vrabac u ruci....

možda njegovi dobici i gubici nisu u sferi materijalnog
i onoga na šta smo mi navikli da zovemo Dobitak ..
možda njegov gubitak nije gubitak ..
kako je posle svega toga mogao da nabasa na tu savršenu ženu?
njegova Sreća ili Njena nesreća? ne može oboje ..
velika razlika ..
caru carevo, Bogu Božije..

Jok, verovatno je produhovljen neki covek, bogat duhom...:p
ostavio decu, majka i baba ga izdrzavaju, nema pas za sta da ga u'vati...

Mani se ti te filozofije, zivot je nesto sasvim drugo...
 
ima nesto u tome sto kazes....samo, kad neko godinama upropastava sve oko sebe: porodicu, imovinu, nece da radi, zaduzuje se i vara ljude, svi oko njega izgube nadu da je on sposoban za bilo sta sto je ispravno....
 
Jok, verovatno je produhovljen neki covek, bogat duhom...:p
ostavio decu, majka i baba ga izdrzavaju, nema pas za sta da ga u'vati...

Mani se ti te filozofije, zivot je nesto sasvim drugo...

life is what you make it .. ;)
milion primera.. ali kako Mi ne znamo za njih, oni ne postoje .. ili ne postoje za Nas ..
velika razlika ..


ala ti filozofiras,a bas je lep dan :D

tako sebično pišeš, a Život je tako lep ..
 
Moj brat od ujaka....pa lista je duga: razveden 37 god, o deci ne brine, u teskim dugovima, raskantao svu imovinu koju je imao, tek nedavno nasao neki posao a inace zivi mami i babi na grbaci, lenj kao buba, bez skole.....zabavljao se par godina sa curom svojih godina kojoj je bio prvi....lagao ju je i ona nista nije znala o njegovoj situaciji....ona je htela da se uda: radi, ima svoj stan, uredan zivot i uslovila ga je da se sredi jer ona hoce porodicu.....i eto on je nasao posao....u medjuvremenu, ona je saznala za njegove velike dugove, za proebanu imovinu, za nebrigu o deci, za sve....i opet se pomirila jer dok su bili razdvojeni nista bolje nije uspela da nadje....

sta mislite o tome: bolje vrabac u ruci ili golub na grani???? :whistling:

naravno...
 
on ima 37 (slovima trideset i sedam godina!)-ne da nije klinac, vec je po svim kriterijumima sredovecan, da li zaista sustinski moze da se menja osoba sa 37, formirana u svakom smilsu?
zivi mami i babi na grbaci-neko ko posle 20-25te zivi nekome na grbaci, ima obe ruke i noge nema nikakvo opravdanje, razumem da zivi kod njih (svasta moze da dovede do te situacije) ali "od njih" ne prihvatam ni za zenu, ni za muskarca
"u teskim dugovima, raskantao svu imovinu koju je imao, tek nedavno nasao neki posao...lenj kao buba, bez skole"-potrosis nesto sto nisi ti stekao-to dovoljno govori o njegovom karakteru, da ne ulazim u "slabost ka razvratu", a lenjost u tim godinama se granici sa idiotlukom
"o deci ne brine"-ovo necu ni da komentarisem, muka mi je od tih kojima se "imati decu" svodi na "napraviti ih"
sadasnju laze, nije mu dovoljno ni to sve sto doticna nudi, jer bi odavno potrcao da je ozeni-to da ostavim po strani
koliko vas stvarno, iskreno misli da takav covek zeli i hoce i moze da se promeni?
koliko vas bi zasita i iskreno dalo sansu takvom coveku/zeni?
 
ma ne, nebitno da li s njom ili ne, on je okarakterisan kao propalica od okruzenja inace, onako objektivno.
i sad se jednom propalom liku ukaze nesto lepo, lepse, nesto "regularno", a svi iz okoline vicu na sav glas: NEEEE, NE MOZE TO, TI SI PROPALICA I NIJE TO ZA TEBE!!!

meni ovo zvuci kao kad prosjak, gladan zaista gladan prosjak dobije ponudu da ide u kafanu da se najede cega hoce, i on, kez od uva do uva, zablistao, dok svi okolo vicu: ALI ON JE GLADAN, NIJE TO ZA NJEGA!!!!!

:think:

Ej bre Novka, ne pravi takva poredjenja...
Stvaranje porodice je ozbiljna stvar...i nikad se ne zna da li ce i dalje nastaviti po starom...
Pogledaj stvar sa druge, njene strane...devojka ima velike sanse da se uvuce u problem...
 
ma ljudi uvek mogu da se promene ..
glavnica jeste formirana u pubertetu i do neke tako 22, 3. i ejste teško to korigovati
ali nije nemoguće ..
jedino što je teško tu je nabaviti Volju i Podršku
koju čoveku u tim godinama niko nije spreman da pruža ..
 
Ej bre Novka, ne pravi takva poredjenja...
Stvaranje porodice je ozbiljna stvar...i nikad se ne zna da li ce i dalje nastaviti po starom...
Pogledaj stvar sa druge, njene strane...devojka ima velike sanse da se uvuce u problem...

:) mislim, malo se ja tu zezam, brat pa brat, ali mi je nekako nje zao....i da, on je njoj prvi, ni ne zna za drugo, i to ih stavlja u vrlo neravnopravan polozaj.....:neutral:
 
ma ljudi uvek mogu da se promene ..glavnica jeste formirana u pubertetu i do neke tako 22, 3. i ejste teško to korigovati
ali nije nemoguće ..
jedino što je teško tu je nabaviti Volju i Podršku
koju čoveku u tim godinama niko nije spreman da pruža ..

hoces da kazes da neko ko je sve raskantao, lagao i varao ljude moze da postane covek za postovati????....ne verujem......
 
hoces da kazes da neko ko je sve raskantao, lagao i varao ljude moze da postane covek za postovati????....ne verujem......
svaki čovek, makar sa totalno preokrenutim stranama te neke moralne lestvice
je vredan poštovanja jer nikada ne možemo biti neurotransmiteri u njegovoj glavi
i znati kroz kakve priče on prolazi i kakve scenarije sebi priredjuje ...
šta bi bilo sa Svetom kada bi svako od nas pokazao bar malo Ljubavi, Želje i Volje
da pomogne tom biću .. svet bi bio Edenski vrt zasigurno ..

jel lepa curo...a kad ti maturiras ?
i jel si doterala liniju i sta ces lepo obuci za proslavu ?
počela sam
imam aljinu
29og
 
iz ove perspektive posmatrano,rekla bih joj da greši što se uopšte sa nekim takvim i zabavljala a kamoli što želi da se uda za njega...ja lično nikad ne bih bila sa takvom muškom osobom opisanom u uvodnom postu...e sad,svako ima pravo da bira sa kim će biti jel?
pa ako je ona odlučila da provede svoj život sa njim,što da ne? to je samo njihova stvar....
i da,nijedno od nih dvoje nije mlado...tako da ne vidim razlog što se ne bi venčali...na stranu to što on nema ni ćorav dinar al dobro...:)

i možda je on stvarno njena sreća a ona njegov spas...i možda je on prema njoj divan kad su sami...to mi ne možemo da znamo:D
 

a šta se keslaš?
jaooo, maturaaaaaaaa
ona treba da maturira, ima tek 18 godinaaa
pa to je tako prevazidjeno i neozbiljno i nezrelo
i deca treba da traže da porastu i da insistiraju
da preskoče sve te faze svoga života da se ne bi zamarali detinjarijama i glupostima ..
(i naravno posle postale rasparčane ličnosti)
gadi mi se ovaj podrugljiv smeh na račun godina, mladosti.. a opet bi se svi menjali bar na jedan dan ...
 
svaki čovek, makar sa totalno preokrenutim stranama te neke moralne lestvice
je vredan poštovanja jer nikada ne možemo biti neurotransmiteri u njegovoj glavi
i znati kroz kakve priče on prolazi i kakve scenarije sebi priredjuje ...
šta bi bilo sa Svetom kada bi svako od nas pokazao bar malo Ljubavi, Želje i Volje
da pomogne tom biću .. svet bi bio Edenski vrt zasigurno ..


počela sam
imam aljinu
29og

ondak, slike da postavis da twe vidimo i pohvalimo...ako je crvena, ondak ces biti najlepsa
 

Back
Top