XP na PIII?

bez problema meni je XP radio (zbog opklade) na P2 na 400 64MB doduse nisam imao driver-e za modem i za
zvucnu jer su bile istoriske(nepostoje driver-i za njih i to je moralo da se resava na drugi nacin preko nizeg OS-a)ali OS kao OS je radio sjajno bez ikakvih problema tako da samo napred moras da istrazujes i to i uradi :!:
 
Ma ne lupetaj! :?
XP će sasvim lepo da radi na toj mašini. Još 256MB RAM-a ne bi bilo loše, ali radiće i tako pristojno. Instalirao sam XP i na Celeron 500MHz sa 128MB, pa radi savim dobro. Naravno, ako instaliraš gluposti tipa Norton ovo, Norton ono, neće ti pomoći ni Silicon Graphics.
 
sa tih 128mb se nebi slozio. Radice on i sa tih 128mb dobro. Ali tek onda kad ga instaliras i ne nabacis niti jedan drugi program znaci samo Windows. A svi znamo da se u Internet nemoze bez AV programa i firewall-a a to naravno zahteva malo vise. znaci za mene je Idealno za XP ( bez da ikako koci ) 800Mhz procesor sa 512mb Ram-a. ( Naravno moze i veci procesor i vise RAM-a, ali ovo je donja granica za "normalan" rad).
 
StORM48:
Ma ne lupetaj! :?
XP će sasvim lepo da radi na toj mašini. Još 256MB RAM-a ne bi bilo loše, ali radiće i tako pristojno. Instalirao sam XP i na Celeron 500MHz sa 128MB, pa radi savim dobro. Naravno, ako instaliraš gluposti tipa Norton ovo, Norton ono, neće ti pomoći ni Silicon Graphics.

Ako procitas ponovo,nisam rekao da nece,nego ce brzina biti losija.A ako ga instaliras samo XP to i nece biti problem a ako imas nekoliko pozadinskih programa kao AV,firewall.. ili probas sa dva ili vise programa tj. jedane prosecne korisnicke potrebe... E onda probaj sa 128MB memorije 500 MHz procesorom,pa onda salji komentare.

P.S. Sta podrazumevas pod "radice pristojno"
 
Tacno opet ponavljam radice i to bez problema,solidno ce otvarati foldere ali ima ljudi kojima nije vazna brzina jer znaju samo da koriste Word i nesto malo interneta i po koju pesmicu i to je to,ali za neko malo iole ozbiljnije koriscenje kompjutera je smesno.Za informaciju imao sam prilike da vidim XP na P3 500MHz sa 64MB memorije i 8MB viseo memorije i tu radio, ali kako?
 
Aman čoveče! Pa neko ko ima neki Celeron 500 sigurno neće da radi matrične proračune, 3d modele u Lightwave-u itd.

Što se tiče interneta, korišćenje svega što nije browser i mail klient (u mom slučaju sve u jednom paketu, Opera, Mozilla) je glupo trošenje resursa. Čemu AV? Ja na svojoj mašini nemam nikakav AV rezidentan, već ga pokrećem jednom u par meseci čisto reda radi (NOD32) i dosad nikad za skoro 10 godina, koliko koristim internet, nisam imao ni jedan jedini virus. Ko otvara poruke od nekih anonimusa, on i nije zaslužio da ostane nezaražen. Što se tiče FW-a, XP već ima svoj (doduše jadan, ali radi posao koliko toliko) i neće mu ništa uleteti.

A šta znači "radi pristojno". Znači da se NE čeka toliko da "zaboraviš da si kliknuo" itd. Radi sporije, ali ne toliko sporije da postane mučenje. Na sreću, često sam bio okružen upravo takvim mašinama i probao sam kako to radi i mogu ti reći da nije toliko loše.
 
Da bi XP normalmo funkcionisao potrebno mu je negde oko 350 Mb ram-a.Ako tome dodamo i ostale aktivne procese i aplikacije da vam komp radi u potunosti kako treba treba imati 512 Ram-a.Ovako sa 128 ili 256 windows je primoran da se ne ucita u potpunosti sto naravno ne znaci da sa 128 nece radititi.Ali prave cari Xp-a se osete tek sa 512 MB ram memorije
 
Procitaj ReadMe
HDD - 1.5 GB
proc - 233MHz
memorija - 128 MB...

To je preporucena konfiguracija za XP.
Naravno da mnogo bolje radi na 512 MB RA; nego na 128.
Kod mene je zauzeto oko 120MB RAM-a pri normalnom radu, a gde je tek 512?
Radio sam i na XP-u sa 192MB RAM i bio je prilicno stabilan, kao i na 256RAM gde sam WIN radi skoro identicno kao i sa 512RAM-a.
E sad ako ti cari win-a ocenjujes u tome kako koja igrica radi onda uzmi 98 i sve probleme si resio.
 
Meni komp ne sluzi za igranje igrica.Ali mnogo mi je jednostavnije i brze da istovremeno rezem diskove,izradjujem stampu,skidam nesto sa neta,slusam ziku,pretrazujem web stranice nego da to radim jedno po jedno.A razlika izmedju 256 i 512 se ponajvise primecuje pri obavljanju nekih komplikovanijih operacija(moj drug koji izradjuje muziku na racunaru ima 768 ram-a i poslove obavlja mnooooogo brze nego na 256).
 
Pa to sam ti i ja rekao.
Ne zavisi od Windowsa koliko ce koji program da zauzima memorije, vec od samog programa koji instalireas nevezano za windows.
Sam XP normalno radi na 128MB (kao sto rekoh meni je zauzeto oko 120MB kad skoro nista ne radim, trenutno mi je zauzeto 253/512 i pokrenuto 8 programa).
 
Andra:
Da bi XP normalmo funkcionisao potrebno mu je negde oko 350 Mb ram-a.Ako tome dodamo i ostale aktivne procese i aplikacije da vam komp radi u potunosti kako treba treba imati 512 Ram-a.Ovako sa 128 ili 256 windows je primoran da se ne ucita u potpunosti sto naravno ne znaci da sa 128 nece radititi.Ali prave cari Xp-a se osete tek sa 512 MB ram memorije

Windows se, za početak, NIKADA ne "učitava u potpunosti", jer je to nemoguće. Ako bi čak i imao 2GB RAM-a, čak bi onda bilo pitanje čemu bi to služilo. Onda bi Windows sam sebi bio svrha (mada to u stvari i jeste tako).

Dalje, ja imam 1GB RAM-a i Windows ne radi ništa brže nego kada sam imao 512. Ono što radi brže, uglavnom nije bitno za početnike (nekakva testiranja, rendering itd.) ili igre (FarCry).

I na kraju, jedino mi nije jasno kakve su to "čari Windowsa"?
 
StORM48:
Dalje, ja imam 1GB RAM-a i Windows ne radi ništa brže nego kada sam imao 512. Ono što radi brže, uglavnom nije bitno za početnike (nekakva testiranja, rendering itd.) ili igre (FarCry)

Tu se u potpunosti slazem sa tobom.Ali postoji ralika izmedju 256 i 512.Mozda ne tolika kao izmedju 128 i 256 ali postoji...
 

Back
Top