Fractura patellae
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Fractura patellae

Početnik Carsko (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Fractura patellae

Pre tri meseca pukla mi je casica kolena. Uradjena je ORIF operacija. Kako je lom bio komplikovaniji (kominutivan) sa rehabilitacijom sam pocela nesto kasnije (mesec dana posle udesa). Na terapije idem redovno ( fizikalne, magnet, ultrazvuk) ali imam solidnu atrofiju kvadricepsa (mozda je na to uticao i post iako sam se trudila da uzimam vece kolicine biljnih proteina). Zanima me da li bih sada smetalo da pocnem sa upotrebom esencijalnih aminokiselina ili eventualno proteina- mislim na one koje legalne, koje uzimaju bilderi, koji su u obliku milk shejkova ili sl., a u cilju ojacanja mog kvadricepsa?
    Da napomenem, imam 38 godina.
    P.S. Samo nemojte da mi kazete da pitam svog ortopeda- na odmoru je.
    Hvala
    Nepodnosljiva lakoca postojanja...

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: Fractura patellae

Smetalo bi! U cilju ojacanja kvadricepsa radite prepisane vezbe i idite na fizikalnu terapiju i ne komplikujte inace tesku situaciju u kojoj ste trenutno trovanjem sopstvenog tela preparatima koji su apsolutna budalastina i ni jedan doktor pa ni Vas ortoped, koji je srecom na odmoru, pa ne mora da slusa ovakve ideje, ne bi odobrio. NE mozete ubrzati proces koji mora d abude prirodan, zahteva vreme i VAsu ulozenu energiju.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •