Sindikalci opet u štrajku! Zašta?

risim

Primećen član
Poruka
830
Zbog protesta centar Beograda zatvoren za saobraćaj
Međunarodni Radio Srbija - Pre 57 minuta
Uži centar Beograda, posebno deo oko Trga Nikole Pašića i Terazija, zatvoren je za saobraćaj, zbog protesta koji su organizovali Savez samostalnih sindikata Srbije (SSSS) i Udruženi sindikati Srbije "Sloga", rečeno je Tanjugu u Upravi saobraćajne policije. Za saobraćaj su zatvorene ulice Kneza Miloša i Takovska, kao i pravac od Terazija prema Slaviji. Kako je Tanjugu rečeno u Žutom taksiju, vozila se ne mogu kretati ni na potezu od Topčiderske zvezde do Ulice kneze Miloša, a za saobraćaj nije prohodan ni deo Bulevara kralja Aleksandra, od Pravnog fakulteta prema centru grada. Za saobraćaj je zatvorena i Brankova ulica, tako da se vozila koja dolaze iz pravca Brankovog mosta preusmeravaju na Pop Lukinu ulicu.

.................................................................................................................................

Sindikalcima je izgleda ponestalo love, pa sada su izašli na ulicu da pokažu kako su oni bitan faktor.............Ajde neka mi neko objasni zastou oni danas štrajkuju i maltretiraju ovaj i onako napaćen narod......... Dokle bre više preko naše grbače.................Šta sam ja kriv što sam ustao u 6h i bio ceo celcati dan na poslu i sada hoću da idem kući da odmaram, što ja sada moram da ispaštam zbog njih............. Ceo grad je u kolapsu.............Svu tu bandu pod hitno pohapsiti i poslati na rad................dosta je njihovih gluposti.............. Ajde da će oni nešto da učine za radnike, nego će na kraju da glavonje zadrigle da dobiju neku lovu od vlasti i da zaćute, a to što su nama ni krivima ni dužnima ............ to nikom ništa......... i radnici će opet da .........
 
Poslednja izmena od moderatora:
Поента је да се однекуд мора почети са протестима против лоповлука ове власти. Ето, синдикалци традиционално имају протест пред први мај, уназад неколико година.
 
завршен протест савеза самосталних синдиката србије
Политика - Пре 50 минута
БЕОГРАД - Испред Владе Србије у Београду данас око 14.30 завршен је протест Савеза самосталних синдиката Србије (СССС) организован због незадовољства радника мерама Владе за борбу против економске кризе.

Протест, који је почео нешто после 12 часова на Тргу Николе Пашића у центру Београда, завршен је без инцидената, а на њему је било неколико хиљада људи. На протест су дошли синдикалци из више градова Србије, који су носили транспаренте својих градских подружница.

Представници Савеза самосталних синдиката затражили су од Владе Србије да престане отпуштање радника, да се не смањују плате и пензије, као и да се опорезују, како кажу, тајкуни и људи који су се обогатили 1990-их током хиперинфлације.

Демонстранти су узвикивали "Лопови, лопови", "Доле Влада", "Доле тајкуни" и "Хоћемо да живимо од рада" а носили су транспаренте попут "Гладни смо" и "Пљачкашка приватизација".

Они су испред зграде Владе "симболично окренули леђа Влади Србије", јер је та Влада, како кажу, окренула леђа радницима.

Чланови и симпатизети СССС-а су током протестне шетње на челу колоне, која је прошла и поред Скупштине Србије и Агенције за приватизацију, носили транспарент на којем је писало "Кад не иде на боље, изволите напоље".

То је, како кажу, порука Влади Србије да би требало да поднесе оставку ако не може успешно да се бори против кризе.

Председник СССС-а Љубисав Орбовић рекао је да је протест последње упозорење Влади Србије и затражио је да се обустави отпуштање радника, смањивање плата и пензија.

Орбовић је затражио да се терет економске кризе "пребаци на плећа најбогатијих, а не на плећа сиромашних и средње класе".
 
Ма нема никакве промене. О томе се и ради. Синдикалци су навикли да пред први мај дођу, мало да се извичу "Доле влада!", па да се врате својим кућама, уз образложење како надолазе годишњи одмори, те да са протестима прекидају до септембра. То су приче које сам слушао последњих неколико година.
 
Za 2 dana će 1. maj, Međunarodni praznik rada a u Srbiji tada niko ništa ne radi ali to nije najveći problem.

Za 1. maj se svake godine, SVUDA u svetu održavaju MASOVNE demonstracije i protesti radnika. Znači, u Nemačkoj, Francuskoj, Koreji, Japanu, Turskoj, Engleskoj, Americi...Na tim protestima radnici traže veća prava, veće zarade, bolje uslove rada itd. a ove godine će demonstracije sigurno biti masovnije nego ranije zbog SEKE.

A kakva je slika u Srbiji za 1. maj ? Naši radnici i "radnici" u paketu sa direktorima i drugim funkcionerima masovno okupiraju brda, proplanke, planine, šlivike, livade i druga izletišta, zapale roštilj, ćevape, ražnjiće i ostalo mesište, igraju fudbal i ostale sportove u prirodi, 'lade jajca i pivo u nekoj reci ili potočiću i baš ih boli kkkkkkarakter za SEKU i nemaštinu ! Ne može nam SEKA ništa, jači smo od sudbine !

I sad kad sve to gleda neko neobavešten sa strane, npr. iz Amerike (mada se i tamo protestuje) i sad pogleda npr. Nemačku, Francusku ili Japan, tamo milioni nezadovoljnih radnika masovno protestuju na ulicama, sukobljavaju se sa policijom i bore se za svoja radnička prava a pogledaju sa druge strane Srbiju i vide da naši radnici potpuno opušteno i bezbrižno idu na piknik, potpaljuju roštilj, jedu, piju i lade jajca i pivo u potoku kao da ih kriza uopšte ne pogađa i ne dotiče. I sad će neko sa strane ko nije u toku da pomisli da se U Francuskoj i Nemačkoj mnogo loše živi i da zato ljudi masovno protestuju a da se kod nas super živi, da su plate fenomenalne a uslovi rada kod privatnika još fenomenalniji i da mi nemamo nikakvog razloga za brigu pa možemo tog dana opušteno da ladimo jajca u prirodi (i pivo). :dash:

I čekaj, ko je sad tu lud ? Oni Nemci, Francuzi, Koreanci i Amerikanci što se MASOVNIM sindikalnim protestima bore za svoja radnička prava ili Srbi što jajca lade usred livade i boli ih ku*če za krizu ? A uporedite samo životni standard i prosečne plate u tim razvijenim zemljama u kojima se protestuje 1. maja i naš prosek pa ćete videti da je tu situacija još čudnija i kontradiktornija nego što se čini. Pa Branislav Čanak, ovaj iz sindikata "Nezavisnost" je pre neki dan priznao na TV-u da ne može da okupi ljude da protestuju 1. maja u BG ili bilo gde u Srbiji zato što tog dana svi masovno odlaze u prirodu na piknik. A SEKA može da čeka. Zato ja za takve stvari i neizlazak na proteste 1. maja ne optužujem vođe sindikata nego naš narod i radnike tj. mentalitet Srba koji se ponašaju potpuno suprotno u odnosu na stvarnu situaciju i krizu u kojoj živimo !
 
Poslednja izmena:
Stvarno smo čudan narod. Za 1. maj 'ladimo jajca i jedemo roštilj u prirodi a u isto to vreme mnogo bogatiji narodi i radnici od nas protestuju i bore se za veća radnička prava i plate i to U CELOM SVETU ! Ko je ovde lud ?

Ma, ne razumeš ti to Kolega Ivane.
Ko je kriv tim zapadnjacima što su im zakonom zabranili loženje vatre na otvorenim prostorima, pa od jada moraju u demonstracije.

A, u našoj majci Srbiji, podigneš pentagon, i Bog da nas pogleda :super:

srpskiPentagon.jpg
 
Ja roštiljam. Moji jarani Nemci i Austrijanci mi kažu: e taman smo mislili na veliki masovni protest radnika da tražimo veća prava, ali nam se ova tvoja balkanska verzija puno više sviđa. Yebesh sindikat, eto nas da ločemo' :hahaha:

Ljudi moji, opustite se u životu... Šta fali lepom popodnevu sa pljeskavicom na žaru i s pivom u ruci?
Kriza nikud neće pobeći :D
 
Ja roštiljam. Moji jarani Nemci i Austrijanci mi kažu: e taman smo mislili na veliki masovni protest radnika da tražimo veća prava, ali nam se ova tvoja balkanska verzija puno više sviđa. Yebesh sindikat, eto nas da ločemo' :hahaha:

Ljudi moji, opustite se u životu... Šta fali lepom popodnevu sa pljeskavicom na žaru i s pivom u ruci?
Kriza nikud neće pobeći :D

Pa još neku konu povedeš u šetnju da joj pokažeš prirodne lepote srpskih šuma. Ihaaaj...:lol:
 
Čemu se čuditi? Sindikat nikada kod nas nije ni imao pravu funkciju a ta je da štiti radnička prava.
Jedina svrha sindikata je bila da se bavi kojekakvim izletima,šopinzima, banjama i svinjskim polutkama jer se smatralo da radnici sami upravljaju svojim preduzećima i da im sindikat u punom smislu te reči nije ni potreban.
Kako se vremenom budemo odvikavali od socijalističkog načina vaspitavanja tako ćemo se i privikavati na novu i pravu funkciju sindikata a ta je da bude jedan od partnera u borbi za širok spektar radničkih prava od uslova za rad pa do benificija proisteklih od rada.

P.S. nadam se da će i rukovodstvo ovoga sajta ovo pročitati, naime bila bi počastvovana ako ovo pročitaju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top