Idem u USA pa mi treba pomoc....
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Idem u USA pa mi treba pomoc....

Početnik
    Učlanjen
    16.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Smile Idem u USA pa mi treba pomoc....

Pozdrav svima,

Avgusta ove godine odlazim u USA preko programa razmene ucenika i tamo cu zavrsiti 3. godinu srednje skole. Igram kosarku i tamo planiram da se ubacim u high school basketball team. Pretragom po internetu sam pronasao da je junior year(3. godina) pravo vreme da sportista pocinje da trazi sportsku stipendiju za univerzitet. Da li bih ja mogao dok sam tamo, da kontaktiram trenere sa univerziteta da me oni nekako vide, da uspem da obezbedim sportsku stipendiju za univerzitet.
    Svaka pomoc mi je dobrodosla,
    Hvala unapred

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano Re: Idem u USA pa mi treba pomoc....

naravno, dacu ti jedan forum gde mogu da se raspitaju nashi studenti za ve sto treba da rade. Vidi, poshto cesh tamo da zavrshish 3. godinu, pocni u slobodno vreme da se pripremash za SAT, koje cesh polagati pre upisa na fax. Uzmi knjige i pripremaj se. To ti je moj prijateljski savet. Drugo, za stipendiju pocni da saljesh univerzitetima mejlove i pitaj. Srecno!

Aktivan član redsonia (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Naravno da mozes.
    Iskoristi to sto si u USA i vidi koji Univerzitet bi nudio neki smer koji te zanima. Onda vidi da li nude sportske stipendije za kosarku - nista te ne sprecava da kontaktiras trenera i pitas sta te zanima.

Takodje pricaj i sa trenerom koji ce te trenirati u srednjoj - sigurno je neko iz te srednje dobio neku stipendiju, pa ce znati da te usmeri.
    I'm a PC!

Početnik
    Učlanjen
    16.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: Idem u USA pa mi treba pomoc....

Hvala vam puno
    Citat Original postavio BernardBlack Pogledaj poruku
    naravno, dacu ti jedan forum gde mogu da se raspitaju nashi studenti za ve sto treba da rade.
    Ako bi mogao to da mi posaljes, cisto da vidim i za ostale stvari da se pripremim

A posto bih ja tamo bio celu skolsku godinu, sta mislite da li ce mi posle traziti TOEFL? Znam da je to uslov za inostrane studente, ali samim tim sto sam tamo zavrsio skolsku godinu znaci da mogu da pratim nastavu i sl.

Pozz.......

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5974

Uh..znam lika koji je svojevremeno otisao i nije se bas proslavio..naime talenat je nevidjen ali posto nije odande nekako je tesko biti u prvom planu..ovde bi na pr razbijao kao sto kaze i primetili bi ga..pa bi se lakse prodao preko..sad je u nekoj sh ligi cisto da se ne vraca ovamo
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Aktivan član redsonia (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Uh..znam lika koji je svojevremeno otisao i nije se bas proslavio..naime talenat je nevidjen ali posto nije odande nekako je tesko biti u prvom planu..ovde bi na pr razbijao kao sto kaze i primetili bi ga..pa bi se lakse prodao preko..sad je u nekoj sh ligi cisto da se ne vraca ovamo
    Pa, to je i razumljivo. U Srbiji je malo onih koji se ozbiljnije bave sportom. U USA dolaze iz celog sveta... tako da je konkurencija samim tim mnogo veca.
    Zavisi koji su ti zelje/ciljevi: da li ti je dovoljno da budes najbolji medju 10 ljudi ili da se takmicis sa stotinama da te neko primeti.
    Neko nema zivce da bude u takvoj guzvi, pa posustane. Treba da mislis i koliko mozes da podneses stres, kako podnosis poraze... I to nije samo za sport, nego je uopsteno.
    Sto je bolja stipendija, skola, program, mogucnosti... - bice i jaca konkurencija.
    I'm a PC!

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

prilazem ti ovaj forum, dnevno se azurira, od nashih ljudi iz ambasade, ima neka tema sta raditi kada si treca godina u americi a zelish tamo da studirash

http://www.iacbg.org/board/

na ovaj sajt sam slucajno naleteo pa pogledaj i ovde :

http://www.sport-scholarships.com/serbia/forum.htm?action=thema&top=6&kat=2&thm=3

ako budesh polagao toefl, ja polazem ove godine IELTS, za nekih mesec i po dana wish me luck.

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

inace sada sam se setio jedne emisije kada je neka devojka otishla na tu foru sa stipendijom u sad, iz hrvatske je. Ona je poslala snimak utakmice odbojke i dobila je poziv tamo za studije.

Početnik
    Učlanjen
    16.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala ti Bernarde...
    Pa video sam na onoj temi STUDIRAM U USA.... da si poslao mejlove nekim univerzitetima. Polazes IELTS, a? To je isto za USA ili...? U svakom slucaju SRECNO!!!
    pOz...

Početnik
    Učlanjen
    16.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ljudi imam jos pitanja
    -Da li da pocnem da saljem mejlove univerzitetima pre nego sto podjem ili kad budem u USA?
    -Kako bi funkcionisalo to sa stipendijom posto po programu moram da se vratim da zavrsim 4. godinu u Srbiji?
    Pozz svima................

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Citat Original postavio trickos Pogledaj poruku
    Hvala ti Bernarde...
    Pa video sam na onoj temi STUDIRAM U USA.... da si poslao mejlove nekim univerzitetima. Polazes IELTS, a? To je isto za USA ili...? U svakom slucaju SRECNO!!!
    pOz...
    Citat Original postavio trickos Pogledaj poruku
    Ljudi imam jos pitanja
    -Da li da pocnem da saljem mejlove univerzitetima pre nego sto podjem ili kad budem u USA?
    -Kako bi funkcionisalo to sa stipendijom posto po programu moram da se vratim da zavrsim 4. godinu u Srbiji?
    Pozz svima................
    Hahhaa IELTS polazem sada u junu, u British Councilu.

Hhehe ja sma hteo za USA, ali kako sma ja u malom mestu, oko 5 hiljada ljudi, i josh daleko od Bg itd, ja ne mogu da dodjem do materijala da spremima SAT itd. tako da sam uzeo neke druge mogucnosti u obzir.
    Elem, na onom sajtu koji sam ti poslao ima neki topic, sta raditi dok ste 3. godina u usa a zelite da nastavite. Ja bih ti preporucio da ih kontaktirash kada dodjesh u USA, sada je prerano, a trebalo bi da se malo upoznash sa sistemom i sve to, pa da ih ondaK kontaktirash.

Stiepndija ... hmm uglavnom, moracesh to kod njih da vidish, u USA svaki univerzitetje telo za sebe i svojim propisima, ali najbolje bi bilo da ih kontakriash i pitash koga bi trebao da kontakriash za sportske stipendije. Naravno, treba josh i da se pokazesh za vreme skolovanja da si dobar sportista.

hihih eto!

Početnik
    Učlanjen
    16.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bas ti hvala..... Uci ti i spremaj taj IELTS , a ja kad se setim jos necega, pitacu
    Pozz...

Aktivan član
    Učlanjen
    13.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ako imas novac, da sebi mozes da priustis ovo leto u USA, najlakse je naravno, obici par univerziteta, i licno kontaktirati sa principalom i trenerima. Let nije skup ako letis LOW COST kompanijom iz , npr. Atine, a smestaj i rent a car, za obilazak zemlje je jefitiniji nego u Beogradu.

Slične teme

1. kad idem u wc>>
    Autor perdza u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 09.09.2007., 11:23
  2. Treba mi pomoc....cackala sam nesto sto ne treba :)
    Autor Ivanana u forumu Internet
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 30.06.2007., 10:00
  3. Ja sad idem...
    Autor Kilavi Radonja u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 15.03.2007., 09:23

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku