Radne kolege

sylvi

Početnik
Poruka
29
Vec 15.godina glavni sef mi je zena(60 god.).Nasi odnosi su vrlo poslovni i hladni.Pre mesec dana na mesto zamenika dosao je muskarac(26 god). Odnosi sa njim takodje su u poslovnim granicama ali imam utisak da je sa suprotnim polom jednostavnija saradnja. Kakva su vasa iskustva?
 
Sa sefovima manje vise, al' recimo sa mnom u kancelariji sedi koleginica sa kojom tokom celog radnog dana progovorim 3 reci. I to traje vec neko duze vreme. I te tri reci su:
1. pozdrav, kad se sretnemo ujutru;
2. negde u sred radnog dana neko prokomentarise vreme napolju;
3. pozdrav kad neko od nas dvoje krene kuci.

Sto se sefova tice imam ih troje koji mi daju naredjenja (jedna zena i dvoje muskaraca) i sa svima je odnos pre svega poslovan, ali nije bas tako hladan, a nije ni nesto prisan (tu smo gde smo, podnosimo se i to je to).
Dok smo tu na poslu u pauzama ili dok se dogovaramo sta treba da radim, popricamo s vremna na vreme i o nekim neobaveznim stvarima. Nekog druzenja i kontakta van posla nemam ni sa kim od njih.
Sa kime mi je lakse da radim, ne znam sta da kazem. Svi troje traze od mene misljenje (ili se medjusobno dogovorimo), ali kad god uradim nesto na svoju ruku, uvek me kritikuju sto ih prvo nisam pitao (ispalo dobro ili lose). Tako da mi je nekako svejedno ko mi je nadlezni tokom dana, kad im je ponasanje vrlo slicno.
 
Sa sefovima manje vise, al' recimo sa mnom u kancelariji sedi koleginica sa kojom tokom celog radnog dana progovorim 3 reci. I to traje vec neko duze vreme. I te tri reci su:
1. pozdrav, kad se sretnemo ujutru;
2. negde u sred radnog dana neko prokomentarise vreme napolju;
3. pozdrav kad neko od nas dvoje krene kuci.

Sto se sefova tice imam ih troje koji mi daju naredjenja (jedna zena i dvoje muskaraca) i sa svima je odnos pre svega poslovan, ali nije bas tako hladan, a nije ni nesto prisan (tu smo gde smo, podnosimo se i to je to).
Dok smo tu na poslu u pauzama ili dok se dogovaramo sta treba da radim, popricamo s vremna na vreme i o nekim neobaveznim stvarima. Nekog druzenja i kontakta van posla nemam ni sa kim od njih.
Sa kime mi je lakse da radim, ne znam sta da kazem. Svi troje traze od mene misljenje (ili se medjusobno dogovorimo), ali kad god uradim nesto na svoju ruku, uvek me kritikuju sto ih prvo nisam pitao (ispalo dobro ili lose). Tako da mi je nekako svejedno ko mi je nadlezni tokom dana, kad im je ponasanje vrlo slicno.

Prilicno slicna situacija..Poslovno komuniciram sa 130 radnika posto sam njihov sef a dama iznad mene hladno i strogo posto je ona moj.Zaduzenja su nam podeljena, samo u slucaju reklamacija ona se obraca meni(ne gresim puno!), i to je sva nasa komunikacija.Ja njene greske ne komentarisem posto je iznad mene. Srecom da u nasoj firmi rade 1700radnika pa se uvek nadje neko da promeni monotoniju..
 
Opet mi sve to nije jasno nikako.
Secam se pre, kod caleta kad sam isao u firmu, svi zajedno pricaju, znaju jedni o drugima mnogo toga, sa direktorom u super odnosima, kad im dodju stranke, onda se uozbilje i odrade to sto treba, i svo vreme im opustena atmosfera.
A danas u nedostatku posla i u pauzama, svi jurisaju na facebook i niko ni sa kim ne progovara ni reci.
 
Dobar opis...tačno tako.

Jedan od smešnih primera, dok sam radila u Srbiji...jedan kolega je godinu dana svakih sat vremena sa posla zvao telefonom devojku, i pričao sa njom u muškom rodu. Tek posle smo shvatili....

A ovde u Grčkoj, kako je kome imendan, rođendan...gazda naredi da zatvorimo firmu, i odemo u restoran. Posle ručka, nastave da rade samo oni koji se osećaju da su to u stanju, ostali idu kući.
 
Dobar opis...tačno tako.

Jedan od smešnih primera, dok sam radila u Srbiji...jedan kolega je godinu dana svakih sat vremena sa posla zvao telefonom devojku, i pričao sa njom u muškom rodu. Tek posle smo shvatili....

A ovde u Grčkoj, kako je kome imendan, rođendan...gazda naredi da zatvorimo firmu, i odemo u restoran. Posle ručka, nastave da rade samo oni koji se osećaju da su to u stanju, ostali idu kući.

Sad su se stvari u Srbiji promenile:
1. dečko koji radi u državnoj firmi ne zove na pola sata deovku, nego ne silazi sa telefona uopšte
2. dečko koji radi u privatnoj firmi, ne sme ni da pomisli na telefon, a kamoli da pozove
 
Vec 15.godina glavni sef mi je zena(60 god.).Nasi odnosi su vrlo poslovni i hladni.Pre mesec dana na mesto zamenika dosao je muskarac(26 god). Odnosi sa njim takodje su u poslovnim granicama ali imam utisak da je sa suprotnim polom jednostavnija saradnja. Kakva su vasa iskustva?

Priznaj da flertuješ sa šefom :per:
 
Kako se nositi sa lošim kolegama? Ja kad mi nešto nije pravo ili me neko uvrijedi obavezno se rasplačem. To nikako nije ono što želim ali se nikako ne mogu kontrolisati. Nedavno mi je jedna kolegica napravila jednu vrlo neslanu šalu, na koju sam reagovala plačem. I sutradan sam bila malo hladna prema njoj. Šala je bila takva da me infarkt mogao snaći koliko sam se uzrujala. Neko možda i ne bi, ali nismo svi isti...I na kraju balade, sada ona neće da priča sa mnom...A povremeno moramo zajedno raditi na određenim poslovima. Šta reći, šta učiniti, kako dalje?
 

Back
Top