Jel vas uznemiruju...

Becky Thatcher

Domaćin
Poruka
3.587
... ove priče o novom gripu, svinjskom?

Meni jutros na pauzi njih 10 solile pamet što sam rekla da za ručak imamo musaku... mislim, musaka s junećim mesom, ma ajte molim vas...

Meni baš smeta kad se pojavi ovako neka priča - ne znam koliko je stvarno opasno al mi smeta da non stop slušam o tome... u stvari i sama ova tema mi smeta :lol:
 
... ove priče o novom gripu, svinjskom?

Meni jutros na pauzi njih 10 solile pamet što sam rekla da za ručak imamo musaku... mislim, musaka s junećim mesom, ma ajte molim vas...

Meni baš smeta kad se pojavi ovako neka priča - ne znam koliko je stvarno opasno al mi smeta da non stop slušam o tome... u stvari i sama ova tema mi smeta :lol:

Hehe, ne tripujem se uopšte... mislim ne plašim se niti nešto razmišljam o tome. Koliko sam čula nebitno šta jedeš kad se prenosi sa čoveka na čoveka.
Možda je ovo samo povod da se zapitamo šta mi u stvari jedemo? Setite se ludih krava, ptičijeg gripa pa sad i svinjski... Mislim čime filuju te živuljke na farmama pa svakakvi virusi mutiraju...
 
... ove priče o novom gripu, svinjskom?

Meni jutros na pauzi njih 10 solile pamet što sam rekla da za ručak imamo musaku... mislim, musaka s junećim mesom, ma ajte molim vas...

Meni baš smeta kad se pojavi ovako neka priča - ne znam koliko je stvarno opasno al mi smeta da non stop slušam o tome... u stvari i sama ova tema mi smeta :lol:

Kao i sa besnim govedima i pticama padavicarima... Svako cudo za tri dana...

P.S. Ja i dalje jedem dinstanu svinjetinu... mmm
 
pa sta ja znam dozivljavam ga ko pticji grip od pre neku godinu
kazu da se taj virus sprzi na 70 stepeni tako da valjda ne postoji opasnost kroz konzumiranje mesa.obzirom da se apsolutno ne razumem u to,ne uzimam taj tip informacija zdravo za gotovo.
mada iskreno ja svinjetinu ne volim da jedem tako da nemam tih problema

i da jedemo musaku sa junecim mesom iskljucivo...meni i tati svinjetina zdiba pa odbijam da je jedem :lol:

inace kad je bio onaj pticji grip mama se isto nesto tripovala sa mesom pa smo piletinu kao bili izbacili na neko vreme iz ishrane i posle se smorila i nastavili normalno da jedemo...doduse i ovako slabo jedemo meso nije ko da sma patila.a u to vreme ja sma se jako nervirala zbog psa i sto njuska na sve strane i to sve i tek sam tada primetila koliko ima mrtvih ptica na sve strane :eek: da sve bude gore verovatno su pocrkale od starosti ili odakle znam zasto vec umiru ptice,ali tad ti je bas svaka sumnjiva :neutral: i onda kad ga vidim da oce nesto da njuska krenem da urlam neeee i da ga odvlacim da ne bi navuko nesto,al eto proslo je sve ok,fala na pitanju :)
 
Ja svako jutro pre nego što uđem u bas kupim Politiku... ebeš mi mater ako je u životu više budem uzela u ruke... taj grip - najava neke katastrofe i još (meni) katastrofalnija priča o nekoj ženi što je umrla na porođaju.... Izmračili su me totalno... A sve što piše ili je polovično ili netačno ili zasnovano na nekim pretpostavkama ili rekla - kazala :(
 
Ja svako jutro pre nego što uđem u bas kupim Politiku... ebeš mi mater ako je u životu više budem uzela u ruke... taj grip - najava neke katastrofe i još (meni) katastrofalnija priča o nekoj ženi što je umrla na porođaju.... Izmračili su me totalno... A sve što piše ili je polovično ili netačno ili zasnovano na nekim pretpostavkama ili rekla - kazala :(

Ma ja to tako i kapiram. Pa previše je čovek bahat prema prirodi a nije svestan koliko je mali, jadan i nebitan. Samo čekam da se prirodi smrači i nayebali smo! ;) Jesam te sad odmračila? :mrgreen:
 
Koliko sam čula - virus je mutirao. Sad se prenosi s čoveka na čoveka.

skače ko boofa....6 metra sa preponama... ( :
e, nije zezanje, moja tetka kukala i kao, sine, možda neću do ng-odine, ja se oladio..pa onda produžila..ko zna da l ću ja do uskrsa...i, ode konačno kod lekara...ima neki firus u krvi, čofeče, šo se prenosi tako što neko ima plitke vene i tako..dovoljno je da nekos tavi ruku pored vaše, i vi imate tako, pogodne fene i zaraženi ste....misim, izlečiće se..al strašno ša sfe postoji...
 
skače ko boofa....6 metra sa preponama... ( :
e, nije zezanje, moja tetka kukala i kao, sine, možda neću do ng-odine, ja se oladio..pa onda produžila..ko zna da l ću ja do uskrsa...i, ode konačno kod lekara...ima neki firus u krvi, čofeče, šo se prenosi tako što neko ima plitke vene i tako..dovoljno je da nekos tavi ruku pored vaše, i vi imate tako, pogodne fene i zaraženi ste....misim, izlečiće se..al strašno ša sfe postoji...

A jeste čitali ovo :eek:
http://forum.krstarica.com/threads/217543&highlight=parazit
 
Koliko sam čula - virus je mutirao. Sad se prenosi s čoveka na čoveka.

I na taj način mu se smanjuje virulentnost (opasnost po zdravlje)... Neke prognoze, ali realne, su da će možda umreti još par osoba u Meksiku, koje su primarno dobile virus...

Ja se ne tripujem oko gripa, ni ovog svinjskog, ni onog ptičjeg... Nit' šta posebno pijem, za jačanje imuniteta, nit' se brinem...

Što savetujem i vama... :bye:
 
1. virus se od pocetka ove price prenosi s covjeka na covjeka; prasitji su zdravi...
2. ne, ne...uzmeniravaju me price...
3. eeee...sjecam se kao da je bilo danas; hara pticiji grip te piletina...nikad jeftinija...
al se nekad dobro jelo : )))
 

Back
Top