Racunar se gasi sam?

QLimax

Početnik
Poruka
3
Poz svima!
Imam problem sa racunarom gasi mi se svake 2 minute i pojavi se onaj plavi ekran!Ako znate do cega je ppomazite?

2 problem nece da se srusi sistem pise GENERAL PROTECTION FAULT a nekad pise bootinfo.inf not could loaded?Pomazite!
 
Nije zgorega da detaljnije opises problem i kazes koji sistem koristis...

Ako se pojavljuje plavi ekran, cesto je problem hardverske prirode... A najcesci slucaj i jeste RAM memorija... Bar sam se ja sretao sa gomilom slicnih problema... Ako koristis vise modula RAM memorije, pokusaj samo sa jednim modulom...

Ako ti se cesto gasi komp sam od sebe, velika je verovatnoca da je problem u napajanju... Kada dodajes komponente (drugi HDD, vise optickih uredjaja, sve USB uredjaje...) znaj da se oni napajaju preko tog istog napajanja od kompa... Koje napajanje imas...

Skeniraj i HDD, da nemas bad sektore...
 
Poslednja izmena:
Nije zgorega da detaljnije opises problem i kazes koji sistem koristis...

Ako se pojavljuje plavi ekran, cesto je problem hardverske prirode... A najcesci slucaj i jeste RAM memorija... Bar sam se ja sretao sa gomilom slicnih problema... Ako koristis vise modula RAM memorije, pokusaj samo sa jednim modulom...

Ako ti se cesto gasi komp sam od sebe, velika je verovatnoca da je problem u napajanju... Kada dodajes komponente (drugi HDD, vise optickih uredjaja, sve USB uredjaje...) znaj da se oni napajaju preko tog istog napajanja od kompa... Koje napajanje imas...

Skeniraj i HDD, da nemas bad sektore...
----------------------------------------------------------
Kako da vidim imam li bad sektore?
-----------------------------------------------
 

Back
Top