Životna prekretnica

Guerilla

Početnik
Poruka
15
Imam 43 godine. Materijalno i ja i supruga smo situirani i oboje gradimo uspešnu poslovnu karijeru. Moj problem je što sam u braku već 18 godina i nemamo dece, što nažalost nije i problem moje supruge te ovo postaje nepremostiva prepreka našem zajedničkom životu. Teško je ostaviti nekoga ko ti je bio dobar u životu i sa kim si prošao dosta toga lepog. Duboko u sebi osećam da je potrebno da napravim prekretnicu u životu i pokušam još jednom da zasnujem svoju porodicu koja mi je tako potrebna.Da li zaslužujem još jednu šansu?
 
OK, zaboravih da odigram ovu igricu :

A zašto misliš da je potrebno čovečanstvu da se ti reprodukuješ ?

1.
Da bismo dobili još onih koji ostavljaju svog partnera kad nije glatko ?

ko je sledeći na redu da da odgovor ?
 
zasto ne usvojite dete? :besan2:
2mo5pow.gif
 
Imam 43 godine. Materijalno i ja i supruga smo situirani i oboje gradimo uspešnu poslovnu karijeru. Moj problem je što sam u braku već 18 godina i nemamo dece, što nažalost nije i problem moje supruge te ovo postaje nepremostiva prepreka našem zajedničkom životu. Teško je ostaviti nekoga ko ti je bio dobar u životu i sa kim si prošao dosta toga lepog. Duboko u sebi osećam da je potrebno da napravim prekretnicu u životu i pokušam još jednom da zasnujem svoju porodicu koja mi je tako potrebna.Da li zaslužujem još jednu šansu?

Ово не разумем. Како мислиш да то није и њен проблем? Хоћеш да кажеш да она НЕ ЖЕЛИ децу, па да зато немате дете?

П.С.
Зар вас двоје нисте породица?
 
Који је вама свеукупно ђаво???

Је л' ви то покушавате да минимизирате потребу за имањем детета? (сетих се теме од пре пар дана где жена има везу са човеком који има троје из првог брака и не жели још једно дете с њом, па се уједно и сетих одговора многих са форума)

Хелен??
Каква су то питања? Да ли су њих двоје породица? Јесу, па?

Човек жели дете и то је природно. Има супругу која га или не жели уопште или га има из претходбог брака па нема осећај за потребу свог садашњег партнера и његовом потребом за имањем детета, што уопште није битно за његово питање тачније за тему.

Мени је занимљиво да особе које имају децу дају себи за право да индиректно убеђују друге да
имати дете и није нешко претерано битно тј. не треба бити. Зашто онда ви који га убеђујете у то имате децу? Или сте се можда покајали? Или можда имате неке своје личне разлоге за такав став које не желите да изнесете јавно на форум да вас други не би окарактерисали себичњацима?
_____________________________________________________________

Герила, ако је твоја потреба за дететом веома јака, дај себи шансу.
Само, добро се преиспитај!!!
Имаш форе.
Мене лично би јако одбијао такав став партнера.
И тврдим да би такав увек био остављен од моје маленкости.

Ако човек осећа потребу за дететом и ако га немање истог гризе као тебе, то значи да је теби дете потребно за нормално, здраво функционисање.
Није реткост да се људи, и ако јако емотивно повезани, разиђу због различитих порива по том питању.

Како било, ја ти држим палчеве да убедиш своју супругу.:)
 
Poslednja izmena:
Slažem se sa Sofi.
Ako se partneri ne slažu po pitanju dece onda se mora odlučiti šta, tj. ko je preči jer jedno sa drugim ne ide.
Ne vidim zašto se krivi samo onaj ko želi da ima dete, a ne krivi se onaj koji ne želi.
Onaj koji ne želi dete neće zbog partnera pristati da ga ima, a onaj koji želi dete treba zbog partnera da pristane da bude bez dece?
Zašto? :dontunderstand:
 
deca su najvece blago. ako tvoja supruga nije zainteresovana za decu, ako ne moze da rodi a ne zeli da usvoji, zaista treba da napravis prekretnicu i nadjes nekoga ko ce ti podariti ono sto zelis. zivot bez dece nema smisla kao zivot sa njima. imas prava da osetis kako je to biti roditelj!!!
 
Takve oluke čovek treba ipak sam da donese.
Poznajem čoveka koji se sa prvom ženom super slagao 11 godina u braku, ali nisu imali dece jer ona nije mogla da rodi. Razveli su se, on se oženio mlađom koja je već imala dete i njemu rodila dvoje. Ne deluje mi kao čovek koji je srećan i zadovoljan životom.
Deca jesu najvažniji deo naših života ali ne i jedini.
Ma koju odluku da doneseš biće teška i mučna.
 
Imam 43 godine. Materijalno i ja i supruga smo situirani i oboje gradimo uspešnu poslovnu karijeru. Moj problem je što sam u braku već 18 godina i nemamo dece, što nažalost nije i problem moje supruge te ovo postaje nepremostiva prepreka našem zajedničkom životu. Teško je ostaviti nekoga ko ti je bio dobar u životu i sa kim si prošao dosta toga lepog. Duboko u sebi osećam da je potrebno da napravim prekretnicu u životu i pokušam još jednom da zasnujem svoju porodicu koja mi je tako potrebna.Da li zaslužujem još jednu šansu?

kakve izbor ima veze sa zasluzivanjem? ili hoces ili neces, ne maskiraj pitanje da neko drugi donosi odluku umjesto tebe
valjda je djete dovoljno vazno da sam donesez odluku i snosis odgovornost
 
deca su najvece blago. ako tvoja supruga nije zainteresovana za decu, ako ne moze da rodi a ne zeli da usvoji, zaista treba da napravis prekretnicu i nadjes nekoga ko ce ti podariti ono sto zelis. zivot bez dece nema smisla kao zivot sa njima. imas prava da osetis kako je to biti roditelj!!!
Ма Милице, деца неком не требају, не осећа потребу за њима и то је право те особе. Немати дете за неког не значи лошији живот или мање занимљив, напротив.

Али ако неко осећа потребу за дететом, одакле право било коме да га убеђује да то и није тако неопходна животна епизода??

То је оно што мене нервира.
 
kakve izbor ima veze sa zasluzivanjem? ili hoces ili neces, ne maskiraj pitanje da neko drugi donosi odluku umjesto tebe
valjda je djete dovoljno vazno da sam donesez odluku i snosis odgovornost
Живот није црно-бели филм.

Кад с неким проведеш 18 година живота у добром браку, онда се одлука не може донети преко ноћи.

Свако ко се нађе у оваквој дилеми је, суштински, на великим мукама и нормално је да жели да чује мишљење других људи, нормално је јер се преиспитује, а то управо ради тако што пита друге за мишљење.
 
Живот није црно-бели филм.

Кад с неким проведеш 18 година живота у добром браку, онда се одлука не може донети преко ноћи.

Свако ко се нађе у оваквој дилеми је, суштински, на великим мукама и нормално је да жели да чује мишљење других људи, нормално је јер се преиспитује, а то управо ради тако што пита друге за мишљење.

i kakve to veze ima sa - *kme* je li ja to zasluzujem ? pitanjem u temi :dontunderstand:

btw - preispitivanje samog sebe (ono se je povratno) je stvar introverzije, ne trazenje savjeta od ljudi okolo
pogotovo ne onih koji ne poznaju ni njega ni situaciju
 
Ма Милице, деца неком не требају, не осећа потребу за њима и то је право те особе. Немати дете за неког не значи лошији живот или мање занимљив, напротив.

Али ако неко осећа потребу за дететом, одакле право било коме да га убеђује да то и није тако неопходна животна епизода??

То је оно што мене нервира.

sve je to ok, ali on ima prava na roditeljstvo isto koliko ona ima prava da to ne zeli. odluka je samo njihova.
 
Који је вама свеукупно ђаво???

Је л' ви то покушавате да минимизирате потребу за имањем детета? (сетих се теме од пре пар дана где жена има везу са човеком који има троје из првог брака и не жели још једно дете с њом, па се уједно и сетих одговора многих са форума)

Хелен??
Каква су то питања? Да ли су њих двоје породица? Јесу, па?


Човек жели дете и то је природно. Има супругу која га или не жели уопште или га има из претходбог брака па нема осећај за потребу свог садашњег партнера и његовом потребом за имањем детета, што уопште није битно за његово питање тачније за тему.

Мени је занимљиво да особе које имају децу дају себи за право да индиректно убеђују друге да
имати дете и није нешко претерано битно тј. не треба бити. Зашто онда ви који га убеђујете у то имате децу? Или сте се можда покајали? Или можда имате неке своје личне разлоге за такав став које не желите да изнесете јавно на форум да вас други не би окарактерисали себичњацима?
_____________________________________________________________

Герила, ако је твоја потреба за дететом веома јака, дај себи шансу.
Само, добро се преиспитај!!!
Имаш форе.
Мене лично би јако одбијао такав став партнера.
И тврдим да би такав увек био остављен од моје маленкости.

Ако човек осећа потребу за дететом и ако га немање истог гризе као тебе, то значи да је теби дете потребно за нормално, здраво функционисање.
Није реткост да се људи, и ако јако емотивно повезани, разиђу због различитих порива по том питању.

Како било, ја ти држим палчеве да убедиш своју супругу.:)


:eek::eek::eek::eek::eek:

Ја не могу да се начудим....

ГДЕ си ти све ово прочитала?????? :confused:

Софија, моја питања су ПИТАЊА која служе да се разјасни ситуација између њих двоје (која мени није јасна на основу овог поста, али видим да ти много више знаш о њима), она су, дакле, САМО ПИТАЊА, и ништа више, не став, не осуда, не пресуда...ништа од тога! :confused:

Своје мишљење о ситуацији још нисам изнела јер немам на основу чега да га формирам....
 
Poslednja izmena:
i kakve to veze ima sa - *kme* je li ja to zasluzujem ? pitanjem u temi :dontunderstand:

btw - preispitivanje samog sebe (ono se je povratno) je stvar introverzije, ne trazenje savjeta od ljudi okolo
pogotovo ne onih koji ne poznaju ni njega ni situaciju
А какве везе има начин његовог постављања питања са суштином теме?



Не знам ко те је то слагао да је преиспитивање ствар, искључиво, интроверзије.
Људи се на различите начине преиспитују.
Неким је потребно чути мишљење других да уопште дођу у ситуацију да анализирају своје поступке, жеље, намере...да се уопште сударе сами са собом.
Према томе, ту нема места искључивости.
Тачније, нигде нема места искључивости.
 
:eek::eek::eek::eek::eek:

Ја не могу да се начудим....

ГДЕ си ти све ово прочитала?????? :confused:

Софија, моја питања су ПИТАЊА која служе да се разјасни ситуација између њих двоје (која мени није јасна на основу овог псота, али видим да ти много више знаш о њима), она су, дакле, само то, и ништа више, не став, не осуда, не пресуда...ништа од тога! :confused:
Хелен, читала сам твој одговор на теми од пре неки дан.
Прочитала сам и сад твоје питање ''да ли сте ви породица''.

И није ми јасно шта има да се разјашњава ту.

Човек је изнео јасно који има проблем, јасно рекоа да су у браку 18 година и да немају дете, да га он жели, што и није случај са њом.

Да ли се може дати једноставан одговор на постављено питање или је потребно на сваку тему филозофирати?
 
Poslednja izmena:
Али мој став на овој теми још ниси имала прилике да чујеш....:roll:

Ја нисам баш сигурна да је он рекао да она НЕ ЖЕЛИ дете... Зашто сам и питала, да разјасни ствар...

Ако каже да су 18 година били срећни и делили много тога лепог...онда није тек тако олако бацити тих 18 година само да би нашао неку која ће бити инкубатор за његов генетски материјал...

Савршено разумем потребу за дететом, ја сам прва која не би свој живот провела са особом која не жели дете...али зар није мало чудно да, уколико она никад није желела дете, он 18 година то прихвата, а онда, у 43. години живота - дуне му да не може без деце...
Мислим, ок је, и то је људски и људи имају право да се предомисле и да мењају своје ставове и свој живот...али мени је ова прича, на основу овог једног поста, доста мањкава зато ме интересује његово појашњење целе необичне ситуације да бих могла да формирам било какав став.
 
i kakve to veze ima sa - *kme* je li ja to zasluzujem ? pitanjem u temi :dontunderstand:

btw - preispitivanje samog sebe (ono se je povratno) je stvar introverzije, ne trazenje savjeta od ljudi okolo
pogotovo ne onih koji ne poznaju ni njega ni situaciju

Узгред, ја не мислим да је ово ''машење'' теме, него да је то управо суштина! :)
 
Али мој став на овој теми још ниси имала прилике да чујеш....:roll:

Ја нисам баш сигурна да је он рекао да она НЕ ЖЕЛИ дете... Зашто сам и питала, да разјасни ствар...
Ако каже да су 18 година били срећни и делили много тога лепог...онда није тек тако олако бацити тих 18 година само да би нашао неку која ће бити инкубатор за његов генетски материјал...

Савршено разумем потребу за дететом, ја сам прва која не би свој живот провела са особом која не жели дете...али зар није мало чудно да, уколико она никад није желела дете, он 18 година то прихвата, а онда, у 43. години живота - дуне му да не може без деце...
Мислим, ок је, и то је људски и људи имају право да се предомисле и да мењају своје ставове и свој живот...али мени је ова прича, на основу овог једног поста, доста мањкава зато ме интересује његово појашњење целе необичне ситуације да бих могла да формирам било какав став.
Заправо, знам шта мислиш на ту тему, јер си свој став прилично јасно изнела овде.;)

И јако ми је занимљиво ово болдовано, пошто се суштински не слаже са постом који си адресирала на unsie....овај доле, цитирани. ( мислим на ово болдовано: ''Зашто сам и питала, да разјасни ствар...'' )


Ти, уствари, имаш своју визију овог проблема и чини ми се да си се већ сврстала на страну једног од актера ове драме.

Зашто неко за суштину ове теме узима везу између његовог питања у коме стоји реч ''заслуга'' и ''избор'' ?
Волела бих да ми ти образложиш.

Узгред, ја не мислим да је ово ''машење'' теме, него да је то управо суштина! :)
 
Poslednja izmena:
OK, zaboravih da odigram ovu igricu :

A zašto misliš da je potrebno čovečanstvu da se ti reprodukuješ ?

1.
Da bismo dobili još onih koji ostavljaju svog partnera kad nije glatko ?

ko je sledeći na redu da da odgovor ?



Ja mislim da nisi dobro razumela i da ona nije htela da ima dece ( ako sam i ja dobro razumela a mislim da jesam ) i da njoj to nije problem sto oni nemaju dece ......a on zeli porodicu .....i kako to zasto on misli da je covecanstvu potrebno da se on reprodukuje ?? pa njemu je potrebno ..........


uh ja sam impulsivno reagovala i nisam videla sve one postove dole .....
 
Poslednja izmena:

Back
Top