Šta je to feng šui?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pazi da sam tek sad videla da sam jednostavno previdela tu rec. Mislila sam u stvari na Tai Chi Chuan. Bila malo da vidim o cemu se radi al' falilo mi je ritma pa sam batalila...

Pa, sad mi neprijatno, otvori celu temu zbog mene, da svi vide koliko sam glupa...:rumenko:
 
Pazi da sam tek sad videla da sam jednostavno previdela tu rec. Mislila sam u stvari na Tai Chi Chuan. Bila malo da vidim o cemu se radi al' falilo mi je ritma pa sam batalila...

Pa, sad mi neprijatno, otvori celu temu zbog mene, da svi vide koliko sam glupa...:rumenko:
Ooo.. pa i ja sam glupa zato što pitam?

Ma jok... samo smo neobaveštene...:lol:

Možda se pojavi neko ko će nam objasniti. :D
 
...i bas bas vodim racuna da ne kaplje nista i ne curi iz slavina i wc solje, kazu to odlaze pare iz kuce...

hihihihi...:mrgreen: Pa dobro.. kada su Kineski kraljevi mogli da budu sujeverni, što ne bi bili i mi...:lol:

Evo iskopah nešto na netu...

''FENG ŠUI drevna kineska veština uređenja prostora u službi vašeg zdravlja i sreće


Feng šui je drevna kineska veština, stara više od 6000 godina. Kineski izgovor je fang-švej, a značenje reći je “vazduh i voda”. Sam pojam se odnosi na nalaženje lokacije koja će biti najpogodnija za stanovanje.

Javlja se uporedo sa potrebom čoveka da gradi svoj dom, menja svoje okruženje i živi u skladu sa prirodom. Feng šui majstori u drevnoj Kini bili su zaduženi, da se brinu za dobru sreću i prosperitet kraljeva , kao i za zdavlje i moć carskih dinastija.

Mesto i uloga feng šuija u današnjem svetu i životu je neprocenjiva, a po njegovoj izuzetnoj popularnosti i na Zapadu može se zaključiti da je sveobuhvatnost drevnih feng šui principa lako primenljiva i na čoveka zapadnog tipa u istoj meri kao i na čoveka istočnog tipa.

Feng šui možete primeniti u svim oblastima vezanim za čoveka i prostor: arhitekturu, medicinu, umetnost, građevinarstvo, enterijer... Blagodeti feng šuija danas uživaju najpoznatiji i najmoćniji ljudi na svetu. Feng šui savetnike imaju: Donald Tramp, Princ Čarls, Coca-Cola, Madona..., a stadion olimpijskih igara u Pekingu sagrađen je i uređen u potpunosti po pravilima feng šuija.''
http://www.uredjenjestana.com/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=52
 
Kakve veze feng šui ima sa ovim podforumom?

"Feng Šui (kineski 風水, engleski Feng Shui) je drevna kineska nauka koja propisuje način življenja u stalnoj harmoniji i ravnoteži sa ličnim okruženjem kako bi se osigurala velika sreća. To je tehnika uređenja životnog prostora, metod osmišljavanja okruženja, pravilnim raspoređivanjem prostora i nameštaja. To je sistem tehnika i znanja, koji se mogu proučiti i potom primeniti na lični prostor i okruženje." (izvor: Vikipedija)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top