Otici ili ostati... pitanje je sad

PrincezaFiona

Obećava
Poruka
85
Mladi smo,imamo milion opcija... znamo kakvo je stanje u zemlji, mogucnosti zaposljavanja, mogucnosti za uspesno poslovanje, znamo i kakve su plate... Ja, licno imam vece ambicije i nije mi dovoljna prosecna plata u Srbiji. Ne odgovara mi standard, ne odgovara mi mnogo toga...
Ali opet s druge strane: veoma je tesko poceti ponovo, upoznavati ljude, sticati prijatelje, savladati jezik, uopste snaci se.

Sta vi mislite?
 
PrincezaFiona:
Mladi smo,imamo milion opcija... znamo kakvo je stanje u zemlji, mogucnosti zaposljavanja, mogucnosti za uspesno poslovanje, znamo i kakve su plate... Ja, licno imam vece ambicije i nije mi dovoljna prosecna plata u Srbiji. Ne odgovara mi standard, ne odgovara mi mnogo toga...
Ali opet s druge strane: veoma je tesko poceti ponovo, upoznavati ljude, sticati prijatelje, savladati jezik, uopste snaci se.

Sta vi mislite?

Otisla,snasla se,super mi je ....
Mislim,tek studiram,ali zaraditi u inostranstvu mozes na 10000 postenih nacina...
Nedostaje malo porodica,i prijatelji,ali posto sam s najboljom drugaricom tamo,super mi je... :wink:
Ne znam,mozda i nije najbolje samo otici,ali.... :roll:
 
mystical_ocean:
PrincezaFiona:
Mladi smo,imamo milion opcija... znamo kakvo je stanje u zemlji, mogucnosti zaposljavanja, mogucnosti za uspesno poslovanje, znamo i kakve su plate... Ja, licno imam vece ambicije i nije mi dovoljna prosecna plata u Srbiji. Ne odgovara mi standard, ne odgovara mi mnogo toga...
Ali opet s druge strane: veoma je tesko poceti ponovo, upoznavati ljude, sticati prijatelje, savladati jezik, uopste snaci se.

Sta vi mislite?

Otisla,snasla se,super mi je ....
Mislim,tek studiram,ali zaraditi u inostranstvu mozes na 10000 postenih nacina...
Nedostaje malo porodica,i prijatelji,ali posto sam s najboljom drugaricom tamo,super mi je... :wink:
Ne znam,mozda i nije najbolje samo otici,ali.... :roll:

sama kazes da ste mladi i obrazovani, itd....da sam na tvom mestu otisla bih ali nigde van evrope!! ako jos nemate decu onda je ovo pravo vreme da odete i da pocnete sve iz pocetka ma koliko to bilo tesko - nemoj dozvoliti da te to zaustavi. ima toliko ljudi koji su otisli sa svojih 30/40 godina + su imali decu; sve ostavili i na kraju imaju mnogo vise nego sto su imali dole. dakle moj savet - idi iz srbije ako mozes...ALI ponavljam, nigde van evrope jer kad se budes uzelela beograda ili u kom gradu vec zivis bice ti dosta lakse a i brze da skoknes kuci pa makar i na vikend - znam iz iskustva... :lol:

srecno
 
PrincezaFiona:
Mladi smo,imamo milion opcija... znamo kakvo je stanje u zemlji, mogucnosti zaposljavanja, mogucnosti za uspesno poslovanje, znamo i kakve su plate... Ja, licno imam vece ambicije i nije mi dovoljna prosecna plata u Srbiji. Ne odgovara mi standard, ne odgovara mi mnogo toga...
Ali opet s druge strane: veoma je tesko poceti ponovo, upoznavati ljude, sticati prijatelje, savladati jezik, uopste snaci se.

Sta vi mislite?
Ma begaj iz te drzave i nikad se ne vracaj sem na odmor.Steci ces prijatelje sigurno,jer ako si ti prijateljski naklonjena odma ces ih imati gomilu.Meni se svet okrenuo naopacke od kako sam u Norveskoj.Uskoro cu da pocnem da radim,zaradim moj dinar kupim sta ocu niko me ne zaebava niko me ne ponizava.Ma zakljucak je to da je najbolje bezati odozdo.
 
Ja takodje glasam za odlazak.U neku od dve moje omiljene zemlje-United Kingdom ili Suomen Tasavalta.Doduše imam i dosta rodbine u Americi tako da su mi ta vrata otvorena ,ali ja verujem da ću moći sam da ostvarim svoje planove i željene destinacije pošto idem na jedan mnogo dobar fakultet,govorim 4 strana jezika a imam i drugih talenata (da ne otkrivam baš sve 8) ) I znajući sebe,mislim da bih se dobro uklopio i da mi Srbija ne bi mnogo nedostajala.Možda samo moja voljena i jedina pančevačka gimnazija.. :roll:
 
Ja kazem: Radi sta hoces, ali moj predlog ti je da ne ides. Ne znam zasto, ali ja sam prvi koji ti kaze da ne ides. Meni su inace roditelji u inostranstvu pa ja mozda nisam osetio Srbiju kao neki, ali ja stvarno ne planiram da idem odavde. Mislim, nikad se ne zna, ali to samo u nekom najgorem slucaju.
 
Tipkaros:
Ja kazem: Radi sta hoces, ali moj predlog ti je da ne ides. Ne znam zasto, ali ja sam prvi koji ti kaze da ne ides. Meni su inace roditelji u inostranstvu pa ja mozda nisam osetio Srbiju kao neki, ali ja stvarno ne planiram da idem odavde. Mislim, nikad se ne zna, ali to samo u nekom najgorem slucaju.
Ma samo idi i poseti neku drugu zemlju i vrati se u opet u Srbiju i sve ce ti biti jasno.
 
Cheaf:
Tipkaros:
Ja kazem: Radi sta hoces, ali moj predlog ti je da ne ides. Ne znam zasto, ali ja sam prvi koji ti kaze da ne ides. Meni su inace roditelji u inostranstvu pa ja mozda nisam osetio Srbiju kao neki, ali ja stvarno ne planiram da idem odavde. Mislim, nikad se ne zna, ali to samo u nekom najgorem slucaju.
Ma samo idi i poseti neku drugu zemlju i vrati se u opet u Srbiju i sve ce ti biti jasno.

Cekaj, zar ti mislis da ja nisam isao kod mojih???
Pa bio sam ja tamo, ta zemlja (nebitno koja) inace slovi za zemlju koja ima jedan od najvisih standarda na svetu. Inace je najbliza prirodnom socijalizmu od svih svetskih zemalja (sad sam vam apsolutno sve rekao, ako i dalje ne znate koja, sta da vam radim). Bio sam ja tamo i po 2 i vise meseca (citaj: ceo letnji raspust) i znam kako sve funkcionise, znam da ima razvijen ekonomski, socijalni itd. program, ali ima i jedan bitan nedostatak: NIJE SRBIJA!!! To nije moja zemlja, tamo sam ja stranac sto sam najbolje osetio kad su me zadrzali na aerodromu preko sat vremena jer im je bila sumnjiva moja boravisna dozvola. Ako hoces da ides, idi, ali zapamti jednu stvar: Bilo gde da odes, to nije Srbija, to nije tvoja zemlja, ti si tamo stranac. I nemoj da te zacudi ako te neke budale isprebijaju (a ako si zensko, moze i nesto gore) cisto zato sto si stranac i sto oni osecaju da ne pripadas tamo (a i ne pripadas) isto kao sto mi isto tako osecamo za razne nepozeljne nacije ovde kod nas.
Tako, da vise nikom ne pada na pamet da soli ovu moju pamet recenicama "idi pa vidi kako je". Bio sam, video sam, ne svidja mi se i otici cu tamo samo u nekom najekstremnijem slucaju.
 
Ljudi ja mislim da se ovde moze jako lepo zaraditi i da moze da se zivi normalno. Naravno ne moze sa platom koja je ispod prosecne (znaci oko 13 000). Ali ko se bavi nekim poslom koji je palceniji moze da zivi kao car! Evo vidite programere ili webmastere (pitajte Inca kolika mu je plata)! Ja sam za to da se ostane ovde. Jedino mesto gde bih ziveo pored Beograda je Rio jer je grad prelep.
 
ma pretpostavljam da ja nisam pozvana da pricam o tome, jer sam jos klinka i sve...
ja licno ne planiram da ikad begam odavde-najlakse je otici...naravno postoje neke stvari zbog kojih bi zzelela da zivim u inostranstvu...al nisu dovoljne...valjda mi je ovo moje vaspitanje usadilo dozu patriotizma ili sta ja znam....al najlakse je samo pobeci...bas zato je ovde i tako lose...
 
Tipkaros:
Cheaf:
Tipkaros:
Ja kazem: Radi sta hoces, ali moj predlog ti je da ne ides. Ne znam zasto, ali ja sam prvi koji ti kaze da ne ides. Meni su inace roditelji u inostranstvu pa ja mozda nisam osetio Srbiju kao neki, ali ja stvarno ne planiram da idem odavde. Mislim, nikad se ne zna, ali to samo u nekom najgorem slucaju.
Ma samo idi i poseti neku drugu zemlju i vrati se u opet u Srbiju i sve ce ti biti jasno.

Cekaj, zar ti mislis da ja nisam isao kod mojih???
Pa bio sam ja tamo, ta zemlja (nebitno koja) inace slovi za zemlju koja ima jedan od najvisih standarda na svetu. Inace je najbliza prirodnom socijalizmu od svih svetskih zemalja (sad sam vam apsolutno sve rekao, ako i dalje ne znate koja, sta da vam radim). Bio sam ja tamo i po 2 i vise meseca (citaj: ceo letnji raspust) i znam kako sve funkcionise, znam da ima razvijen ekonomski, socijalni itd. program, ali ima i jedan bitan nedostatak: NIJE SRBIJA!!! To nije moja zemlja, tamo sam ja stranac sto sam najbolje osetio kad su me zadrzali na aerodromu preko sat vremena jer im je bila sumnjiva moja boravisna dozvola. Ako hoces da ides, idi, ali zapamti jednu stvar: Bilo gde da odes, to nije Srbija, to nije tvoja zemlja, ti si tamo stranac. I nemoj da te zacudi ako te neke budale isprebijaju (a ako si zensko, moze i nesto gore) cisto zato sto si stranac i sto oni osecaju da ne pripadas tamo (a i ne pripadas) isto kao sto mi isto tako osecamo za razne nepozeljne nacije ovde kod nas.
Tako, da vise nikom ne pada na pamet da soli ovu moju pamet recenicama "idi pa vidi kako je". Bio sam, video sam, ne svidja mi se i otici cu tamo samo u nekom najekstremnijem slucaju.
Razumem ali barem ovde gde ja zivim nikad nisam osetio da me neko mrzi.Uvek je bilo vise onih koji me "vole" i postuju nego sto me mrze.Mada ne kazem ja sad da nema mrznje.Ako sam dobro razumeo ti si bio u jednoj od skandinavijskih zemalja.Tacno je to sto kazes da nijedna zemlja nije kao Srbija ali zapamti moje reci:Ovde gde ja zivim je BOLJE a u Srbiji je Lepse.Nadam se da si me razumeo.
 
Ernesto_Che:
ma pretpostavljam da ja nisam pozvana da pricam o tome, jer sam jos klinka i sve...
ja licno ne planiram da ikad begam odavde-najlakse je otici...naravno postoje neke stvari zbog kojih bi zzelela da zivim u inostranstvu...al nisu dovoljne...valjda mi je ovo moje vaspitanje usadilo dozu patriotizma ili sta ja znam....al najlakse je samo pobeci...bas zato je ovde i tako lose...
Hahaha naj LAKSE pobeci.Pa probaj da pobegnes znas kad ce da te prime u neku drugu zemlju,cim vide onaj tamno plavi pasos sa dvoglavim orlom odmah se pocnu premisljati.Malo sutra je lako pobeci.Mada lako je reci onima koji imaju dobar i siguran posao i dobru platu.Naravno da oni nemaju potrebu da idu ali sta ce oni koji ne mogu da nadju posao??
 
PrincezaFiona:
Mladi smo,imamo milion opcija... znamo kakvo je stanje u zemlji, mogucnosti zaposljavanja, mogucnosti za uspesno poslovanje, znamo i kakve su plate... Ja, licno imam vece ambicije i nije mi dovoljna prosecna plata u Srbiji. Ne odgovara mi standard, ne odgovara mi mnogo toga...
Ali opet s druge strane: veoma je tesko poceti ponovo, upoznavati ljude, sticati prijatelje, savladati jezik, uopste snaci se.

Sta vi mislite?

deda:
...Razumem ja dobra deca i te fora i ja sam u shkolu bio vrlo-dobar chetri, ali sam na vreme shvatio ili odesh i zaborvasih na SRBIJU, ili ostajesh...ako ostajesh onda vezbash jedini nachin da prezivish...A to je OTIMANJE!.......



ovo je bilo malo jako a?
 
Otisla tamo negde da se skolujem, zaposlim, zivim kao covek.....ali nije islo, posle jedva izdrzana 3 meseca sam vristala da se vratim......Vratila se, nije extra, ali u odnosu na ono tamo je super.......Mozda moji uspeju ponovo da me oteraju da isprobam zivot tamo negde, mada tesko, a i ako odem to ce biti na god dana max.
 
PrincezaFiona:
Mladi smo,imamo milion opcija... znamo kakvo je stanje u zemlji, mogucnosti zaposljavanja, mogucnosti za uspesno poslovanje, znamo i kakve su plate... Ja, licno imam vece ambicije i nije mi dovoljna prosecna plata u Srbiji. Ne odgovara mi standard, ne odgovara mi mnogo toga...
Ali opet s druge strane: veoma je tesko poceti ponovo, upoznavati ljude, sticati prijatelje, savladati jezik, uopste snaci se.

Sta vi mislite?
I ja zelim dobar zivot.Ali ne bih mogla da odem nikada.
Jednostavno,ne mogu sebe da zamislim nigde drugde sem ovde.
Problem je sto iz Srbije odlaze pametni i mladi,a ostaju propaliteti i varalice......
Ja imam nameru da zivim u svojoj zemlji,da joj doprinesem da bude bolje u njoj.
Ali da idem napolje..NE NI U SNU!
 
Hmm... kako da pocnem... ispocetka :lol:
Pa, ovako, iz Sombora odlazim sigurno. To je odvratan, mali, ucmali gradic u kom se nista ne desava i ljudi su puni predrasuda i svi se samo zbijaju jedno uz drugo da se zastite od svega onoga sto nije ,,normalno'', ,,uobicajeno'' itd. OK, to je neka druga prica, ali odavde odlazim - prvo na faks, a onda konacno. Jer, ovde ne vidim svoju buducnost. Ovde ne vidim buducnost uopste. Niko mlad a normalan ne zeli da ostane u ovoj selendri.
Sto se tice zemlje uopste, ne znam. Volela bih da odem jer svi znamo kakva je situacija i kakve su i kolike sanse da se ona u skorije vreme izmeni. Medjutim, videcemo jos. Za sada bih volela da odem i znam da cu se za to boriti rukama i nogama. Jedino u obzir dolaze NS i BG, ali to mi je neka, kao, najgora opcija. Ustvari, nije NS toliko los... a Beges mnogo volim... Ali, odgovor na pitanje ostati ili otici je - otici.
 
mozda bi moj odgovor trebalo da bude ne.
nazalost, moram da priznam da bih, kada bi mi neko ponudio da biram izmedju dirindzenja ovde za male pare, i tezeg rada u nekoj razvijenoj zemlji zan vece- izabrala bih drugo.
ipak, niko nam NISTA ne nudi na tanjiru, za sve se moras izboriti :!:
mmm, volela bih da zivim u kanadi/svajcarskoj/norveskoj/finskoj ali je problemcic sto od tih jezika govorim jedino engleski, mada bas dobro :idea: .a drugi str. jezik onaaako.
ipak je, i ako si pun love, bolje ziveti u razvijenoj zemlji.mislim, u uredjenoj, gde ne moze neko da se izivljava na tebi.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
strasno mi je zao, ali ja bih najradije otisla :arrow:
 

Back
Top