Idem u USA pa mi treba pomoc....

trickos

Početnik
Poruka
26
Pozdrav svima,

Avgusta ove godine odlazim u USA preko programa razmene ucenika i tamo cu zavrsiti 3. godinu srednje skole. Igram kosarku i tamo planiram da se ubacim u high school basketball team. Pretragom po internetu sam pronasao da je junior year(3. godina) pravo vreme da sportista pocinje da trazi sportsku stipendiju za univerzitet. Da li bih ja mogao dok sam tamo, da kontaktiram trenere sa univerziteta da me oni nekako vide, da uspem da obezbedim sportsku stipendiju za univerzitet.
Svaka pomoc mi je dobrodosla,
Hvala unapred:super:
 
naravno, dacu ti jedan forum gde mogu da se raspitaju nashi studenti za ve sto treba da rade. Vidi, poshto cesh tamo da zavrshish 3. godinu, pocni u slobodno vreme da se pripremash za SAT, koje cesh polagati pre upisa na fax. Uzmi knjige i pripremaj se. To ti je moj prijateljski savet. Drugo, za stipendiju pocni da saljesh univerzitetima mejlove i pitaj. Srecno! :)
 
Naravno da mozes.
Iskoristi to sto si u USA i vidi koji Univerzitet bi nudio neki smer koji te zanima. Onda vidi da li nude sportske stipendije za kosarku - nista te ne sprecava da kontaktiras trenera i pitas sta te zanima.

Takodje pricaj i sa trenerom koji ce te trenirati u srednjoj - sigurno je neko iz te srednje dobio neku stipendiju, pa ce znati da te usmeri.
 
Hvala vam puno :hvala:
naravno, dacu ti jedan forum gde mogu da se raspitaju nashi studenti za ve sto treba da rade.
Ako bi mogao to da mi posaljes, cisto da vidim i za ostale stvari da se pripremim:)

A posto bih ja tamo bio celu skolsku godinu, sta mislite da li ce mi posle traziti TOEFL? Znam da je to uslov za inostrane studente, ali samim tim sto sam tamo zavrsio skolsku godinu znaci da mogu da pratim nastavu i sl.

Pozz.......
 
Uh..znam lika koji je svojevremeno otisao i nije se bas proslavio..naime talenat je nevidjen ali posto nije odande nekako je tesko biti u prvom planu..ovde bi na pr razbijao kao sto kaze i primetili bi ga..pa bi se lakse prodao preko..sad je u nekoj sh ligi cisto da se ne vraca ovamo
 
Uh..znam lika koji je svojevremeno otisao i nije se bas proslavio..naime talenat je nevidjen ali posto nije odande nekako je tesko biti u prvom planu..ovde bi na pr razbijao kao sto kaze i primetili bi ga..pa bi se lakse prodao preko..sad je u nekoj sh ligi cisto da se ne vraca ovamo

Pa, to je i razumljivo. U Srbiji je malo onih koji se ozbiljnije bave sportom. U USA dolaze iz celog sveta... tako da je konkurencija samim tim mnogo veca.
Zavisi koji su ti zelje/ciljevi: da li ti je dovoljno da budes najbolji medju 10 ljudi ili da se takmicis sa stotinama da te neko primeti.
Neko nema zivce da bude u takvoj guzvi, pa posustane. Treba da mislis i koliko mozes da podneses stres, kako podnosis poraze... I to nije samo za sport, nego je uopsteno.
Sto je bolja stipendija, skola, program, mogucnosti... - bice i jaca konkurencija.
 
Hvala ti Bernarde...
Pa video sam na onoj temi STUDIRAM U USA.... da si poslao mejlove nekim univerzitetima. Polazes IELTS, a? To je isto za USA ili...? U svakom slucaju SRECNO!!!
pOz...

Ljudi imam jos pitanja :D
-Da li da pocnem da saljem mejlove univerzitetima pre nego sto podjem ili kad budem u USA?
-Kako bi funkcionisalo to sa stipendijom posto po programu moram da se vratim da zavrsim 4. godinu u Srbiji?
Pozz svima................:D

Hahhaa IELTS polazem sada u junu, u British Councilu. :)

Hhehe ja sma hteo za USA, ali kako sma ja u malom mestu, oko 5 hiljada ljudi, i josh daleko od Bg itd, ja ne mogu da dodjem do materijala da spremima SAT itd. tako da sam uzeo neke druge mogucnosti u obzir.
Elem, na onom sajtu koji sam ti poslao ima neki topic, sta raditi dok ste 3. godina u usa a zelite da nastavite. Ja bih ti preporucio da ih kontaktirash kada dodjesh u USA, sada je prerano, a trebalo bi da se malo upoznash sa sistemom i sve to, pa da ih ondaK kontaktirash.

Stiepndija ... hmm uglavnom, moracesh to kod njih da vidish, u USA svaki univerzitetje telo za sebe i svojim propisima, ali najbolje bi bilo da ih kontakriash i pitash koga bi trebao da kontakriash za sportske stipendije. Naravno, treba josh i da se pokazesh za vreme skolovanja da si dobar sportista.


hihih eto!:)
 
Ako imas novac, da sebi mozes da priustis ovo leto u USA, najlakse je naravno, obici par univerziteta, i licno kontaktirati sa principalom i trenerima. Let nije skup ako letis LOW COST kompanijom iz , npr. Atine, a smestaj i rent a car, za obilazak zemlje je jefitiniji nego u Beogradu.
 

Back
Top