Da li idete na buvljak (auto pijacu) u Nišu?

Na buvljak idem:

  • Svakog vikenda

  • Barem jednom mesečno

  • Bio/la sam samo jednom

  • Nikad ne idem tamo


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Idemo na buvljak, skoro svaki vikend, trudimo se da budemo redovni, jedino loše vreme ako nas sprečava...

Inače ja odem oko 12h, mada se dešavalo da odem i u 2 i da nađem ono što mi treba

Kupujem svašta, od polovnih stvari koje iskopam u kršu do novih.

Cene novih stvari... pa nešto je skuplje, a nešto jeftinije nego po radnjama, nešto je bolje a nešto lošije, sve kombinacije su moguće, jednostavno nema pravila.

Nekoliko mojih prijatelja i rođaka su istrošili tamo na hiljade evra, i to uglavnom na polovne stvari.

Kad bi počeo da ređam šta sam sve kupio tamo... uh...
 
ja idem svakog vikenda, jedino baš ako sem nešto sprečen...

Kupujem razne gluposti, od sitnog alata do divx filmova... Naravno, tu su i mobilni telefoni...

Od moje drugarice otac tamo boravi svakog vikenda i svakog puta, priča ona, kupi nešto što im ne treba... kuća im je snabdevena kao automehaničarska radnja ili radnja nekih delova, iako njen otac nema pojma o majstorisanju, ali, eto, postoji taj psihološki fenomen da uživa čovek da kupi neku stvar, obavezno, neka je i beskorisna, kao što je to polovna slavina za vodu :mrgreen: i slično...

Ja sam dva puta bila, jednom sa drugaricom, navodno smo nešto tražile, a onda smo kupile one jeftine i sumnjive pljeskavice i osećale se kao dno dna :), ali nam je bilo neopisivo lepo i zanimljivo...

Drugi put sam išla sa ocem, tada sam srela sa drugom i pitala ga neverovatnu, legendarnu rečenicu: ''Eeee... otkud ti ovde?!''
A s obzirom na to da sam to izgovorila tako začuđeno, kao da ja skapavam svakog vikenda tamo, a njega nikad ne vidim (iako je situacija, pre bi se reklo, obrnuta), on mi je samo kazao: ''To bi ja trebalo tebe da pitam''... :D

Vaistinu! :per:
 
Od moje drugarice otac tamo boravi svakog vikenda i svakog puta, priča ona, kupi nešto što im ne treba... kuća im je snabdevena kao automehaničarska radnja ili radnja nekih delova, iako njen otac nema pojma o majstorisanju, ali, eto, postoji taj psihološki fenomen da uživa čovek da kupi neku stvar, obavezno, neka je i beskorisna, kao što je to polovna slavina za vodu :mrgreen: i slično...

Ja sam dva puta bila, jednom sa drugaricom, navodno smo nešto tražile, a onda smo kupile one jeftine i sumnjive pljeskavice i osećale se kao dno dna :), ali nam je bilo neopisivo lepo i zanimljivo...

Drugi put sam išla sa ocem, tada sam srela sa drugom i pitala ga neverovatnu, legendarnu rečenicu: ''Eeee... otkud ti ovde?!''
A s obzirom na to da sam to izgovorila tako začuđeno, kao da ja skapavam svakog vikenda tamo, a njega nikad ne vidim (iako je situacija, pre bi se reklo, obrnuta), on mi je samo kazao: ''To bi ja trebalo tebe da pitam''... :D

Vaistinu! :per:

Odličan post...;)

Samo, ne hrana na auto -pijaci, to nikako...

Kažu da je tu bio glavni izvor prošlogodišnje epidemije žutice u Nišu.

Sve ostalo može.;)
 
:rtfm: Hranu na takvim mestima NIKAKO ne kupujte!!!
Bolje svratite do nekog drakstora po smoki ili sl., samo tamo hranu ne kupujte.
Moja je drugarica kupila pljeskavicu na auto-pijaci proslog leta. "Kupila je" tom prilikom i neku bakteriju od koje je bas bas nadrljala narednih 6 meseci. Treba bre sve one prodavce pljeskavica tamo debelo prekontolisati.
 
sajam tehnike i naučnih dostignuća

dodao bih i ''kulturnih'' dostignuća... niste videli knjigu: ''Tito, partija, revolucija'' ? :mrgreen:

Nego htedoh reći da hrana na buvljaku može da se kupuje, ali ona konzervirana. Kao na primer sardine i slično, čak ima i nekih zanimljivosti kojih nema po superhipermarketima... Zimi na buvljaku kupujte slobodno i čokolade, sigurno su jeftnije nego po ultramegamarketima. Moj ćale kupio (doduše na pijaci) milku onu od 300 grama za 175 dinara... jeo sam dok mi se nije smučilo... za sve pare... :hahaha:
 
redovno
samo mm i ja to zovemo sajam tehnike i naučnih dostignuća
retko kada kupimo nešto (sve je skuplje no u radnjama) ali eto, idemo

...da je Sajam, jes bogami, ima svacega, pa i kod mene ali se ne slazem da je sve skuplje. Mozda su ti iskustva losa. Ne znam o kojim proizvodima je rec ali i na auto pijaci-buvljaku imas kvalitetne( i one manje) stvari, alate, okove i ostale drangulije.
Mislim da je auto pijaca idealno mesto, ne vise za solidnu zaradu (PLUSKVAMPERFEKAT) odavno ali svakako mesto za susretanja i kupovinu sitnica koje uvek trebaju. Putevi cudni vode iz znanja do buvljaka.
 

Back
Top