Ово не мириши на добро!

Софија

Legenda
Poruka
52.889
NATO i Rusija obnovili formalne kontakte
Танјуг - Пре 22 сата
BRISEL - NATO i Rusija su danas, osam meseci nakon rata u Gruziji, obnovili formalne kontakte na nivou ambasadora, ali je generalni sekretar Alijanse Jap de Hop Shefer priznao da dve strane "imaju interese koji se ne poklapaju". Sastanak Stalnog saveta NATO-Rusija na ambasadorskom nivou imao je za cilj pripremu susreta na ministarskom nivou u drugoj polovini maja.
__________________________________________________________________

Moskva: Proterivanje diplomata "gruba provokacija"

Међународни Радио Србија - Пре 10 минута
Zvanična Moskva ocenila je da je proglašenje dvojice ruskih službenika Stalnog predstavništva Rusije pri NATO-u za persone non-grata gruba provokacija i, pozivajući članice Alijanse da se zamisle nad posledicama, najavila da će izvesti odgovarajuće zaključcke iz toga. Rusmi MIP je saopštio da ta, kako je navedeno, revoltirajuća akcija iz korena protivreči izjavama rukovodstva NATO-a o spremnosti na normalizaciju odnosa sa Rusijom. Pozivamo sve članice NATO-a da se bez odlaganja zamisle nad posledicama događaja, istaknuto je u reagovanju na odluku funkcionera službi bezbednosti Alijanse da proteraju dvojicu službenika ruskog Predstavništva iz Brisela. Agencija Itar-Tass je prenela izjavu visokog zvaničnika iz Brisela da su dvojica ruskih diplomata, od kojih je jedan, prema pisanju britanske štampe, sin predstavnika Rusije pri EU Vladimira Čižova, ocenjeni kao nepoželjne osobe zbog optužbi za aktivnost nespojivu sa poslom diplomate. Odluka je usledila kao odgovor na skandal sa hapšenjem visokog estonskog činovnika, koji je predao Rusiji tajnu informaciju o NATO-u.

линк
____________________________________________________________________

Medvedev: Vežbe NATO-a u Gruziji otvorena provokacija
Међународни Радио Србија - Пре сат и 39 минута
Vežbe NATO-a u Gruziji predstavljaju otvorenu provokaciju jer ih ne treba održavati tamo gde je nedavno bio rat, izjavio je ruski predsednik Dmitrij Medvedev. On je, posle potpisivanja sporazuma sa predsednicima Južne Osetije i Abhazije, Eduardom Kakojtijem i Sergejom Bagapšom, o čuvanju granica tih otcepljenih gruzijskih autonomija, rekao da je odgovornost za moguće negativne posledice vežbi na onima koji su doneli odluku o održavanju provokativnih manevara. Vežbe NATO-a u okviru programa Partnerstvo za mir biće održane od 6. maja do 1. juna. Ruski mediji preneli su danas da je Moldavija odustala od učešća na tim manevrima.
-_________________________________________________________________

Не знам како ви гледате на ова збивања, али мене је све више страх.

Неће ово изаћи на добро.

Да се они сукобљавају међусобно, без увлачења у конфликт малих земаља, све би било уреду, али пример Грузије је најбољи показатељ како се они међусобно обрачунавају.:(
 
NATO i Rusija obnovili formalne kontakte
Танјуг - Пре 22 сата
BRISEL - NATO i Rusija su danas, osam meseci nakon rata u Gruziji, obnovili formalne kontakte na nivou ambasadora, ali je generalni sekretar Alijanse Jap de Hop Shefer priznao da dve strane "imaju interese koji se ne poklapaju". Sastanak Stalnog saveta NATO-Rusija na ambasadorskom nivou imao je za cilj pripremu susreta na ministarskom nivou u drugoj polovini maja.
__________________________________________________________________

Moskva: Proterivanje diplomata "gruba provokacija"

Међународни Радио Србија - Пре 10 минута
Zvanična Moskva ocenila je da je proglašenje dvojice ruskih službenika Stalnog predstavništva Rusije pri NATO-u za persone non-grata gruba provokacija i, pozivajući članice Alijanse da se zamisle nad posledicama, najavila da će izvesti odgovarajuće zaključcke iz toga. Rusmi MIP je saopštio da ta, kako je navedeno, revoltirajuća akcija iz korena protivreči izjavama rukovodstva NATO-a o spremnosti na normalizaciju odnosa sa Rusijom. Pozivamo sve članice NATO-a da se bez odlaganja zamisle nad posledicama događaja, istaknuto je u reagovanju na odluku funkcionera službi bezbednosti Alijanse da proteraju dvojicu službenika ruskog Predstavništva iz Brisela. Agencija Itar-Tass je prenela izjavu visokog zvaničnika iz Brisela da su dvojica ruskih diplomata, od kojih je jedan, prema pisanju britanske štampe, sin predstavnika Rusije pri EU Vladimira Čižova, ocenjeni kao nepoželjne osobe zbog optužbi za aktivnost nespojivu sa poslom diplomate. Odluka je usledila kao odgovor na skandal sa hapšenjem visokog estonskog činovnika, koji je predao Rusiji tajnu informaciju o NATO-u.

линк
____________________________________________________________________

Medvedev: Vežbe NATO-a u Gruziji otvorena provokacija
Међународни Радио Србија - Пре сат и 39 минута
Vežbe NATO-a u Gruziji predstavljaju otvorenu provokaciju jer ih ne treba održavati tamo gde je nedavno bio rat, izjavio je ruski predsednik Dmitrij Medvedev. On je, posle potpisivanja sporazuma sa predsednicima Južne Osetije i Abhazije, Eduardom Kakojtijem i Sergejom Bagapšom, o čuvanju granica tih otcepljenih gruzijskih autonomija, rekao da je odgovornost za moguće negativne posledice vežbi na onima koji su doneli odluku o održavanju provokativnih manevara. Vežbe NATO-a u okviru programa Partnerstvo za mir biće održane od 6. maja do 1. juna. Ruski mediji preneli su danas da je Moldavija odustala od učešća na tim manevrima.
-_________________________________________________________________

Не знам како ви гледате на ова збивања, али мене је све више страх.

Неће ово изаћи на добро.

Да се они сукобљавају међусобно, без увлачења у конфликт малих земаља, све би било уреду, али пример Грузије је најбољи показатељ како се они међусобно обрачунавају.:(

уф ово је пенетрација:eek: биће интересантно,нато им се игра на граници,испред носа:rtfm:
 
Не знам како ви гледате на ова збивања, али мене је све више страх.

Неће ово изаћи на добро.

Да се они сукобљавају међусобно, без увлачења у конфликт малих земаља, све би било уреду, али пример Грузије је најбољи показатељ како се они међусобно обрачунавају.:(

" Него шта оно ти рече!?
ХОЋЕ Л' БИТИ РАТА!!!:think:
БИЋЕ!!! "
:rtfm: :rtfm: :rtfm:
 
уф ово је пенетрација:eek: биће интересантно,нато им се игра на граници,испред носа:rtfm:
НАТО ЋЕ ТАКО ЛЕПО ДОБИТИ ПО "П",
да се неће "опасуљити" наредних пар стотина година !!! :rtfm: :rtfm: :rtfm:
Само шта ја или било ко други...........имам од тога.........када ће и све остало бити.................... утамањено!!!:sad2: :sad2: :sad2:
 
Dovoljno? Pa navijaj i dalje, samo ne znam kako će i Rusi i Ameri da unovče radioaktivnu pustinju koja će preostati.
То они нека размишљају..................ти,ја а и остали............се ионако нити шта питамо, нити шта одлучујемо............нити добијамо тим ратом!!!
Тако да ме погрешно разумеш..............далеко било рата и да га ја прижељкујем и "навијам" за њега................једноставно је неминован!!!

А колико је користан!?:think::think::think:
Размсили само о :
Првом св. рату - развој авијације!!!:ok:
Другом св. рату - развој ракетне технологије и нуклеарне енегије!!!:ok:

П.С.
И како то мислиш да ће Амери........ нешто уновчавати!?
Добиће по тамбури бре!!!
 
И ово:

русија преузела контролу граница абхазије и јужне осетије
Политика - Пре 48 минута
МОСКВА - Русија је формално преузела контролу на границама грузијских побуњеничких области Јужне Осетије и Абхазије потписивањем споразума са лидерима та два региона.

Према споразумима, Русија преузима формалну контролу на границама те две области у најмање наредних пет година а власти тих области неће имати овлашћења над руским граничним пунктовима.

Русија је прошле године признала ове области као независне државе после кратког рата са Грузијом у августу.

Споразуми су потписани недељу дана пре војне вежбе коју ће НАТО одржати у Грузији и коју је руски председник Дмитриј Медведев оценио да представља изазов Запада.

"Планиране НАТО вежбе су провокативне без обзира колико се наши западни партнери трудили да нас убеде у супротно. Они који доносе овакве одлуке преузимају пуну одговорност за било какве негативне последице", рекао је Медведев после потписивања споразума.

Тензије око Грузије су нарасле од када је грузијски председник Михаил Сакашвили покушао да поврати контролу над сепаратистичком Јужном Осетијом у августу прошле године.

Русија је одбила његов напад што је изазвало међународну осуду због уласка руских трупа дубоко у грузијску територију и због каснијег руског признања Јужне Осетије и Абхазије као независних држава.

Због руско-грузијског рата погоршали су се односи Русије са западом а несугласице око Грузије би могле да представљају проблем у напорима да се поправе односи са америчким председником Бараком Обамом, наводи агенција Ројтерс.

НАТО је саопштио да не разуме зашто је Москва погођена због одржавања давно планираних војних вежби у којима ће учествовати 1.300 војника из 19 земаља од 6. маја до 1. јуна.

Русија сматра да те вежбе охрабрују грузијског председника Сакашвилија да се поново наоуржа и већ је упозорила да Грузија гомила трупе на границама са Абхазијом и Јужном Осетијом.

Грузија је са своје стране оптужила Русију да она гомила снаге близу граница те две области.
 
И како то мислиш да ће Амери........ нешто уновчавати!?
Добиће по тамбури бре!!!

Efekat detonacije nuklearne bojeve glave jednak je eksplodirala ona nad ruskim ili americkim trupama, a radijacija nešto gora kod ruskih bombi jer su "prljavije".I Rusi će jednako dobiti po tamburi kao i Ameri, a mi ćemo polako da crkavamao od radijacije i gladi.
 

Back
Top