Kojih životinja se plašite?

Imam zdravu dozu obazrivosti u blizini ovnova, konja i magarića, krmača sa prasićima i, uopšte, ženki sa mladima. Osećam neopisivo gađenje prema glistama, crvima, puževima golaćima i onim gadnim oklopljenim bubama, još se neko žalio da ih ima u kući, pillbug ili tako nešto. Zmija i ostalih otrovnih stovrenja se ne bojim jer nam se životna staništa i interesne sfere ne poklapaju, inače, kao što rekoh, zdrava obazrivost. To nije strah. I ne bih se kupala u moru u kom ima meduza i tigrastih i bik-ajkula.
 
U principu se ne bojim nekih životinja ali imam problem sa bubama, naročito letećim. I baš sam se analizirala zašto je to tako i shvatila - zato što su šuntave, ne gledaju gde lete, ulaze u kosu, pod majicu, u tanjir itd. :sad2: Jedva sam preživela gundelje na početku proleća, e gore bube nema! :roll:
Nije mi prijatno kad sam blizu krave ili tako neke velike životinje iz prostog razloga što ih ne poznajem i nemam pojma kako reaguju i na šta... a imaju veličinu za respect! :)
 
miševa, pacova i sličnih životinja. ne znam zašto, nismo imali loša iskustva, ali kad vidim miša, vrištim i počnem da plačem!!! to mi je toliko traumatično da kad ih vidim , obavezno ih sanjam noćima :sad2:
i nije mi prijatno kad u zoo vrtu vidim nilskog konja :confused:
 
ja u principu nemam probleme sa strahom
ali sam oprezna u blizini nekih zivotinja....mada se desilo da se uplasim,ali ne iz cista mira,vec zato sto je moj pas bio napadnut

mislim,realno,da setam nekom prasumom i naidjem na tigra ili tako neku zverku.....recimo da bi bilo lepo da mi je besika u tom trenutku prazna....makar to,ako nista drugo...
 
Imam zdravu dozu obazrivosti u blizini ovnova, konja i magarića, krmača sa prasićima i, uopšte, ženki sa mladima. Osećam neopisivo gađenje prema glistama, crvima, puževima golaćima i onim gadnim oklopljenim bubama, još se neko žalio da ih ima u kući, pillbug ili tako nešto. Zmija i ostalih otrovnih stovrenja se ne bojim jer nam se životna staništa i interesne sfere ne poklapaju, inače, kao što rekoh, zdrava obazrivost. To nije strah. I ne bih se kupala u moru u kom ima meduza i tigrastih i bik-ajkula.

onda se drzi bazena i jezera...naime, "ima" ih u svakom moru i ponekoj...rijeci...
ono...zalutaju tu i tamo...:per:
 
Evo kako Pussycat vadi iz mora obezglavljene meduze :(
A inače sam ja ta koja ide ispred dečka i sklanja ih rukom dalje, da se Alfa mužjak slučajno ne pecne :lol:
I prošlo leto sam baš ispala glupa, pomerila sam meduzu na drugo mesto i samo malo plaknula sluz i automatski se uhvatila za nos :eek: Da vidite tu reakciju, to pečenje, kijanje, slinavljenje :rotf:
 
Joj, moje panike u Kušadasiju, na Mramornom moru, kad sam videla jednu kako mi pliva u susret! :rumenko: :sad2: Ali ipak bih se više plašila kad bih videla uživo, bez debelog stakla između (kao neki tamo ;)) tigrastu ili bik ajkulu nego što se bojim meduza. I, što kaže Mica, poželjna je makar prazna bešika prilikom face-to-face susreta sa opakim zverkama koje su registrovane ubice ljudske vrste.

P.S.Miss smart, možda ne bi bilo loše da porazgovaraš sa nekim o toj svojoj fobiji, čisto da tebi bude lakše. Ja se spremam zbog straha od visine. A nilski konj... BRRR! Najviše ljudi u Africi od svih životinjskih vrsta ubiju upravo oni. Nisam sigurna ali mislim da je na drugom mestu bivo.
 
Joj, moje panike u Kušadasiju, na Mramornom moru, kad sam videla jednu kako mi pliva u susret! :rumenko: :sad2: Ali ipak bih se više plašila kad bih videla uživo, bez debelog stakla između (kao neki tamo ;)) tigrastu ili bik ajkulu nego što se bojim meduza. I, što kaže Mica, poželjna je makar prazna bešika prilikom face-to-face susreta sa opakim zverkama koje su registrovane ubice ljudske vrste.

P.S.Miss smart, možda ne bi bilo loše da porazgovaraš sa nekim o toj svojoj fobiji, čisto da tebi bude lakše. Ja se spremam zbog straha od visine. A nilski konj... BRRR! Najviše ljudi u Africi od svih životinjskih vrsta ubiju upravo oni. Nisam sigurna ali mislim da je na drugom mestu bivo.

E pa ne važe se ove životinje što jedu ljude, toga se svi plašimo :lol:
Ajde da svedemo temu na ove koje realno možemo da sretnemo!
 
hm.....
pa jedino zmije....od tih opasnih
npr. sarka i poskok osim ako ima jos neka :rumenko: za koju ja ne znam ili na koju sam zaboravila
a njih se ne plasim posto se one plase mene i uvek pobegnu
a medveda kod nas ima tako malo,da cak i kada bi ih trazila,ne bi ih nasla....
vukovi se sklanjaju....a ni njih nema mnogo....
lovci su bili vredni pa su unistili nase zverke :think: :kletva:
 
ja kad vidim pauka u isto vreme se najezim,zgadi mi se i uplasim se
a od 1999 do danas me smaraju ovi....ulaze u kucu/stan i toliko me smaraju da ne znam sta da radim :sad2:
kao da namerno dolaze :kletva:
negde sam procitala da kada on ujede,boli kao ubod pcele/ose/itd :sad2:




a od onih krstasa ili kako se vec zovu isto ...bljak bre,fuj...bbbrrrrhhhh
kad sam bila klinka,bili smo na kampovanju i bila je neka stazica okruzena zbunjem......i ja sam trckarala tuda i osetim kako sam zakacila glavom nesto i skapiram da imam nesto u kosi ...i rukom pipnem i osetim skota na glavi i krenem da se derem kao jarac i da trcim po livadici i moj tata dodje i kao "sta ti je bre ludaco,cekaj" i ladno rukom uzme ne jednog,nego dva skota sa moje glave i pokaze mi i ja krenem da bezim i on krene kao zamnom :sad2:
uh... :sad2:



:sad2: eto,ipak i ja imamprobleme sa nekim.... :think:
 
pa definitivno vukova i medveda, mada nekako vishe vuka nego medveda
nekako mi deluje da bi me vuk pre nap'o nego medved
zmija se klonim, nije da se bojim al ne bih da zaradim ujed :P
insekata se gadim, odvratni su, a leteci su dosadni
definitivno mi ne bi bilo svejedno u blizini konja ili vola :neutral: koliko god da su pitomi, ogromni su
a kad bih se nashao u africi, hijena i krokodil
 
jesu,ali ...bljak
kao klinka sam uhvatila jednog veceg...zute boje(tj. jednu) i drzala je u malom terarijumu.....posle sam je pustila....
tada smo ziveli na zvezdari i celo dvoriste je bilo puno tih dosada...kolike mreze prave....uh stvarno ima ogromnih...

al zamisli mimi da moze da dostigne velicinu kao sa te slike :sad2:
pa ja bi dobila srcani udar da vidim tolikog pauka.....verovatno
 
jesu,ali ...bljak
kao klinka sam uhvatila jednog veceg...zute boje(tj. jednu) i drzala je u malom terarijumu.....posle sam je pustila....
tada smo ziveli na zvezdari i celo dvoriste je bilo puno tih dosada...kolike mreze prave....uh stvarno ima ogromnih...

al zamisli mimi da moze da dostigne velicinu kao sa te slike :sad2:
pa ja bi dobila srcani udar da vidim tolikog pauka.....verovatno

Ne bi se ni njih bojala da znaš da neće da ''kontaktira'' sa tobom, jel da? :lol:
Kad sam bila mala nikakvih se buba nisam bojala, uopšte ne mogu da skapiram odakle mi taj strah i gađenje :neutral:
Toliko su mi gadne da ne mogu ni da ih ubijem nego tražim da je neko drugi izbaci napolje, odvratno mi je gaženje buba :bljak:
A ako sam sama mora da radi Raid, *** :(
 
Ne bi se ni njih bojala da znaš da neće da ''kontaktira'' sa tobom, jel da? :lol:
Kad sam bila mala nikakvih se buba nisam bojala, uopšte ne mogu da skapiram odakle mi taj strah i gađenje :neutral:
Toliko su mi gadne da ne mogu ni da ih ubijem nego tražim da je neko drugi izbaci napolje, odvratno mi je gaženje buba :bljak:
A ako sam sama mora da radi Raid, *** :(

pa oni i ne zele da kontaktiraju,ali nekad se eto, desi....kao tad na kampovanju....
a nisam ni ja od pocetka imala taj strah sta je vec...nego eto...
isto vazi i za zubare.... :lol: odjednom sam pocela da se plasim...
 
pa oni i ne zele da kontaktiraju,ali nekad se eto, desi....kao tad na kampovanju....
a nisam ni ja od pocetka imala taj strah sta je vec...nego eto...
isto vazi i za zubare.... :lol: odjednom sam pocela da se plasim...

Ma na to sam i mislila, ne doživljavaju te kao ličnost nego kao npr zid koji valja preći :lol:
Jednu noć prošlog leta u sred noći osetim golicanje po stomaku i skapiram da mi mili buba... ja skočim izolujem je onako u majicu, a ona jedno 2cm, tvrdokrilac, crna... ja počela da se tresem, ne znam kako da skinem majicu sa sebe ni kako da izvučem spodobu da da mi ne dodirne stomak :besna::besna::besna: i tako sam sedela jedno 5 minuta na ivici kreveta i kovala plan a bubu držala u majici, sa unutrašnje strane.... i uspela nekako, kad je pala na pod ja sam toliko panično počela da je udarm papučom da ne ode pod krevet da sam mislila da ću probuditi ukućane :sad2:
Fuj fuj fuj tri dana posle nisam mogla da spavam ko čovek :sad2:
 

Back
Top