korpu, otvorene granice... Sa kojim to parama da putuje po Evropi...

Sta gubimo ulaskom u EU?

Da li cemo proci isto kao Rumuni i Bugari... Eno ih, sve kukaju od srece, koliko im je lepo...

Vasa misljenja...
Super je njima sve se razmileli po Evropi.
Moje misljenje je da Srbija ne mora u EU,ali sa ovima na vlasti sto su danas po narod bi stvarno bilo bolje da se udje u EU.A za NATO to nikako,nema potrebe,Srbija je dosta ratovala,treba da bude neutralna kao sto je uvek bila i za vreme Jugoslavije.
 
:roll:
stvarno jebeni aplauz....:klap:
Da li moze da udje u tu tvoju zadojenu glavu da Srbija mora sama da se uzdigne iz septicke u koju su je bacili ovi sto i dan danas vladaju........tek nakon sto se oporavimo od ovih govana mozemo da razmisljamo o Eu ili Rusiji....ovako smo samo centar njihovih prepucavanja i rivalstava(pogotovo rivalstva vecitog Amera(sad ces reci da oni nemaju veze sa Eu a ja cu samo da se nasmejem:lol:) i Rusa koje je vec postalo jebeni deza vu):)

da dodam da ne bude zabune.....podvukao razmisljamo!:)

i shta ti predlazesh, filozofe?
:lol:
 
U Ruminiji je veca plata nego u srbiji.
Nezaposlenost manja.

.

A Rumuni kupuju i kuce u Voshi, sve vishe i vishe.
Iako je Srbija za Rumuniju bila Amerika (kako su oni govorili) sad je obratno, i Rumuni polako kupuju Srbiju,
shto je bila nauchna fantastika pre 20 godina!

Dakle drage patriJote, ako ne zelite u EU, Rumuni ce da pokupuju kuce po Srbiji, pa vi vidite shta vam se vishe isplati!

Imucniji gradani iz Turn Severina i okoline sve cešce kupuju vikendice i imanja u selima uz Dunav
Kladovo – Minula godina ostace upamcena i po tome što su gotovo cetvrtinu kuca u kladovskom Novom Sipu, pored Dunava, kupili susedi iz Rumunije. Kupci su neki imucni Rumuni iz okoline susednog Turn Severina i drugih mesta u granicnom okrugu Mehedinci, a prodavci neki naši gradani, ne samo iz Novog Sipa, vec i još nekoliko sela Gornjeg Kljuca, koja su bliža granicnom prelazu na hidroelektrani „Ðerdap 1”. Dobri poznavaoci prilika kažu da su razlozi za ovu „pojavu”, koja samo na prvi pogled iznenaduje, cisto ekonomski i psihološki i da politicki faktor, u smislu „rumunizacije” našeg vlaškog podrucja, na sve to nema nikakvog uticaja.
 
A Rumuni kupuju i kuce u Voshi, sve vishe i vishe.
Iako je Srbija za Rumuniju bila Amerika (kako su oni govorili) sad je obratno, i Rumuni polako kupuju Srbiju,
shto je bila nauchna fantastika pre 20 godina!

Dakle drage patriJote, ako ne zelite u EU, Rumuni ce da pokupuju kuce po Srbiji, pa vi vidite shta vam se vishe isplati!

Imucniji gradani iz Turn Severina i okoline sve cešce kupuju vikendice i imanja u selima uz Dunav
Kladovo – Minula godina ostace upamcena i po tome što su gotovo cetvrtinu kuca u kladovskom Novom Sipu, pored Dunava, kupili susedi iz Rumunije. Kupci su neki imucni Rumuni iz okoline susednog Turn Severina i drugih mesta u granicnom okrugu Mehedinci, a prodavci neki naši gradani, ne samo iz Novog Sipa, vec i još nekoliko sela Gornjeg Kljuca, koja su bliža granicnom prelazu na hidroelektrani „Ðerdap 1”. Dobri poznavaoci prilika kažu da su razlozi za ovu „pojavu”, koja samo na prvi pogled iznenaduje, cisto ekonomski i psihološki i da politicki faktor, u smislu „rumunizacije” našeg vlaškog podrucja, na sve to nema nikakvog uticaja.

Naravno da to nije samo EU vec i pametna politka.

A ni jedna partija u srbiji je spremna vec jednom da radi na tom da postanemo Industriska zemlja. Nego Dinkic sere da Srbija ne treba da ima industriju.:dash::dash::dash:
 
(mrznja je prejaka rec) osecati se kao emigrant u sopstvenoj zemlji.

kada nestane hrane, nastupi glad i groblja pocnu da se pune, ljudi pristaju na sve. ...

sa istim onim sto kupuje i putuje po srbiji ;)

Ako se osecas kao emigrant imas dve mogucnosti, da se boris i smenis vlast koja te takvom cini ili da napustis zemlju i ides gde ti je bolje... Sedeti u Srbiji i mrzeti sve sto je srpsko, je krajnje licemerno...

Ovo za nestanak hrane i nastupanje gladi, nije bas da ima velikog smisla... Pa zar nam ne kazu kako nikad bolje nismo ziveli... A, i, ako hocemo da budemo iskreni, gore godine od pocetka devedesetih nisu mogle nikako da nas zadese, pa smo ih preziveli... Prirodno je da covek ide gde mu je bolje (ako se moze reci da je u EU bolje), ali da covek ide da se dodvorava i ulizuje onom ko ga je ubijao, sejao glad i smrt po zemlji, to vec vredja dostojanstvo svakog slobodnog coveka danasnjice...

Poredjenje je krajnje neumesno... Po Srbiji sa parama koje ima jedva sastavlja kraj sa krajem... Tako, da i ako udje u EU, opet ce morati da jede i pije, da se obuce i slicno... A gde su te pare sa kojima ce putovati po svetu... Licemerno... Po Srbiji moze do najudaljenijeg mesta da stigne za 10 evra, koliko ti trba da odes do italije, Nemacke, Holandije...
 

Back
Top