Nesrećni status SRJ
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Nesrećni status SRJ

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Nesrećni status SRJ

Zanima me, ko zna naravno, kakav je tačno bio status SRJ 1992-2000 u međunarodnim odnosima. Naravno, kratko rečeno, očajan. Imali smo sankcije. Ali, zanima me, kako je SRJ bila priznavana. na engleskoj Vikipediji stoji da "mnoge zemlje, pre svih SAD, jesu PRIHVATILE, ali nisu priznale SRJ kao naslednicu SFRJ... Da su je radije zvali Srbija nego SRJ, i sl."...
    Sad, ja znam da je punopravno članstvo u UN-u, treća Jugoslavija stekla 2000., a da je do tada imala status posmatrača. Ipak, na sportskim takmičenjima, nakon što su ukinute sankcije, igrala je kao SRJ, ne kao SFRJ, ne daj Bože ...

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Nesrećni status SRJ

Citat Original postavio Dust Pogledaj poruku
    Zanima me, ko zna naravno, kakav je tačno bio status SRJ 1992-2000 u međunarodnim odnosima. Naravno, kratko rečeno, očajan. Imali smo sankcije. Ali, zanima me, kako je SRJ bila priznavana. na engleskoj Vikipediji stoji da "mnoge zemlje, pre svih SAD, jesu PRIHVATILE, ali nisu priznale SRJ kao naslednicu SFRJ... Da su je radije zvali Srbija nego SRJ, i sl."...
    Sad, ja znam da je punopravno članstvo u UN-u, treća Jugoslavija stekla 2000., a da je do tada imala status posmatrača. Ipak, na sportskim takmičenjima, nakon što su ukinute sankcije, igrala je kao SRJ, ne kao SFRJ, ne daj Bože ...
    Onda treba i da se pravimo ludi za sve medjunarodne dugove SFRJ.

A? Molim? Koja Jugoslavija? Pa to vise ne postoji... ne znamo mi to...

Domaćin Urvan Hroboatos (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    112

Citat Original postavio Dust Pogledaj poruku
    Da. Kad je priznata, onda je priznata kao jedna od nasljednica SFRJ. Nakon osamostaljenja CG dugovi i ostalo su ponovo raskusuravani.

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Question Re: Nesrećni status SRJ

Citat Original postavio Urvan Hroboatos Pogledaj poruku
    Da. Kad je priznata, onda je priznata kao jedna od nasljednica SFRJ. Nakon osamostaljenja CG dugovi i ostalo su ponovo raskusuravani.
    Znam ja posle 2000. kako je bilo, ali me konkretno zanima do tada, jer SRJ nije bila (punopravno) u UN-u, ali je ipak uživala neka prava široko priznatih država...

Veoma poznat Rechke (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    290

U neku ruku bila je priznata kao naslednica SFRJ s obzirom da je nasledila njene dugove, obaveze, ugovore... i da je njena vojska terecena za ono sto je ucinila JNA na pocetku sukoba (kao njena naslednica)

Slične teme

1. namestaljka ili nesrecni slucaj
    Autor ariela u forumu Politika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 15.07.2008., 19:37
  2. e zivote moj nesrecni
    Autor Luciferko u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 22.08.2007., 17:32
  3. nesrecni pandur...
    Autor leblebije u forumu Arhiva
    Odgovora: 5